Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Мислиш ли, че ако земеделието не е толкова важно за Япония и други държави, те ще инвестират пари за да могат да заместят остаряващото население и най-вече земеделци???

Да. Елементарна математика е. По-изгодно излиза. Те и МакДоналдс започнаха да автоматизират касите си

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ти май не четеш!!! Ако не си решат проблема със земеделието, това означава, че те ще трябва да внасят храна от други държави. Което не е изгодно, за сметка на собственото производство.

Link to comment
Share on other sites

Не е философия, мдаам, ама работата на животновъда или на земеобработвателя не е да прокопае лозичката или да натори доматите, които са два реда. Ипотекирали къщята и ред други имоти за да отгледа еди кво си в продължение на лют къртски труд до момента, който не удари един град и всичко отиде по дяволите.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Ники... Не ме обиждай на инженер, моля те! Това вече ще го приема наистина на вътре....

Айде сега. Много добре разбра какво имам предвид.

 

Както и аз за фермерството. Има основна разлика между това да си наемен работник и собственик. Както и между това да смучеш субсидии и да си купуваш 7ци и наистина да правиш нещо.

 

Това, за което говорих, че към квалификацията на работниците в една ферма има значително по-малко изисквания отколкото към тези в една IT фирма.

Ти май не четеш!!! Ако не си решат проблема със земеделието, това означава, че те ще трябва да внасят храна от други държави. Което не е изгодно, за сметка на собственото производство.

 

Е и? В Япония примерно какъв процент е земеделието?

 

Не е философия, мдаам, ама работата на животновъда или на земеобработвателя не е да прокопае лозичката или да натори доматите, които са два реда. Ипотекирали къщята и ред други имоти за да отгледа еди кво си в продължение на лют къртски труд до момента, който не удари един град и всичко отиде по дяволите.

И ти бъркаш собственик с наемен работник. Към собственика изискванията за знания и умения са в пъти повече. Искаш ли да започна (само да започна защото след 48мия час ще ти писне да ме слушаш) с какво трябва да се занимава собственика на една малка IT фирма? Не е същото като произволен програмист искам да ти кажа. Изобщо..

Link to comment
Share on other sites

Виж ся...., Пич... А нещо повече от елементарната количка да си направил? Нещо, дето схемите му да ги няма по списанията? А да си измислил или оптимизирал нещо в тази област? Не, нали? Така че, не ги изтъквай тези неща като значимо постижение, понеже те са такова (значимо постижение) само в очите на кръжочник ;)

 

Одеве като спомена за лозето и И-Ти-тата и това, дето фермерството си било бизнес, та за това се не вписвало в графата - работа.... Ти що си мислиш, че фермерството означава само да седиш на чардака и да броиш тежки алтъни и да пиеш руйно вино, докато млади гювендии ти веят с ветрила от вълма овча вълна, вързана на хурки? Що не се пробваш да вземеш под аренда или направо да си купиш земя и да започнеш да я обработваш? Да ти кажа ли що?

Щото тая работа не е като оная, щото изведнъж ще се окаже, че само заради едното кОпане ще са ти нужни адски много знания, които ти нямаш и щото накрая ще се окаже, че въпреки никак не лошите пари (вероятно доста повече от тези, които получаваш в момента), бачкаш повече и от хората на които плащша и тази хава с алтъните и гювендиите е само част от фолклора.

 

От мен толкова по въпроса! Който разбрал, разбрал... На неразбралите мога само да им пожелая да постигнат нови висоти в осъзнаването на собствената си значимост ;)

 

П.п. Ники... Не ме обиждай на инженер, моля те! Това вече ще го приема наистина на вътре....

Хайде не чети каквото ти се иска. Казах, че Аз съм си ги рисувал. Мои собствени схеми. И не съм скривал, че не съм го работил, но законите там си остават същите.

Абе и за фермерите писах по-рано че копача някой го е пратил да копае на мястото... но това което ти ми коментираш е точно сравнение м/у работник и бизнесмен. Фермера трябва да се сравнява с някой който ръководи бизнес, примерно със CEO -на ибм, мтел и т.н. А не с тези които бачкат за тях

Нещо не схващаш , че се говори за не квалифициран труд и квалифициран такъв.

