Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Направо се изгубих с тия комплекти инструменти, които исках да взимам. Това не е истина просто.

 

140943432 марки.

321983210382901 модела.

389201 места, от които могат да се купят на различни цени.

 

Направо ще се предам накрая и ще ида да си купя тука от магазина ето това:

 

http://itt.bg/bg/продукти/licota-alk-комплект-инструменти-3-8-cr-v-mf-24717.html

 

за 125лв.

 

Гледам и това:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B00IZMW1DE/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

 

и това

 

https://www.amazon.de/Famex-Steckschl%C3%BCsselsatz-mit-Zahn-Knarren/dp/B00UXIMAIY/ref=pd_cp_60_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=W6EK7JP2JDGJ4D5H3XA2

 

...................

...................

...................

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Направо се изгубих с тия комплекти инструменти, които исках да взимам. Това не е истина просто.

 

...................

 

 

В Лидл в момента имат комплект за 75лв, който ще ти върши перфектна работа. Вътре има всичко необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Аз мислих да си взимам, ама непредвидени разходи осуетиха това мое желание... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Всеки път съм така с почти всяко нещо :(

От 1 седмица гледам bluetooth слушалки.......

 

При слушалките не са толкова много изборите, а и има ревюта. Тука има страшно много марки и окомплектовки, ревюта няма, а и цените им са различни навсякъде за един и същи продукт.

 

Какви слушалки гледаш и за колко пари? За какво ще ги ползваш?

 

В Лидл в момента имат комплект за 75лв, който ще ти върши перфектна работа. Вътре има всичко необходимо.

 

Кой Лидъл? Тоя до стадион Ботев дали ще го има?

Link to comment
Share on other sites

 

Кой Лидъл? Тоя до стадион Ботев дали ще го има?

 

Би трябвало във всеки един Лидл да има, тъй като седмичните промоции важат за всички магазини.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв комплект предлагат в Лидъл, даже и не искам да знам, но ти гарантирам, че е боклук. Пълен ! За какво ще се ползва тоя комплект инструменти ?

 

https://zimber.bg/bg/cat-gedore-force/312-gedore-kombinirano-1-4-1-2-108-chasti-force-.html - Оптимално съотношение цена-качество. Пробвано е и е перфектно. Ако няма да правиш хептен хамалски ремонти, ще те изкара докато си жив дето се вика. Тресчотките са здрави, почти всички битове са здрави, държат на бой. Година и половина работя с такъв комплект и като изключим разни хирургически интервенции с тръба 2 метра, държат здраво. Ако ще правиш ремонти по колата, задължително ще ти трябва и комплект звездогаечни ключове, щот с гедорето само не става. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв комплект предлагат в Лидъл, даже и не искам да знам, но ти гарантирам, че е боклук. Пълен ! За какво ще се ползва тоя комплект инструменти ?

 

Лично ползване за дома и автомобила.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв комплект предлагат в Лидъл, даже и не искам да знам, но ти гарантирам, че е боклук. Пълен ! За какво ще се ползва тоя комплект инструменти ?

За глупости ще го ползва :))

 

Ангеле, ликотата, дето си я показал по-горе би ти свършила чудесна работа за дребни човъркания. Обаче хич не си и помисляй да се раздаваш силово с нея, когато нещо не ти поддаде с леко до средно напъване!

Link to comment
Share on other sites

Същото важи и за евтинджос звездогаечни ключове. Мноо хубави синини правят. Някой път, при по-стабилен напън, може и пръстченце да счупи или оченце да извади. 

Link to comment
Share on other sites

Виж след редакцията какво съм писал.

 

Ама това е 185лв бе човек. :D

 

За глупости ще го ползва :))

 

Ангеле, ликотата, дето си я показал по-горе би ти свършила чудесна работа за дребни човъркания. Обаче хич не си и помисляй да се раздаваш силово с нея, когато нещо не ти поддаде с леко до средно напъване!

 

Аз я пипнах на място. Изглеждаше си здрава такава. И тресчотката беше със 72 зъба, което си е готино.

Искам и такива, които силово да ме издържат. Цял живот да си ги ползвам за каквото ми е нужно, че и на децата си да ги завещая.

 

В крайна сметка ако тресчотата изтресчоти, мога да си купя една качествена нова. Ама тия камъни и битове, какво може да им стане, че да си заслужава да се дадат 60-100лв отгоре за по-скъп комплект?

 

Какво е звездогаечен ключ?

Link to comment
Share on other sites

Анджък, де! Нали и за това му казвам да не се раздава много с тях. Пък и за различните хора понятието Напън, има различни стойности. На мен още ми заздравява едната ръка (длан, палец и показалец), която разпрах заради един боклук на Манесман.

 

П.п. Егати... Още си спомням как преди вече доста години на първата ми месторабота. Бригадният ми майстор (светла му памет на човека) с помощта на калибрирано двуметрово удължение и още три 130 килограмови говеда напъваше нежно един динамометричен ключ Gedore, затягайки гайки размер 220.....

 

 

П.п. Ангеле, скапаните битове имат неприятното свойство да стават на трески, с не много сериозно раздаване при това ;) А камъните се разлопват или откровено си се изяждат.

Link to comment
Share on other sites

Ама това е 185лв бе човек. :D

 

 

Аз я пипнах на място. Изглеждаше си здрава такава. И тресчотката беше със 72 зъба, което си е готино.

Искам и такива, които силово да ме издържат. Цял живот да си ги ползвам за каквото ми е нужно, че и на децата си да ги завещая.

 

В крайна сметка ако тресчотата изтресчоти, мога да си купя една качествена нова. Ама тия камъни и битове, какво може да им стане, че да си заслужава да се дадат 60-100лв отгоре за по-скъп комплект?

