Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Къща за милион на 70% и иска само "някои" глезотии?!?

В момента себестойност на квадрат е около 250 евро с читави материали и всички документи...добавете 50-70 евро на квадрат за оборудване на баня, кухня и мебели...среден клас...абе сложи го 350евро/кв.м....колко квадрата е къщата...2000...3000?

Не че няма къде и 5 милиона да похарчиш за 200 квадрата, ама.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Къща за милион на 70% и иска само "някои" глезотии?!?

В момента себестойност на квадрат е около 250 евро с читави материали и всички документи...добавете 50-70 евро на квадрат за оборудване на баня, кухня и мебели...среден клас...абе сложи го 350евро/кв.м....колко квадрата е къщата...2000...3000?

Не че няма къде и 5 милиона да похарчиш за 200 квадрата, ама.....

Ами ако не се лъжа беше 400 и нещо кв. на три етажа. Има и двор декар и малко. Сега казах, че няма да си взима среден клас, а глезотийки :) Цените, които си цитирал може и да са такива, ако ги говориш от името на голяма строителна фирма! Ако ти просто искаш да си ги построиш, ще се различават...

Link to comment
Share on other sites

На големите строителни фирми дори са по-ниски. В момента се занимавам с едни малки строежи и сметките излизат почти точно на гореописаните. При все че малките квадратури излизат адски скъпо спрямо големите, що се отнася до заплащане на труда.

Link to comment
Share on other sites

От какво се определя плаването на тия плаващи лихви?

 

И като гръмне тоя балон, не се ли изразява в срив на цената на имотите? Защо ще трябва да са нужни няколко години, за да падат цените?

Лихвите обикновено се формират от няколко параметъра. Взимат какви са лихвите на международните борси. Обикновенно е LIBOR, но след Брекзит-а вероятно ще се промени това. Някой банки от доста време ползват вече EURIBOR. Отделно банката си слага някаква фиксирана добавка. Така лихвата ти варира според този индекс. Не варира в много големи граници, но го има.

 

Когато се спука балона, ще се появят някои много атрактивни оферти. Не се случва веднага, но в даден момент си има страхотни далавери. Единствено трябва тогава да имаш възможност да се възползваш. При предното пукане случайно успях да се вредя. От друга страна и малко се набутах, но като краен резултат съм много доволен. Да видим как ще се наредят нещата и се надявам следващият път да съм по - подготвен.

Link to comment
Share on other sites

Викаш няма как да се вземе земя в не регулация и после с 5 бона да стане в регулация или някоя дърта къща и на нейно място. Верно не съм запознат, но ако за половин милион не мога да си построя къща... Ебаси

 

То така даже си на далвера. Преди 2 години смяна на статут за 1.2 декъкра беше около 6000 лв., като цената на квадрат ти е доста по-ниска като си извън регулация. Въпроса е, че иска търсене и да намериш въпросното място.

 

Имам парцел в чертите на град Пловдив от 3 години. В момента се мъчат да търгуват съседните места на 45 евро квадрата като не са се скъсали да купуват. Та в околните села може да искат и повече, ама кой ще им даде е друг въпрос.

 

Цените на Магданоза се доближават до истината, та дори със закупуване на парцел, всеки сам може да сметне колко ще му излезе. Поне по мои сметки, цената е малко по-висока ама и тая може да се вземе за ориентир.

Link to comment
Share on other sites

Цените на груб строеж са около 200 евро на квадрат. От там какво ще сложиш - почти няма ограничения в цифрата. Това са оферти от преди около месец.

 

А това с тея оферти за по 3к еврака на квадрат - тва публичен дом с коврите ли продават или?

Link to comment
Share on other sites

А това с тея оферти за по 3к еврака на квадрат - тва публичен дом с коврите ли продават или?

 

Разработен бизнес - няма начин за по-малко. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Разработен бизнес - няма начин за по-малко. :popcorn:

 

По темата за имотите - знаете ли до каква сума спрямо нетните ви доходи е препоръчително да теглите ипотека? 

Link to comment
Share on other sites

По темата за имотите - знаете ли до каква сума спрямо нетните ви доходи е препоръчително да теглите ипотека? 

28 до 35%.

 

Мернах тая новина одеве: "Фолк певицата Нанси се подложи на процедура гарантираща подмладяване на влагалището и множествени оргазми" и се зачудих, тая колко километраж е видяла (на 23 години е), че вече до подмладявания е опряла??!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Не е за подмладяване - снощи гледах интервю с нея...искала да изпитва повече удоволствие в секса, но си нямала мъж. :D

Link to comment
Share on other sites

не знам кви са цените ама всичко е ту партс. Има и 1400еуро на квадрат има и 600. Каква е гаранцията, че тоя за 1400 няма да е направен със същите материали като тоя за 600? 

 

 

Сестра ми взеха за към 120к евро 110квадрата обзаведен с гараж в Княжево на 2 минути от Спирката на трамвай 5.  

Link to comment
Share on other sites

Тая цена е много добра, ама е такава, заради квартала, който е по-отдалечен и няма чак толкова транспорт. 

