Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Какво да правя ако не работя нещо? Аз след 4 месеца ще полудея ако нямам интелектуално развитие.

Бичи айляк бре. Драпай мъде, каквото си пожелаеш. Как не може да се намери един ентусиаст да ме пробва кога ще ми писне да бездействам

Да-да-да, някой ако може да ни подари едни пари :)))

Не е въпроса дали в ИТ се взимат най-големите заплати, не е така, всеки го знае. Но е съвсем друга история когато някой реши да обяснява как видите ли копаенето на лозе било като бачкането в IT. Та затова дадох списъка с свързани сертификати/знания които човек трябва да придобие ако иска да се намуши вътре

 

Иначе жестоко се бъркаш за 10-те дни отпуск, пробвай с 25-30 :) Аз на по-малко се сърдя. Не говорим за екстри като - напих се вчера/вънка вали сняг/не съм на кеф/имам нещо за правене - съответно ще бачкам от вкъщи. Удължаване на официалният отпуск с още 10 дена бачкане "хоум офис" ама от плажа ...

 

Edit-че :

Ае що сравнявате работниците със собствениците на бизнес? Защото имането на ферма е вече бизнес... Пък хубавите ИТ фирми правят адски много пари за собствениците си. :))

тука с първото изречение ме спечели. Вече говорим на един език. C++cash
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе и аз се ебавам, че сисадмините ще сме на първия кораб на голгафринчамците, ама по същия начин може да се каже и че и без лекарства, антибиотици и ваксини се е живеело нормално, та може и без лекарите и фармацефтите :)

А, без лекарите и фармацевтите ще е трудно... Обаче без фармацевтична мафия може и би било екстра!

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, да те открехна - правилната работа е да бичиш айляк и да вадиш кинти. Ма не си пораснал още.

след 30 години когато кабела е вън от играта можеш да си задържиш кинтите
Link to comment
Share on other sites

0 кандидати и на двете за изминалите 2 месеца. :)

 

А, анджък

 

Що не поставите на кантара произволно ити и агроном или зоотехник, примерно?

 

Нали именно за това говорим бе Галине. Защото за мен са от една и съща страна на кантара, ето затова. И агронома и лекаря и програмист трябва да знае доста неща преди да може да се нарече такъв. Не става след едноседмичен курс. Нито след едномесечен ако ще и интензивен по 6 часа на ден. Трябва да се учи с години, а след това и няколко години практика да има човека, преди наистина да започне да си разбира от работата. Има места, където за да започнеш работа трябва да знаеш и можеш една камара неща и ако не ги знаеш трябва да ги учиш с години, а има и други, където всеки един човек, хванат от улицата може да ти ги свърши. Какви умения са ти необходими за да береш ябълки примерно? Или за да маркираш стоки на каса в супермаркет? 

 

Абе и аз се ебавам, че сисадмините ще сме на първия кораб на голгафринчамците, ама по същия начин може да се каже и че и без лекарства, антибиотици и ваксини се е живеело нормално, та може и без лекарите и фармацефтите :)

 

Не бе, излишни сме. Хайде да се връщаме обратно в пещерите, че то не се издържа - хората забравиха как се пали огън без кибрит да го еба... лиготии разни - кибрити, запалки... даже забравиха как се сече кремък за да направиш едно свястно копие, че да очистиш дивеча... то и то един дивеч откак изядоха последните мамути... 

 

Сигурно само Пламен помни как се правят тези неща...

Link to comment
Share on other sites

Сигурно само Пламен помни как се правят тези неща...

 

Пу, взе ми думите от устата...всичко помня аз...ама покрай тия китайци и аз се измодерних напоследък и също мога да паля огън без кибрит, но вече не търкам клечките, а ползвам лазер (китайски разбира се). :D

Link to comment
Share on other sites

Да де, но ние не живеем в миналото, а в настоящето. И се стремим към бъдещето. А в настоящето какво ще стане ако ги няма хората занимаващи се с компютри?

Да не говорим, че всичките модерни и по-продуктивни машини за рязане на метали, за преработване на суровини, за правене на автомобили и т.н. се командват от компютри, за програмирането и поддържането на които се грижат ненужните IT специалисти.

 

Пак не си разбрал - разбира се, че е по-добре да ги има, но НЕ Е фатално, ако ги няма. Простичко и ясно. 

 

Абе и аз се ебавам, че сисадмините ще сме на първия кораб на голгафринчамците, ама по същия начин може да се каже и че и без лекарства, антибиотици и ваксини се е живеело нормално, та може и без лекарите и фармацефтите :)

 

Ко каза? Ко? Омеси медицината с програмирането? Колко деца викаш излекувахте през изминалата година? Айде да не се излагаме.    

