Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз много добре схванах, но някои тук все още си внушават, че ученето на едното е като ученето на другото. Та затова съм малко по-конкретен с примера си . 

Сравненията на заплатите по-горе ... да обяснявам ли, че добър старши програмист взима и по 6 и по 8К лева в БГ ... 

А ти нали си на ясно, че просперитета на една държава е свързана основно със земеделието и физическия труд, а не с програмирането?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз много добре схванах, но някои тук все още си внушават, че ученето на едното е като ученето на другото. Та затова съм малко по-конкретен с примера си . 

Сравненията на заплатите по-горе ... да обяснявам ли, че добър старши програмист взима и по 6 и по 8К лева в БГ ... 

 

Съсвем не беше в тая посока дискусията, която обаче приключи. 

Link to comment
Share on other sites

А ти нали си на ясно, че просперитета на една държава е свързана основно със земеделието и физическия труд, а не с програмирането?

Oh my...

Не съм наясно с такива глупости. Просперитета на една държава дори ако се занимава със земеделие отново зависи от ползването на правилните технологии. Щото този дето копа на полето, преди това някой е решил къде и какво точно да копа, пък и какво да се посее и т.н. и т.н.

Но точно заради такива като теб дадох пример и с ел техници и с машинни специалности. Или индустрията не е важна според теб ? Ама и тя се води от г-дата с образование, а не от тези които могат да носят. 

Или си мислиш, че 12 дена които са необходими за C категорията  която споменах по-горе са достатъчно за научаване на всичко необходимо за издържане на държавен изпит след Електротехникум да кажем? От който излизаш просто Ел Техник. 

Просперитета и развитието не само на държавата, а на цялата ни цивилизация зависи точно от тези със знанията. Как се пасат овце и крави сме се научили преди няколко хиляди години. 

Link to comment
Share on other sites

Oh my...

Не съм наясно с такива глупости. Просперитета на една държава дори ако се занимава със земеделие отново зависи от ползването на правилните технологии. Щото този дето копа на полето, преди това някой е решил къде и какво точно да копа, пък и какво да се посее и т.н. и т.н.

Но точно заради такива като теб дадох пример и с ел техници и с машинни специалности. Или индустрията не е важна според теб ? Ама и тя се води от г-дата с образование, а не от тези които могат да носят. 

Или си мислиш, че 12 дена които са необходими за C категорията  която споменах по-горе са достатъчно за научаване на всичко необходимо за издържане на държавен изпит след Електротехникум да кажем? От който излизаш просто Ел Техник. 

Просперитета и развитието не само на държавата, а на цялата ни цивилизация зависи точно от тези със знанията. Как се пасат овце и крави сме се научили преди няколко хиляди години. 

Ти нещо си много превъзбуден...А дали си на ясно, че именно тези с технологиите и с голямо образование тикнаха света в рецесия и удвоиха бедността в света. 

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че от всичко си има нужда, за да е правилно развитието, стига да има баланс между това, дето е във "всичкото"...или както имаше един диалог в "Оркестър без име"... :grin:

 

— Чакай малко, чакай… На практика ти отричаш нуждата от изкуство, така ли е?
— Нищо не отричам аз, ама и да пускам телевизора и да не го пускам, като е празен долапа…
— Да, за долапа си прав, обаче само с пълен долап не може, трябва и…
— Обаче и само с телевизор не може. Всичко живо свири и пее, двама души не можеш да хванеш за работа....

 

 

-----------------------

 

Сега слушайки прогнозата за времето как в планините отново ще вали сняг, искам да попитам нашия спец по климатични промени (дедо) на какво се дължи тази аномалия...или я по-добре да я обясни на домашния си любимец, дето постоянно му вика "псссст". :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Група учени най-после са успели да визуализират как вероятно е изглеждал птеромисира... 

 

060404_dino_turkey_02.jpg?1297454905

 

А не са се усетили, че просто трябва да дойдат до Пловдив и да го снимат... 

