Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

On 3/6/2021 at 6:57 AM, RaptoR said:

В този Форум се говори на български език! 

 

Уау, сериозно ли, Мисире? Как си преживял тогава началните 10 години на форОма, когато освен само технически глупости се пишеше и на шльокавица? :lol::rofl:

 

За да не съм офтопик: :punk

image.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

54 minutes ago, Godfather said:

 

 

За да не съм офтопик: :punk

image.png

Ти ся с тая смешна снимка си просиш да видиш нещо направено от истински ръце и фантазия или просто се фукаш с конвейерен китайски мърчандайз?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Ти ся с тая смешна снимка си просиш да видиш нещо направено от истински ръце и фантазия или просто се фукаш с конвейерен китайски мърчандайз?

Аре ся, опита се да кажеш нещо ли? Поръчал съм го това за да му се кефя, а не за да се състезавам по "сръчност". Относно китайския произход също си в зоната на полуистината. 3D принтера, с който е принтиран макета е със сигурност китайско производство, ама цялата ръчна работа по шлайфане и оцветяване, да не говорим за 3D проекта по начало си е местна далавера. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2021 at 6:07 AM, Godfather said:

Аре ся, опита се да кажеш нещо ли? Поръчал съм го това за да му се кефя, а не за да се състезавам по "сръчност". Относно китайския произход също си в зоната на полуистината. 3D принтера, с който е принтиран макета е със сигурност китайско производство, ама цялата ръчна работа по шлайфане и оцветяване, да не говорим за 3D проекта по начало си е местна далавера. :lol:

Не става въпрос за състезаване по сръчност. Става въпрос за това, че изглежда като точно каквото е. Тоест, блокче полимер с щампи по него, отлято във форма на ракета и създаващо впечатление за детска играчка от магазин тип "Левче". Или за вибратор с кофти дизайн  Та това не се опитах, а ти казах.  :)

А можеше да изглежда далеч по-реалистично и неконвейерно. Ама щом те радва....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

А можеше да изглежда далеч по-реалистично и неконвейерно. Ама щом те радва....


Ти ся що му чупиш хатъра на мисира? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ма големи сте ми мисирки и двамата. :lol:

 

И за да не съм офтопик като горните Мисири - ТАДАААААА! :):punk

 

ПП. Не е точно модела, на който се надявах, но на този етап, това е положението.

 

rtx3080.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Godfather said:

Ма големи сте ми мисирки и двамата. :lol:

 

И за да не съм офтопик като горните Мисири - ТАДАААААА! :):punk

 

ПП. Не е точно модела, на който се надявах, но на този етап, това е положението.


Срещу тебе да бягаме, не можем те стигна с години! 

Каи ся, ша бачкаш ли, ша кОпаш ли? :laughing1:
 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Убийствено скочиха фреймовете дори с този базов модел. :punk

 

2 hours ago, RaptoR said:

Каи ся, ша бачкаш ли, ша кОпаш ли? :laughing1:
 

Както казах вече, гоУем си Мисир! Едната е за сина, другата за мен. Копането в къщи съм го забранил с официална заповед! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Започвам миграция към Fortinet, 60F ще ми е централният юнит и firewall, две АП-та за сега и втори за мен суич, но този с POE

"Ползвай това което продаваш" е целта на упражнението. Интересно колко бързо ще приритам за pfsense-а си :lol:

Но поне ще се чувствам екстра секюрнат с IPS/IDS, blahblah .. :laughing:

forti.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2021 at 1:44 AM, ARPAnet said:

Започвам миграция към Fortinet, 60F ще ми е централният юнит и firewall, две АП-та за сега и втори за мен суич, но този с POE

"Ползвай това което продаваш" е целта на упражнението. Интересно колко бързо ще приритам за pfsense-а си :lol:

Но поне ще се чувствам екстра секюрнат с IPS/IDS, blahblah .. :laughing:

 

Честито! Значи щом ги продавате тия, трябва да ги взимаш на по-специална цена. :)

ПП. Няколко пъти съм им ходил в местния офис, който е един от основните на фирмата, мисля голяма част от девелопмънта се прави при нас, плюс май операциите (SOC).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Godfather said:

Честито! Значи щом ги продавате тия, трябва да ги взимаш на по-специална цена. :)

ПП. Няколко пъти съм им ходил в местния офис, който е един от основните на фирмата, мисля голяма част от девелопмънта се прави при нас, плюс май операциите (SOC).

Мерси :))

Мнооооого хубава. Искат инженерите на сървис провайдърите да ги ползват и разбират. Лесно се продава/съпортва това което харесваш. И с нас са големи приятелчета. 

Да, помня, че част от девс са им в Канада от срещите с тях, но не знам дали само там имат дев дейност И на нас са ни съседи тук в Прага, в съседната сграда имат нещо. 

