Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Специално в момента хората, които могат да свършат твоята работа (дори и да не е толкова добре като теб) са в ПЪТИ повече от хората, които могат да отгледат 5 овце. ФАКТ. 

 

Относно приходите е излишно да се коментира - познавам не един и двама земеделци милионери. Това в случая не е важно.

 

Мда. Тук съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Специално в момента хората, които могат да свършат твоята работа (дори и да не е толкова добре като теб) са в ПЪТИ повече от хората, които могат да отгледат 5 овце. ФАКТ. 

 

Относно приходите е излишно да се коментира - познавам не един и двама земеделци милионери. Това в случая не е важно. 

 

Верно? Откога заплатите по селата подминаха 3000лв че нещо не стоплям. Защото сега ще отворя jobs.bg и ще ти намеря поне 3 фирми даващи на програмисти повече. 

 

Всъщност заеби. Омръзна ми да споря.

Link to comment
Share on other sites

Верно? Откога заплатите по селата подминаха 3000лв че нещо не стоплям. Защото сега ще отворя jobs.bg и ще ти намеря поне 3 фирми даващи на програмисти повече. 

 

Всъщност заеби. Омръзна ми да споря.

 

Ама ти си голем калъф, честно. Трябва да се действа като с кучето, дето му натриват носа в акото, че да се сопре...

 

Искаш ли утре да ида при набора Шабан тук в селското ТКЗС и да се снимам в поръчковата му седмица? Не Лада - БМВ последен модел. Мога и да ти заснема техниката му за къмто 5-6 милиона, но ще ми е трудно да ти заснема 25000 декара, които обработва. 

 

Също така мога да се разходя и до птицефермата ни, която отдаваме под наем на едни паткари и да ти покажа в какви условия живеят гушарите, които взимат ТОЧНО 3000 лева на месец. Всеки един от тях. 

 

Вземи се събуди и се осъзнай вече, че ми писна от глупави лакърдии. Работата ти не е НИКАК уникална, напротив - тривиална е.  

 

ЕДИТ: В момента се търсят масово шофьори на камиони със заплати от над 3000 на месец. И има недостиг.

Link to comment
Share on other sites

Вземи се събуди и се осъзнай вече, че ми писна от глупави лакърдии. Работата ти не е НИКАК уникална, напротив - тривиална е.  

 

Работата му изисква опит, за да се свърши добре.

 

Както всички виждаме обаче, по качеството на всякакъв софтуер и уеб системи, има доста хора, които я вършат колкото да работи някак.

Link to comment
Share on other sites

Работата му изисква опит, за да се свърши добре.

 

Както всички виждаме обаче, по качеството на всякакъв софтуер и уеб системи, има доста хора, които я вършат колкото да работи някак.

 

Ангеле, аз не подценявам работата му, той я надценява. Сеш'са?  

Link to comment
Share on other sites

Нещо не стоплям. Казваш, че всеки може да върши моята работа ли? Защо тогава въпреки високите заплати има недостиг на кадри? Как си го обясняваш?

 

И това със земеделието нещо не ти се разбра какво имаш предвид

Че малко грешно класифицираш труда, кое се научавало лесно, било просто и елементарно и като цяло бъркаш пазарна икономика, професионални качества и т.н. та за примера ми, с кое е по-лесно да се спечелят 5000 на месец? Земеделие или програмиране? Ясно, че второто ама си има хора, които и с първото си ги правят. Те тъпи ли са, елементарни ли са?
Link to comment
Share on other sites

Също така мога да се разходя и до птицефермата ни, която отдаваме под наем на едни паткари и да ти покажа в какви условия живеят гушарите, които взимат ТОЧНО 3000 лева на месец. Всеки един от тях. 

 

Вземи се събуди и се осъзнай вече, че ми писна от глупави лакърдии. Работата ти не е НИКАК уникална, напротив - тривиална е.  

 

ЕДИТ: В момента се търсят масово шофьори на камиони със заплати от над 3000 на месец. И има недостиг.

