Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Минуса за мен при тия сгради, е че са много големи, преди години като си купувах жилище, ходих на оглед в едно ЕПК, всичко беше супер с апартамента, но 16 етажа с по 8 апартамента на етаж, доооста трудно става поддръжката и разбирателството с тия хора, щото на практика си в едно малко село :)

E.... При нас са само по четири на етаж. На нашия специално един е необитаван, а в двата други живеят майка и син - готини хорица... Или па де да знам... Може и аз да съм им повлиял, та да се държат като готини хорица с мен  :)

 

Другото, дет ми минава през главата е, че снегът ОТНОВО изненада общинари и почистващи фирми. За деня мернах само два трактора с гребла за сняг, движещи се по диагонал един зад друг и с .... вдигнати на 20 см гребла. Щот, нали, жипиесът показва, че маршрутът е обходен, ама нафтата струва пари, а шефчето си има планове я за яхтичка, я за некво ново поръчково возило. Пък по тия пущини що разходи има...

 

П.п. А най-се кефя, кога някой вземе да се пляска по дипломите. Направо си умирам от смях, понеже пляскащият се в 99% от случаите си мисли,че след като има такава/такива, значи е егати и знаещото и можещо копеле и следователно е последна инстанция по секви въпроси.

 

П.п.2 Имам спомени, че се бях зарекъл да напусна България ако един конкретен такъв, започне работа в Козлодуй, щото адски се дуеше, че е инж. по атомна физика. За все общ наш късмет, светилото реши, че е по-добре да eбe eдна дърта французойка. Която го нарита след три години (щото и падна с`тинката, че пишkaта изобщо не може да компенсира гладкото като гумен цървул мозъче)  и сега инженерчето е проблем на френската система за социални помощи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Хмъ, какво говориш. Днес обиколих половината град с колата. Изобщо не беше чистено. Хвърляли нещо тук-там и плъзнали по едно гребло чат-пат някъде си....ама то е така, като вали сняг не се чисти....нЪли пак ще натрупа. Аз колата я почиствах три пъти днес....само....:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Има малоумници които си ги защитават и било нормално почистено според тях (из фейсбук) Чудя се дали са платени тролчета или просто са бавноразвиващи?

Link to comment
Share on other sites

Има малоумници които си ги защитават и било нормално почистено според тях (из фейсбук) Чудя се дали са платени тролчета или просто са бавноразвиващи?

Все се каня да проверя със 100 процента сигурност, но и тука не е по-различно преди снеговалежа да спре.

Link to comment
Share on other sites

Все се каня да проверя със 100 процента сигурност, но и тука не е по-различно преди снеговалежа да спре.

Стефчо, някак не върви пък и няма логика по обед в Пловдив да има ледени коловози по съвсем централни артерии  ;)

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, някак не върви пък и няма логика по обед в Пловдив да има ледени коловози по съвсем централни артерии  ;)

И то да кажеш падна си сняг, ама не е чак някакво бедствие! Нормален зимен снеговалеж, на прага на пролетта :)

Link to comment
Share on other sites

И то да кажеш падна си сняг, ама не е чак някакво бедствие! Нормален зимен снеговалеж, на прага на пролетта :)

Както вече казах, снегът ги ИЗНЕНАДА, както всяка зима през последните двадесетина години. Ама аз проблем с това нямам, щот на практика няма нищо по-изненадващо от един приличен снеговалеж в периода между Декември и средата на Март....

Link to comment
Share on other sites

Както вече казах, снегът ги ИЗНЕНАДА, както всяка зима през последните двадесетина години. Ама аз проблем с това нямам, щот на практика няма нищо по-изненадващо от един приличен снеговалеж в периода между Декември и средата на Март....

От 3 дни четях новини, че свиквали спешни срещи на почистващите фирми, заради задаващия се снеговалеж. Как ги изненада?

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, някак не върви пък и няма логика по обед в Пловдив да има ледени коловози по съвсем централни артерии ;)

така е. Но пък правят всичко възможно да почистят. Особено тротоарите с малките снегоринчета. И хвърлят химия като за последно
Link to comment
Share on other sites

 

Да си припомним, че Galaxy S9 и Galaxy S9+ в зависимост от региона използват различни процесори. Версията за САЩ стъпва на Qualcomm Snapdragon 845, а международната версия се базира на Exynos 9810

 

На какво се дължи това и има ли по- добър процесор?