Link to comment
Share on other sites

От мен толкова по въпроса! Който разбрал, разбрал... На неразбралите мога само да им пожелая да постигнат нови висоти в осъзнаването на собствената си значимост ;)

 

П.п. Ники... Не ме обиждай на инженер, моля те! Това вече ще го приема наистина на вътре....

 

Аз ти се чудя защо се занимаваш. Също така оставам силно изненадан от това колко надменни и нагли са станали група хора, чиято професия е на около 25 години... И за колко уникални се имат - това ме изненада, честно. Явно сериозни капаци са турени, БТР-ски... И така докато спре тока... В повечето случаи тия хора остават патки в калчища в подобна схема, говорим съвсем хипотетично. Навремето се попиках от смях така като дойде един инДЖенер да ни помага на полето и търсеше да бере фъстъци в листата на растението...   

 

А иначе Ангел бе прав още вчера (Ники, четеш ли?) с простичката приказка, че вече никой не иска на клон - всеки иска на бюро. И именно затова като пуснеш обява за ИТ се появяват 2000 кандидата (вероятно 200 от тях стават), а ако потърсиш квалифициран овчар с опит ще намериш.... ДЕДОВИЯ. Защото сигурно в цяла България не можеш събра 1000 човека. Ей туй се опитвахме да кажем. Ама на ИТ не можеш никога му обясни колко е сложно да си овчар. Няма как да го осъзнае. 

Link to comment
Share on other sites

Аз ти се чудя защо се занимаваш. Също така оставам силно изненадан от това колко надменни и нагли са станали група хора, чиято професия е на около 25 години... И за колко уникални се имат - това ме изненада, честно. Явно сериозни капаци са турени, БТР-ски... И така докато спре тока... В повечето случаи тия хора остават патки в калчища в подобна схема, говорим съвсем хипотетично. Навремето се попиках от смях така като дойде един инДЖенер да ни помага на полето и търсеше да бере фъстъци в листата на растението...   

 

А иначе Ангел бе прав още вчера (Ники, четеш ли?) с простичката приказка, че вече никой не иска на клон - иска на бюро. И именно затова като пуснещ обява за ИТ се появяват 2000 кандидата (вероятно 200 от тях стават), а ако потърсиш квалифициран овчар с опит ще намериш.... ДЕДОВИЯ. Защото сигурно в цяла България не можеш събра 1000 човека. Ей туй се опитвахме да кажем. Ама на ИТ не можеш никога му обясни колко е сложно да си овчар. Няма как да го осъзнае.

Верно ли идват 2000 кандидата? Що така при мен идват само 3ма за 6 месеца и то без опит?

Link to comment
Share on other sites

Верно ли идват 2000 кандидата? Що така при мен идват само 3ма за 6 месеца и то без опит?

 

Идват, идват.

 

Колегите, които търсят програмисти обаче изобщо нямат такъв успех.

 

http://tinyurl.com/z33mcap

http://tinyurl.com/j3ju2vl

 

0 кандидати и на двете за изминалите 2 месеца. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Както и аз за фермерството. Има основна разлика между това да си наемен работник и собственик. Както и между това да смучеш субсидии и да си купуваш 7ци и наистина да правиш нещо.

 

Това, за което говорих, че към квалификацията на работниците в една ферма има значително по-малко изисквания отколкото към тези в една IT фирма.

Не ги бъркам изобщо нещата!

Човекът по-долу се опитва да го прави и ти също, като в безмерната купчина глупости, дето изписахте по-напред се опитвате да сравнявате специалист с обикновен наемен работник ;) Що не поставите на кантара произволно ити и агроном или зоотехник, примерно?

Както казах и преди, яки простотии приказвате!

 

П.п. Я като сте такиви извисени, можещи, знаещи и високо квалифицирани същества. Кажете ми, знаете ли какво се прави, когато някоя от овцете ти се напасе с прясна люцерна или рапица, пък на близо няма зоотехник? Истината е, че не знаете (няма и от къде да го научите, щото жужъл и той го не знае това), а за ваш срам, тъпото и низшо същество чобанинът - знае!