 

Сега моля те иди го сподели това на някой мрънкалник, обясняващ колко е зле в момента, как работа няма, как едвам може да си намери работа за 500лв в Пловдив и прочее и как преди 89та било песен - излизаш от училище и работата ти гарантирана. Става ли?

Link to comment
Share on other sites

Те тъпи ли са, елементарни ли са?

 

Не - уж всеки го може. Да ама не, както казваше един велик човек. Ето това надменно подценяване дразни. Със същия успех аз мога да се счупя от смях ако му дам една патка на Ники в ръцете... Няма такова нещо като лесна работа. В тоя ред на мисли - Ангеле, мислиш ли, че не се иска опит в гушенето на патки? Хм?   

 

ЕДИТ: Никсън, къде отиде бре? От седмици из нетя вървят публикации от трудовата борса и как липсват кадри. И как все повече ще липсват. И какво общо има това с 89-та???

Link to comment
Share on other sites

Че малко грешно класифицираш труда, кое се научавало лесно, било просто и елементарно и като цяло бъркаш пазарна икономика, професионални качества и т.н. та за примера ми, с кое е по-лесно да се спечелят 5000 на месец? Земеделие или програмиране? Ясно, че второто ама си има хора, които и с първото си ги правят. Те тъпи ли са, елементарни ли са?

 

Нещо се бъркаш. Аз уважавам всички, с които работя, включително жената, която ни чисти офиса и редовно й благодаря. Нито се имам за голямата работа. Това, което казвах, е че много по-трудно се намират от едните кадри, отколкото от другите и второто можеш да намериш доста по-лесно човек, който да му връчиш лопата и да направи това, което искаш. 

Link to comment
Share on other sites

Това, което казвах, е че много по-трудно се намират от едните кадри, отколкото от другите и второто можеш да намериш доста по-лесно човек, който да му връчиш лопата и да направи това, което искаш. 

 

НЕ! НЕ МОЖЕШ! Набий си го това в главата вече! 

Link to comment
Share on other sites

Единствената причина да не можеш е, че всеки иска да бачка на бюро.

 

Това е една от основните причини. Далеч не единствена. 

 

На Виден Пиринското му е промило мозъка. Разводнило го е.

 

Нещо съществено да кажеш някой път за разнообрaзие? Знам че не можеш, споко. 

Link to comment
Share on other sites

 второто можеш да намериш доста по-лесно човек, който да му връчиш лопата и да направи това, което искаш. 

Тук си в огромна грешка, ама няма да ти обяснявам защо, щото докато не се измъкнеш от измислената си вселена, няма как да разбереш какви точно глупости плещиш.

Link to comment
Share on other sites

Тук си в огромна грешка, ама няма да ти обяснявам защо, щото докато не се измъкнеш от измислената си вселена, няма как да разбереш какви точно глупости плещиш.

 

Не бе, Галицин, ний сме прости... Ей го на - и отрочетата на ДС взеха да ни дават оценки...   

Link to comment
Share on other sites

Работата ти не е НИКАК уникална, напротив - тривиална е.  

 

Виденье, такива уникални мозъчни пръдни си нацвъкал, но тази определено е най-мисирската!
Link to comment
Share on other sites

Виденье, такива уникални мозъчни пръдни си нацвъкал, но тази определено е най-мисирската!

 

Брат, трябва ли да направим анализ на трудовия пазар, че да те просветлим и тебе в Канада? Изрично подчертах - не подценявам ничия работа, но не се надценявайте. Брат ми завърши LSE с отличие и работи по 17 часа със сделки за стотици милиони, за което получава смях спрямо "стойност на работата - пари". Защото 30 души чакат за стола му и изедниците му знаят това добре. Същевременно един гипсокартонаджия в Лондон взима горе долу неговите пари. Толкова сте изпърдяни, че няма накъде, честно. Но нищо де - разбирам ви - не виждате по-далече от монитора. 

