Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Има една строителна фирма Фостър Дизайн в Чикаго. Имам чувството, че по време на кризата тия хора са купували къщи все едно купуват вафли Боровец. Чакали са чинно пазара да тръгне нагаре както е сега и продават с Бог знае колко надценка. Имало е случай да правим на една и съща улица 4 къщи за тях в съседство.

Представи си - не са първите - една от големите еврейски фамилии точно така е забогатяла преди време...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Това ми е ясно. Въпроса е, че мааалко хора са го направили. Дейба не може ли някво ембарго пак и да облажим нейде. После да ни пишат по дебелите книги.

Link to comment
Share on other sites

Връзки имаш ли та да имаш барем основание да мечтаеш?В подобни работи или трябва да имаш точните хора на точното място,или ти трябва да си точния човек за някого за нещо си :))

Link to comment
Share on other sites

Има една строителна фирма Фостър Дизайн в Чикаго. Имам чувството, че по време на кризата тия хора са купували къщи все едно купуват вафли Боровец. Чакали са чинно пазара да тръгне нагаре както е сега и продават с Бог знае колко надценка. Имало е случай да правим на една и съща улица 4 къщи за тях в съседство.

Възвръщаемостта при финансовите инструменти е много по-голяма отколкото при имотите, независимо в коя точка на света. Примерът може и да е банален, но все пак си е реален - акциите на Епъл скочиха само за 5 години в периода 2010-2015 с 850% или 170% годишен ритърн. Подобни примери, макар и не толкова екстремни могат да се намерят със стотици. Освен това за да участваш в този тренд не се изискват милиони, както е при имотите - всеки може да го направи, стига да има стратегия и топки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това е доста сериозен разговор с много детайли и подробности. Общо-взето изпробвани и ошлайфани различни стратегии през годините в свободното време. Основната цел е да не отнемат много време и да контролират много добре риска с малка експозиция в отворени позиции по всяко едно време. Абе трябва да се видим на маса за повече подробности. :)

 

Никакви брокери в смисъл на управление на инвестициите - основната цел на брокера е да си прибере сигурните комисиони и нищо повече. Ползвам само онлайн брокери за покупко-продажбата на финансовите инструменти (логично, щото няма друг начин да влезеш в пазара) и доставчици на борсова информация. За съжаление не се става богат за един ден и това нещо изисква доста години в разучаване на различни стратегии и най-вече практика с истински пари (малки капитали, но редовно). В един момент обаче нещата почват доволно да се връщат. Разбира се необходимо е доста време с цел натрупване на опит във всякакви ситуации на пазара. Например още не съм си изпробвал стратегиите в ситуация подобна на тази от Финансовата криза през 2008-ма (тогава тепърва бях почнал с теорията). Затова чакам момента, в който нещата ще се повторят. Между другото най-лесно се правят пари по време на бурен ъптренд, каквато е ситуацията в момента, докато махалото не тръгне обратно разбира се. :lol:

Ей тук точно си в голяма грешка! Най-много пари се правят когато има ситуация от 2008! Аз с това се занимавам и точно в момента трябва да си доста голям непукст за да товариш лонг без да ти пука, точно когато пазара прави нови най-високи точки, базирани на мъгляви и неясни обещания от месията Тръмп (когото преди това всички плюха, че ако стане президент ще има пазарен срив) Стане ли корекция, когато всички са на дълги позиции с целия си капитал, ще е толкова груба, че свят ще ти се завие...

Link to comment
Share on other sites

Ей тук точно си в голяма грешка! Най-много пари се правят когато има ситуация от 2008! Аз с това се занимавам и точно в момента трябва да си доста голям непукст за да товариш лонг без да ти пука, точно когато пазара прави нови най-високи точки, базирани на мъгляви и неясни обещания от месията Тръмп (когото преди това всички плюха, че ако стане президент ще има пазарен срив) Стане ли корекция, когато всички са на дълги позиции с целия си капитал, ще е толкова груба, че свят ще ти се завие...

Май не четеш какво съм написал - казах най-лесно, а не най-много. В момента сульо и пульо печелят някак си без дори да имат идея или стратегия. Аз също така споменах, че това ще е до момента, когато тренда се обърне и тогава доста ще изреват на умряло. Правенето на пари, когато пазара се срива не е майтап работа и не е за хора със слаби нерви, тогава рисковете са други, а волатилността коренно различна. Дали е глупаво товаренето на дълги позиции в момента зависи единствено от времевия хоризонт. Ако тепърва смяташ да правиш дългосрочни инвестиции, момента е безкрайно неподходящ. Ако играеш с дневни или суинг позиции, ситуацията е съвсем друга. Д не говорим за пазара на опции, където играта е коренно различна. Та според зависи, не може така да се генерализира.