 

Какво да правя ако не работя нещо? Аз след 4 месеца ще полудея ако нямам интелектуално развитие.

 

Развивай се интелектуално бре!

 

Стефчо, да те открехна - правилната работа е да бичиш айляк и да вадиш кинти. Ма не си пораснал още.

 

Любимо ми е, но за съжаление в Пловдив трудно се получава.

 

Бичи айляк бре. Драпай мъде, каквото си пожелаеш. Как не може да се намери един ентусиаст да ме пробва кога ще ми писне да бездействам

 

НИКОГА! Познах ли, Стефчо?  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пак не си разбрал - разбира се, че е по-добре да ги има, но НЕ Е фатално, ако ги няма. Простичко и ясно. 

 

Развивай се интелектуално бре!

 

Много добре съм те разбрал, а в случая е фатално, защото без автоматизация на производството, толкова голямо население колко мислиш ще изкара? Ей така, ако IT специалистите просто изчезнат изведнъж. Отвличат ги извънземни вкупом всичките.

 

Е как да се развивам интелектуално? Да си цъкам курсове у нас и после тия знания какво да ги правя? Да ги викам срещу телевизора или да ги споделям на Фейсбук стената си?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, Ангеле... Как се пееше в оная песен - "за крадец не ставаш, сине"... Търкай бюрото с лакти по цял ден щом те влече...  :grin:

 

И в случая няма нищо фатално. Населението ще живее точно както преди няма и 30 години. Верно, ще хвърчат тонове мастило и хартия, но не е фатално. Фатално е когато няма какво да ядеш, защото тогава ще осъзнаеш значението на някои простички неща.   

Link to comment
Share on other sites

Пак не си разбрал - разбира се, че е по-добре да ги има, но НЕ Е фатално, ако ги няма. Простичко и ясно. 

 

 

Ко каза? Ко? Омеси медицината с програмирането? Колко деца викаш излекувахте през изминалата година? Айде да не се излагаме.    

 

 

Ъъъъъ един кравар колко деца каза е излекувал? Ами един авиоинженер? То и без авиоинженери може... и без много други... веганите и без овчари даже могат защото тъй или иначе даже мляко не пият... и кво? До какъв гениален извод следваше да стигнем? Да се върнем обратно в пещерите може би?

 

Може ли да спреш с абсурдните и крайно безсмислени сравнения?

Ангеле, Ангеле... Как се пееше в оная песен - "за крадец не ставаш, сине"... Търкай бюрото с лакти по цял ден щом те влече...  :grin:

 

И в случая няма нищо фатално. Населението ще живее точно както преди няма и 30 години. Верно, че хвърчат тонове мастило и хартия, но не е фатално. Фатално е когато няма какво да ядеш, защото тогава ще осъзнаеш значението на някои простички неща.   

 

Населението може и без антиобиотици. Ще живее както е живяло преди 150-200 години... е и?

 

С риск да се повторя - може ли да спреш с абсурдните и крайно безсмислени сравнения?

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ един кравар колко деца каза е излекувал? Ами един авиоинженер? То и без авиоинженери може... и без много други... веганите и без овчари даже могат защото тъй или иначе даже мляко не пият... и кво? До какъв гениален извод следваше да стигнем? Да се върнем обратно в пещерите може би?

 

Може ли да спреш с абсурдните и крайно безсмислени сравнения?

 

Абе ти тъп ли си?!?!? Как во ще правиш ако няма какво да ядеш? Мишката ли ще гризеш или салата от клавиши ще си правиш?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Абе ти тъп ли си?!?!? Как во ще правиш ако няма какво да ядеш? Мишката ли ще гризеш или салата от клавиши ще си правиш?!?!? 

 

Абе ти тъп ли си? Света се развива! Що не се върнем в пещерите по твоята логика? И без автомобили може, и без самолети и без електричество. Е и????? Значи ли, че след като МОЖЕ то и ТРЯБВА да ги няма?

Всъщност хората за да оцелеят не е нужно да са грамотни. Защо тогава изобщо се хабим да ходим на училище и да се учим да четем и пишем? Пробвай да го обясниш с твоята логика след като И БЕЗ ТОВА МОЖЕ

Link to comment
Share on other sites

Само едно не схващам, от къде идва идеята за незаменимите ИТ-та ? 

Просто има огромна разлика в необходимите знания да бъдеш овчар и тези необходими да си ИТ. Затова и дадох примера с курсовете за камиони. Няколко дневен курс и вече можеш да караш камионче.

