Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Подобно! А мен снощи ме питаха дали съм щял да ходя на Шипка...

Ако имаше как, нямаше да пропусна. Много обичам това място. Всъщност няма място, на което да съм била, и да не съм се влюбила в нашата страна...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Днес половин ден съм се занимавал с данъчните :) Оказа се, че Common Reporting Standard (CRS) влиза във валидност от средата на тази година.

Така, че тези от вас които имате авоари се изисква да подпишите едни декларации ... Срокът за полълване е до края на годината.

 

 

Преди няколко месеца бях го пуснал този пост - та малко обновяване по темата.

 

За последните 2 месеца ми пристигнаха писма от всички банки в които имам активни сметки с искане да им дам обяснение къде си плащам данъците и да предоставя TIM (Tax Identification Number). Ако сте в Европа, повече информация за TIM има тук. При отказ да предоставя информацията, ми беше обяснено, че банката има право едностранно да прекрати договора, да закрие сметката, като таксите за обслужване ще продължат да се начисляват докато се появя да си се разплатим. 

 

Така, че тези от вас които имат банкови сметки/карти (особено тези със сметки из развитите държави), горещо им препоръчвам да си се свържат с банките си за да не останат неприятно изненадани.  :)

 

PS: Даже си мисля дали админите да не закачат поста някъде из форума, та да може да се види от повече хора...

Link to comment
Share on other sites

Някакъв с Опел Корса пропътувал в насрещното на гръцка магистрала цели 180 километра докато полицията успее да направи блокада с патрулки и камион, след което оня се самоунищожил в блокадата.

 

Въпросът тук е - след като аз си преведох безпроблемно статията с гугълския преводач и то от няколко гръцки източника, тия от Нова телевизия неграмотни ли са, че са превели така некадърно статията или просто са искали да им е по-зрелищна новината, та са я озаглавили: Гръцки шофьор кара със 180 км/ч в насрещното на магистрала :confused

 

Щото едно е да караш в продължение на 180 километра в насрещното, друго е да караш със 180 км/ч пак там...а пък в. "Марица" изобщо няма да го коментирам дето просто са направили копи/пейст на заглавието "Шофьор кара със 180 км/ч в насрещното на магистралата" и в самата статия пишат "Водач на лек автомобил кара в продължение на 2 часа с висока скорост в насрещното платно по магистралата Атина-Солун и преодоля без проблем полицейски заграждания, съобщава Атинската информационна агенция АМНА, цитирана от БГНЕС....нарушителят изминал 180 км по магистралата в участъка от Волос към Ламия и Атина."

Link to comment
Share on other sites

Всъщност няма място, на което да съм била, и да не съм се влюбила в нашата страна...

 

 

В Столипиново била ли си? :D

Link to comment
Share on other sites

В Столипиново била ли си? :D

Хахаха, била съм 2-3 пъти :D Ако махнеш мангустите и изчистиш след тях, ще стане супер :D
Link to comment
Share on other sites

То няма майтап, но най-слънчевият квартал е именно Столипиново. Малшанс с циганите, но фактът си е факт. Най-добро разположение, най-светло, най-топло. По Цариградско и бул. Марица за 5мин. си на центъра... Покрай тея ремонти, затвореният 6-ти септември от Източен до Цариградско и т.н., когато имам работа в Тракия, минавам през Марица и Столипиново. Стига се за макс 5мин. и първият светофар е на Ландос и Цариградско. Тоест от нас до Тракия първият светофар ми е на Ландос, а ако трябва да ходя към форума, да кажем, имам още един светофар на самия форум. По-дълго е малко, но времето е наполовина.

Link to comment
Share on other sites

Да не спамя другата тема:

П.П. Защо без да имам акаунт понякога ме пуска да гледам клипче, а друг път не...мисля, че няма връзка с частни клипове и др. такива...

Баш с тва има връзка. Ако е клип, споделен в публично достъпна група, споделен с широката публика - ще го видиш. Ако обаче групата има някакви рестрикции, или пък от нечий акаунт, дето не е споделен публично - тогава няма да го видиш.
Link to comment
Share on other sites

Чудя се що се двига толкова шум около Чез при положение, че Енерго-разпределителната компания струва 1.5х Мол Сердика.   :lol:

Защото тоя мол дали го има или няма, не касае цяла западна България...

Link to comment
Share on other sites

Той май го написа саркастично.

Знам, ама все пак кой го бърка за някакъв си мол, колко струва... Като цяло доста успешно пак се тушира историята с Плъхове, мишки и други глупости

Link to comment
Share on other sites

Знам, ама все пак кой го бърка за някакъв си мол, колко струва... Като цяло доста успешно пак се тушира историята с Плъхове, мишки и други глупости

 

Хич не са глупости, защото всякакви мишки и плъхове са нападнали от години старите хора из селата и оправията е никаква...знаеш ли колко го касае бай Иван от Видинско мол Сердика или дали Гинка или Копринка държи тока му, при положение, че снощи един плъх пак му е влезнал в къщата, пребил го е и за пореден път му е прибрал пенсията...Та за един може и да са глупости, ама на огромно количество хора нейде из страната вече им се плаче от всякакви такива вредители-гризачи.

