Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

Защо да гледам коментарите? Без значение за какво става тя. Ако ще и най-кадърният човек да беше на нейно място. На тази позиция пак щеше да получава колкото тази "некадърната". Въпроса е, че парите, които получава не са достатъчни да си покрие жилището (което дори не е до офиса) и елементарните разходи. Реално живееш, само и единствено, за да работиш там.

 

Защо да гледаш коментарите ли? Все едно да ми кажеш "ами какво ми пука какво за нейното мнение". Всъщност защо изобщо си я прочел статията и гледаш само от нейната гледна точка без да провериш какво мислят и другите?

 

Ако ще и най-кадърния човек да е на нейно място казваш? И ще е така като нея тотално разлигавен да не може да си вземе съквартирант и без да мисли ще се набута в най-скъпия град, ще одуха кредитните си карти и после ще почне да реве, че парите не му стигат? Ми тъпа патка е, то малко се иска да направиш някаква сметка дали можеш да си позволиш това и онова преди да осъзнаеш, че това, което си го позволил е над възможностите ти и след това да си дадеш сметка, че когато започнеш да хулиш някого може да има последствия.

 

Реално за хора като нея Сан Франциско не е най-доброто място за живеене, но все пак тя не е тръгнала да си търси работа в Джорджия или Северна Каролина а Калифорния и то именно в Сан Франциско, нали? Аз имах предложение за работа точно там и заплата $180,000/година, само че не ми хареса какво ще се работи, пък и това отговаря на под 100к в LA и не приех. 

 

Нещата имат нюанси

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ами не мога. Мога да предположа, че не е някоя държава с висок стандарт на живот обаче.

 

Това беше за на Grimjaur дърворезбата.

Link to comment
Share on other sites

Англия :D

 

Седя и се питам - снощи имаше баси яката буря, имах перфектен обзор към целия фронт, а мен ме домързя да стана и да инсталирам фотоапарата....Тотално ли съм се запуснал или вече остарявам...

 

За нещо такова иде реч...

12920363_10206151326402753_3069664937845

Link to comment
Share on other sites

Защо да гледаш коментарите ли? Все едно да ми кажеш "ами какво ми пука какво за нейното мнение". Всъщност защо изобщо си я прочел статията и гледаш само от нейната гледна точка без да провериш какво мислят и другите?

 

Ако ще и най-кадърния човек да е на нейно място казваш? И ще е така като нея тотално разлигавен да не може да си вземе съквартирант и без да мисли ще се набута в най-скъпия град, ще одуха кредитните си карти и после ще почне да реве, че парите не му стигат? Ми тъпа патка е, то малко се иска да направиш някаква сметка дали можеш да си позволиш това и онова преди да осъзнаеш, че това, което си го позволил е над възможностите ти и след това да си дадеш сметка, че когато започнеш да хулиш някого може да има последствия.

 

Реално за хора като нея Сан Франциско не е най-доброто място за живеене, но все пак тя не е тръгнала да си търси работа в Джорджия или Северна Каролина а Калифорния и то именно в Сан Франциско, нали? Аз имах предложение за работа точно там и заплата $180,000/година, само че не ми хареса какво ще се работи, пък и това отговаря на под 100к в LA и не приех. 

 

Нещата имат нюанси

 

Не гледам коментарите, защото не ме интересува мнението на други хора по въпрос, по който и аз мога да имам мнение. Или ако другото мнение е повече, то това автоматично го прави правилно и аз трябва да се съглася? Кой после хули комунизмът... Ако ще си правя извод за една случка по коментарите под статията - направо спирам Интернета.

 

Нещо ми преиначаваш думите и не гледаш какво пиша. Добре де. Няма да е тя. Всички си правят сметка и решават, че не могат да си позволят живота в Сан Франциско. Кой ще я заеме точно тая позиция в Yelp? Или ще седи вакантна и ще могат да я работят само местни?

 

Англия :D

 

Какъв по националност е творецът?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, дори не знам какво визираш, ама като спомена YELP и се сетих какво публикува една моя позната от Америка преди известно време. Дали не става въпрос за същата ПИКЛА

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, дори не знам какво визираш, ама като спомена YELP и се сетих какво публикува една моя позната от Америка преди известно време. Дали не става въпрос за същата ПИКЛА

 

Да, за същата става въпрос.

Не обсъждаме обаче конкретно "пиклата" и уменията ѝ да управлява финансите си.

Link to comment
Share on other sites

Ти прочети момичето ЗАЩО е сипало на пиклата. Защото не може да си контролира финансите и защото търси подаяния от непознати по Интернет.
Не обсъждаме това в момента.

Link to comment
Share on other sites

Ти прочети момичето ЗАЩО е сипало на пиклата. Защото не може да си контролира финансите и защото търси подаяния от непознати по Интернет.

Не обсъждаме това в момента.

Което според теб не превръща ли rant-а на пиклата в безсмислен ?

Освен ако някой не е убеден, че на entry level позиция е задължително да можеш да живееш сам и т.н.и то в скъпарски град. 

Link to comment
Share on other sites

Не четеш нещо добре ми се струва....

