Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Толкова сняг никога не съм виждал по тези ширини в града край океана. От началото на декември не е изчезвал, а сега през февруари направо ни затрупа. Този льольо Тръмп май ще излезе прав, че глобалното затопляне е измама. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ако са на цената, която гледам по сайтовете в чужбина ~ $300 - не мисля, че ще си заслужават.

Аз както ти писах в другата тема имам слушалки които ми вършат чудесна работа, тези ще си ги взема просто от честа фенщина.

Ангеле, някои неща се взимат чисто импулсивно, така че напълно го разбирам защо иска да си вземе точно тези слушалки, дори и без да има необходимост от тях. :)

То не става въпрос за липса на необходимост, а просто за извличане на най-голяма полза от вложените пари.

Да припомням ли пак лафа, че кефът няма цена? :)

 

Направих си труда да пейстна тия диалози, които водихме миналия месец, защото днес отново потвърдих онова, за което си говорехме. ;) Купих си едни слушалки, които са практически същите като едни други, дето вече имам, но само "почти" същите - и двата модела споделят един и същ корпус, имат едни и същи говорители, данни, респ. и звук, но тези дето взех имат и потенциометри за силата както и регулировка на високи/ниски и са 14-омови, вместо 10. Не че изобщо слушам на слушалки, а и точно тия не са много удобни за дълго слушане, но пък от известно време им се точех и днеска най-накрая се наточих. :bgrin: На всичкото отгоре ги взех от UK с Global Shipping Program, което ми натовари доста пътните, но пък отново потвърждавам онова в последния ми "пейст" по-горе - кефът наистина няма цена и понякога човек е готов да даде и последните си пари, само за да си начеше крастата. :D

Link to comment
Share on other sites

Аз разбрах за какво става въпрос. Дал съм стотици левове просто заради кефа, или фенщината. В случая просто ми беше любопитно каква марка са слушалките. А щом на теб (като професионалист) са ти харесали...нещо взе да ме гложди от вътре за такива слушалки.

Link to comment
Share on other sites

Недей, вече имам същите без потенциометри (и преди години съм имал междинния модел с 1 потенциометър) - звукът е малко твърд по причина, че те са с реални високоговорители с мощност 1 ват и като им пуснеш повече мощност даже може да си озвучиш помещението. :bgrin: Освен това са с малък омаж и трябва да ги паснеш на подходящ изход. И трето - нямат омекотяване в горната част на скобата и след половин час слушане вече започваш да я усещаш. ;) А иначе като изключим тези "дребни" забележки, слушалките са трепач и стават за дискотека в главата ти, ама истинска - с вибриране на черепните кости и всичко останало. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

имам някакъв китайски BT receiver и съм пробвал със самсунг sound bar и има закъснение. Да се има впредвид. Разбира се, ако човек слуша само музика, няма как да му се отрази това, но на филм или клип е кофти. Понеже и аз обичам безжичните неща се чудех дали ще е така с по-скъп BT receiver?

Link to comment
Share on other sites

BT на саундбар-а е със съвсем различна насоченост. :) Целта е да си свържеш телефона и да слушаш музика, а не да си гледаш филмите през него.

А това твоето Китайското, би трябвало да е transmitter, а не receiver.

Link to comment
Share on other sites

Филмите си ги гледам през медия сървър.

Трансмитер е, да. И слушам музика от компютъра на него. И какво — проблемът не е в него, ами в саундбара, чиито BT е направен само за телефони?

Ако пусна клип от BT на лаптопа на саундбара пак ли ще има закъснение? А ако пусна видео от телефона? Само питам. Никога не бих се сетил да го направя :D

Отбелязах го, да се има впредвид, въпреки че проблемът според мен остава в евтиния китайски БТ трансмитер

Link to comment
Share on other sites

Това с какво ги гледаш няма значение, защо го намесваш. :)

 

Мисля, че се бъркаш с прекалено много терминология.

 

Проблема може и да е в него, но по принцип BT в саундбар-а е предвиден да се получава музика, а не сигнал с филм или телевизор. Ако все пак искаш да го използваш за това, трябва да компенсираш отклонението на аудиото (Lipsync) от мястото, където го пускаш.

Link to comment
Share on other sites

Тези ми идват големи. Не обичам слушалки да ми покриват цялото ухо - започват да ми се изпотяват и след 30 минути вече не мога да ги трая. За да не ме дразнят трябва да са върху ушите ми. До момента най-доволен съм от Jabra Revo.

Link to comment
Share on other sites

Тези ми идват големи. Не обичам слушалки да ми покриват цялото ухо - започват да ми се изпотяват и след 30 минути вече не мога да ги трая. За да не ме дразнят трябва да са върху ушите ми. До момента най-доволен съм от Jabra Revo.