Link to comment
Share on other sites

Ще изкарам всичките сертификати на Сиско и на Гейтс заради първия, който ми отвори ферма за гледане на телета по европейски стандарт. Да има едни 15, 20 големи "милки" за инвестиране, аз да прибера после 70 процента обратно, па ще ги изкарам тия сертификати, че и урок ще преподам и 5 годишен стаж за 3 седмици. Има силен шанс да ги вадя тия сертификати от Малдивидите когато фермичката ми се завърти. После пак има шанс от Мавриций да се мъча малко, докато великото ай ти бачка като алтаво за някоя голяма корпорация и чака 10те дни отпуска. Амин

Link to comment
Share on other sites

... докато великото ай ти бачка като алтаво за някоя голяма корпорация и чака 10те дни отпуска. Амин

 

 

Оправи ми деня честно   :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А ти нали си на ясно, че просперитета на една държава е свързана основно със земеделието и физическия труд, а не с програмирането?

Буахахахахаа

 

Сигурно с просперитета на Бангладеш е така :)

 

Сигурен съм, и че Южна Корея просперира със земеделието и физическия труд :rofl: Или Япония :) Арабските петролни държави да не ги споменавам по-добре :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чефо, слез на земята.

Може па да не искам. Или викаш еврофондове и други видове фондове не се точат и тия работи не се правят пари. Ще ида до Уискансин да го кажа това на Фермерите. Даже на един такъв сега и малка спретната къщурка ще му правим с гараж за 4 коли, басейн и те така. Като решите вие да си купите билет за земята - обадете се, ще ви черпя Корони
Link to comment
Share on other sites

 

Буахахахахаа

 

Сигурно с просперитета на Бангладеш е така :)

 

Сигурен съм, и че Южна Корея просперира със земеделието и физическия труд :rofl: Или Япония :) Арабските петролни държави да не ги споменавам по-добре :lol:

Всяка една голяма икономика в света е изградена на земеделието или колонизирането. С олигофренското си изказване не изглеждаш по-умен, по добре вземи почети малко история. Всъщност не знам защо ти отговарям на постовете, в последните ти няколко няма нищо умно, а само хейт и лични нападки.

Link to comment
Share on other sites

Ще изкарам всичките сертификати на Сиско и на Гейтс заради първия, който ми отвори ферма за гледане на телета по европейски стандарт. Да има едни 15, 20 големи "милки" за инвестиране, аз да прибера после 70 процента обратно, па ще ги изкарам тия сертификати, че и урок ще преподам и 5 годишен стаж за 3 седмици. Има силен шанс да ги вадя тия сертификати от Малдивидите когато фермичката ми се завърти. После пак има шанс от Мавриций да се мъча малко, докато великото ай ти бачка като алтаво за някоя голяма корпорация и чака 10те дни отпуска. Амин

Да-да-да, някой ако може да ни подари едни пари :)))

Не е въпроса дали в ИТ се взимат най-големите заплати, не е така, всеки го знае. Но е съвсем друга история когато някой реши да обяснява как видите ли копаенето на лозе било като бачкането в IT. Та затова дадох списъка с свързани сертификати/знания които човек трябва да придобие ако иска да се намуши вътре

 

Иначе жестоко се бъркаш за 10-те дни отпуск, пробвай с 25-30 :) Аз на по-малко се сърдя. Не говорим за екстри като - напих се вчера/вънка вали сняг/не съм на кеф/имам нещо за правене - съответно ще бачкам от вкъщи. Удължаване на официалният отпуск с още 10 дена бачкане "хоум офис" ама от плажа ... 

 

Edit-че :

Ае що сравнявате работниците със собствениците на бизнес? Защото имането на ферма е вече бизнес... Пък хубавите ИТ фирми правят адски много пари за собствениците си. :))

Link to comment
Share on other sites

Всяка една голяма икономика в света е изградена на земеделието или колонизирането. С олигофренското си изказване не изглеждаш по-умен, по добре вземи почети малко история. Всъщност не знам защо ти отговарям на постовете, в последните ти няколко няма нищо умно, а само хейт и лични нападки.

 

Нека престанем да живеем в миналото. Те и държави с война и убийства са изграждани. Дай да започнем се трепем ся...

Link to comment
Share on other sites

Колкото и иронично да звучи, в световен мащаб точно това се прави в момента.

 

Определено не по същия начин, по който се е правело преди.

