Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Дам.

Свързах се с Епъл съпорт-а. От там ми казаха, че трябва да отида в оторизиран сервиз с документ за покупка, за да ми го отключат безплатно. Изрично попитах дали ще ме таксуват и момичето ми каза "Не, процедурата е напълно безплатна и не трябва да Ви таксуват."

Свързах се с Българския представител - iStyle, от там ми казаха, че ще ми оправят проблема срещу 90лв.....

 

Може да се свържеш с http://creativecenter.bg/ и да им кажеш за проблема (Ако те не са вторите с които си пробвал). Ако и те ти искат пари се оплачи на apple (тогава би трябвало да им създадеш доста големи проблеми). Ако ще го пращаш към София аз може да ти го транспортирам без пари (ако ми вярваш де) и ще ти го върна :) Ако си навит за този вариант питай дали може друг човек да го достави :)

Link to comment
Share on other sites

Creative Center не са в списъка със сервизи за MacBook. Сигурно поддържат само iPhone и iPad.

Ще имам предвид предложението ти, мерси! И без това работят само от Понеделник до Петък и няма как да го закарам сам.

Само да изясня момента с плащането. :)

Link to comment
Share on other sites

Creative Center не са в списъка със сервизи за MacBook. Сигурно поддържат само iPhone и iPad.

Ще имам предвид предложението ти, мерси! И без това работят само от Понеделник до Петък и няма как да го закарам сам.

Само да изясня момента с плащането. :)

 

Ами странно. Като цяло ги водят като официален сервиз :) Може да ги пробваш все пак, нищо няма да изгубиш :) За транспорта всяка седмица пътувам Пловдив -> София и обратно, така че няма да имаш ядове :)

Link to comment
Share on other sites

Creative Center не са в списъка със сервизи за MacBook. Сигурно поддържат само iPhone и iPad.

Ще имам предвид предложението ти, мерси! И без това работят само от Понеделник до Петък и няма как да го закарам сам.

Само да изясня момента с плащането. :)

 

И лаптопи също. Ако ще плащаш, бу. Руски 20, търсиш Киро. Малката глуха уличка в дясно, преди Данаил Николаев

Link to comment
Share on other sites

Официалната версия е, че само Епъл могат да го отключат, защото е нужен един уникален идентификационен код, който се генерира от техния сървър. Техниците пускат мейл изисквайки този код, получават го от централата, слагат файла на USB, въвеждат 2 команди и лаптопа се отключва. Някакъв друг сервиз, най-вероятно ще се опита да прави байпас на чипа с паролата, което не добра идея.

Link to comment
Share on other sites

Баси...все едно всички потребители на Епъл държат в компютрите си данни засягащи националната сигурност...а с айфоните е даже по-сложно. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Баси...все едно всички потребители на Епъл държат в компютрите си данни засягащи националната сигурност...а с айфоните е даже по-сложно. :ninja:

Това, което човек сам си прави, никой не може да му го причини ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами като им знам цените за ремонтите и цените на резервните им части - май гонят сумите, дето ги искат ония с криптовирусите...

Link to comment
Share on other sites

Баси...все едно всички потребители на Епъл държат в компютрите си данни засягащи националната сигурност...а с айфоните е даже по-сложно. :ninja:

Не е по-сложно. iPhone и iPad се отключват така, както си ги заключил.

 

Отваряш сайта, натискаш Lost, защото си го забравил някъде, а той се заключва.

После си го намираш, отваряш сайта, натискаш Unlock и той се отключва.

 

При Макбук опцията за отключването липсва. Дори в help документацията си са го написали. "Ако го заключите и си забравите кода, отивате в сервиза да ви го отключат."

 

Разни хора са го заключвали по погрешка, от друго устройство например, без да помнят кода, и са оставали без лаптоп ако са го взели втора ръка от някой, защото нямат доказателство за покупка.

 

Един човек пък разказваше как го купил за 750 от втори собственик, заключил го някакси без да иска, свързал се с първия собственик и ония му казал, че няма да му даде документ за покупката, или да се обади на Епъл да потвърди, но ще му даде 500 за заключения лаптоп.

 

Легално изнудване, заради недомислица в системата на Епъл.

Link to comment
Share on other sites

Не е по-сложно.

 

Говорех за сагата и съдебните дела по повод измъкването на информация от телефона на оня терориста - Епъл така и не даде съгласие...даже по едно време излязоха с изявление, че и те не могат да ги декриптират...да бе, да...

Link to comment
Share on other sites

Говорех за сагата и съдебните дела по повод измъкването на информация от телефона на оня терориста - Епъл така и не даде съгласие...даже по едно време излязоха с изявление, че и те не могат да ги декриптират...да бе, да...

По принцип много искаха да го декриптират, ама нямаха желание...

Link to comment
Share on other sites

И затова ФБР си го декриптираха сами, просто наеха правилните хора и се оправиха без да се дупят на епъл...

 

 

"people familiar with the matter", the FBI had instead paid "professional hackers" who used a zero-day vulnerability in the iPhone's software to bypass its ten-try limitation.

Link to comment
Share on other sites

 

 used a zero-day vulnerability in the iPhone's software to bypass its ten-try limitation.

Тази уязвимост са я открили преди време, но не са я разгласили за няма нищо та епъл да си я оправят. Търпеливо са чакали удобен момент да "гръмнат" и това им е донесло добри пари. За колко ли други уязвимости на маркетинговото бижу не сме чували?

Link to comment
Share on other sites

Щатските секретни служби са наели някакви изруди. Открили са е*ати и експлойтите на всевъзмножни операционни системи. И после руснаците ги хакнали и ратръбили експлойтите :lol: та, те ви ИскаПлаче, те ви адашката, дет' не била адашка и още сума ти "благинки"...

Link to comment
Share on other sites

Щатските секретни служби са наели някакви изруди. Открили са е*ати и експлойтите на всевъзмножни операционни системи. И после руснаците ги хакнали и ратръбили експлойтите :lol: та, те ви ИскаПлаче, те ви адашката, дет' не била адашка и още сума ти "благинки"...

Ти пък луд ли си?! Как ще правят такива неща САЩ, тия добри и благи хорица! Тези лоши работи ги правят само злите руснаци и севернокорейци!!!

 

Минава ми през главата, че световното население става все по-елементарно - най-скъпия боксов мач в историята е горе-долу нещо като кеча!  :Facepalm: Същевременно един от най-добрите мачове, които гледах Джошуа и Кличко, е направил 5 пъти по-малко пари...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че световното население става все по-елементарно - най-скъпия боксов мач в историята е горе-долу нещо като кеча!  :Facepalm: Същевременно един от най-добрите мачове, които гледах Джошуа и Кличко, е направил 5 пъти по-малко пари...

 

Интернета е виновен и не се шегувам.

 

----------------

 

Съпорта на Епъл си е на място, за разлика от сервизите, които са официални, но не са Apple сервизи.

Момичето от съпорта се е обадило и на трите лицензирани сервиза в БГ, за да ги пита за цената на услугата по отключването на моя компютър, след като се оплаках, че ми искат пари.

 

Явно е безплатно само в официалните магазини. Беше учудена, че всеки сервиз в БГ има различна цена за една и съща услуга. :D

 

Посъветва ме да отида при най-евтините и ми се извини, че ме е подвела, но просто не е знаела.

Та ще го карам в Криейтив Център да ми го оправят за 45лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...