Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Да, бе! Верно, че и тия неофициално са си многоженци...

Мани..., даже веднъж ходих на тяхна сбирка (бях млаяд и зелен), че имаше егати яките фички там, майна... После, като взеха да ми се мъкнат нЕкви изсулени с вратовръзка и ранничка на гърбовете 'старейшини' и да ми звънят по вратата, та се наложи да оставям на Дики (немската ми овчарка), да им казва - Добре дошли. Не съм вярвал, че е в рамките на човешките възможности да се взимат толкова на бързо шест етажа по стълбите (хайванчето им викаше-Добре дошли до къмто третия етаж)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Айде, дойде сезонът на донорите  :angry1 

Да ме прощавате мотористите във форума, ама по тия часове да ми се пънат по булевардите, да карат на прекъсвач през жилищен квартал - ами тотални боклуци! А са постоянно явление... Някакъв изруд сега кръжи в нашия район, ами... къде е родната ни полюция в тоя момент?!

Link to comment
Share on other sites

Айде, дойде сезонът на донорите  :angry1 

 

Да ме прощавате мотористите във форума, ама по тия часове да ми се пънат по булевардите, да карат на прекъсвач през жилищен квартал - ами тотални боклуци! А са постоянно явление... Някакъв изруд сега кръжи в нашия район, ами... къде е родната ни полюция в тоя момент?!

 

Сега виждаш ли колко хубаво щеше да е разрешена свободната продажба на оръжие :) Такъв дивеч, дори след изстрел във въздуха щеше да изчезне безследно и хич да не му мине през главата да повтори :)

Link to comment
Share on other sites

Такъв дивеч и с обикновена въздушна пушка се лекува много хубаво. Не, че ще го заболи много, но като го пернеш по ръчички, фарче или няко друго чувствително място...

Link to comment
Share on other sites

Днес пробвах това чудо и смело мога да заявя, че такова гладко бръснене никога не съм имал досега, баси. Няма пяна, няма нищо - само един изключително тънък слой, по който бръснача се плъзга като кънки на лед.

Link to comment
Share on other sites

Това ще да е само някоя секретна нанотехнология на руската военна мисъл. :lol:

И аз си мислех, че е някакъв нанобъркоч, обаче пишат, че е на основата на натурален екстракт от кокосово масло. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Днес пробвах това чудо и смело мога да заявя, че такова гладко бръснене никога не съм имал досега, баси. Няма пяна, няма нищо - само един изключително тънък слой, по който бръснача се плъзга като кънки на лед.

Изкушавам се да си го поръчам :).
Link to comment
Share on other sites

Това ще да е само някоя секретна нанотехнология на руската военна мисъл. :lol:

За руснака всичко под гайка 24 е нанотехнология :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кое по - точно?

 

Някаква висока серия. Все се каня и все не купувам. Интересува ме дали са читави, защото Жилет нещо взеха да се излагат.

Link to comment
Share on other sites

Аз си купих тример преди няколко месеца и ножчета вече не желая да използвам. Първо е по-евтино от ножчетата за по 60лв с отвратително качество, второ предпочитам да имам лека брада, а не да съм гладко избръснат. Предполагам, че другите машинки за бръснене, се справят добре със заменяне на гладкото бръснене.

Link to comment
Share on other sites

Аз и тример имам и машинка за бръснене/подстригване, но понякога искам да съм гладко избръснат, а с Жилет нещо не ми се получава, та искам друго да пробвам. Иначе и аз си ходя леееко брадясал.

Link to comment
Share on other sites

Аз и тример имам и машинка за бръснене/подстригване, но понякога искам да съм гладко избръснат, а с Жилет нещо не ми се получава, та искам друго да пробвам. Иначе и аз си ходя леееко брадясал.

За гладко бръснене само това (Merkur Futur) с класически ножчета (за предпочитане японската стомана на Feather), никакви жилети-милети:

Merkur_Futur.jpg

Link to comment
Share on other sites

За гладко бръснене само това (Merkur Futur) с класически ножчета (за предпочитане японската стомана на Feather), никакви жилети-миети:

+1
Link to comment
Share on other sites

Някъде бях чел за някакви тестове на всякакви видове остриета...от ножове...до бръснарски ножчета. И най-голямата ми изненада беше, когато направиха извод, че едни от най-острите всъщност били някои от ръчните бръсначи (от тоя вид) - под микроскоп острието на такъв било не знам колко си микрона. Ако я намеря тая статия, ще дам линк към нея.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че там не са тествали китайски ръчен бръснач, а някой с добра стомана и заточен подобаващо. ;)

Наистина са адски остри бръсначите. Това финно наточване за микроните идва от колана през който се прекарва острието. От години ми е мечта да мина на такъв, но все отлагам. Всичките ми познати които ги използват твърдят, че няма второ такова бръснене. Проблемът е ако се порежеш. Може направо до кост да стигнеш ако си талантлив.

Link to comment
Share on other sites

Наистина са адски остри бръсначите. Това финно наточване за микроните идва от колана през който се прекарва острието. От години ми е мечта да мина на такъв, но все отлагам. Всичките ми познати които ги използват твърдят, че няма второ такова бръснене. Проблемът е ако се порежеш. Може направо до кост да стигнеш ако си талантлив.

И аз съм си го мислил това, но определено ако си взема такъв бръснач ще е само за специални случаи. Не може да се използва всеки ден в забързаното ежедневие, риска е твърде голям, особено сутрин в полусънено състояние.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...