Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

 

Между другото телефона на един терористите е бил изчекнат без асистенция от Епъл. Наели някакви техничарчета и измъкнали де що има. Епъл още мълчат... Секюрити и чудо!   :laughing:

 

 

Не точно....ма вЕрвам ако разцъкаш гугъл за 10-15 минути ще откриеш че нивото на сигурност при ябълките е към 123901230123 по-високо от андроидското. 

 

Нещо не мога да разбера. Технически си неграмотен и въпреки това се стараеш да го демонстрираш постоянно??? Няма никакъв начин за защита спрямо това което са направили. Ето как е станало отключването:
 


Не е разбита сигурноста. Използва се brute-force атака. Нищо няма да ти говори на теб, но нищо де.

 

 

Абсолютно загубена кауза е да се мъчим да му обясняваме каквото и да е на Виден.....в момента в който му посочиш факт, доказан при това следва пост от сорта на тоя по-долу и няк’си осъзнаваш че няма смисъл да се хабиш.  :thumbs-up:

 

Баш ма к*рац боли как точно са го направили. И как някой ПРЕДПОЛАГАЛ, че са го направили. Пореден ялов напън. 

 

 

 

 

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

 

пс ; Интелигентен човек си......не се излагай повече 

Link to comment
Share on other sites

Не точно....ма вЕрвам ако разцъкаш гугъл за 10-15 минути ще откриеш че нивото на сигурност при ябълките е към 123901230123 по-високо от андроидското. 

 

Дефинирай "ниво на сигурност". :)

Link to comment
Share on other sites

Дефинирай "ниво на сигурност". :)

Има много обективни критерии за измерване нивото на сигурност, макар и нито един от тях да не е универсален. Проблемът е, че обикновено, когато се говори за сигурност, всички произхождат от субективното усещане за сигурност, т.е. едни се чувстват сигурни защото вярват, че "нашата полиция ни пази", а други пък вярват, че добрия чичко Тим Кук им пази информацията в телефона и в облака. Иначе общо взето, ако сам не се пазиш, няма кой да те опази, но това е друга тема. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе аз може да не разбирам от бира, ама имам чувството, че по едно време наш'те като че ли правеха по-хубави бири. След незабравимото ми преживяване с "Пиринско", което не ща да повтарям до края на живота си, сега се измъчих с една "Загорка Макс" - абсолютно напарфюмирана и нямаща нищо общо с вкуса на нормална бира. Изобщо не знам защо съм я купил, при положение, че имам бири, дето си ги харесвам...вчера и миналия ден например пих 2 немски, намиращи се поне 3 нива над тия, за които говоря...в момента даже имам чувството, че и коремът започва да ме боли от тая "Загорка"... :sick

Link to comment
Share on other sites

То и ти си за профилактичен бой наравно с епъл фенбойчетата, ама това е друга тема. :lol:

 

Тъкмо се възхитих на това чудо на инжЕнерната мисъл, отпечатано на 3D принтер и като му видях цената от $350 и се отказах да си го взимам. Иначе го е измислил някакъв датчанин.

 

https://www.youtube.com/watch?v=62iURKyBB3M

Link to comment
Share on other sites

Оказа се че имам познат, който е навремето е участвал в писането на Norton Commander... и Norton Disk Doctor... при следващото ми ходене до щатите ще му искам автограф :)
 
 
12931234_1272682869411755_18995472648614
 
Brian Yoder: I remember the night we wrote that GUI back at Norton even.
 

Link to comment
Share on other sites

Оказа се че имам познат, който е навремето е участвал в писането на Norton Commander... и Norton Disk Doctor... при следващото ми ходене до щатите ще му искам автограф :)

 

 

 

Brian Yoder: I remember the night we wrote that GUI back at Norton even.

 

 

Вземи един и за мен ако може, че такива спомени ме налегнаха...хубави години бяха. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Я разкажете какво е това, мисири, няма само да се чекнете  :grin:

Програмируем евтин микроконтролер, за който има една камара аксесоари, безплатна среда за програмиране и един милион осъществени проекти в интернет за всякакви щуротии, като започнеш от елементарни светлинни ефекти, домашна автоматизация и стигнеш до управление на автономни роботи и прочие дивотии. :)

 

little_arduino.png

Link to comment
Share on other sites

Мхм... Аз го чекна във връзка с 3D принтиране и гравиране, ама засега съм още на теория. Но пък е ебаси зарибявката, едни приятели украинци работят върху робот за пещерно изследване. Подобен на оня, дето завираха в Голямата пирамида, но по-високо проходим.

Link to comment
Share on other sites

Инетересно само къде ми видя циците  :laughing:

 

Че те, твоите цици са като НЛО ве, Майна.... Малцина са ги виждали, но всички знаят, че ги има.

