Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе хора, я дайте акъл.

Една двойка котки упорито, ама много упорито желаят да провеждат семейните си скандали точно под терасата ми. Живея на втори етаж, лесно се будя и постоянно ме будят по нощите. До момента съм пробвал - поливане с вода (изместиха срещите извън обсега), замеряне с random предмети, взех си една прашка и целя около тях - никакъв дълготраен ефект. Не искам да ги наранявам сериозно, но искам и да мога да спя. Дайте някакви идеи? Вече и за въздушна пушка се замислям, ама с нея се опасявам, че мога сериозно да ги нараня...

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, я дайте акъл.

 

Една двойка котки упорито, ама много упорито желаят да провеждат семейните си скандали точно под терасата ми. Живея на втори етаж, лесно се будя и постоянно ме будят по нощите. До момента съм пробвал - поливане с вода (изместиха срещите извън обсега), замеряне с random предмети, взех си една прашка и целя около тях - никакъв дълготраен ефект. Не искам да ги наранявам сериозно, но искам и да мога да спя. Дайте някакви идеи? Вече и за въздушна пушка се замислям, ама с нея се опасявам, че мога сериозно да ги нараня...

Има специални пръскала, Петре. Във всеки магазин за домашни любимци се предлагат. Единият чешит е за привличане на котките към определено място, а другият е за отблъскване от него. Просто понапръскай с втория дръвчетата, храстите и тревата под прозореца ти. Ще се наложи обаче да го правиш поне два пъти седмично.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, я дайте акъл.

 

Една двойка котки упорито, ама много упорито желаят да провеждат семейните си скандали точно под ...

 

Един приятел се беше оплакал в общината или някаква друга институцуя (не помня, защото беше преди година). Хората дошли, кастрирали котките, върнали ги и му пратиха писмо с отчет. Може да е уцелил кьоравото, но все пак го има като вариант :)

Link to comment
Share on other sites

Какво е това?

275 ватов, ръчно сглобяван в Англия субууфер... Ще бутам блока, а домашното ми кино взе да се оформя. Само да се преборя с мързела и да вържа сателитите.

Link to comment
Share on other sites

275 ватов, ръчно сглобяван в Англия субууфер... Ще бутам блока, а домашното ми кино взе да се оформя. Само да се преборя с мързела и да вържа сателитите.

 

Честито.

275 вата не са чак толкова много, че да буташ блока. :) При вуферите по-важен е размера на говорителя.

Не съм чувал марката. Моят е със 120W (350W пик) усилвател и е увеличен на 2/10. Усилил съм от усилвателя изхода към вуфера на +10dB, за да не се изключва често поради неактивност, но дори и да е на +0dB, няма да има нужда от увеличаване над половината.

 

Аз точно миналата седмица гледах събвуфери на SVS, но не ми се дават толкова пари за нещо, което може да не подобри системата ми.

 

Избора на събвуфер е много труден по принцип. Може да звучи страхотно в определена стая и като тотален боклук в друга. И ако не можеш да го преместиш на друго място в твоята стая - си прецакан.

Link to comment
Share on other sites

Не са много, но не са и малко. Оставям настрана, че при система със суб бас реализмът на слушането е далече от това, което се търси - за филми става...и за кефене с повече бас. :))

Link to comment
Share on other sites

Добре де, какво е решението тогава, ако главните говорители нямат достатъчно бас?

Защо не може вуферът да се използва за допълване на липсващите честоти? Каква е разликата дали тия честоти излизат от вуфер или главното озвучително тяло, ако вуфера е поставен на правилното място и е настроен, за да не бумти и заглушава останалия звук?

Link to comment
Share on other sites

Решението е да си вземеш правилните "главни говорители". :)) Имам 14 чифта различни колони и всеки чифт звучи коренно различно...а напасването на подходящия усилвател към всеки чифт е задължително, понеже подобно на колоните, всеки усилвател си има специфичен звук.

 

П.П. Нямам нищо против суб-колоните, но те си имат приложение в други области извън моята.

Link to comment
Share on other sites

Няма условия където да преслушам един камион говорители, за да си избера правилните. Това е просто невъзможна мисия.

 

Аз гледам предимно филми и играя игри на моята система, та съм доволен от настройките и говорителите. Музика слушам главно на слушалки.