Като не ви харесва ИТ, заменете го с произволна специалност - Камионджия/Мед Сестра ... Камионджия/Механик ... 

 

Иначе шега майтап, но баш шофьорите на камиони са едни от най-застрашените от ИТ-тата в много близкото бъдеще.

 

Ангеле, Ангеле... Как се пееше в оная песен - "за крадец не ставаш, сине"... Търкай бюрото с лакти по цял ден щом те влече...  :grin:

 

И в случая няма нищо фатално. Населението ще живее точно както преди няма и 30 години. Верно, че хвърчат тонове мастило и хартия, но не е фатално. Фатално е когато няма какво да ядеш, защото тогава ще осъзнаеш значението на някои простички неща.   

Трудна работа да останем без ядене, точно защото всеки може да я върши тази работа. Всеки може да си засади в двора домати, да си отглежда зайци и кокошки.

При условие, че мога да посоча жени които съвсем самостоятелно си отглеждат в дворовете животинки и зарзеват ...

То по горната ви логика за моженето, аз и без фермерите мога... В семейството има достатъчно земи, че да не умрем от глад, ама не е в това въпроса, нали?

Link to comment
Share on other sites

 то и ТРЯБВА да ги няма?

 

Кой е казал, че ТРЯБВА да ги няма? Колко точно ти е дървена главата не знам? Изобщо четеш ли какаво пиша или както обикновено переш през просото? Всъщност то е ясно, че переш през просото, това ти е обичайното действие... 

 

Колко щеш се надувай - няма проблеми, гледай само да се не пукнеш... Това обаче фактите не променя. Прости, елементарни факти. 

 

ЕДИТ: Тази тъпотия с няколкодневния курс и вече си шофьор на камион само един ИТ може да я изпляска, че и да я повтори (между другото никога никой шофьор не би казал подобно нещо за програмист)... И не - не можеш да си засадиш домати, защото ще ги умориш. Както и кокошките. И да видим колко ли семейства имат земя? А? 

Link to comment
Share on other sites

Викам да сложим края на този безмислен спор, че ще се изпокараме и трябва да закриеме форума.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си сипал ракия - чиста гроздова двойна преварка, маам едни калмари и баш ма к*рац бОли. 

 

Между другото и още нещо - много по-яко е да пиеш ракия с животновъди, отколкото с програмисти. Не мисля, че има смисъл да обяснявам защо... 

Link to comment
Share on other sites

Абе, като ви чета, имам чувството, че жените ви не ви пускат и ви е малко пиенето....

Link to comment
Share on other sites

Абе, като ви чета, имам чувството, че жените ви не ви пускат и ви е малко пиенето....

 

Аз напредвам бавно, но прогресивно. Жена ми е болна в момента, така че стоя настрана от нея.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ко каза? Ко? Омеси медицината с програмирането? Колко деца викаш излекувахте през изминалата година? Айде да не се излагаме.    

 

Спри се с мисирщината ако обичаш. Кой спред теб пише софтуера за ехографите, с които са преглеждали жена ти и децата ти преди да се родят? Кой поддържа магнитно-резонансните скенери, пише софтуера за тях и т.н.? Как може да съюествува съвременната медицина без ИТ или и ти си от групата на антиваксите и лекуващите се с хомеопатия?

Link to comment
Share on other sites

Спора е доста глупав като цяло - не, в днешния свят не може без IT-тата защото абсолютно всичко в ежедневния ни живот се контролира от компютри, и да специалист в каквато и да е област се става трудно и би трябвало да се заплаща добре, но най-интензивно развиващата се индустрия е точно IT и затова е по-добре платена от повечето. Гледайте Китодар както винаги много силен :lol:

Link to comment
Share on other sites

Спри се с мисирщината ако обичаш. Кой спред теб пише софтуера за ехографите, с които са преглеждали жена ти и децата ти преди да се родят? Кой поддържа магнитно-резонансните скенери, пише софтуера за тях и т.н.? Как може да съюествува съвременната медицина без ИТ или и ти си от групата на антиваксите и лекуващите се с хомеопатия?

 

Може да съществува разбира се и то спокойно, мисир. Просто няма да е толкова напреднала технически. Баба ти все с ехографи и скенери са я гледали ми се струва. Пък някак си се е стигнало до твоето раждане... Както и това на още няколко милиарда души. Да - разбира се, че сега е по-добре. Но и преди "съвременната" медицина се е живеело. Като казвам преди отново подчертавам - съвсем скоро. Че някои измисирясаха тотално и взеха за пещери да говорят

 

Изобщо някой разбра ли какво се опитах да кажа или тук си я караме на интерпретации според личните удобства? 