 

П.п. Пък и ся като се замисля, май имаше тук нейде една снимка, на която Радостчето с такава надежда и очакване ти ги зяпаше детето :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Мхм... Аз го чекна във връзка с 3D принтиране и гравиране, ама засега съм още на теория. Но пък е ебаси зарибявката, едни приятели украинци работят върху робот за пещерно изследване. Подобен на оня, дето завираха в Голямата пирамида, но по-високо проходим.

Аз в момента си правя 3D принтер. Чакам единствено доставката на 2-3 части преди да е изцяло готов. Точно arduino използвам за управление.
Link to comment
Share on other sites

Зачетох се тези дни за покупката на нови самолети за армията ни. Ще похарчим 3-4 млрд лева за 30-35 годишни самолети с опции да си избираме от прахосмукачките F16, и европейските многоцелеви пародии на Грипен и Юрофайтър, и в този ред на мисли, да смениш доказания "стар" МиГ с тези пародии е все едно да смениш 6-7 годишния мерцедес и да си купиш дачия логан или грейт уоу...а, да, има и опция тези нови самолети, де факто да са втора употреба...

Link to comment
Share on other sites

Зачетох се тези дни за покупката на нови самолети за армията ни. Ще похарчим 3-4 млрд лева за 30-35 годишни самолети с опции да си избираме от прахосмукачките F16, и европейските многоцелеви пародии на Грипен и Юрофайтър, и в този ред на мисли, да смениш доказания "стар" МиГ с тези пародии е все едно да смениш 6-7 годишния мерцедес и да си купиш дачия логан или грейт уоу...а, да, има и опция тези нови самолети, де факто да са втора употреба...

Мигове които към момента не могат да участват в общи мисии с НАТО, поддръжката им по подразбиране зависи от държава чиято доктрина счита България за враг (добре, че са поляците).

И цената за която говорят е 1 млрд.

Защо смяна, ако се окаже възможна поддръжката на миговете? Но пък определено ще ни дойдат добре още няколко самолетчета.

Link to comment
Share on other sites

Аз от сега залагам, че бат Бойко някак си ще избере F16, че иначе бързо бързо американците ще го свалят от власт..

Аз съм против даването на такива пари ТОЧНО в този момент, когато образованието и здравеопазването са ни на този хал, и горкия данъкоплатец издъхва, поне преди време давахме домати и получавахме изтребители, сега и домати не можем да дадем...

Да се възстановят договорите за поддръжка и да се пази едно средно ниво на самолетите, да може пилотския състав да не чеше мъде по цял ден, хем да трупа опит, хем да се появяват нови кадри. Нови ескадрили на този етап не ни трябват. Виж, ако власт-имащите знаят нещо повече за конфликта около нас е друг момент...

Link to comment
Share on other sites

Зачетох се тези дни за покупката на нови самолети за армията ни. Ще похарчим 3-4 млрд лева за 30-35 годишни самолети с опции да си избираме от прахосмукачките F16, и европейските многоцелеви пародии на Грипен и Юрофайтър, и в този ред на мисли, да смениш доказания "стар" МиГ с тези пародии е все едно да смениш 6-7 годишния мерцедес и да си купиш дачия логан или грейт уоу...а, да, има и опция тези нови самолети, де факто да са втора употреба...

 

Аз вече се опитах това да го кажа наскоро, ама нЪли...

 

Мигове които към момента не могат да участват в общи мисии с НАТО, поддръжката им по подразбиране зависи от държава чиято доктрина счита България за враг (добре, че са поляците).

И цената за която говорят е 1 млрд.

Защо смяна, ако се окаже възможна поддръжката на миговете? Но пък определено ще ни дойдат добре още няколко самолетчета.

 

Баш ма к*рац бОли за НАТО, ама като сме се нагъзили вече така ще е. Пак да повторя, че имахме и едни ракетки там, дето и Туция трепереше от тях и дето хляб не искаха. На практика НАТО съвсем целево и умишлено унищожи двата ни единствени коза - ескадрилата и ракетите.

 

Сега ако питаш мен НИЩО вече не ни трябва, защото армията е унищожена и нищо не върши и никога нищо няма да свърши вече...  

Link to comment
Share on other sites

Така е, за какво са ни тези самолети, кого ще плашим? Никой! С тях ще участваме с "евро-атлантическите" ни партньори в акции и ще хвърляме бомби по разни измислени диктаторски държави, чрез, които ще хабим така или иначе оставащия им малък ресурс. След това пак ще теглим заеми от същите евро-атлантически партньори  за следваща партида 2 ръка самолети. Измислено е перфектно: теглим заем от тях, купуваме им боклуците и ги употребяваме в техните измислени войни за тяхна полза под слогана на европейските ценности и солидарност. От всякъде изглежда една голяма надупена работа...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...