Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Бях в рая на бирата. Йегерхоф ряпа да яде...и то огромна ряпа...вкусна храна и мезета,а бирите, охххх да...бирите...

Къде е това място?
Link to comment
Share on other sites

Ей това IT сферата не живеете в реалността. Много вдигнахте мизата, не останаха 'аргати'. Да не говорим за 'занаятчийските' сфери на бизнеса където всяко изделие само прилича на предишното по основни материали. Едно хубаво са оценени... за 10 години крайните продажни цени намаляха наполовина. Заради 'конкуренцията'. Която не плаща софтуер, не плаща осигуровки и т.н. Колегите които вървят нагоре задължително имат и търговски отдели.

Няма как, всеки е със смартфон в ръката и седи пред компютър през голяма част от останалото време. Нормално е IT позициите да са високо платени, тъй като трябва да привличат кандидати, а реално са и доходоносни за собствениците си. Освен това се плащат по-високи заплати и заради чуждестранните работодатели/възложители. Ако някой прави сайтове за БГ клиенти само, да не мислиш, че ще взима кой знае колко пари? Не е невъзможно, но в 90% от случаите - не е. :D

Link to comment
Share on other sites

Добро утро. Бях чувал само. И да, чак сега го посетих. Но не ми се струва свръх известно заведение. Викайки такси, диспечерките изобщо не го знаеха какво е това, та трябваше адрес да търся и да им давам...

Баси, сигурно имаха към 80 различни бири...да се чудиш какво да пиеш...

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност ще е многократно...реално не е кой знае какво, но си мяза на приличен пъб...и с толкова много бири...а и храната..чипса им е супер...патешките сърца също...толкова са крехки...

Link to comment
Share on other sites

Това да живееш на село в някои области на България си е направо риск за живота...като гледам такива клипчета винаги ме наляга една депресия....и всеки, който е бил на власт досега в последните 25 години уж все ги интегрира и усвоява отпуснатите за целта средства (знаете за коя интеграция говоря). Сега да ги видим патриотите дето толкова обещаваха на тия хорица, пък и Герб с третия си мандат дали ще променят изобщо нещо или пак ще се съсредоточат на магистралите и обществените поръчки.

Link to comment
Share on other sites

Това да живееш на село в някои области на България си е направо риск за живота...като гледам такива клипчета винаги ме наляга една депресия....и всеки, който е бил на власт досега в последните 25 години уж все ги интегрира и усвоява отпуснатите за целта средства (знаете за коя интеграция говоря). Сега да ги видим патриотите дето толкова обещаваха на тия хорица, пък и Герб с третия си мандат дали ще променят изобщо нещо или пак ще се съсредоточат на магистралите и обществените поръчки.

Пак ще си останат само с обещанията за жалост... От помощ за тези хора няма какво да се открадне, съответно пак ще ги оставят да се справят сами. Баба ми живее на 200 метра от нас и пак се притеснява жената, представям си ако беше в някое село...

Link to comment
Share on other sites

В наше село, откакто се помня, са интегрирани. Бачкат си хората, копат нивички, бъхтят се. Баща ми имаше един приятел, със златни ръце е човека... Ама повечето са разхайтени вече..

Link to comment
Share on other sites

Това да живееш на село в някои области на България си е направо риск за живота...като гледам такива клипчета винаги ме наляга една депресия....и всеки, който е бил на власт досега в последните 25 години уж все ги интегрира и усвоява отпуснатите за целта средства (знаете за коя интеграция говоря). Сега да ги видим патриотите дето толкова обещаваха на тия хорица, пък и Герб с третия си мандат дали ще променят изобщо нещо или пак ще се съсредоточат на магистралите и обществените поръчки.

 

Интегрирани са, как не - садят цветенца покрай улиците, плевят, кОсат тревата. Всеки ден.

 

До там ли опряхме, тия да ни се грижат за града и чистотата... пародия просто.

Link to comment
Share on other sites

Търси в Украйна! Ние търсим много сходен профил хора - от Германия до Иран съм гледал кандидати. В БГ на практика няма...освен ако си преувеличил с "богат опит".

Link to comment
Share on other sites

В Украйна няма университети на достатъчно високо ниво, за да генерират хора с подходящ профил. :)

То и в БГ няма университети с добро ниво на компютърни науки и инженеринг, ама не пречи да има много добри програмисти и инженери ;) А, това което ти казвам е базирано на това, което лично съм видял от кандидати от там. Статистически, там има най-много свободен "ресурс" по темата и най-често от там се появяват хора, които покриват изискванията.

Link to comment
Share on other sites

 

  • както и автоматчици с богат VHDL, C/ asm и control theory опит.

 

 

Познавам такъв човек. Само дето вече(все още) работи за Микромек, доколкото знам, планира да ходи при Мъск.  Трудна работа ще е да намериш. Не е невъзможно, но е трудно...

 

П.С. - Старите университетски връзки :D

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че името Себастиян спечели първите кръгове във Ф1, ФЕ, WRC, инди.

 

Себастиян Фетел - Ф1

Себастиян Буеми - ФЕ

Себастиян Ожие - WRC

Себастиян Бурде - Инди.

Link to comment
Share on other sites

  • както и автоматчици с богат VHDL, C/ asm и control theory опит.

Ако наемем някой и той покрие очакванията, лично ще му дам бонус от 30 000 лева

 

Такъв както ти каза колегата, едва ли ще намерите тук. То такива дето ги разбират са кът, да имат богат опит още по-трудно. .... Познавам такива хора, ама си бачкат за себе си и трудно ще ги привлече каквато и да била заплата и да имат началник на главата си.

 

П.П. С VHDL имам опит с C/аsm минимален, колкото съм учил в университета. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...