Link to comment
Share on other sites

Да-да-да, някой ако може да ни подари едни пари :)))

Не е въпроса дали в ИТ се взимат най-големите заплати, не е така, всеки го знае. Но е съвсем друга история когато някой реши да обяснява как видите ли копаенето на лозе било като бачкането в IT. Та затова дадох списъка с свързани сертификати/знания които човек трябва да придобие ако иска да се намуши вътре

 

И....?

Големо И-Ти ли си или на всяко и-ти трябва да се отдава почит като на божество, щот имало кусурнайсе сертификата и ако не е то, светът ще спре да се върти. И поради тази причина е нещо като демигод?

Писна ми от простотиите, дето се изписаха тук! И въпреки, че изобщо не мислих да се меся в глупешкото ви мерене на квалификации, чувство за собствена значимост и пънене с придобити хартишки, викам да ти вкарам една оферта.

Аре за времето, за което си придобил тия хартишки да се пробваш да се научиш поне една пета от това, което аз мога и правя, ъм? Кво ше каеш? Хем изобщо не са чак толкова  богоподобни умения, като да сисадмистваш (примерно). В основата си е най-обикновено маслянкаджийство и жичкаджилък. А тия екстри, като добра заплата, отпуски каквито си поискаш и хоум уърк ще ги имаш и в моя занаят...., ама когато се докажеш, че го можеш. Навит?

 

Та, това, дето повечето от богоподобните не можете да го схванете е следното (ще се пробвам да го обясня като за дебили). Ако я няма черната бригада (хората във въглищните бункери, демек тия, дето мЕтат въглищата в котлите), корабът няма да помръдне и на милиметър и дори е твърде вероятно да потъне. Пък нека офицерите да си офицерстват или капитанът да си върти щурвала колкото си искат. И не ми излизай с номера, кой-колко бил учил, щото е доказан факт, че едно шимпанзе може да се научи да управлява самолет за доста по-кратко време, от колкото да се научи да шофира камион по улицата (пък пилотите никак не са ниско платени и никак не минават за ниско квалифицирана работна ръка).

 

П.п. Всяка работа си има хората, които да я вършат с мерак и добре, и това, че на някой изобщо не им се иска да си цапат ръцете (или държат да си култивират породисти маясъли)  не ги прави нещо повече от тия, дето си ги цапат. Умеещият кадър е ценен във всяка една професия!

 

П.п.2. Познавам пъпчиви хърби с ум като скалпел, познавам и селяци дюлгери, които творят изкуство с тухли и киреч.... Кои заслужават повече уважение? Или казано по друг начин - Кои са нещо по-от другите?

Link to comment
Share on other sites

И....?

Големо И-Ти ли си или на всяко и-ти трябва да се отдава почит като на божество, щот имало кусурнайсе сертификата и ако не е то, светът ще спре да се върти. И поради тази причина е нещо като демигод?

Писна ми от простотиите, дето се изписаха тук! И въпреки, че изобщо не мислих да се меся в глупешкото ви мерене на квалификации, чувство за собствена значимост и пънене с придобити хартишки, викам да ти вкарам една оферта.

Аре за времето, за което си придобил тия хартишки да се пробваш да се научиш поне една пета от това, което аз мога и правя, ъм? Кво ше каеш? Хем изобщо не са чак толкова  богоподобни умения, като да сисадмистваш (примерно). В основата си е най-обикновено маслянкаджийство и жичкаджилък. А тия екстри, като добра заплата, отпуски каквито си поискаш и хоум уърк ще ги имаш и в моя занаят...., ама когато се докажеш, че го можеш. Навит?

 

Та, това, дето повечето от богоподобните не можете да го схванете е следното (ще се пробвам да го обясня като за дебили). Ако я няма черната бригада (хората във въглищните бункери, демек тия, дето мЕтат въглищата в котлите), корабът няма да помръдне и на милиметър и дори е твърде вероятно да потъне. Пък нека офицерите да си офицерстват или капитанът да си върти щурвала колкото си искат. И не ми излизай с номера, кой-колко бил учил, щото е доказан факт, че едно шимпанзе може да се научи да управлява самолет за доста по-кратко време, от колкото да се научи да шофира камион по улицата (пък пилотите никак не са ниско платени и никак не минават за ниско квалифицирана работна ръка).

