Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не е ли доста по удобно, да можеш да си поръчаш всичките поупки и да не блъскаш с колата из задръствания и опашки в големите магазини, или си има кофти страни за които не знам? :)

Ние пазаруваме почти всичко онлайн (не е Амазон прайм, а нашенски си магазини) и за мен е адски удобно. Има периоди в които даже не виждам как се появява яденето вкъщи - приятелката ми се занимава и доста често доставят докато аз съм на работа. 

Излиза малко по-скъпо, но спестява доста време.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ние пазаруваме почти всичко онлайн (не е Амазон прайм, а нашенски си магазини) и за мен е адски удобно. Има периоди в които даже не виждам как се появява яденето вкъщи - приятелката ми се занимава и доста често доставят докато аз съм на работа. 

Излиза малко по-скъпо, но спестява доста време.

Ами аз си мисля, че ако се намираш някъде, където е яко задръстено и ще ти отнеме 2 часа отиване и връщане с колата, отделно блъскане из магазина и опашки, че не би трябвало да е по-скъпо и това им беше идеята на Амазон като купиха Whole Foods :) Аз лично страшно много мразя хипермаркети, освен ако не пазаруваме за голямо парти или нова година и ще напълним 2-3 колички с покупки. Да вляза за 5 неща и да обикалям като луд да ги търся и после по касите мен лично ме вбесява...

Link to comment
Share on other sites

Хипстър. Следващата стъпка - директно на фото хартия с Полароид.

 

 

Да те облажат потни чалгари - като се закрастя, ще почна и сам да си проявявам.

Link to comment
Share on other sites

https://chicago.craigslist.org/nch/reb/d/reduced-reduced-grayslake-5/6497160402.html

Това ще е чудо ако е истина. Малко е на село и трябва винетка, ама за тая цена...

 

Тая къща има даже и кино салон... За тия пари тука (Пловдив), можеш да си купиш 70% от мезонет в центъра.

Link to comment
Share on other sites

Тая къща има даже и кино салон... За тия пари тука (Пловдив), можеш да си купиш 70% от мезонет в центъра.

Ако работиш от вкъщи. А не е като да не става, къщето е идеално. Всяко "кафе" обаче ще ти присяда.

 

Толкова ли па да е скъпо в тоя нашия град, че за половин милион да не може да купиш апартамент в проклетия център. И кой луд изобщо се натиска да взима апартамент там. За тия пари в Марково спокойно ще си направя къща.

Да те облажат потни чалгари - като се закрастя, ще почна и сам да си проявявам.

А ако са гнусни потни метъли онождането по-сладко ли е или...

Ами аз си мисля, че ако се намираш някъде, където е яко задръстено и ще ти отнеме 2 часа отиване и връщане с колата, отделно блъскане из магазина и опашки, че не би трябвало да е по-скъпо и това им беше идеята на Амазон като купиха Whole Foods :) Аз лично страшно много мразя хипермаркети, освен ако не пазаруваме за голямо парти или нова година и ще напълним 2-3 колички с покупки. Да вляза за 5 неща и да обикалям като луд да ги търся и после по касите мен лично ме вбесява...

Пазарувам от полски магазини. В тях има българска храна, че даже е по-евтина от Малинчо. Иска и той да ебе дявола във въздуха ама може да ме поразкара само. В whole foods храната е бая по-скъпа. Дали е по-хубава... Силно ме съмнява.
Link to comment
Share on other sites

 И кой луд изобщо се натиска да взима апартамент там.

 

Аз...имам таман два на 2 минути един от друг пеша...та идиоти всякакви. :P

Link to comment
Share on other sites

Да живееш в центъра си има много предимства, но си има и недостатъци. Всичко ти е на една крачка пеша и в буквалния смисъл банките са ми по-близо до нас, отколкото ми е контейнера за боклук, централна поща на площада ми е на 7-8 минути пеша по главната, четвъртък пазара или "Руски" са ми пак на толкова в другата посока, спирката на тунела ми е точно на 5 минути, а ако тръгна към Новотела по пешеходния мост са ми точно 10 минути до там. Това беше доста голямо предимство особено преди 20-тина години, когато по кварталите все още не бяха направили магазините и инфраструктурата, но сега на повечето места си имат всичко, Като минус на центъра отчитам постоянната лудница, която е всеки делничен ден и тоталната невъзможност да си спреш колата някъде за повече, но тъй като имам гараж, този момент не ме касае. Шумът също не е за пренебрегване, още повече ако живееш на самата улица с колите, но пък покрай работата ми, жилището е така добре звукоизолирано, че и тоя момент също го пропускам. Така че всеки сам си решава за плюсовете и минусите - хората затова са различни и имат различни разбирания кое повече им допада в живота. ;)

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ти си в супер центъра направо. Нямаш ли проблем с паркирали пред гаража? При мен е ежедневие... Винаги са за 5 минути, до магазина, до близък приятел и седят 4 часа после. Паяка като звъннеш я дойде, я не......

