Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Wire Transfer отнема до 2-3 дни в зависимост от дните и от банките. Не го знам kotora за къде бърза толкова, но с риск да се повторя, ако му пусне парите по PayPal ще се появят при него след точно 1 рефреш на сайта.

А БИСЕРА май се обновява 2 пъти дневно. Един път сутринта и един път в 3-4 след обед. Това разбира се е без абсолютно никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А БИСЕРА май се обновява 2 пъти дневно. Един път сутринта и един път в 3-4 след обед. Това разбира се е без абсолютно никакво значение.

По принцип се води 2 пъти на ден. Така е и по документация. На практика обаче съм забелязал, че го правят 3 пъти на ден... Това всеки ден, не по някакво изключение.
Link to comment
Share on other sites

Както казах - не знам колко е от Германска до Английска банка да преведеш пари, но имам подозрения че след като официалната валута в Англия е GBP а не EURO превода ще минава през още една банка и аналогично на wire tranfer-ите от US банки към европа ще има сериозни такси.

 

Това за споделените такси което споменава Виден означава, че ответната страна ще получи по-малко пари отколкото си пратил и съответно може да има много напреки това.

 

Незабавен трансфер няма. Има всъщност - moneygram или western union - но там таксите са още по-красиви. Всъщост за малки суми може да няма голяма разлика.

 

Най-добре е през paypal хем ще можеш да платиш през твоя карта и няма да се занимаваш с банки. Хем таксите са по-малки (за теб) :)

 

Е сигурно има и незабавен ;) Все пак сме 21ви век не 18ти.В България съм.

Ми не няма. Може да мине от днес за утре. Може да стане и за другиден. Провери с банката си, тука кавото и да пишем най-важно е те какво ще ти кажат. По принцип те дават срок ДО 3 дни. Може и по-бързо да стане, но за да няма мрънкане казват ДО 3 дена и някой път може да се забавят. Също така ако направиш превода след 12 часа се брои че си го направил на следващия ден. Стандартни банкерски номера са това.

 

В щатите имат и други номера - за да се изпратят пари първо по някакъв начин setup-ваха recipient-a за което също се изискваше 1-2 дни неясно за какво.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Незабавен трансфер няма.

Банков трансфер, да. Но незабавен превод на пари има - например по Western Union. В момента, в който изпращача получи MTCN-а на гишето и се обади на получателя, последния може да вече да ги изгтегли (ако това става в работното време на съответния офис разбира се). WU иначе режат тикви с таксите и обменните курсове, но ако скоростта е решаваща, това е начина.
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни как се прави bank wire transfer ? Даже нямам идея как се води на български.Незабавен превод ?

 

Банков трансфер, да.

Той за банков пита, за WU и MG вече споменахме, но подобни неща е хубаво да се правят с нормален трансфер, за да има следа, ако някой после предяви претенции към другата страна относно плащанията. Пък и таксите на WU и MG са значително по-високи
Link to comment
Share on other sites

 

Е сигурно има и незабавен ;) Все пак сме 21ви век не 18ти.В България съм.

 

 

Стандартните банкови преводи в момента са два - TOM = Tomorrow = утре и SAM = Same day = днес (ако си пуснал парите преди обедния обмен). ТОМ замества бившия стандарт от превод за 2 работни дни. Таксите за скорост са .... кофти 

 

 

 

Банков трансфер, да. Но незабавен превод на пари има - например по Western Union. В момента, в който изпращача получи MTCN-а на гишето и се обади на получателя, последния може да вече да ги изгтегли (ако това става в работното време на съответния офис разбира се). WU иначе режат тикви с таксите и обменните курсове, но ако скоростта е решаваща, това е начина.

 

Тия са убийци. Ще му откачат главата от кръста... Няма такива безумни такси.... като курс на Магурата от 90-та.... 

Link to comment
Share on other sites

Бахти и хората дето сте. Изфуках се какво съм "постигнал" и вече 8 мнения никой не го отрази. Ще взема да се разсърдя и обидя. Ако продължавате така се замислям дали да не махна бан-а на Трити!!! Айде сега всички под строй и да казват: Честито.

