Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Е, Ангел има гараж с канал (май) и е в много по-изгодна позиция и възможности. Грамотен съм най-малкото дотам да мога да преценя кое е и кое не ми е по силите.

В крайна сметка няма да си вади хляба с тези инструменти, нали?

 

Нямам нито гараж, нито канал. :) Има канал тука до нас, но нямам намерение да го ползвам за момента.

Всичко тръгна от там, че трябваше да сваля акумулатора и нямах инструменти, което страшно много ме изнерви, защото за 5 минути работа се опитвах да я импровизирам 2 часа и половина! Накрая трябваше да взимам на заем, за 1 тъп болт, дето беше набутан на майната си долу да държи една скоба. Това е. :)

 

Благодаря на Килъринчо за съветите. Взех си тоя комплект от Лидъл, защото не можах да премина психологичната граница да дам 200лв за инструменти, защото като гледах тоя Форс, така и нямаше да го взема, защото за още малко повече пари, щях да взема някоя по-позната ми марка и малко нагоре и т.н., пък с повече части и накрая щях да вземя някое Gedore за 350-400, защото ги гледах в Амазон-а, да го набутам в багажника и да не го погледна никога повече. Познавам се.

 

Така тръгнах и със слушалките преди година. Исках един модел да си взема за 160лв, че тия дето ги имах ми стискаха. 3 месеца по-късно имах 2 модела за по 600-700лв бройката + слушалков усилвател за 250 и ново хоби.

 

Ако в крайна сметка инструментите не са хубави ще кажа на всички, да си знаят и ще ида да си купя 2 качествени тресчотки да си ползвам в тоя комплект с камъните и накрайниците като се наложи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

В този комплект има неща, които вероятно никога няма да ти се наложи да ползваш, но има доста полезни такива. Например удължените камъни + удължителя на малката тресчотка са подходящи за демонтаж/монтаж на подгревните свещи и аз моите ги смених така. Биелетка да сменя също може, даже на моята каручка не и трябва канал ;).

Всъщност инструментите в Лидл са насочени към категорията "домашен майстор", там се позиционират и рекламните послания. Което не значи, че са нискокачествени. Съвсем естествено, ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ инструменти са друг клас и други цени.

П.П. И аз си го купих, така, че ще има форумна представителна извадка от мнения на любители :grin: .

П.П.П. И пак в Лидл пускат чат-пат една медна грес в малки разфасовки. Идеална е за обмазване резбите на гореспоменатите свещи, както и летите джанти към стоманените главини.

Link to comment
Share on other sites

Нямам нито гараж, нито канал. :) Има канал тука до нас, но нямам намерение да го ползвам за момента.

Всичко тръгна от там, че трябваше да сваля акумулатора и нямах инструменти, което страшно много ме изнерви, защото за 5 минути работа се опитвах да я импровизирам 2 часа и половина! Накрая трябваше да взимам на заем, за 1 тъп болт, дето беше набутан на майната си долу да държи една скоба. Това е. :)

 

Благодаря на Килъринчо за съветите. Взех си тоя комплект от Лидъл, защото не можах да премина психологичната граница да дам 200лв за инструменти, защото като гледах тоя Форс, така и нямаше да го взема, защото за още малко повече пари, щях да взема някоя по-позната ми марка и малко нагоре и т.н., пък с повече части и накрая щях да вземя някое Gedore за 350-400, защото ги гледах в Амазон-а, да го набутам в багажника и да не го погледна никога повече. Познавам се.

 

Ако в крайна сметка инструментите не са хубави ще кажа на всички, да си знаят и ще ида да си купя 2 качествени тресчотки да си ползвам в тоя комплект с камъните и накрайниците като се наложи.

 

Е ако това ще са ти ремонтите по колата, тоя комплект даже ти е в повече :) 

А Force е доста позната марка и не е от вчера :) Както и да е. Дано да ти върши работа комплекта. Дадох ти Force-а за пример, именно щото беше показал линкове в Амазон за доста по-скъпи комплекти.

В този комплект има неща, които вероятно никога няма да ти се наложи да ползваш, но има доста полезни такива. Например удължените камъни + удължителя на малката тресчотка са подходящи за демонтаж/монтаж на подгревните свещи и аз моите ги смених така. Биелетка да сменя също може, даже на моята каручка не и трябва канал ;).

П.П.П. И пак в Лидл пускат чат-пат една медна грес в малки разфасовки. Идеална е за обмазване резбите на гореспоменатите свещи, както и летите джанти към стоманените главини.

Изкарал си късмет с биелетките :) С тоя комплект, ако превърти ябълката, а тя ще превърти, ще се озориш :) Подгревните свещи също са на късмет :) Ама много на късмет. Пастата не е лоша, но не кара дълго време след като се намаже. Пробвано. Не случайно качествените пасти са 3-4 пъти по-скъпи :)

Link to comment
Share on other sites

Подозирам, че за целия живот на колата си Ангел ще смени с тоя комплект 2 пъти акумулатора и ще развие най-много още 5-6 болта тук-там, така че лидълският комплект му е напълно достатъчен за тази цел. Мисля, че просто го иска за зор-заман и от от дъжд на вятър ако му се наложи, щото хич не го виждам да лежи постоянно под алфата с ключове в ръце. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това ще са ми ремонтите, какви да са. По консумативите. Фарове, разни финни настройки и затягания. Днеска регулирах вратите и затягах едно болтове, от които смятам, че може да свири вятъра при по-висока скорост.

 

Нямам намерение да разглобявам ходова част с тоя, а и с който и да било комплект. :)

Link to comment
Share on other sites

1. комунистите са виновни за всичко!

2. няма глобално затопляне!

