Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Искам да си сложа кали линукс на телефона, ма не ща да го руутвам...

Няма как да стане. Не знам дали само е отключен boot loader няма да стане. Мисля не. Трябва ти Nexus или OnePlus.
Link to comment
Share on other sites

Няма как да стане. Не знам дали само е отключен boot loader няма да стане. Мисля не. Трябва ти Nexus или OnePlus.

 

То отключването на буут лоудъра е половината от процеса по руутването. С отключения буутлоудър се прецаква гаранцията.

Link to comment
Share on other sites

То отключването на буут лоудъра е половината от процеса по руутването. С отключения буутлоудър се прецаква гаранцията.

Мисля преди време бях прави руут без да отключвам boot loader-а, но беше толкова отдавна, че нямам почти никакви спомни. Той спомена за руут. Има начин да го качи през TWRP без да руут-ва телефона. От друга страна самото Кали е руут-нато, та...
Link to comment
Share on other sites

Един колега беше направил нещо подобно. Беше си модифицирал някакъв Linux като за телефон и беше успял да го инсталира на телефона си. Батерията си отиде за час и половина.

Link to comment
Share on other sites

Мисля преди време бях прави руут без да отключвам boot loader-а, но беше толкова отдавна, че нямам почти никакви спомни. Той спомена за руут. Има начин да го качи през TWRP без да руут-ва телефона. От друга страна самото Кали е руут-нато, та...

 

Няма как. За да сложиш root-а ти трябва TWRP или някакво друго къстъм рекавъри, с което да флашнеш файлове на /system. За да качиш къстъм рекавъри, трябва да минеш през fastboot-а. За да получиш достъп до фастбуута - трябва да отключиш буутлоудъра.

Всяка процедура за руутване започва с "трябва ви отключен буутлоудър".

Link to comment
Share on other sites

Което на сони си е бая врътня, клоняща към самоонождане с кактус...

Смени марката  ;)

Сони отдавна вече не са най-яките производители на камери.  :)

 

П.п.

 

 

....

Ама нещо като жена имаш, нали?

Link to comment
Share on other sites

Смени марката ;)

Сони отдавна вече не са най-яките производители на камери. :)

 

Не знам за тефоните им, ама Сони имат за момента най-добрите матрици за полу и професионални апарати. Сегашното Сони няма нищо общо с глупостите, които вършеха преди години.

Link to comment
Share on other sites

Понякога и в тоя дето е в Капана е същата работа - чакаш на крак.

А в пощата пък дето се взимат пакетите какво е от една седмица насам - не е истина, сменили са им нещо софтуера, трябва да въвеждат 100 неща и не могат да се оправят - чака се почти колкото и по соц-време.

 

В първото изречение на горния ми пост ставаше дума за офиса на Еконт - днес все едно раздаваха безплатни подаръци...място нямаше където да влезна...отказах се...

 

...и имах неблагоразумието да отида  "уж да си уплътня времето" да си взема 2 пакета от пощата...7 човека пред мен...средно минаване - 6-7 минути на човек...моят ред дойде след около 40+ минути. Кой каквото ще да ме убеждава - от години взимам от това гише пакети, такова чудо с такова чакане каквото е от около месец никога не е било...

 

 

bg post.jpg

Link to comment
Share on other sites

Смени марката ;)

Сони отдавна вече не са най-яките производители на камери. :)

 

П.п.

Ама нещо като жена имаш, нали?

Не ти хващам идеята, но след година, живот и здраве
Link to comment
Share on other sites

Смени марката  ;)

Сони отдавна вече не са най-яките производители на камери.  :)

 

Един телефон не е само камера. Аз за снимки си имам фотоапарат.

Link to comment
Share on other sites

Един телефон не е само камера. Аз за снимки си имам фотоапарат.

Ами що тогава си си взел точно пък Сони?

Link to comment
Share on other sites

Щото ми е подарък. И е всичко, което искам от един телефон - бърз, добра камера, голямо хранилище, влагоустойчив, с опции за надграждане.

Link to comment
Share on other sites

Няма да хленчиш като малка недопляскана кифла тогава  :)

Link to comment
Share on other sites

Кой хленчи бе, рагу? :D Бетер женска кривиш думите. Бая врътня не значи невъзможна врътня.

Link to comment
Share on other sites

Кой хленчи бе, рагу? :D Бетер женска кривиш думите. Бая врътня не значи невъзможна врътня.

 

С всичките производители е еднаква врътнята.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за тефоните им, ама Сони имат за момента най-добрите матрици за полу и професионални апарати. Сегашното Сони няма нищо общо с глупостите, които вършеха преди години.

Много добре се развиват в безогледалния сегмент. За алфа 6000 чувам много добри отзиви, но пък лично аз си държа на огледалото...
Link to comment
Share on other sites

С всичките производители е еднаква врътнята.

 

С леновото е работа за половин час, като вътре слагам и инсталацията на къстъм ром.Срещу 3 часа за нисък клас модел на Сони.

Link to comment
Share on other sites

Наистина не мога да си представя колко жалко човече трябва да си, за да тръгваш на нож срещу всичко и всеки само и единствено в името на заяждането...

Link to comment
Share on other sites

С леновото е работа за половин час, като вътре слагам и инсталацията на къстъм ром.Срещу 3 часа за нисък клас модел на Сони.

 

Не съм сигурен вече за какво говориш. :D

Какво ще правиш 3 часа? Ще го пре-компилираш ли?

Пуска се ID-то към производителя, получаваш си файла за отключването на буутлоудъра, следваш стъпките за връзка през Fastboot и го отключваш. От там нататък, операцията е 1:1 на всички телефони.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...