Link to comment
Share on other sites

Я разясни какво е това по-скоро че мен лично ме мързи да гугълвам. Не че не го направих но каква му е тежестта и къде, за MS сертификатите съм наясно горе-долу, ама този го чувам за първи път честно казано

Link to comment
Share on other sites

Значи до колкото разбрах схемата е следната:Той ми праща ключове и договор за наем от Англия по DHL с наложен платеж.След като ми се обадят,че са пристигнали тия документи аз трябва да пратя парите,че да мога да взема пратката.Парите трябва да се пратят в DHL и там ги запорират за 2 дена докато не им кажа дали апартамента ме устройва или не.Също така трябва да сканирам бележката от банката и да им я пратя за да са сигурни,че съм изпратил парите.

 

@netrootbg Честито :) Този сертификат изглежда доста сериозен.

Link to comment
Share on other sites

Бахти и хората дето сте. Изфуках се какво съм "постигнал" и вече 8 мнения никой не го отрази. Ще взема да се разсърдя и обидя. Ако продължавате така се замислям дали да не махна бан-а на Трити!!! Айде сега всички под строй и да казват: Честито.

Хехе, честито Ванка! Всичките да ги вземеш без проблем! Наистина не я видях твоята хвалба сред всичкия този банков спам. :) :beerchug

 

Аз пък днес участвайки в една тежка конференция в Даунтаун най-неочаквано се запознах с една българка, която беше изпратена чак от щатската столица от една от презентиращите фирми. Дотук не е кой знае колко учудващо, но се оказа в един момент, че момичето е от Пловдив и освен това сме били дълги години колеги с баща й, като съответно се познаваме много добре. Тук вече съвпаденията станаха изумителни. Като се има предвид изключително тясната специализация и затворен кръг на конференцията направо все още се чудя на това и вероятността да се случи. Все пак в случая сериозна улика за произхода ми се явяваше огромния бадж с името ми, който беше с размера на указателна магистрална табела. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Я разясни какво е това по-скоро че мен лично ме мързи да гугълвам. Не че не го направих но каква му е тежестта и къде, за MS сертификатите съм наясно горе-долу, ама този го чувам за първи път честно казано

Той няма нищо общо с никой производител и технология. Сертификата е относно принципа на работа в големи организации. Как да се структурира работата, кой за какво да отговаря и т.н. Добро управленски практики може да е нарече. Международен стандарт е и все повече и повече се търси. Малко обаче е неприятен за учене. При мен улеснението беше, че тук структурата ни следва тези принципи и това което чета реално и го виждам на практика. Ако няма кой да ти го обясни ще е направо кошмар да се научи.

 

А какво е тва? Сподели нам невежите дето първия си скрипт го пишат по книга и пак не се получава :D

Обясних в мнението над теб. Не е свързан с никоя фирма, технология и т.н. Страницата им на български е по - добре от английската. В нея има прекалено много информация:

http://bg.wikipedia.org/wiki/ITIL

 

Хехе, честито Ванка! Всичките да ги вземеш без проблем! Наистина не я видях твоята хвалба сред всичкия този банков спам. :) :beerchug

Мерси. Засега малко ще изчакат другите нива. Сега съм планирал LPI сертификати.
Link to comment
Share on other sites

Ванка, честито!!! И аз не съм видял къде си се похвалил...  :bgrin:

 

================================

 

Страхотна леля имам!!! 

 

 cimg7495s.jpg

 

Невероятен подарък от USA... Утре пускам това сладурче да вършее из къщи... 

Link to comment
Share on other sites

Аз от години се чудя дали да не си купя едно такова за квартирата. Още утре да напишеш мнение как се представям. Може би е дошъл моментът да се обзаведа и аз с една бройка.

Link to comment
Share on other sites

Доста добро и ако върши работа :) 

А иначе днес получих от REMAX потвърждение за започната транзакция.И сега трябва да изпратя парите колкото се може по-скоро.Като пристигнат парите или им изпратя сканирана бележка от банката те ще ми пратят ключовете за апартамента и договора по DHL.След това трябва да го огледам и ако съм съгласен те ще изпратят парите на Собственика.

Link to comment
Share on other sites

От Америка получавам невероятни отзиви от жените за тия машини. И аз бях много силно резервиран, особено на цени тук от около 1000лв. Основните ми притеснения са относно движението през прагове, защото аз имам тъкмо 3. Двата се полегати, но към хола деневилацията е повечко. Като гледам обаче какъв ход имам колелата отдолу като нищо ще си го мине. А колко е умна тая машинка - не е истина. Сега чарджвам, утре ще я пусна да вършее. 