Link to comment
Share on other sites

не знам кви са цените ама всичко е ту партс. Има и 1400еуро на квадрат има и 600. Каква е гаранцията, че тоя за 1400 няма да е направен със същите материали като тоя за 600?

 

 

Сестра ми взеха за към 120к евро 110квадрата обзаведен с гараж в Княжево на 2 минути от Спирката на трамвай 5.

240,000 български левчета за апартамент. Аз съм много изостанал явно и нямам грам идея какви са цените. Нашия в Пловдив преди 24 години е струвал 24000 лева. Не знам дали тия 24 бона след инфлации, деноминации и тн дали се равняват на 240 сегашни.
Link to comment
Share on other sites

Преди 24 години не е ли имало хиперинфлация? И на мен един приятел ми е разправял за ония времена как дядо му бил изтеглил някакъв тип ипточен заем и след няколко месеца го върнал целия наведнъж, щото сумата била станала джобни пари. 

Link to comment
Share on other sites

То това беше идеята на хиперинфлацията, която "някои хора" я предизвикаха съвсем умишлено - знаеш ли колко народ преди да започнат изкуствено да надуват долара изтеглиха необезпечени заеми с милиони, а след като махнаха 3-те нули при деноминацията, нали се сещаш 10 милиона заем на колко се равняваха. ;)

Няма да забравя как левовата ми заплата равняваща се в долари падаше всеки месец, после започна да пада още по-стремглаво всяка седмица и накрая взимах няколко долара месечно...още си спомням как един наш премиер в началото на "демокрацията" убеждаваше хората с изявления по телевизията да не си обменят парите в долари или марки и да не купуват скъпите стоки, защото щели да паднат (от там е и цитата, който той беше изрекъл буквално в едно от изявленията си "За Бога братя - не купувайте!") и почти всички му вярваха и не обменяха левове в марки или долари, докато по едно време всички не осъзнахме, че никой не може да ти гарантира нищо, най-малко пък държавата, която по онова време просто не съществуваше. Помня как един ден бях събрал няколко хиляди лева и отидох за пореден път до едно чйнч бюро да ги обменя, а то - курсът от вчера пак скочил с 200 лева за долар...връщам се вкъщи, жена ми вика "Колко долара взе?", на което аз й отговарям "Само 3 - не ми стигнаха парите за повече, щото доларът пак се е вдигнал". :laughing1: В замяна на това пък точно преди деноминацията вече бяхме станали милионери от заплати - на една Коледа освен заплатата за декември ни дадоха и 13-та заплата + някакви бонуси, които институтът беше спестил отнякъде и като си сметнахме с жена ми тия 2 заплати + бонусите...ги докарахме някъде над милион и двеста хиляди. :lol:

Сега се смея, но тогава хич не ми беше до смях, понеже в някои моменти беше направо сюрреалистично. ;) А да не се връщам пък съвсем в началото на 90-те, когато по едно време по магазините имаше само тоалетна хартия "Белана" и някоя забравена консерва...синът ми тогава току що се беше родил и първата му дума, която изрече когато проговори не беше "мама" или "баба", а "няма ток", защото токът беше на режим - 2 часа има, 2 часа няма...а пък когато бензинът го даваха с купони - 20 литра на месец или нещо подобно....направо следвоенно положение без война...абе, който не е изкарал това време само може да слуша какво му разказват препатилите. :)

Link to comment
Share on other sites

240,000 български левчета за апартамент. Аз съм много изостанал явно и нямам грам идея какви са цените. Нашия в Пловдив преди 24 години е струвал 24000 лева. Не знам дали тия 24 бона след инфлации, деноминации и тн дали се равняват на 240 сегашни.

 

Ще се ориентираш някак си. Комшийка продаде гараж миналата година за 28 000 лева и апартамент в кооперация на 10 години, спалня 12 квадрата, хол с кухненски бокс и тоалетна за 84 000 лв. Апартамента искаше да го купува един познат и за това знам, първо иска 70 000, после 74, накрая отиде на 84, моя познат естествено се отказа. Хазайката ми предлагаше панелка в Смирненски на 7-ми етаж, хол, спалня и кухня за 70 000 лв.

Link to comment
Share on other sites

 

Цялата работа с имотите много нереална ми изглежда.

 

 

В какъв смисъл?

Прекалено надути цени. Апартамента който взех преди 10г за 35к евро сега струва над 60... Не знам банките ли са виновни, медиите ли..
Link to comment
Share on other sites

Прекалено надути цени. Апартамента който взех преди 10г за 35к евро сега струва над 60... Не знам банките ли са виновни, медиите ли..

Централните банки са виновни! Апартамента ти струва даже повече според мен, подценил си го...

Link to comment
Share on other sites

 

Прекалено надути цени. Апартамента който взех преди 10г за 35к евро сега струва над 60... Не знам банките ли са виновни, медиите ли..

 

 

Централните банки са виновни! Апартамента ти струва даже повече според мен, подценил си го...

Първи етаж, панел...92кв. Не съм мисля :-)
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...