 

А между другото, аз съм виждал да продават вуфери и за мониторни тонколони. Дори за тия ямахи с белия говорител имаше вуфер комплект ако не се бъркам.

Link to comment
Share on other sites

Аз гледам предимно филми и играя игри на моята система, та съм доволен от настройките и говорителите. Музика слушам главно на слушалки.

 

За това говоря. :) ...няма да ти обяснявам дядо Мраз от какво е доволен и какви са му претенциите в слушането. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Пречупих го него. Вече не смята, че оная Jabra дето я взел на жена си е супер и му е напълно достатъчна. :D

Link to comment
Share on other sites

Моят усилвател Pioneer от 81'а (SA 408) като го усила не се търпи в стаята дълго време а е 22W на канал, тия 275 вата, ако са истински а не някви PMPO, MUSIC POWER и всякви такива маркетинг трикове, едвали ще е здравословно да се седи на такава мощност.

Link to comment
Share on other sites

...тия 275 вата, ако са истински а не някви PMPO, ...

 

True 275W continuous discrete Bipolar amplifier

 

А иначе са го събрали в сравнително малка кутийка и имат няколко разновидности, но като цяло данните им са почти еднакви:

 

BK Electronics XLS200MkII DF

Drive Unit: 8in with extra

Enclosure: Sealed cubic

Frequency Response: 22Hz to 100Hz

On-Board Power: 275W RMS

Dimensions: 254(w) x 254(h) x 254(d)mm

Link to comment
Share on other sites

Има специални пръскала, Петре. Във всеки магазин за домашни любимци се предлагат. Единият чешит е за привличане на котките към определено място, а другият е за отблъскване от него. Просто понапръскай с втория дръвчетата, храстите и тревата под прозореца ти. Ще се наложи обаче да го правиш поне два пъти седмично.

Добре, а ефекта от тия спрейове е само докато се пръска ли?

Link to comment
Share on other sites

Моят усилвател Pioneer от 81'а (SA 408) като го усила не се търпи в стаята дълго време а е 22W на канал, тия 275 вата, ако са истински а не някви PMPO, MUSIC POWER и всякви такива маркетинг трикове, едвали ще е здравословно да се седи на такава мощност.

 

Ватовете на събвуфера работят по друг начин заради липсата на реално осезаем звук. Там ги гледай като сила, която физически изтласква въздуха от една кутия, а не като нещо, което ще ти вдигне децибелите ако е по-голямо. Колкото по-мощен е събвуфера, толкова повече сила има усилвателя, за да контролира говорителя и да няма боботения и разни други паразитни шумове, които не трябва да са там. И 2000W събвуфер да сложиш, ако стаята не ти позволява такова движение - ще го намалиш, защото в един момент останалите честоти не се чуват. Баланс се постига след доста обстойни настройки.

 

Аз лично скочих на първия събвуфер, който имаше нормални отзиви и беше на допустима цена, за да видя какво да очаквам. До тогава не бях притежавал, като се изключат тия в 5.1 системите. Сега ако го сменям, ще знам какво да търся.

 

Поне това съм чел, а и има логика.

Link to comment
Share on other sites

Добре, а ефекта от тия спрейове е само докато се пръска ли?

Удома ефектът е няколко дневен. Така успях да защитя от доразрушаване чисто новия си иначе диван. Във външни условия вероятно ще се налага да се пръска през ден.

 

П.п. До колкото съм запознат са някакви феромони това, но може и да бъркам.

П.п.2 А, да защитих и видимите части от окабеляването на домашното кино и компютрите  :)

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm:

 

Отново БНТ с новина по "По света и у нас".

 

Гугъл тръгнали да си ъпдейтват "мапсовете" и колите вече били у нас, та...репортерката седи пред една от колите и обяснява: "...15 камери, които снимат едновременно така, че да се получи трийсет и шест градусов изглед" - или някой й е пропуснал нулата докато й е писал текста, или просто числото 360 й се е сторило твърде голямо, за да бъде постигнато наведнъж. :lol:

 

...и малко по-късно по време на мача - "Той не е еднотипен тип..."........"Класическа класика...", ама карай - на спортните коментатори им е простено. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...