Link to comment
Share on other sites

Значи до колкото разбрах схемата е следната:Той ми праща ключове и договор за наем от Англия по DHL с наложен платеж.След като ми се обадят,че са пристигнали тия документи аз трябва да пратя парите,че да мога да взема пратката.Парите трябва да се пратят в DHL и там ги запорират за 2 дена докато не им кажа дали апартамента ме устройва или не.Също така трябва да сканирам бележката от банката и да им я пратя за да са сигурни,че съм изпратил парите.

Направиш ли банков трансфер какво общо имат DHL?
Link to comment
Share on other sites

От Америка получавам невероятни отзиви от жените за тия машини. И аз бях много силно резервиран, особено на цени тук от около 1000лв. Основните ми притеснения са относно движението през прагове, защото аз имам тъкмо 3. Двата се полегати, но към хола деневилацията е повечко. Като гледам обаче какъв ход имам колелата отдолу като нищо ще си го мине. А колко е умна тая машинка - не е истина. Сега чарджвам, утре ще я пусна да вършее.

Можеш все пак да я пускаш само в определени стаи да чисти. Не е толкова фатално това с праговете. При мен основният проблем е вътрешното стълбище. Уж има сензори а също така и специални ограничители, но... Просто ще трябва да редувам етажите :).
Link to comment
Share on other sites

Направиш ли банков трансфер какво общо имат DHL?

Банковият трансфер се извършва до определен човек от REMAX.След като са получили скан-а на разписката от банката ми изпращат договора и ключовете по DHL за да могат да стигнат за 2 дена..

Link to comment
Share on other sites

По стълби не могат да слизат още.  :laughing:

 

Аз искам като я пусна веднъж да вършее из цялата къща. Занимавки с местене от стая в стая ако има, то си е усложнение и все едно да вадя нормалната машина... Иначе има два блок сензора, които директно ти решават въпроса със стълбите. Но няма как - наистина ще трябва да редуваш етажите... 

Link to comment
Share on other sites

По стълби не могат да слизат още.  :laughing:

 

Аз искам като я пусна веднъж да вършее из цялата къща. Занимавки с местене от стая в стая ако има, то си е усложнение и все едно да вадя нормалната машина... Иначе има два блок сензора, които директно ти решават въпроса със стълбите. Но няма как - наистина ще трябва да редуваш етажите...

Освен етажите, на първият ще трябва да редувам и стаите. От холът към кухнята и антрето имам доста високи прагове. Защо са сложени не мога да отговоря. Абсурд е да мине над тях. Ще трябва на 3 пъти да чисти. Веднъж холът, после останалата част от първият етаж и накрая вторият етаж. Не ме притеснява и този вариант. Само сподели как е качеството да знам дали да поръчвам и аз.
Link to comment
Share on other sites

Задължително, но ако ще местиш като луд според мен не си струва скъпата машина. Имай предвид, че е 8кг и нагоре, трябва да местиш и зарядното... Лично за мен би било досадно. Но като няма как.... Може да я караш на периоди за по-лесно. 

Link to comment
Share on other sites

А колко е умна тая машинка - не е истина. Сега чарджвам, утре ще я пусна да вършее.

Нямаш куче, нали? Че да не стане като при този човек:

Perkele!!! Our dog had made a big poo on the floor during the day. Next, our iRobot did its 90-min daily sweep! Yes, it is Everywhere.

Link to comment
Share on other sites

От Америка получавам невероятни отзиви от жените за тия машини. И аз бях много силно резервиран, особено на цени тук от около 1000лв. Основните ми притеснения са относно движението през прагове, защото аз имам тъкмо 3. Двата се полегати, но към хола деневилацията е повечко. Като гледам обаче какъв ход имам колелата отдолу като нищо ще си го мине. А колко е умна тая машинка - не е истина. Сега чарджвам, утре ще я пусна да вършее. 

 

Суууупер резервиран съм към това нещо. Взимаш си един Dyson за същите пари и къщата ти е чиста от всичко. Даже и килима ще ти оскубе ако не внимаваш. Това нещо ще обере само някакви едри боклуци, нищо, че е тарикатска джаджа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...