Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Без коментар. Те хората правят годишни шампионати...Общо взето часовникарска и пипкава работа и хора има от цял свят, които правят такива макети. Това, че на някои не им харесва самото хоби е съвсем друга работа. Едни ходят на риба други правят компютри ум да ти зайде, трети плетат, това, че на мен не ми харесва дадено нещо е съвсем отделно.

Виден гледа риби, Чефо редеше пъзели, кръстника играе голф...ненормалници :D...?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Украинец.

 

Именно.

 

Без коментар. Те хората правят годишни шампионати...Общо взето часовникарска и пипкава работа и хора има от цял свят, които правят такива макети. Това, че на някои не им харесва самото хоби е съвсем друга работа. Едни ходят на риба други правят компютри ум да ти зайде, трети плетат, това, че на мен не ми харесва даено нещо е съвсем отделно.

 

За какво говориш?

Link to comment
Share on other sites

Недей да се изказваш, че нещо е гадно, след като ЛИЧНО ти не го харесваш, ей тва казвам.

 

Заради ей тази тъпотия която каза, след като видимо не си компетентен

 

Сложи си ръка на сърцето, погледни горната миниатюра и без да търсиш друга информация отговори на въпроса: Какъв по националност е творецът?

Сръчни и виж колко хора правят подобни неща.
Link to comment
Share on other sites

Без коментар. Те хората правят годишни шампионати...Общо взето часовникарска и пипкава работа и хора има от цял свят, които правят такива макети. Това, че на някои не им харесва самото хоби е съвсем друга работа. Едни ходят на риба други правят компютри ум да ти зайде, трети плетат, това, че на мен не ми харесва дадено нещо е съвсем отделно.

Виден гледа риби, Чефо редеше пъзели, кръстника играе голф...ненормалници :D...?!

Имам едно Ферари и Гранд Каньона в рамки. По 1000 части са. Сега мисля нещо с орел или някви планини. Ама първо ми трябва маса, че всичко заебахме в старата къща,а аз нямам много, много време за губене.

 

Тия пъзели колко уиски изпиха не е Истина

Link to comment
Share on other sites

Недей да се изказваш, че нещо е гадно, след като ЛИЧНО ти не го харесваш, ей тва казвам.

 

Заради ей тази тъпотия която каза, след като видимо не си компетентен

 

Сръчни и виж колко хора правят подобни неща.

 

Аз не съм написал никъде тъпотия, а ти четеш по диагонала и на половина.

Къде съм написал, че е гадно?

Link to comment
Share on other sites

Виден гледа риби, Чефо редеше пъзели, кръстника играе голф...ненормалници :D...?!

 

А аз пък ще си отглеждам гущер. Честно, връщам се днес, влизам в студиото, ама не в помещението, дето са микрофоните, а в контрол рума, дето ми е апаратурата и гледам в центъра на стаята на пода едно малко гущерче - откъде е влезнало и идея си нямам...и докато се чудех откъде да го заобиколя, че да мога да го накарам да излезе през вратата, онова се шмугна точно под един от раковете с апаратура, дето едвам се промъквам, когато трябва да включа някой кабел - абсурд да го намеря къде се е сврял тоз гущер...тази вечер ще оставя вратата и прозорците отворени, че дано се изнесе безпроблемно, иначе трябва да почна да му събирам мухи и мравки и да му оставям някъде водичка, за да не умре от глад и жажда хайванчето... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

А тя щото много е пила!  :laughing:

 

Ама не е катил като тебе - зави ме, милата...  :moon:

Ти ся кво искаш да каеш....? Нали аз те напих?

И катил ще ми викаш, лелеее.... Следващия път не шест човека ще те изнасят ами минимум дванаесе, мамка му!

Link to comment
Share on other sites

Туй как да го разбирам?

 

Нещо, в което няма ръждясала техника и нотки на апокалипсис. Егати държавата, честно...

---

Хайде, сложи си ръка на сърцето и ми кажи кое го правил руснак

 

 

 

USA

 

 

 

 

Netherlands

 

 

 

 

Norway

 

 

Сложил съм и отговорите, ако се затрудниш

Link to comment
Share on other sites

А аз пък ще си отглеждам гущер.