Link to comment
Share on other sites

Най-много пари се правят когато има ситуация от 2008! ..

 

Аз пък що ли си мисля, че най-много пари се правят при ситуация от '97-ма - взимаш си заем някой и друг милион при познат банкер, после с аверите си спретвате една изкуствена хиперинфлация, вдигаш курса на долара от 30 на 3000 лева, продаваш на скъпото, после държавата прави деноминация 1000:1 и като бонус практически ти опростява заемите и така...другият вариант е да фалираш някоя банка като КТБ, ама не става лесно щото пак се искат начални капитали и доста връзки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък що ли си мисля, че най-много пари се правят при ситуация от '97-ма - взимаш си заем някой и друг милион при познат банкер, после с аверите си спретвате една изкуствена хиперинфлация, вдигаш курса на долара от 30 на 3000 лева, продаваш на скъпото, после държавата прави деноминация 1000:1 и като бонус практически ти опростява заемите и така...другият вариант е да фалираш някоя банка като КТБ, ама не става лесно щото пак се искат начални капитали и доста връзки. ;)

Е то така, когато властта е зад теб не го броим! Така и в момента може - дават ти обществени поръчки на многократно завишени цени, очиташ на тези който са ти ги дали, наемаш подизпълнители на които плащаш малко, а някой даже ги палиш с парите и си готов, ама тук говорим за как да направиш доста пари, без да държиш четири валета на всичко коз :D

 

Май не четеш какво съм написал - казах най-лесно, а не най-много. В момента сульо и пульо печелят някак си без дори да имат идея или стратегия. Аз също така споменах, че това ще е до момента, когато тренда се обърне и тогава доста ще изреват на умряло. Правенето на пари, когато пазара се срива не е майтап работа и не е за хора със слаби нерви, тогава рисковете са други, а волатилността коренно различна. Дали е глупаво товаренето на дълги позиции в момента зависи единствено от времевия хоризонт. Ако тепърва смяташ да правиш дългосрочни инвестиции, момента е безкрайно неподходящ. Ако играеш с дневни или суинг позиции, ситуацията е съвсем друга. Д не говорим за пазара на опции, където играта е коренно различна. Та според зависи, не може така да се генерализира.

Да за това съм съгласен - най-старата и елементарна схема на "оракула от Омаха" предполагам знаеш кой е... Товариш дълги позиции без левъридж и държиш, с идеята че рано или късно ще върнат става, но така трябва доста голям капитал...
Link to comment
Share on other sites

...акциите на Епъл скочиха само за 5 години в периода 2010-2015 с 850% или 170% годишен ритърн. Подобни примери, макар и не толкова екстремни могат да се намерят със стотици.

 

Ако не знаеш какво правиш спокойно можеш да се набърбукаш яко.

Link to comment
Share on other sites

Ако не знаеш какво правиш спокойно можеш да се набърбукаш яко.

То това важи за всяко възможно начинание. Проблемът е, че нерядко се случва дори тези, които се дуят, че уж знаят и имат опит, да набълбукват другите. Така стана с всички управлявани активи по време на Финансовата криза през 2008-ма.  :)

Link to comment
Share on other sites

То и на конете напоследък им падна цената. :grin:

Аз си бях взел преди време едно такова апаратче за гравиране на разни неща върху стъкло, пластмаса и др. повърхности, ама така и не съм го ползвал досега, че и съм забравил къде съм го прибрал...ама то човек трябва и да може да рисува, а не само да си купува апаратчета. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Някой да знае къде в Пловдив гравират чаши? Ето една примерна снимка.

 

 

 

 

 

Това изглежда ужасно евтино.

Не само евтино и гадно. Взех я от гугъл, трябва ми друго да се гравира, ама да е в града. По нета има бол предложения иначе.

Link to comment
Share on other sites

Честит Рожден Ден, Ангеле (и тук). Бъди най-вече здрав и щастлив! :)

Link to comment
Share on other sites

ЧРД на Ангел! Жив и здрав да е! Ангеле, запали ли сутринта :)

 

 

Няма как да не е запалил при това слънце навънка - ЧРД и много ток в акумулатора! :D

 

 

Мда, вярно че днеска е The Day. :lol: Според мен е запалил.

ЧРД и от мен.Много здраве желая.

 

 

Честит Рожден Ден, Ангеле (и тук). Бъди най-вече здрав и щастлив! :)

 

Хахаха, благодаря на всички. :D

 

Довечера смятам да излизам с колата. Ще видим дали ще запаля. :D

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, благодаря на всички. :D

 

Довечера смятам да излизам с колата. Ще видим дали ще запаля. :D

Честит рожден ден :) Жив и здрав :) Ти пък баш днеска вечерта ще излизаш с колата...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...