Не разбирам любовта им към милион портала и външни туула, които се застъпват. И сега идват с още нови.  Единият ден им обясняваме, че трябва да консолидират централните си туулове, на другият - дев/арх тийма им ни показва поредните 2 нови портала/централни туула :rofl:

И следващите няколко места от живота ми ще се въртят около любовта м/у тях и нас .. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Мерси :))

Мнооооого хубава. Искат инженерите на сървис провайдърите да ги ползват и разбират. Лесно се продава/съпортва това което харесваш. И с нас са големи приятелчета. 

Да, помня, че част от девс са им в Канада от срещите с тях, но не знам дали само там имат дев дейност И на нас са ни съседи тук в Прага, в съседната сграда имат нещо. 

Не разбирам любовта им към милион портала и външни туула, които се застъпват. И сега идват с още нови.  Единият ден им обясняваме, че трябва да консолидират централните си туулове, на другият - дев/арх тийма им ни показва поредните 2 нови портала/централни туула :rofl:

И следващите няколко места от живота ми ще се въртят около любовта м/у тях и нас .. :lol:

При това положение то направо си е no-brainer - ще трябва да караш на Фортинет, което не е зле никак. Ние миналата година ъпгрейднахме цялата SD-WAN инфраструктура с техни железа. Иначе софтуера им и на мен ми се струва леко странен, но то донякъде е въпрос на навик. И на мен преди години първите GUI-та на мрежовите железа ми се виждаха детска забавачница, след дългогодишното използване на Cisco IOS, но след това свикнах и сега просто няма накъде без тях в сложна и преплетена инфраструктура, особено като включиш облаците и контейнерите в играта и още повече като гледаш от позицията на някакъв "корпоративен бос". :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

При това положение то направо си е no-brainer - ще трябва да караш на Фортинет, което не е зле никак. Ние миналата година ъпгрейднахме цялата SD-WAN инфраструктура с техни железа. Иначе софтуера им и на мен ми се струва леко странен, но то донякъде е въпрос на навик. И на мен преди години първите GUI-та на мрежовите железа ми се виждаха детска забавачница, след дългогодишното използване на Cisco IOS, но след това свикнах и сега просто няма накъде без тях в сложна и преплетена инфраструктура, особено като включиш облаците и контейнерите в играта и още повече като гледаш от позицията на някакъв "корпоративен бос". :lol:

Като гуи е красивичко, и готино работят заедно девайсите им - още преди да го сложа отпред на мрежата, докато го конфигвах просто закачен в суича ми, firewall-а им ми понюха почти цялата мрежа

А след като всичко се включи, веднага започна да показва кое къде е включено, как се справя WI-FI–то, какво му пречи, сигнал по клиенти и т.н. Централно от firewall-a се менажират и суичи и АП-та. Определено виждам плюсовете на едно такова интегрирано решение

Като архитект който трябва да намери смисъл във всичките им централизирани туулове обаче историята е малко по-различна, даже лицензионният им модел за сървис провайдъри е в киреча :laughing:

Моят мрежов бекграунд започна с линукси/бсд-та, много след това дойдоха сисковци/джунипъри.. И сега обратно към software defined мрежи - Ура! :))  Въпреки че от SD-WAN провайдърите, Форти правят нещата по може би най-мрежарският начин, в сравнение със SilverPeak, Velocloud.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Университета, в който водя лекции ми отпуснаха малко средства за професионално оборудване за водене на лекциите онлайн и пост продукция и запретнах ръкави за първото и най-важното, подходящ аудио миксер за всички видове аудио източници, трикове и прочие. След дълго мислене и проучване се спрях на Mackie ProXF10V3 и определено много съм доволен. Микрофона, който е включен за тестовете е Marantz MPM1000 (condenser, phantom powered) закачен на Neewer suspension boom. Тепърва ще се взимат още микрофони, видео камера и осветление. Остава въпроса къде ще навра всичко в малката стая, която ползвам за офис. :lol:

mackie-ProFX10V3.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, RaptoR said:

А това на таблета Ализе ли е, Канада търси талант ли е.... 

Ма гоУем си Мисир! Това на таблета е някакъв клип на Дуа Липа, просто ми трябваше да намеря нещо от тубата с добро качество и динамика за да тествам миксера. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 hours ago, Antares said:

177083145_10224559708727926_767598295794

 

С хиляди благодарности на @w00x за консултацията :) Друго си е да можеш да чуеш разликата между mp3 и flac :D

Честито, със здраве да ги ползваш. И аз в момента се ровя за нещо сериозно ама ги няма нито Мидекса, нито Вокса да ги питам за съвет.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Godfather said:

Честито, със здраве да ги ползваш. И аз в момента се ровя за нещо сериозно ама ги няма нито Мидекса, нито Вокса да ги питам за съвет.

 

С какво мога да ти помогна? :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

С какво мога да ти помогна? :)

Ееее тук ли си бе човек? Ще пусна въпроса в темата за слушалките, да не разводняваме тази тема. Благодаря предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...