 

Хайде не чети каквото ти се иска. Казах, че Аз съм си ги рисувал. Мои собствени схеми. И не съм скривал, че не съм го работил, но законите там си остават същите.

Абе и за фермерите писах по-рано че копача някой го е пратил да копае на мястото... но това което ти ми коментираш е точно сравнение м/у работник и бизнесмен. Фермера трябва да се сравнява с някой който ръководи бизнес, примерно със CEO -на ибм, мтел и т.н. А не с тези които бачкат за тях

Нещо не схващаш , че се говори за не квалифициран труд и квалифициран такъв.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Я като сте такиви извисени, можещи, знаещи и високо квалифицирани същества. Кажете ми, знаете ли какво се прави, когато някоя от овцете ти се напасе с прясна люцерна или рапица, пък на близо няма зоотехник? Истината е, че не знаете (няма и от къде да го научите, щото жужъл и той го не знае това), а за ваш срам, тъпото и низшо същество чобанинът - знае!

 

Аз не напразно споменах и гушарите, ама нашите ИТ-та не знаят какво е това вероятно. И какво е през ръцете на 2 семейства всеки божи ден да минават над 10000 живи, крехки същества, които загиват от едно грешно движение... 

Link to comment
Share on other sites

Аз не напразно споменах и гушарите, ама нашите ИТ-та не знаят какво е това вероятно. И какво е през ръцете на 2 семейства всеки божи ден да минават над 10000 живи, крехки същества, които загиват от едно грешно движение... 

Заеби.... То е като да се опитваш на кьорав по рождение да му обясняваш, кво аджеба представлява теменужено-виолетовото.....

Link to comment
Share on other sites

П.п. Я като сте такиви извисени, можещи, знаещи и високо квалифицирани същества. Кажете ми, знаете ли какво се прави, когато някоя от овцете ти се напасе с прясна люцерна или рапица, пък на близо няма зоотехник?

Истината е, че не знаете (няма и от къде да го научите, щото жужъл и той го не знае това), а за ваш срам, тъпото и низшо същество чобанинът - знае!

 

Аз пък знам...сега дъл' да не стана един чобанин....обаче знам, не щото не съм извисен, ами щото съм гледал разни филми...е, вярно, че там не беше овца, ами крава, ама то все говеда... :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

П.П. Баси що писане сте изписали само за 2 часа...и що се карате не знам - нито чобанинът ще научи някога програмирането на ARPAnet, нито ARPAnet ще се навие някога да ходи да дои и да чисти лайна...така че и от двамата има кяр....и като ми се развали климатика, аз пък ще отида при някой като Гадин...значи и от него има кяр...пък по някое време някой ще вземе да изпее нещо, ама няма да го изпее хич хубаво, а пък ще иска да звучи квалитетно...тогава нито Гадин, нито ARPAnet, нито чобанинът ще може да му помогне и тоя някой ще се наложи да отиде при друг такъв такъв като мене. Това е положението - в живота има безброй дейности и всеки, който работи добре нещо си е необходим на друг.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък знам...сега дъл' да не стана един чобанин....обаче знам, не щото не съм извисен, ами щото съм гледал разни филми...е, вярно, че там не беше овца, ами крава, ама то все говеда... :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

П.П. Баси що писане сте изписали само за 2 часа...

Различни добичета са, Пламене!

Целта е една, но похватите са различни ;)

 

П.п. И не се пробвай да се слагаш на едно ниво с Ити-тата (екстратерестриалните), щот те са не хора и всичко що е не ити, е низшо (щото не е ити), простовато и непотребно същество

Link to comment
Share on other sites

Цъ!

Ами ако нямаш троакар, подходящ тесен нож (чобаните и говедарите не са хирурзи все пак) или наблизо липсва баир?

 

П.п. Както казах вече, и той не го знае....

Link to comment
Share on other sites

Различни добичета са, Пламене!

 

Бъзиках се бре - цитирах ситуацията от "Матриархат" и Катя Паскалева....а горе си дописах поста с още обяснения малко след това.