 

Двор е хубаво, ама си иска поддръжка, цял живот живях в къща, сега 6 години в апартамент и се връщаме пак на къща. В апартамента се затвориш и не им пука ги гледам комшиите, боклуци на всякъде, вратата на блока се разбила, кво от това. Банята на комшията лее, мазилката на входа пада цялата, от горе над нас не знам грубиянски секс ли правят, скачат един върху друг, целия таван се тресе до 1 часа през нощта. Пълна романтика, двор и къща обае е зор, оправяш градинки, метеш листа, чистиш по няколко пъти зимата сняг, за да не се пребиеш, садиш китки и прочие.

Link to comment
Share on other sites

Ако работиш от вкъщи. А не е като да не става, къщето е идеално. Всяко "кафе" обаче ще ти присяда.

 

Толкова ли па да е скъпо в тоя нашия град, че за половин милион да не може да купиш апартамент в проклетия център. И кой луд изобщо се натиска да взима апартамент там. За тия пари в Марково спокойно ще си направя къща.

 

1400 евро на квадрат ми обявиха последно. Сметни си. И то не на главната или нещо от сорта. До бул. Руски в улиците.

Мезонета на последните 2 етажа беше 277 квадрата - 769 000лв.

 

В Марково ще си купиш за тия пари един хубав парцел. Един колега беше гледал преди време и му бяха обявили към 300 000лв.. :D

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха кой е тоя наглец- 1400 евро на квадрат. Тоя се опитва да бие дори цените в София, където също си мислят, че сме в Лондон и вървят по 1000+ евро. 

Link to comment
Share on other sites

Нямаш ли проблем с паркирали пред гаража? При мен е ежедневие... Винаги са за 5 минути, до магазина, до близък приятел и седят 4 часа после. Паяка като звъннеш я дойде, я не......

 

Всъщност...ако трябва да бъда по-точен - и в двете къщи имам къде да си прибера колата, но тъй като тук, където живея е постоянен платен паркинг и трудно вкарвам в двора, предпочитам да си я държа в гаража на второто жилище, където е доста спокойно, а и ми е практически на 2 минути от нас. Освен това до моя гараж има и друг и поради тази причина много рядко спират чужди коли дошли "за малко", а и съм разрешил на всички съседи да ми спират пред гаража с условието, че когато ми потрябва да изляза или вляза, да са си вкъщи, за да могат до няколко минути да си дръпнат колата, така че поне проблема със спирането пред гаража съм го решил. :)

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха кой е тоя наглец- 1400 евро на квадрат. Тоя се опитва да бие дори цените в София, където също си мислят, че сме в Лондон и вървят по 1000+ евро. 

Стара ти е доста информацията... В София отдавна има цени и по 3-4000 евра на квадрат!

Link to comment
Share on other sites

1400 евро на квадрат ми обявиха последно. Сметни си. И то не на главната или нещо от сорта. До бул. Руски в улиците.

Мезонета на последните 2 етажа беше 277 квадрата - 769 000лв.

 

В Марково ще си купиш за тия пари един хубав парцел. Един колега беше гледал преди време и му бяха обявили към 300 000лв.. :D

Викаш няма как да се вземе земя в не регулация и после с 5 бона да стане в регулация или някоя дърта къща и на нейно място. Верно не съм запознат, но ако за половин милион не мога да си построя къща... Ебаси
Link to comment
Share on other sites

Викаш няма как да се вземе земя в не регулация и после с 5 бона да стане в регулация или някоя дърта къща и на нейно място. Верно не съм запознат, но ако за половин милион не мога да си построя къща... Ебаси

Зависи каква къща искаш... Един приятел си строи къща в момента в началото на Белащица и вече подминава милиона, а е на около 70% (сега вярно, че той иска глезотийки ама все пак) Имотния балон е яко надут и доста хора ще хапнат бахура, като се качат лихвите в най-скоро време.

Link to comment
Share on other sites

Зависи каква къща искаш... Един приятел си строи къща в момента в началото на Белащица и вече подминава милиона, а е на около 70% (сега вярно, че той иска глезотийки ама все пак) Имотния балон е яко надут и доста хора ще хапнат бахура, като се качат лихвите в най-скоро време.

Евала на такива хора. Аз все си мислих, че за милион ще си построя дворец... Ама буквално, с кули и всичко

:D :D

1400 евро на квадрат ми обявиха последно. Сметни си. И то не на главната или нещо от сорта. До бул. Руски в улиците.

Мезонета на последните 2 етажа беше 277 квадрата - 769 000лв.

