Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Преди 7-8 години в някаква дискотека си спомням, че за бира 330 мл. Жоро плати 2,50 лв., а за минерална вода 330 мл. на мен ми се полагаха 3 лв. Странно ми стана...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

При нас е точно обратното. Водата е без пари. За сметка на алкохола, който струва майка си и баща си. Та, радвайте се, че пиете все още евтин алкохол. :lol:

Вие там не сте хора, вие сте канадци.....
Link to comment
Share on other sites

Нека живеещите в България ни разкажат за живота в Канада :) Базирано на богатите им впечатления от прочетеното в медиите :) Добре е, да разполагаш с медии, на които можеш да се довериш за всичко - от пътните условия в Гърция до живота в Канада :)

Link to comment
Share on other sites

https://chicago.craigslist.org/nch/reb/d/reduced-reduced-grayslake-5/6497160402.html

Това ще е чудо ако е истина. Малко е на село и трябва винетка, ама за тая цена...

Цената е невероятно ниска... Направо скачай смело. 

За тези пари при нас ще вземеш един вмирисан апартамент. 

Link to comment
Share on other sites

Цената е невероятно ниска... Направо скачай смело.

За тези пари при нас ще вземеш един вмирисан апартамент.

Не ми е все още по джоба. Булката трябва да събере някой лев първо. Сам абсурд.

Оказа се обаче, че таксите са "хубави".(както и предполагах) 1000 долара на месец.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е все още по джоба. Булката трябва да събере някой лев първо. Сам абсурд.

Оказа се обаче, че таксите са "хубави".(както и предполагах) 1000 долара на месец.

Кои такси имаш предвид? Имотните данъци ли?

Link to comment
Share on other sites

Е, те това са му скритите разходи :) Пък като сложиш и факта че е на село и ако трябва да пресичаш целия град, сумата за подръжката, facilities, и ипотеката май пак става много. 

Link to comment
Share on other sites

Кои такси имаш предвид? Имотните данъци ли?

Да. За същия данък става дума. Данък, заем, сметки ги виждам 3 бона на месец при 20 процента първоначално. Което е добре. Ние просто не правим колкото Джон Смит

 

Същата къща в квартала, в който живея ще е милион поне. Заради училищата и локацията.

Link to comment
Share on other sites

за сам човек - не.

 

Да бе, питай мене - идеално ще се чувствам точно на такава площ. :bgrin:

 

П.П. Дворчето може и да е по-малко - вътрешните помещения ми дай само.

 

П.П.2 - през 90-те с жена ми щяхме да взимаме едно такова в Пловдив - цяла новопостроена (груб строеж) триетажна къща с ужасно много стаи, 2 гаража, а и парите ги имахме, та нямаше и заем да ползваме, но се отказахме единствено защото беше на кънда-мънда вдясно преди да стигнеш Прослав...без никаква изградена инфраструктура на квартала...

Link to comment
Share on other sites

Е, те това са му скритите разходи :) Пък като сложиш и факта че е на село и ако трябва да пресичаш целия град, сумата за подръжката, facilities, и ипотеката май пак става много.

Мисля, че е по-близо до уисконсин от колкото до Чикаго :D. Например Rockford, който е на 66 мили от моя квартал и на 90 от Чикаго, се води Чикаго район. Заеби.
Link to comment
Share on other sites

Цената е невероятно ниска... Направо скачай смело. 

За тези пари при нас ще вземеш един вмирисан апартамент. 

Е в Бърно спокойно се взима хубав нов апартамент за такава цена, че и имаш избор

 

 

Да. За същия данък става дума. Данък, заем, сметки ги виждам 3 бона на месец при 20 процента първоначално. Което е добре. Ние просто не правим колкото Джон Смит

 

Същата къща в квартала, в който живея ще е милион поне. Заради училищата и локацията.

Изключвайки данъците, самата цена наистина не е лоша, сравнявайки с Прага. Апартамент(нов) 104 квадрата до офиса ми (предпоследна спирка на метрото) е към 60К долара повече. 

А тази къщичка си изглежда много готино на снимки. 

Link to comment
Share on other sites

Е в Бърно спокойно се взима хубав нов апартамент за такава цена, че и имаш избор

 

 

Изключвайки данъците, самата цена наистина не е лоша, сравнявайки с Прага. Апартамент(нов) 104 квадрата до офиса ми (предпоследна спирка на метрото) е към 60К долара повече.

