Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво означава "От Глобул във Фрапе-то"?

В Тракия срещу поликлиниката,но имаха само два броя.

 

 То още не си го изплатил а току-виж го почупиш или искаш да го сменяш вече.

 

 

За това се правят застраховки ,Ники

Link to comment
Share on other sites

След тридневна(и нощна) епична битка, успешно reconstruct-нах информацията от 4-дисков RAID, с два повредени диска и "гръмнал" RAID-контролер.

 

:punk  

Браво!

Ние при подобна ситуация го издухахме жестоко, умрял хитачи сан, 2 диска един след друг от една дискова група, и сана се разпадна :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, да си жив и здрав, дето ме открехна на далаверата с това ерготронче! Супер зарибена хава е! :lol: :punk

Моля, пак заповядай! Да ти пратя ли снимка на бюрото си? :P

 

Само, че като гледам, трябва да завъртиш масичката, че леко далече идва, но можеш да я врътнеш та стойката да дойде до самия диван

Link to comment
Share on other sites

Моля, пак заповядай! Да ти пратя ли снимка на бюрото си? :P

 

Само, че като гледам, трябва да завъртиш масичката, че леко далече идва, но можеш да я врътнеш та стойката да дойде до самия диван

 

И аз мисля да купя същата. Даже си мислех да взема още едно такова рамо: http://www.ergotron.com/ProductsDetails/tabid/65/PRDID/353/language/en-US/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

Само, че като гледам, трябва да завъртиш масичката, че леко далече идва, но можеш да я врътнеш та стойката да дойде до самия диван

Да, вече съм я завъртял, тя масичката е на колелца пък и снимката е точно след като сглобих устройството, та още не бях намерил оптималната позиция. Обаче изработката е желЕзна, пасва идеялно на супертежкия токмак на Dell. Сега вече няма да се чудя и къде да си оставям уискито и мезелъците на една ръка разстояние, щото цялата масичка е свободна, а голямата стъклена маса е твърде далече, когато се излегна на реклайнъра. :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая взех 5.1 тонколони за домашния театър - Polk Audio Blackstone TL2600! Уникален саунд вадят колоните за тези компактни размери! Когато ги слушах в магазина вадеха учудващо по-добър звук дори от едни Cerwin-Vega с доста по-големи размери. Разбира се събуфъра е огромен, но фронталните и съраунд тонколони са доста компактни. За домашни условия просто системата вади уникален саунд. :punk

 

polk_audio_tl2600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Със здраве да си ги слушаш! И на визия са много добре направени, евала.

Мерси Любо! Дизайна им е страхотен наистина. Компактни са, но иначе са доста масивни (явно имат тежки магнити). По-важното е, че идеално пасват на интериора - фронталните колони перфектно се нагласиха под телевизора, събуфъра намери идеално място в ъгъла на стаята, а съраунд колоните ще ги закачвам директно на задната стена. На този етап ми трябва само още малко кабел и едни бели кабелни канали за да ги инсталирам окончателно. :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Успях да си намеря квартира в Darmstadt  :notify:  Собственика се оказа англичанин и нещата станаха още по-добре :) Обаче иска наема да се плаща като му се превеждат пари тъй като той си е в Англия.Предполагам,че няма да има проблем,защото използва голяма фирма за недвижими имоти:REMAX.

Link to comment
Share on other sites

Успях да си намеря квартира в Darmstadt  :notify:  Собственика се оказа англичанин и нещата станаха още по-добре :) Обаче иска наема да се плаща като му се превеждат пари тъй като той си е в Англия.Предполагам,че няма да има проблем,защото използва голяма фирма за недвижими имоти:REMAX.

Освен, че превода ще ти ляга по 20-30 евро такси за банката. Не знам от Германска банка до Английска какви са таксите, но обикновенно международните преводи са скъпички
Link to comment
Share on other sites

Ние сме на супертурбомега елитна клиентска промоция и е 18 евро. Иначе навсякъде в Европа преводчето е 2-3 Евро таван. Само в България е скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, мислех, че цените навсякъде са такива, защото съм правил преводи до няколко държави, но все от България навън.
Другия вариант за плащане е MoneyGram, ако все пак е скъп паричния превод от Германия до Англия.

Link to comment
Share on other sites

70лв е банковия трансфер от БГ до Англия.

 

Няма такова нещо. Точно 26 евро си е до 2000 паунда. В Уникредит Банк. Години наред превеждам пари в тая посока. Миналата седмица за 10000 паунда ми взеха тъкмо 105 лева. Разноските са разбира се поделени. 

Link to comment
Share on other sites

Малко в големи филми ще се вкараме,но нещата се нагласиха.Ще прати ключовете по DHL с наложен платеж,който трябва да изпратя в UK и до 2 дена да потвърдя дали взимаме апартамента или не.Ако не го вземем ми връщат парите.

 

Някой може ли да ми обясни как се прави bank wire transfer ? Даже нямам идея как се води на български.Незабавен превод ?

Link to comment
Share on other sites

Няма да е незабавен. Ще отнеме 2-3 дни. В коя държава си? Прави се като отидеш в банката и питаш служителите. Като всяко друго нещо.

Link to comment
Share on other sites

Е сигурно има и незабавен ;) Все пак сме 21ви век не 18ти.В България съм.

Това си е банков трансфер. Просто нареждаш парите да се преведат.

 

Аз да се изфукам, че преди няколко часа си взех първият ITIL изпит :P. Идеална добавка ще ми бъде към cv-то. Сега вече си набелязах и следващата цел :).

Link to comment
Share on other sites

Е сигурно има и незабавен ;) Все пак сме 21ви век не 18ти.В България съм.

 

Мисля, че таксата за незабавен превод (РИНГС) от Българска банка до Българска банка в лева е към 15-20лв. И това е до час.

Във валута е по-скъп. Айде сега си направи сметката колко ще е международния на валута. Един наем ще удариш. Щом нормалния ти е 26 евро.

 

Незабавно можеш да му преведеш само електронни пари. Не може да няма ПейПал.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че таксата за незабавен превод (РИНГС) от Българска банка до Българска банка в лева е към 15-20лв. И това е до час.

Във валута е по-скъп. Айде сега си направи сметката колко ще е международния на валута. Един наем ще удариш. Щом нормалния ти е 26 евро.

 

Незабавно можеш да му преведеш само електронни пари. Не може да няма ПейПал.

РИНГС си е изцяло българска система. Минималната такса ако не се лъжа е 7 лева. Превода става почти веднага. В рамките на няколко минути отсрещната страна получава парите. При система БИСЕРА информацията се обменя няколко пъти на ден(ако не се лъжа 3). Не виждам какво ще е толкова спешно, че да не може да изчака няколко часа за БИСЕРА. Разбира се, това са български системи които обслужват българските банки в България. За навън има кажи речи един вариант. Така нареченият wire transfer. Чисто и просто си е банков превод за извън страната.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...