 

В Марково ще си купиш за тия пари един хубав парцел. Един колега беше гледал преди време и му бяха обявили към 300 000лв.. :D

Предай му така на тоя с апартамента: един овчар от щатите каза да си наплюнчиш палеца и с отмерен скок да седнеш на него ;)
Link to comment
Share on other sites

Зависи каква къща искаш... Един приятел си строи къща в момента в началото на Белащица и вече подминава милиона, а е на около 70% (сега вярно, че той иска глезотийки ама все пак) Имотния балон е яко надут и доста хора ще хапнат бахура, като се качат лихвите в най-скоро време.

 

Лихвите по ипотечните кредити не са ли фиксирани в договора?

Link to comment
Share on other sites

Лихвите по ипотечните кредити не са ли фиксирани в договора?

Има с фиксирани има и с плаващи. Фиксираните са по-високи, почти винаги, затова повечето хора избират плаващи. Отделно, че някои правят глупостта да вземат кредит в друга валута като швейцарски франк, и като стане случка като преди три години и плачат тежко...

 

 

Чефо цъкни на линка в моя коментар по-горе и виж цените в София на кв. метър :)

Link to comment
Share on other sites

Лихвите по ипотечните кредити не са ли фиксирани в договора?

 

 

Има с фиксирани има и с плаващи. Фиксираните са по-високи, почти винаги, затова повечето хора избират плаващи. Отделно, че някои правят глупостта да вземат кредит в друга валута като швейцарски франк, и като стане случка като преди три години и плачат тежко...

 

Абе ту партс... Гръмне ли имотния балон ще папаме бахура всички, ама да видим.

Аз както ги разбирам нещата, айляк ще са тези, дето са взели вече, макар и с плаващ процент. Останалите сме с ТУЙ в уста - хем високи наеми, хем високи лихви, хем високи цени на имотите. И така няколко години, докато не паднат цените малко и не се задвижи пазара. Колко няколко - божа работа.

Link to comment
Share on other sites

От какво се определя плаването на тия плаващи лихви?

 

И като гръмне тоя балон, не се ли изразява в срив на цената на имотите? Защо ще трябва да са нужни няколко години, за да падат цените?

Link to comment
Share on other sites

От какво се определя плаването на тия плаващи лихви?

 

И като гръмне тоя балон, не се ли изразява в срив на цената на имотите? Защо ще трябва да са нужни няколко години, за да падат цените?

За да се усетят чобаните да свалят цените, че никой няма да им купи боклуците на тия цени. Плаването се определя от EUROBOR, LIBOR, SOFBOR, в зависимост от договора, който сте сключили с банката, а това са лихвени индекси, които се определят по различни параграфи, но зависят от лихвените проценти, които задават централните банки :) То като гръмне балоне първо изчезва търсенето, а след него се сриват цените.

Link to comment
Share on other sites

Може и да греша, някой да ме поправи, кредитния рейтинг на страната определя процента лихви, по-висок рейтинг=по-ниски лихви.

Link to comment
Share on other sites

Има с фиксирани има и с плаващи. Фиксираните са по-високи, почти винаги, затова повечето хора избират плаващи. Отделно, че някои правят глупостта да вземат кредит в друга валута като швейцарски франк, и като стане случка като преди три години и плачат тежко...

 

 

Чефо цъкни на линка в моя коментар по-горе и виж цените в София на кв. метър :)

Видях ги. Тия са ненормални. Освен сериозни нарко пласьори, друг може ли да си го позволи това? Тия цени са по-скъпи и от тукашните. На шефа му се падат 2650 долара на квадратен метър. Това включва всички строителни разрешителни и инспекции, купуването на парцел с къща за 700 хиляди долара(няма празен парцел). Сриването на старата къща, строене на нова къща, която с мазето и гаража е 880 квадратни метра. Има Басейн и 48 на 16 фита и джакузи. Самото строителството му легна 1.2 Милиона без басейна. 100 бона е басейна и всичко друго е парцел и разрешителни. Знам защото съм смятал всеки материал. Шибаната му кухня е 80 бона. И той има кино салон... Ама е Малко по-хубав от показания в оная къща :)
Link to comment
Share on other sites

Може и да греша, някой да ме поправи, кредитния рейтинг на страната определя процента лихви, по-висок рейтинг=по-ниски лихви.

Грешиш! Кредитния рейтинг на страната има значение, за лихвите на които ще издаде държавни облигации, защото такива с по-нисък рейтинг, трябва да имат по-висока доходност за да има кой да ги купи. В момента заради централните банки и техните балонни програми и това няма значение и се помпи като за последно каквото им видят очите! За справка за абсурдите - Българските десет годишни облигации дават 1.30%, а тези на САЩ 2.86%...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...