 

П.п. Всяка работа си има хората, които да я вършат с мерак и добре, и това, че на някой изобщо не им се иска да си цапат ръцете (или държат да си култивират породисти маясъли)  не ги прави нещо повече от тия, дето си ги цапат. Умеещият кадър е ценен във всяка една професия!

Вярно, че след 2006-та почти не съм барвал поялник, но от преди тета си ходех на кръжок по електроника, след това спокойно си завърших тета в слаботокова специалност, че и си изкарах и 13ти клас който беше само специални предмети. Времето всъщност съм го отделил вече ;) .   Затова и не съм седнал да разказвам, че това е нещо лесно, че и съм го дал като пример по-напред. 

То ако е на въпрос, в ТУ се научих икак се лее, и как се прави стомана ... 

Що си мислите, че бачкането в IT означава, че някой е с вързани ръце бре момци?

И не, никой не казва, че едните не са необходими. Въобще не опира до необходимост или нещо приближаващо се до идеята дори. 

Но защото е толкова лесно да се специализираш, та затова работодателите не могат да си намерят хора със знания придобити от Техникум ... 

 

Edit : За да е по-ясно. Става въпрос за времето което е необходимо да научиш един програмист/инженер да копае фъстъци и времето за което ще научиш вторият да пише код.

Но ако ви е толкова кофти да слушате за IT, мога да препоръчвам и учебниците на Шишков, и ТОЕ-то като задължителни четива и да сравнявам на база тях 

Link to comment
Share on other sites

....

Знаеш ли колко такива, умеещи да работят с поялник и завършили специализирани техникуми съм натирил на времето като абсолютно бездарни и непригодни (въпреки самочувствието им, придобито от поялника и завършения техникум), докато подбера едни осем човека? Хем изобщо не съм търсил корифеи електрончици, корифеи топло техници или нещо подобно. А не съм ги търсил, понеже специалисти в работата за която съм се опитвал да ги обучавам, в тази държава няма от къде да дойдат (не се изучава такава специалност никъде и в нито един ВУЗ или техникум). Натирил съм нейде къде двеста такива самочувствени отворковци (малко повече или малко по-малко), докато ги събера онези осем. Пък ти продължавай да ми хортуваш сладко за поялника, кръжоците и Ту....

 

П.п. Ти като спомена за вързаните ръце.... Имаш предвид, че можеш да запояваш и разпояваш ли? Или, че можеш да отвориш справочника и да видиш, аджеба, тоя елемент кво точно представлява? Усещаш ли на къде те бутам? Най-вероятно, не.....

Link to comment
Share on other sites

Знаеш ли колко такива, умеещи да работят с поялник и завършили специализирани техникуми съм натирил на времето като абсолютно бездарни и непригодни (въпреки самочувствието им, придобито от поялника и завършения техникум), докато подбера едни осем човека? Хем изобщо не съм търсил (не са ми и трябвали) корифеи електрончици, корифеи топло техници или нещо подобно. А не съм ги търсил, понеже специалисти в работата за която съм се опитвал да ги обучавам, в тази държава няма от къде да дойдат (не се изучава такава специалност никъде и в нито един ВУЗ или техникум). Натирил съм нейде къде двеста такива самочувствени отворковци (малко повече или малко по-малко), докато ги събера онези осем. Пък ти продължавай да ми хортуваш сладко за поялника, кръжоците и Ту....

 

П.п. Ти като спомена за вързаните ръце.... Имаш предвид, че можеш да запояваш и разпояваш ли? Или, че можеш да отвориш справочника и да видиш, аджеба, тоя елемент кво точно представлява? Усещаш ли на къде те бутам? Най-вероятно, не.....

Не бе пич, имам предвид, че съм си мислил схемите, ецвал съм си платките, и съм си сглобявал елементарна количка/роботче , което после съм програмирал на програматор.

Пък ако си изровя учебниците у нас, може и още доста неща да си спомня :) 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм пресял 1700 кандидата до сега в рамките на 3 години, за да намеря 30 човека, за част от които е направен компромис, защото иначе няма кой да работи. И това не само по CV. На всичките тия съм им се обадил по телефона.
Не се изискват сертификати, а просто малко по-напреднали знания за Уиндоус единствено.
Има тест.