А тази къщичка си изглежда много готино на снимки.

Цената е супер. Няма две мнения. При мен не може да се намери два пъти по малка за тези пари и да не е на 70 години вътре.

На шефа ми къщата е 2.2 млн, но в перфектен квартал и не в много по-голяма от показаната. Има обаче басейн.

Link to comment
Share on other sites

Цената е супер. Няма две мнения. При мен не може да се намери два пъти по малка за тези пари и да не е на 70 години вътре.

На шефа ми къщата е 2.2 млн, но в перфектен квартал и не в много по-голяма от показаната. Има обаче басейн.

При вас си е цифромания, но то е за тези които могат да си го позволят. Но ме кефи, че има и готини неща на такава цена. 

Като гледах по гугъл мапс си е далечко, но май разбиранията за дистанция там са по-други :D

Link to comment
Share on other sites

Да бе, питай мене - идеално ще се чувствам точно на такава площ. :bgrin:

 

П.П. Дворчето може и да е по-малко - вътрешните помещения ми дай само.

 

П.П.2 - през 90-те с жена ми щяхме да взимаме едно такова в Пловдив - цяла новопостроена (груб строеж) триетажна къща с ужасно много стаи, 2 гаража, а и парите ги имахме, та нямаше и заем да ползваме, но се отказахме единствено защото беше на кънда-мънда вдясно преди да стигнеш Прослав...без никаква изградена инфраструктура на квартала...

двора е най - хубавото нещо. Като живяхме в къща преди, що барбекюта имаше. Тонове бира се изпиха

При вас си е цифромания, но то е за тези които могат да си го позволят. Но ме кефи, че има и готини неща на такава цена.

Като гледах по гугъл мапс си е далечко, но май разбиранията за дистанция там са по-други :D

има нещо вярно. Аз живея на 25 мили от центъра, по тая 90та магистрала дето я виждаш (сиреч езерото). И изобщо не се натискам да се приближавам. Но и не искам да ходя на майната си.

Ще посъбираме жълтици и тая година, пък да видим

Link to comment
Share on other sites

двора е най - хубавото нещо. Като живяхме в къща преди, що барбекюта имаше. Тонове бира се изпиха

 

Въпрос на ежедневие и ценности - някои пият бира и пекат на барбекюта, а други си правят специализирани помещения в къщата и площта им бързо се изчерпва. ;)...а иначе да имаш и хубав двор - да, не е лошо.

 

П.П. ...и басейн в двора не е зле да имаш...

 

П.П.П. ...и хеликоптерна площадка в задния двор...и пристанище за яхтата...и...ама дай по-добре да спрем само до двора. :)

Link to comment
Share on other sites

Да. За същия данък става дума. Данък, заем, сметки ги виждам 3 бона на месец при 20 процента първоначално. Което е добре. Ние просто не правим колкото Джон Смит

 

Същата къща в квартала, в който живея ще е милион поне. Заради училищата и локацията.

Информативно да те питам, ти като живееш там, ползваш ли Амазон прайм за покупките, или си ходиш до хипермаркетите да зареждаш хладилника? :)

Link to comment
Share on other sites

Информативно да те питам, ти като живееш там, ползваш ли Амазон прайм за покупките, или си ходиш до хипермаркетите да зареждаш хладилника? :)

Нямам прайм. Не и лично. Но до магазина си ходя да си пазарувам.

Амазон като цяло не използвам изобщо

Link to comment
Share on other sites

Нямам прайм. Не и лично. Но до магазина си ходя да си пазарувам.

Амазон като цяло не използвам изобщо

Не е ли доста по удобно, да можеш да си поръчаш всичките поупки и да не блъскаш с колата из задръствания и опашки в големите магазини, или си има кофти страни за които не знам? :)

Link to comment
Share on other sites

Не е ли доста по удобно, да можеш да си поръчаш всичките поупки и да не блъскаш с колата из задръствания и опашки в големите магазини, или си има кофти страни за които не знам? :)

Абсолютно нямам представа. В предградията не, че няма задръстване, но не е като в самото Чикаго. Магазина ми е на няма и две мили
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...