От фосили минаваш на живи твари? :lol:

Иначе мога да се обзаложа, че този творец, дето Атанас му пусна миниатюрата, със сигурност е играл Fallout! :punk

 

ПП. Получих си новото Raspberry Pi 3 - много яка машина!

Link to comment
Share on other sites

Туй как да го разбирам?

 

---

Хайде, сложи си ръка на сърцето и ми кажи кое го правил руснак

 

 

Сложил съм и отговорите, ако се затрудниш

 

Ами аз мислех, че ясно съм го написал. Не знам как да обясня моментната си реакция извън контекста...

В първото изречение не виждам нищо лошо да пише... Просто поисках друг вид подобно изкуство от Руски творец.

С второто исках да потвърдя това, което бях написал преди месец. Че обкръжението влияе на изкуството от всякакъв тип (което е всеизвестен факт), а обкръжението от всеки вид в Русия и България е сходно и невдъхновяващо.

 

Ами не можах. Не можех да посоча със сигурност, кое може да е правено от Руснак или друг творец от бившите републики и така като гледам - познах. За разлика от онова, което Grimjaur-а беше поместил горе. На него си му личеше от всякъде просто, дори без за секунда да се замислям. Всичките от тези, които си показал, са пресъздаване на сцени от втората световна война, а там са били замесени много държави и култури. Това отново не означава, че бих си ги сложил у нас де..

Онази миниатюра беше точно като изкарана от играта S.T.A.L.K.E.R. или моделирана по скорошни събития в Украйна или Русия.

 

И за да покажа какво имам предвид.

Ето нещо в подобен стил направено от Австралиец:

 

DSC_0122.jpg

 

Защо ли не му е минало през акъла да сложи ръждясал БТР (или каквото е това), войник с противогаз и изоставена детска площадка? Просто вдъхновението, средата и манталитета са коренно различни.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми не беше да оркриеш руснака, а да видиш че концепцията е еднаква. По света тези моделирани макети са много популярни, в частност WWII. И точно се изкопирват по архивни снимки. Има ателиета, които изработват по поръчки на клиента или музеи. Относно снимката на Наско, няма да се учудя и тя да е плод от снимка, точно Украйна. И аз бях запален като малък на тема самолети, само че бая пари струваха моделите и тогава и сега.

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че снимката, която започна дискусията - не беше моделиран макет.

И в крайна сметка, как така успях да позная националността на твореца, ако това, което казвам, не е истина?

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам, че ги правят по исторически събития, дори и сцена от игра да е, точно това е ценното в тези макети, и да беше пуснал някоя конюшна, железница, мина или сцена от дивия запад, пак щеше да я познаеш. Доколкото символиката и ценноста на австралийското творение е много далеч от моите симпатии и съответно цена.

Link to comment
Share on other sites

ПП. Получих си новото Raspberry Pi 3 - много яка машина!

Моето ще пристигне след 3 дена. Този път мисля да си му принтирам кутия по мой дизайн :).

Link to comment
Share on other sites

Аз също смятах да си взимам Pi 3, но не могат още да му оправят пропускливостта на DTS HD и Dolby True HD стриймове...
А аз реално за друго не знам как мога да го използвам..

Link to comment
Share on other sites

Аз също смятах да си взимам Pi 3, но не могат още да му оправят пропускливостта на DTS HD и Dolby True HD стриймове...

А аз реално за друго не знам как мога да го използвам..

Аз основно го използвам за медиен център. Пускам си филмите на него. Старото ще го правя да управлява една голяма и сериозна машина(нишкова ерозия). Скоро може да поръчам и още. Тогава ако искаш мога да те включа. 62 лева ми излезе с доставката.

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Ами цената не е зле, но както ти споменах, липсата на passthrough за DTS HD и dolby True HD не ме устройва като разглеждам за медиен център. Другото си го имам и сега. Верно, няма хубавия интерфейс на КОДИ, но пък 62лв за един имтерфейс...

Link to comment
Share on other sites

Аз основно го използвам за медиен център.