 

1+2=дядомраз

Абсолютно вярно. Хеликоптери трябват

 

Няма нужда от хеликоптери - само някакви си мижави 500 милиарда, а и се очертава всяка страна да си плати...

 

Учени искат да спасят арктическия лед с проект за $500 милиарда

 

.......Планът е толкова амбициозен, че ще трябва много правителства по света да си поделят разходите...........

 

Ето ти и нещо за четене преди заспиване. :)

Link to comment
Share on other sites

Alchemy,нямам запечени дюзи, но имам една ламбда, която е изпаткала и няма сваляне. Мъчиха я цял ден в сервиза, но се отказаха накрая.

От какъв материал е сондата и в какъв е навита? Достъпно ли е мястото?

Питам, защото препарата, който експериментирам в момента е за стоманени детайли, навити в алуминиева основа. И като начало на свален и хоризонтиран капак със запеклите дюзи, т.е. един вид лабораторен експеримент. Дори твоя случай да не е същата комбинация, ще помисля как може да стане. 

Link to comment
Share on other sites

Още една положителна оценка за Лидълските инструменти. Само не помня дали не беше по-големия комплект. Използвах 3 приставки за удължаване и развиване под ъгъл при смяна на акумулатор на едно френско инженерно недоразумение наречено двигател.

За колегата с блутут слушалките, ако е за разговори съм изключително доволен от един Платроникс. Идеален звък и в двете посоки и обхват около 10 метра през тънки стени.

Link to comment
Share on other sites

От какъв материал е сондата и в какъв е навита? Достъпно ли е мястото?

Питам, защото препарата, който експериментирам в момента е за стоманени детайли, навити в алуминиева основа. И като начало на свален и хоризонтиран капак със запеклите дюзи, т.е. един вид лабораторен експеримент. Дори твоя случай да не е същата комбинация, ще помисля как може да стане. 

 

При запеклите дюзи има и бакър, да не кажеш, че не съм ти казал :)

Още една положителна оценка за Лидълските инструменти. Само не помня дали не беше по-големия комплект. Използвах 3 приставки за удължаване и развиване под ъгъл при смяна на акумулатор на едно френско инженерно недоразумение наречено двигател. За колегата с блутут слушалките, ако е за разговори съм изключително доволен от един Платроникс. Идеален звък и в двете посоки и обхват около 10 метра през тънки стени.

Цепиш мрака направо. До тук имаме един успял да си свали акумулатора и един неуспял. Извода е - лидълските инструменти са супер !! И като говориш за двигатели, гледай да няма хора дето са наясно с нещата около тебе. 

Link to comment
Share on other sites

От какъв материал е сондата и в какъв е навита? Достъпно ли е мястото?

Питам, защото препарата, който експериментирам в момента е за стоманени детайли, навити в алуминиева основа. И като начало на свален и хоризонтиран капак със запеклите дюзи, т.е. един вид лабораторен експеримент. Дори твоя случай да не е същата комбинация, ще помисля как може да стане.

Ами не знам от какъв материал е сондата, вероятно е джилязо....:lol:. Мястото е достъпно, навита е в колектора (вероятно също от стомана), който е горе при двигателя.
Link to comment
Share on other sites

 

Цепиш мрака направо. До тук имаме един успял да си свали акумулатора и един неуспял. Извода е - лидълските инструменти са супер !! И като говориш за двигатели, гледай да няма хора дето са наясно с нещата около тебе. 
Какъв ти е проблема на теб?! Че не споделям мнението ти че е необходимо да набия 1000лв за 'вечни' инструменти които да ползвам 3 пъти на година?! Ама тука сте една група 'велики майстори' дето си налагате мирогледите без да слушате хората какво питат конкретно. Следващия път преди да си продам колата, поради факта че няма кой да отремонтира елементарно тропане което ме дразни, ще Ви посетя да видим дали Вие ще успеете. И то с 'елементарния' за обслужване френски дизел, на който подгревните свещи са на 'удобно' за работа място. Елементарен консуматив! Сравнявам с дизели на Нисан ако те интересува и които съм притежавал.
Link to comment
Share on other sites

Още една положителна оценка за Лидълските инструменти. Само не помня дали не беше по-големия комплект. Използвах 3 приставки за удължаване и развиване под ъгъл при смяна на акумулатор на едно френско инженерно недоразумение наречено двигател.За колегата с блутут слушалките, ако е за разговори съм изключително доволен от един Платроникс. Идеален звък и в двете посоки и обхват около 10 метра през тънки стени.

Може да не са същите все пак. Тия са Powerfix.

Link to comment
Share on other sites

Ммм...даааа - много забавно....за музичката на 1.08 говоря....и зациклянето около 40-тата секунда беше забавно, но не чак толкова. -11/10 (не е дата)

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Днес съм на оглед на една Ц6-ца и ако я купя - пускам обявата за Алфа-та.

Може и аз нещо да не съм разбрал от целия диалог...Ама ти за Ситроен C6 ли говориш???

Link to comment
Share on other sites

Аз само да попитам...Ангеле, ти като взимаше алфата, нямаше ли към нея някакъв базов комплект за "първа помощ" в багажника като тоя долу (оригинален от алфа е)?

 

@Асене, наистина не си разбрал диалозите, ама ще ти го обясня - Ангел ще си взима C6, понеже много му харесва новия комплект. :lol:

 

Giulietta-list-of-tool-bag-e143319029327

Link to comment
Share on other sites

Ако е Сутиен, хеле пък с 2.2 HDi, ще имаш да страдаш...... На мен външно не ми допада изобще, вътре е друга бира.

 

Инак като стана дума за Ситроени, от вчера имам и баничарка Берлинго 2.0 HDi 90 катъра. Вече имам со Мачка, со Борче и со П*тка, пълен комплект. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...