Link to comment
Share on other sites

 антиваксите и лекуващите се с хомеопатия?

Аз искам да ти заявя най-сериозно, че благодарение на ваксините малкия ми син има форма на аутизъм. Диагноза на поне 5-ма отлични доктори, които иначе подкрепят ваксините.

Link to comment
Share on other sites

 

ЕДИТ: Тази тъпотия с няколкодневния курс и вече си шофьор на камион само един ИТ може да я изпляска, че и да я повтори (между другото никога никой шофьор не би казал подобно нещо за програмист)... И не - не можеш да си засадиш домати, защото ще ги умориш. Както и кокошките. И да видим колко ли семейства имат земя? А? 

Ти предполагаш, че пишеш с инвалиди ли? Или със слабоумни? Че даже на терасата имахме доматчета, понеже гаджето е ентусиастка... Не се пъна за масово производство, ама да не умрем гладни - ще се справя :))

Какво според теб може да попречи на нормален шофьор да се научи да кара и камион? Точно няколко дена му трябват докато свикне с габаритите, различният спирачен път, и ако е с ремарке да привикне как се маневрира с ремаркето (особено на заден) .. 

За земята - все пак сме в България, предполагам че доста хора. Но го казах за да и покажа до какви крайности стигаш!

 

Едит - време за Game of Thrones :P

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости говориш за камионите - моля те, спри се. Ама ТОТАЛНИ глупости. Сложи си едно ремарке на колата и се опитай да свикнеш с него за 15 дни. А в камион изобщо качвал ли си се? 

 

На терасата имали доматчета....  :Facepalm:

 

Имаш ли си представа какво е да се САМОИЗХРАНВАШ ако се наложи? Теб и семейството ти. Отново подчертавам - говорим хипотетично. Имаш ли някаква представа какво е това? Какво консумира смейството ти годишно и как ще да го изкараш ако се наложи? Моля ви се - гледайте си мониторите и програмите, излагате се страшно.  

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че ТРЯБВА да ги няма? Колко точно ти е дървена главата не знам? Изобщо четеш ли какаво пиша или както обикновено переш през просото? Всъщност то е ясно, че переш през просото, това ти е обичайното действие...

 

Ами ти ги плещиш едни такива колосални глупости, че можело без нас и видиш ли спре ли тока ние ще измрем от глад. 

 

 

 

Колко щеш се надувай - няма проблеми, гледай само да се не пукнеш... Това обаче фактите не променя. Прости, елементарни факти.

Аз съм се надувал? Кога бе? Привеждането на някои факти откога се води "надуване"? Само не почвай с глупостите "ако ви спра тока"... Защото по тази логика се стига до "ако се върнем в пещерите..."

 

ЕДИТ: Тази тъпотия с няколкодневния курс и вече си шофьор на камион само един ИТ може да я изпляска, че и да я повтори (между другото никога никой шофьор не би казал подобно нещо за програмист)...

А колко дневен курс е бе Видене? 20 дневен курс е за любител шофьор. За професионален е малко повече, но не е 5 години по 2 семестъра на година. Правиш ли разликата между шофьор и инженер примерно (хайде да не е програмист).

 

Колкото до "никой шофьор не би казал подобно нещо за програмист" - би било много смешно ако го каже - след като дори професионален шофьор може да станеш за няма и година, докато програмист се става минимум след 2 години сериозно учене - и то ако ти се удава.

 

И не - не можеш да си засадиш домати, защото ще ги умориш. Както и кокошките. И да видим колко ли семейства имат земя? А?

Представи си - правил съм го и са давали плод. Имали сме домати на вилата. Хайде сега ти хвани първия 40 годишен селянин, копал цял ден домати и го научи да стане програмист като си такъв ентусиаст.

 

Щото нали - то програмирането не е нищо особено. Ми хайде хвани някой 40 годишен селянин и го научи де. Щото аз ще ти доведа не 1 ми 10 програмиста и ти гарантирам че и 10тимата ще успееш да ги научиш.

 

Хайде ти намери ЕДИН ЕДИНСТВЕН човек, който цял живот се е занимавал със земеделие и го начи да стане програмист.

 

Крайно време е да замълчиш, защото такива колосални глупости изписа, че няма накъде вече. И гаргите ще ти се смеят.

 

Имаш ли си представа какво е да се САМОИЗХРАНВАШ ако се наложи? Теб и семейството ти. Отново подчертавам - говорим хипотетично.

Точно толкова хипотетично говорейки си - ти имаш ли си представа какво е да нямаш течаща вода и да я носиш в дамаджани от 2км? Живял ли си някога в къща, където не е имало нито електричество нито течаща вода? Аз щото съм

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...