Link to comment
Share on other sites

Бъзиках се бре - цитирах ситуацията от "Матриархат" и Катя Паскалева....а горе си дописах поста с още обяснения малко след това.

Анджък, де!

Нали и аз това казах, че специалистите във всяка една работа и на всяко едно ниво са си специалисти и струват теглото си в злато!

 

П.п. Ти струваш повече от теглото си, ама тва щото си малко недохранен, та за това.

Link to comment
Share on other sites

И именно затова като пуснеш обява за ИТ се появяват 2000 кандидата (вероятно 200 от тях стават)

По скоро 20.

 

Проблема е, че бай Ганю се търси лекото и лесното. И все си мисли, че ей го, к'во толкова - ще ги науча компютрите. Тъжното е, че по този начин хора, на които призванието им е друго, отиват в града да се мъчат да се занимават с нещо, което не им е. Не коментирам какви са условията за реализация в селското стопанство и обръчите, които задушават този бранш. То и с IT сектора щеше да е така, ако 90% от фирмите в бранша не работеха с чужбина и не бяха до голяма степен независими от родната "бизнес" среда.

 

Истината е, че и от двете страни си трябват умения, които се изучават и осъвършенстват цял живот. Щото да отгледаш домати не е просто да ги засадиш, поливаш и копаш, както и като изчетеш книгата "php for dummies" не ставаш програмист. Ама думата селянин у нас е обидна и всеки иска да става програмист. И ся на село ме гледат като градското конте, дето си седи по цял ден на бюрото и щрака на компютъра и си мислят, че ми е лесно, както и аз като го гледам как по цял ден се занимава с копане, не му се налага да става по нощите и да се занимава със строшените от малоумници системи, не гони абсурдни срокове и не му викат целодневно всякакво ниво мениджърчета и да му се повтаря ежечасно за милионите загуби, които една негова грешка може да доведе - да и на мен неговата работа ми се струва лесна. А истината е, че лесно няма. Просто човек трябва да намери това, което му се отдава и да работи него. Не да търси това, дето в него е парата брато...

Link to comment
Share on other sites

Браво, Пешо!

 

И за финал ще ви кажа нещо простичко, без да се обиждате, защото както казах още вчера, аз уважавам ВСЯКА една работа. 

 

Дори аз помня добре времето, не беше хич отдавна, в което ни едно ИТ нямаше, още по-малко програмисти. Нямаше и компютри. И света живееше нормално. В смисъл такъв - спокойно може и без вас. Нищо съществено жизненоважно не вършите. А без животновъди и растениевъди всичко ще изпука от глад. 

 

Със здраве. 

Link to comment
Share on other sites

В смисъл такъв - спокойно може и без вас. Нищо съществено жизненоважно не вършите. А без животновъди и растениевъди всичко ще изпука от глад.  

 

Да де, но ние не живеем в миналото, а в настоящето. И се стремим към бъдещето. А в настоящето какво ще стане ако ги няма хората занимаващи се с компютри?

Да не говорим, че всичките модерни и по-продуктивни машини за рязане на метали, за преработване на суровини, за правене на автомобили и т.н. се командват от компютри, за програмирането и поддържането на които се грижат ненужните IT специалисти.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз се ебавам, че сисадмините ще сме на първия кораб на голгафринчамците, ама по същия начин може да се каже и че и без лекарства, антибиотици и ваксини се е живеело нормално, та може и без лекарите и фармацефтите :)

Link to comment
Share on other sites

Вий сте притежатели на отклонения бре... И то големи. Как може да се карате за РАБОТА. Нали и овчаря и CЕОто на Епъл се гърбят от работа и за какво? Айляка дами и господа - е те тва е манната небесна. Вие постигайте висоти, тупайте се в гърдите, трупайте знания, при лодкаря това няма да помогне. Най-големия бич за мен е, че трябва да работя. За това много по-стари от мен хора са казали - работа ли е, не ми я хвали. А вие си се карайте. Забавно е

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, да те открехна - правилната работа е да бичиш айляк и да вадиш кинти. Ма не си пораснал още.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...