Link to comment
Share on other sites

Хич не са глупости, защото всякакви мишки и плъхове са нападнали от години старите хора из селата и оправията е никаква...знаеш ли колко го касае бай Иван от Видинско мол Сердика или дали Гинка или Копринка държи тока му, при положение, че снощи един плъх пак му е влезнал в къщата, пребил го е и за пореден път му е прибрал пенсията...Та за един може и да са глупости, ама на огромно количество хора нейде из страната вече им се плаче от всякакви такива вредители-гризачи.

Напълно съм съгласен с това! Въпросът е, че ако тръгнеш да ги гониш и да ги стреляш по улицата, никъде няма да те пази закона (дори и в САЩ, която е най-въоражената страна и се дава за пример със закон за самоотбрана)! Говорят се глупости из медиите, че нямаш право да го нараниш или трябвало да изкараш нож, ако той бил с нож! Няма такова нещо в закона - влезе ли ти в дома където живееш, дори да е с голи ръце бум и чао! Подгониш ли го да го довършиш на улицата, те съдят! Ако променят закона и дадат още свободи на бай Иван от Видинско, как това ще му помогне, като няма оръжие и не е способен да се защити, без значение дали му позволява или забранява закона??? Същевременно докато се говори за това Гинка му вдигне още тока и за храна му остават вече не 20 ами 10% от пенсията? Дали не го бърка?

Link to comment
Share on other sites

Недей да търсиш под вола теле - въпреки, че те бях цитирал, целият ми пост по-горе беше реторичен и въпреки онова "знаеш ли", изобщо не съм те питал нещо, че да чакам отговор...мисля, че би трябвало да си наясно с разсъжденията на глас или в този случай - с пръсти. ;)

 

А иначе на Гинка малко трудно ще й дадат да вдигне тока, защото за правителството е по-важно да си запазят столовете и при евентуално повишение всички знаят кой допусна да се извърши тази сделка, а народът винаги е бил много чувствителен на тема ток. Така че посредством регулатора (по един или друг начин) няма да допуснат вдигане на тока само за ЧЕЗ, освен ако не го направят общо - уж покрай поредното повишение за трите доставчика, което те така или иначе си го искат периодично през определен период от време.

Link to comment
Share on other sites

И още нещо се мисля, че ако беше правилно либерализиран енергийния пазара на времето с реална конкуренция и участие на държавата в критическите точки (като например част от разпределителната инфраструктура), тогава на никой нямаше да му пука дали Гинка или Минка искала да си купи дружество на цената на Мол и половина. Пък народа като не го кефи ще си смени доставчика от Гинка Енерджи на що душа му сака.  :popcorn:

 

Та така, в момента 2 милиона  абоната берат плодовете на лошо либерализиран пазар. 

Link to comment
Share on other sites

То кое изобщо правилно се направи като започнем още от БГА "Балкан"...всъщност като се замисля през последните 25+ години всичките неща те много правилно си ги направиха, особено когато разпродаваха заводи за скап през 90-те и си опростиха заемите с деноминацията.

Link to comment
Share on other sites

Хах, колега е снимал цените на бирата и водата тук.
http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/beer.jpg
Малък Pilsner Urquell (може би най-скъпата чешка бира) - 26 крони (около 1 евро), а малък Rajec (евтина минерална вода) - 29 крони (около 1,15 евро)

Което и обяснява защо тук се пие така бира :D

Link to comment
Share on other sites

То и тук е почти същата история... Още малко бирата ще е по-евтина от водата, с тая разлика, че бирата /евтината/ е просто нещо, което е много смело да се нарече бира. Но за кварталните пиянки е чудна...

Link to comment
Share on other sites

Баси златната минерална вода.

Тази конкретно си е от евтините  :D

Кока количките, сокчетата и разните там лимонади са си въобще скъпарски в сравнение с бирата :)))

Та за туй, пием пиво :))

Link to comment
Share on other sites

 

Та за туй, пием пиво :))

....И добре правите :-) Същата работа из скандинавието-в 10 сутринта в квартал на Копенхаген сънен търся кафенце...ми няма...За сметка на това хората си сипали по биричка :-) Имат някакъв данък за вредни храни,колата е по скъпа от бирата(и то хубава бира).

Link to comment
Share on other sites

Абе, като цяло водата ще става все по-скъпа. Не го осъзнаваме, но е факт....

Поне пиете бира там...и тук има, но цените са им.....

При нас е точно обратното. Водата е без пари. За сметка на алкохола, който струва майка си и баща си. Та, радвайте се, че пиете все още евтин алкохол. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...