Link to comment
Share on other sites

НЕ! НЕ МОЖЕШ! Набий си го това в главата вече! 

 

Добре. Щом казваш.

 

Мога ли да пратя няколко познати при теб - цял живот са се занимавали с работа на село и още работят там. Даже 2000лв/месец ще ги устройва + осигуровките. Кога почват?

Брат, трябва ли да направим анализ на трудовия пазар, че да те просветлим и тебе в Канада? Изрично подчертах - не подценявам ничия работа, но не се надценявайте. Брат ми завърши LSE с отличие и работи по 17 часа със сделки за стотици милиони, за което получава смях спрямо "стойност на работата - пари". Защото 30 души чакат за стола му и изедниците му знаят това добре. Същевременно един гипсокартонаджия в Лондон взима горе долу неговите пари. Толкова сте изпърдяни, че няма накъде, честно. Но нищо де - разбирам ви - не виждате по-далече от монитора. 

 

И брат ти е толкова загубен, че бачка по 17 часа вместо да слага гипсокартон за 7 и да взима същите пари. Добре бе добре. 

Тук си в огромна грешка, ама няма да ти обяснявам защо, щото докато не се измъкнеш от измислената си вселена, няма как да разбереш какви точно глупости плещиш.

 

Галине баш ти ли ще ми кажеш, че работници за нискоквалифициран труд се намират по-лесно от специалисти? 

Link to comment
Share on other sites

Добре. Щом казваш.

 

Мога ли да пратя няколко познати при теб - цял живот са се занимавали с работа на село и още работят там. Даже 2000лв/месец ще ги устройва + осигуровките. Кога почват?

 

И брат ти е толкова загубен, че бачка по 17 часа вместо да слага гипсокартон за 7 и да взима същите пари. Добре бе добре. 

 

Не мислиш, Ники, не мислиш... И говориш глупости - Галин ти го каза. 

 

EDIT:

 

Галине баш ти ли ще ми кажеш, че работници за нискоквалифициран труд се намират по-лесно от специалисти? 

 

 

Не бе! Точно обратното ти казва!

Link to comment
Share on other sites

Кое по-конкретно е глупости? Това, че брат ти бачка 17 часа на борсата и взима пари колкото един гипсокартонаджия? 

 

Или че работата с лопата е по-квалифициран труд? Добре бе - прав си. Що ли изобщо споря

 

PS: Ей тъй от любопитство да попитам - случвало ли ти се е да кажеш, че някой друг е прав? Дори, когато е очевидно?

Link to comment
Share on other sites

Само и единствено, когато е прав. Иначе никога.

 

Има и други условности около нечия работа. Не само заплащането. Може да разгледаш профила на брат ми ТУК. Нек'си картонджия с такъв профил трудно ми се види че ще срещнеш. Освен това дъртата скрофа дето празнувА юбилей му прибира близо 50% от заплатата на брат ми. Картонджията няма такива тревоги, но пък живее с трима други в стая.

 

Работата с лопата е друг вид труд, за който също се изисква квалификация, колкото и странно да ти се вижда това на тебе. И понякога между другото е доста добре платен труд. Но пък ти никога не си търсил хора да копаят, че да го разбереш това. Ще ти го обясня като за програмисти - Шекера е на 200 метра от базата ми, но технически ми е много по-лесно и евтино да си наема ученичка от ТХВП за цяла нощ, отколкото двама циганина да тесат троскот днес 8 часа (и за това се иска майсторлък), които вече и 35 лева дневно им се мръщят...  

Link to comment
Share on other sites

Бачо Виден е голям мисир ;)

Да ляга да спи. Сега е мой ред да казвам наздраве... На Танчето Боева ☺

Ей така е по-правилно. И стига с тази чалга бе младежо. Ай наздраве! :lol:

Link to comment
Share on other sites

А, по едно време беше изтрещел Стефчо, пускаше някяи бийч хаус сетове. Готвише се за Маями, май заграждаше некви моми :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...