 

Какво е звездогаечен ключ?

Ми тия камъни и битове се разшлякват доста бързичко и правят мизерии после. Както казах, може да се контузиш, може да заоблиш някой болт или гайка и може и камък да чупиш също и т.н. и т.н. Нали искаш да си го ползваш цял живот. Евтините работи не знам да имат дълъг живот, но пък от друга страна не те знам и тебе колко смяташ да живееш. Ако няма да живееш много, даже не се напъвай да си купуваш инструменти ами карай на сервиз и туй то.  

 

Както казах, цена-качество, Force е марката. 72 зъба тресчотките се преебават по-бързо и не носят на напън. Даже и да не е моя напън. Зъбите са по-ситни и се трошат по-лесно. 24 зъба тресчотката е таман, личен опит. На Force тресчотките ги знам че са здрави и вършат идеална работа за ремонти по хафтомобила, пак личен опит. Звездогаечен ключ е, ключ дето от едната страна е гаечен, а от другата е звезда. Звездата в случая е едно кръгло такова, назъбено отвътре. 

Link to comment
Share on other sites

Ми тия камъни и битове се разшлякват доста бързичко и правят мизерии после. Както казах, може да се контузиш, може да заоблиш някой болт или гайка и може и камък да чупиш също и т.н. и т.н. Нали искаш да си го ползваш цял живот. Евтините работи не знам да имат дълъг живот, но пък от друга страна не те знам и тебе колко смяташ да живееш. Ако няма да живееш много...

Това трябва да се чете с чете с чувство за хумор.Даже предлагам да се включи към култовите реплики в тоз форум :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Killerincho, on 16 Feb 2017 - 17:31, said:

Не знам какъв комплект предлагат в Лидъл, даже и не искам да знам, но ти гарантирам, че е боклук. Пълен ! За какво ще се ползва тоя комплект инструменти ?

 

Аз пък не знам как може да гарантираш нещо, за което нямаш и не искаш да имаш понятие. Останал съм с впечатление, че си сериозен човек. Или бъркам?

Стана ми забавно, също както моята 8-годишна щерка, която ЗА ПЪРВИ ПЪТ ВИЖДА непознато ястие и без да го е опитала заявява, че не го обича ;) 

Link to comment
Share on other sites

За тия пари инструмент свестен няма. Даже да е на промоция. Минали са ми всякакви марки през ръцете, наясно съм и с цените. Това е.

Който иска да си троши главата, да отива да си купува от Лидъл инструмент. Покажи ми един сервиз Пловдив дето да го прави това , че да идем да се посмеем заедно.

Link to comment
Share on other sites

Ангел иска да си оправя колата с тоя инструмент. Неговата да не би да е по-различна от тия дето идват в сервиза ? По-лесно се развиват гайките ли , що ли ? Или е по-мека нещо ?

Link to comment
Share on other sites

Килъре, мислиш ли, че Ангел иска да си оправя ЦЯЛАТА кола? Аз не. Разбирам го, защото и аз съм в подобна позиция. Сравнително технически грамотен съм и искам повечето елементарни ремонти по ксантето да мога да си ги правя сам. Е, Ангел има гараж с канал (май) и е в много по-изгодна позиция и възможности. Грамотен съм най-малкото дотам да мога да преценя кое е и кое не ми е по силите.

В крайна сметка няма да си вади хляба с тези инструменти, нали?

 

Съвсем между другото, да ти се намират запекли комън-рейл дюзи? Питам, щото в момента разработвам един специален разтвор за улесняване развиването им и ми трябва по-широк експеримент, за да оценя възпроизводимостта. Преди години направих много сполучлив изгоден аналог на Тикопур-60, та имам известен кураж :)

Link to comment
Share on other sites

Килъре, мислиш ли, че Ангел иска да си оправя ЦЯЛАТА кола? Аз не. Разбирам го, защото и аз съм в подобна позиция. Сравнително технически грамотен съм и искам повечето елементарни ремонти по ксантето да мога да си ги правя сам. Е, Ангел има гараж с канал (май) и е в много по-изгодна позиция и възможности. Грамотен съм най-малкото дотам да мога да преценя кое е и кое не ми е по силите.

В крайна сметка няма да си вади хляба с тези инструменти, нали?

 

Съвсем между другото, да ти се намират запекли комън-рейл дюзи? Питам, щото в момента разработвам един специален разтвор за улесняване развиването им и ми трябва по-широк експеримент, за да оценя възпроизводимостта. Преди години направих много сполучлив изгоден аналог на Тикопур-60, та имам известен кураж :)

Глей ся, с калпав инструмент и гумата да тръгнеш да си сменяш, пак мое да осереш нещо. Като осереш нещо, може и да не си вадиш хляба с тоя инструмент, ама ще си извадиш от хляба за да ти оправи някой осраното. Ангел иска да си го ползва тоя инструмент за каквото му скимне, плюс колата, плюс за цял живот, колкото и да смята да живее, щото нищо не каза по тоя въпрос. Дадох му моето мнение, на база моя опит. Ако не го кефи, Лидъл е негов, както и твой. 

 

Начи ако направиш такъв разтвор, дето наистина, ама НАИСТИНА да върши работа, директно ставаш БоГ за всички монтьори, шефове на сервизи, доставчици на части и т.н. де що е свързано със запекли дюзи. Обикновено проблема с тия запичания е на място където разтвор не може да стигне. Има си екстрактори за тия проблеми. Пробвали сме почти всичко дето го предлагат на пазара. Последно като пробвахме амнайсе разтвора , главата отиде на фреза, щото последната дюза не пожела да излезне. Няма да описвам останалите интервенции преди да стигнем до там, че болката от спомена е все още силна ! 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...