Link to comment
Share on other sites

На какво се дължи това и има ли по- добър процесор?

 

Те винаги така са правели.

 

Може да е с цел тестване на собствения им Exynos.

 

Има разлика между процесорите. За по-добър - трябва да си прецениш сам.

 

Galaxy S9 Exynos 9810 Hands-On - Awkward First Results

https://www.anandtech.com/show/12478/exynos-9810-handson-awkward-first-results

Link to comment
Share on other sites

От 3 дни четях новини, че свиквали спешни срещи на почистващите фирми, заради задаващия се снеговалеж. Как ги изненада?

Изненадващо ги изненада.

Link to comment
Share on other sites

Честито на Галя и Жоро! Да илядите!

 

Тази година почистващите фирми си бяха на мястото. Вчера не се спряха, цяла нощ също! Вчера излизах с колата, нямаше булевард да няма снегорин, на места се движеха по два един след друг. Снощи ги наблюдавах до към 1ч. - минаваха през 30мин.

 

А някои сайтове като abv и sinoptik, трябва да се забранят - първите заради постоянни сривове, а вторият за идиотия! Навън е 3 градуса, според синоптик е -5 и се усеща -9... Снощи около 1ч. беше 0, те го дават -5...

 

@Antares - днес няма да карам, защото не ми се чисти колата, но вчера си беше зорно, при това много. Валеше суграшица, която правеше пътищата като писти, въпреки, че бяха чисти. Един бус се сучеше на моста на Ален Мак, не знам идиотът с какви гуми беше, но зад него карахме с 20км/ч, а пред него имаше снегорин. Бусът буквално се пързаляше! Отделни някакъв капут с една дърта Шкода, беше с летни гуми, тоест гуми е силно казано и се беше забил в един автобус точно след Областната управа. Такива тикви не ги разбирам. Единствено мога да ги оправдая, ако е на живот и смърт, иначе да вижда какво чудо е и въпреки това да излезе с кола, реално на сликове, е направо за отнемане на книжка.

Link to comment
Share on other sites

Става ми проблем, след като си плащам местните налози ;)
 

Вчера излизах с колата, нямаше булевард да няма снегорин, на места се движеха по два един след друг.

Това вид английски хумор ли е от твоя страна?

Link to comment
Share on other sites

Не, сериозен съм. По Източен два един след друг се движеха, по 6-ти септември, по Победа точно ги хванах към 13ч., бяха излезли 5 и се разделиха на кръстовището с България, два наляво, един направо по Победа и два надясно по България посока новото ПУ. По Марица ми направи впечатление, че имаше повече сняг, посока Гребната, но беше минавано и там, може би по-рано, след което е натрупало.

 

За сметка на това, ми направи впечатление, че тротоарите бяха почти непочистени.

 

@gado - виж си ЛС-тата.

Link to comment
Share on other sites

Честито на Галя и Жоро! Да илядите!

 

Благодаря! :)
Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта по околовръстното на софия 5 снегорина наредени един до друг, чистеха всички платна, а бул.Черни връх беше на асфалт.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, точно в 14 часа минах по Победа. Имаше 15-20 санта сняг и коловози...може да са минали, но не са чистили. Руски явно е бил леко зализан и в 16 часа беше с коловози и гняс, и доста сняг. Изобщо пълна скръб. Да не говорим, че и днес тротоари няма....особено в кварталите...

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, хора, сериозно ли ви е проблем да карате в *този* сняг?

Ами за мен лично все още не е проблем, но всички непочистени места с големи коловози, ако замръзнат тези дни, ще ми е голям проблем, защото ще си оставя някъде бронята... Вчера пак казвам до обяд обикалях, не видях абсолютно никой да чисти, но пък видях 2 катастрофи, които се случиха буквално пред мен и още 5-6 вече станали

Link to comment
Share on other sites

Сега никой не чисти, но предполагам, че след малко ще ги изкарат. Дават да вали така до утре вечер... Ако вали с този интензитет и не излязат да чистят, утре нема се работи...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...