Вече го пробвах с една олекотена дистрибуция OSMC и наистина работи перфектно, но в случая смятам основно да го ползвам за домашен сървър, защото от доста време ползвам един Gigabyte BRIX за медия център и съм много доволен от него. Старото raspberry има твърде малко RAM и приложения с дори неголеми MySQL бази работят със скоростта на заспал ленивец. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вече го пробвах с една олекотена дистрибуция OSMC и наистина работи перфектно, но в случая смятам основно да го ползвам за домашен сървър, защото от доста време ползвам един Gigabyte BRIX за медия център и съм много доволен от него. Старото raspberry има твърде малко RAM и приложения с дори неголеми MySQL бази работят със скоростта на заспал ленивец. :lol:

Единицата ли визираш? Двойката и тройката са с по 1 gb. Промяна няма.
Link to comment
Share on other sites

Тези расберита как точно работят? Имат ли си вътрешен хард или с флашки/сд карти става работата. Аз преди време се чудех дали да си взема такова или някакъв андроид бокс и в крайна сметка нищо не взех :D. Сега пускам филмите през лаптопа/таблета, като звука преминава през Сони ресийвър и съм доста доволен от крайния резултат.

Link to comment
Share on other sites

Единицата ли визираш? Двойката и тройката са с по 1 gb. Промяна няма.

Единицата да. От единица направо скочих на тройка. :)

 

Тези расберита как точно работят? Имат ли си вътрешен хард или с флашки/сд карти става работата. Аз преди време се чудех дали да си взема такова или някакъв андроид бокс и в крайна сметка нищо не взех :D. Сега пускам филмите през лаптопа/таблета, като звука преминава през Сони ресийвър и съм доста доволен от крайния резултат.

ОС-а се качва на microSDHC (има една камара варианти в зависимост какво точно ти трябва). Далаверата при последния модел е, че идва с вградени WiFi и Bluetooth, освен това има 4 USB порта (макар и само 2.0) и мрежов порт. Хубаво е да се залепят и охлаждащи радиаторчета на процесора и мрежовия чип, че така като го пуснах дори без някакво особено натоварване се напичат здраво.

 

 

Едит. Ей тва е баща, майна! Какво само е направил за децата си! :bowdown:

 

https://www.youtube.com/watch?v=j6zseFi070E

 

https://www.youtube.com/watch?v=hfY-SlC2XHc

Link to comment
Share on other sites

Тези расберита как точно работят? Имат ли си вътрешен хард или с флашки/сд карти става работата. Аз преди време се чудех дали да си взема такова или някакъв андроид бокс и в крайна сметка нищо не взех :D. Сега пускам филмите през лаптопа/таблета, като звука преминава през Сони ресийвър и съм доста доволен от крайния резултат.

Ами то ще си работи. Просто е неудобство с тия лаптопи и ХДМИ кабели.

Link to comment
Share on other sites

Хаха - Open Letter to My CEO нали? А погледна ли коментарите? Тази пикла точно освен, че е тъпа е и с безкрайни претенции. Нещата изобщо не са такива, каквито тя ги представя. Погледни малко коментарите и виж реално колко й е грешна представата за живота. Пръдлата не стига че става единствено да вдига телефона и да въвежда данни, не стига че й плащат една камара неща, като безплатно пълно здравно осигуряване, храна в офиса и т.н. ами заплатата й ниска, офиса й бил далече, остана да каже, че и работното време не й е удобно и иска да може да идва когато на нея й е кеф...

 

Ето част от единия коментар (има и доста по-солени)

 

"We are talking about a 25 year old who moved to the bay area in the hopes that they would be paid 100k/year to write funny tweets and couldn’t even last a year without bad mouthing the company that was giving them the opportunity to get their foot in the door".

 

Защо да гледам коментарите? Без значение за какво става тя. Ако ще и най-кадърният човек да беше на нейно място. На тази позиция пак щеше да получава колкото тази "некадърната". Въпроса е, че парите, които получава не са достатъчни да си покрие жилището (което дори не е до офиса) и елементарните разходи. Реално живееш, само и единствено, за да работиш там.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...