 

Кои ти идват големи? И двата модела, които съм показал са "On-ear" и лягат върху ухото, а не около него.

Link to comment
Share on other sites

Кои ти идват големи? И двата модела, които съм показал са "On-ear" и лягат върху ухото, а не около него.

Ох ти си ми препоръчал 2 модела на филипс, а третите са ти отговор на другия човек...

Link to comment
Share on other sites

Ох ти си ми препоръчал 2 модела на филипс, а третите са ти отговор на другия човек...

 

Не. В същност и двамата имахте един и същи въпрос, та затова съм отговорил в едно мнение.

 

Един модел на филипс съм ти препоръчал, заедно с ревю за него. И един модел на V-Moda.

 

И двата модела лягат върху ухото (On ear), като тази Jabra, която си показал ти.

На V-Moda-та може да им се сложи допълнително и микрофон, ако искаш да ги ползваш за обаждания, игри и т.н.

 

Ето го микрофона: http://v-moda.com/boompro-microphone/

 

Като качество сравнени с Jabra-та, и двата модела ще звучат все едно до сега си нямал слушалки.

Link to comment
Share on other sites

Тези на V-MODA са скъпи.Бих заложил на Cowin E-7 - хем са и с най-висока потребителска оценка.В момента намалени на £49.99.

П.С.Още едни са на същата цена и отличен рейтинг - iDeaUSA  :)

Link to comment
Share on other sites

Е ако някой иска качество - трябва да си плаща за него. Винаги е било така, слушалките не са изключение.

 

На тия Cowin оценката им видял ли си защо е висока? "Добри материали", "Много хубаво изглеждат", "Свирят добре за парите си".
Несериозно е. Не мога да ги коментирам докато не ги чуя, но така като ги гледам - не ми вдъхват изобщо доверие.

Link to comment
Share on other sites

Тези на Corwin обаче хич не са малки и ще ми похлупят ушите отвсякъде и съответно ще ми се изпотяват, което е супер дразнещо

 

Един приятел ми беше дал да пробвам неговите bose - много бяха приятни и удобни и страшно леки, но с кабел. Някой ден трябва да пробвам без да видя.

 

Какво ти е мнението за тях? (нещо такова бяха неговите, но с кабел: https://www.amazon.co.uk/Bose-QuietComfort-Acoustic-Cancelling-Headphones/dp/B00M1NEUKK/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1486583023&sr=8-4&keywords=bose+wireless+noise+cancelling+headphones)

Link to comment
Share on other sites

Тези на Corwin обаче хич не са малки и ще ми похлупят ушите отвсякъде и съответно ще ми се изпотяват, което е супер дразнещо

 

Един приятел ми беше дал да пробвам неговите bose - много бяха приятни и удобни и страшно леки, но с кабел. Някой ден трябва да пробвам без да видя.

 

Какво ти е мнението за тях? (нещо такова бяха неговите, но с кабел: https://www.amazon.co.uk/Bose-QuietComfort-Acoustic-Cancelling-Headphones/dp/B00M1NEUKK/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1486583023&sr=8-4&keywords=bose+wireless+noise+cancelling+headphones)

 

Тия са за около ухото. Според доста хора, двата модела, които съм ти показал по-горе са по-добри от Bose-тата. Bose прекалено се комерсиализираха и нещо не обръщат вече толкова внимание на качеството на звука.

 

Ето го безжичния модел.

 

https://www.amazon.co.uk/Bose-QuietComfort-35-Wireless-Headphones/dp/B01E3SNO1G/ref=sr_1_1?s=electronics-accessories&ie=UTF8&qid=1486593611&sr=1-1&keywords=Bose+QuietComfort+35

 

Цена, която аз лично никога не бих платил за такъв тип слушалки.

 

Ето го и конкурента на Сони:

 

https://www.amazon.co.uk/Sony-MDR-1000X-Cancelling-Resolution-Headphones/dp/B01LD5GO5U/ref=pd_sim_23_3?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=8GMY25Z31ZNYDTM4EBBE

 

Тези май имат по-добри отзиви.

Link to comment
Share on other sites

За слушалки - взел съм си бюджетен модел - Superlux hd681evo, за моите скромни желания - добър звук. По важното е, че като си пусна музика - спирам да съм част от стаята, в която постоянно има конферентни разговори, дискусии и т.н. Но пък и аз слушам музика на mp3, та качеството не е чак такъв фактор. И да, около ушите са. Може би първите такива слушалки, от които да не ме заболяват мидите.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...