И още 9 търсим. Най-вероятно никога няма да ги намерим.

Link to comment
Share on other sites

А ти нали си на ясно, че просперитета на една държава е свързана основно със земеделието и физическия труд, а не с програмирането?

Единствено най-захлупените държави се издържат основно със селското стопанство. Япония няма нито кой знае какво земеделие нито полезни изкопаеми. Как така е световна икономическа сила?

 

Та, това, дето повечето от богоподобните не можете да го схванете е следното (ще се пробвам да го обясня като за дебили). Ако я няма черната бригада (хората във въглищните бункери, демек тия, дето мЕтат въглищата в котлите), корабът няма да помръдне и на милиметър и дори е твърде вероятно да потъне. Пък нека офицерите да си офицерстват или капитанът да си върти щурвала колкото си искат. И не ми излизай с номера, кой-колко бил учил, щото е доказан факт, че едно шимпанзе може да се научи да управлява самолет за доста по-кратко време, от колкото да се научи да шофира камион по улицата (пък пилотите никак не са ниско платени и никак не минават за ниско квалифицирана работна ръка).

Не схващам какво се опитваш да обясниш. На всеки е ясно, че без хора, които да чистят кенефите ще затънем в мръсотия или ще се превърнем всички в чистачи на кенефи "part-time" защото без това не може.

 

Номера е, че да чисти кенеф може всеки. Малко хора могат дори да се научат на това, което ти и аз знаем. Ценени са знанията и уменията, които се придобиват трудно. Чистенето на кенефи, риненето на тор в обора и копането с мотика на лозето се учи в рамките на един следобед и всеки може да се научи да го прави. Аз лично съм го правил. Не е кой знае каква философия.

 

Не разбирам защо го приемаш навътре - когато говоря (аз поне) имам предвид не само IT-та ами и инженери като тъст ми и тебе и изобщо всякакви специалисти, с малко опит, които знаят нещо как работи и какво трябва да се направи, а не току-що излезнали от университета с бяло около устата и обясняващи как "учели бързо"

Link to comment
Share on other sites

Не бе пич, имам предвид, че съм си мислил схемите, ецвал съм си платките, и съм си сглобявал елементарна количка/роботче , което после съм програмирал на програматор.

Пък ако си изровя учебниците у нас, може и още доста неща да си спомня :)

Виж ся...., Пич... А нещо повече от елементарната количка да си направил? Нещо, дето схемите му да ги няма по списанията? А да си измислил или оптимизирал нещо в тази област? Не, нали? Така че, не ги изтъквай тези неща като значимо постижение, понеже те са такова (значимо постижение) само в очите на кръжочник ;)

 

Одеве като спомена за лозето и И-Ти-тата и това, дето фермерството си било бизнес, та за това се не вписвало в графата - работа.... Ти що си мислиш, че фермерството означава само да седиш на чардака и да броиш тежки алтъни и да пиеш руйно вино, докато млади гювендии ти веят с ветрила от вълма овча вълна, вързана на хурки? Що не се пробваш да вземеш под аренда или направо да си купиш земя и да започнеш да я обработваш? Да ти кажа ли що?

Щото тая работа не е като оная, щото изведнъж ще се окаже, че само заради едното кОпане ще са ти нужни адски много знания, които ти нямаш и щото накрая ще се окаже, че въпреки никак не лошите пари (вероятно доста повече от тези, които получаваш в момента), бачкаш повече и от хората на които плащша и тази хава с алтъните и гювендиите е само част от фолклора.

 

От мен толкова по въпроса! Който разбрал, разбрал... На неразбралите мога само да им пожелая да постигнат нови висоти в осъзнаването на собствената си значимост ;)

 

П.п. Ники... Не ме обиждай на инженер, моля те! Това вече ще го приема наистина на вътре....

Link to comment
Share on other sites

Единствено най-захлупените държави се издържат основно със селското стопанство. Япония няма нито кой знае какво земеделие нито полезни изкопаеми. Как така е световна икономическа сила?

 

 

Мислиш ли, че ако земеделието не е толкова важно за Япония и други държави, те ще инвестират пари за да могат да заместят остаряващото население и най-вече земеделци???

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...