 

You think it is somehow more impressive to ask strangers for money by writing some “witty” open letter than it is to put on your big girl pants and take a job you might be embarrassed by in order to make ends meet. And as someone who not only took the “embarrassing job,” but thrived at it, made bank from it and found a career path through it, I am utterly disgusted by your attitude.

Не виждам да се обсъжда положението в компанията, а положението и действията на момичето след като е освободено от работа.

Което от своя страна прави статията НЕ СВЪРЗАНА с темата, която АЗ обсъждам. Ако искате да обсъждате постъпката на девойката, аз просто няма да участвам в тоя спор, защото нямам мнение.

 

Което според теб не превръща ли rant-а на пиклата в безсмислен ?

Освен ако някой не е убеден, че на entry level позиция е задължително да можеш да живееш сам и т.н.и то в скъпарски град.

 

За 4-ти път ще кажа, че не обсъждам рант-ът на момичето.

Пак ще попитам. А кой ще работи на тия ентри левел позициите в скъпите градове? Или ще си седят празни?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не виждам да се обсъжда положението в компанията, а положението и действията на момичето след като е освободено от работа.

Което от своя страна прави статията НЕ СВЪРЗАНА с темата, която АЗ обсъждам. Ако искате да обсъждате постъпката на девойката, аз просто няма да участвам в тоя спор, защото нямам мнение.

 

 

За 4-ти път ще кажа, че не обсъждам рант-ът на момичето.

Пак ще попитам. А кой ще работи на тия ентри левел позициите в скъпите градове? Или ще си седят празни?

Родени в градовете които могат да живеят при родителите си, или такива които живеят със съквартиранти, което е абсолютно нормално. :)

Link to comment
Share on other sites

Което според теб не превръща ли rant-а на пиклата в безсмислен ?

Освен ако някой не е убеден, че на entry level позиция е задължително да можеш да живееш сам и т.н.и то в скъпарски град. 

 

Ето един човек, който веднага е схванал.... 

 

 

 

За 4-ти път ще кажа, че не обсъждам рант-ът на момичето.

Пак ще попитам. А кой ще работи на тия ентри левел позициите в скъпите градове? Или ще си седят празни?

 

Нито една празна няма. Просто пиклите отпадат.

Link to comment
Share on other sites

Родени в градовете които могат да живеят при родителите си, или такива които живеят със съквартиранти, което е абсолютно нормално. :)

 

Нали и аз това написах по-горе? 

 

Нито една празна няма. Просто пиклите отпадат.

 

За пореден път ти убягва какво се опитват да кажат останалите.

Link to comment
Share on other sites

Нещо много бъркате. Абсолютно подкрепям Ангел. Айде аз да ви дам конкретни цифри от реален човек. 100 бона заплата ПРЕДИ ДАНЪЦИ. 3 бона наем на месец, за да не му се налага да живее в Колорадо и да бачка във Фриско. Смятайте. Като минеш през данъчните тия 100 станаха 80.

Link to comment
Share on other sites

Нали и аз това написах по-горе? 

 

Пропуснал съм нещо май

Просто не ми се вижда особен проблем цялата история.

 

Нещо много бъркате. Абсолютно подкрепям Ангел. Айде аз да ви дам конкретни цифри от реален човек. 100 бона заплата ПРЕДИ ДАНЪЦИ. 3 бона наем на месец, за да не му се налага да живее в Колорадо и да бачка във Фриско. Смятайте. Като минеш през данъчните тия 100 станаха 80.

И 3600 долара на месец не му стигат ? И за какво не му стигат де :)))

Не живея там, та никва идея колко струва живота все пак. От колеги знам разни цифри от типа 100$ за кабелна+интернет в Далас ... Но и схващам, че в различните щати цените могат да са коренно различни :))

Link to comment
Share on other sites

3600 са и много и Малко. Далас няма нищо общо със Сан Франциско, който е или най-скъпия или на второ място след Ню Йорк град за живеене в целите щати. Дори и там 3600 ще ти стигат, но се сещаш, че като махнеш всички разходи + един елементарен обяд пък бил той и от Макдоналдс, не остават хиляди з курви, алкохол и почивки 10 пъти годишно. Човека едвам взе 10 дни отпуска.

Link to comment
Share on other sites

3600 са и много и Малко. Далас няма нищо общо със Сан Франциско, който е или най-скъпия или на второ място след Ню Йорк град за живеене в целите щати. Дори и там 3600 ще ти стигат, но се сещаш, че като махнеш всички разходи + един елементарен обяд пък бил той и от Макдоналдс, не остават хиляди з курви, алкохол и почивки 10 пъти годишно. Човека едвам взе 10 дни отпуска.

Аз затова попитах за какво не му стигат :)

Не смятам, че със средняшка заплата в IT  (около 100К за US) трябва да ти остават пари за курви и почивки 10 пъти годишно. :)) 

Но пък елементарната сметка показва, че той за година горе долу изкарва парите за апартаментчето струващо милион долара. Аз лично за година не изкарвам достатъчно, че да си платя апартамента в Бърно, не се и доближавам. 

Май разликата идва в очакванията :)) 

Link to comment
Share on other sites

Аз затова попитах за какво не му стигат :)

Не смятам, че със средняшка заплата в IT (около 100К за US) трябва да ти остават пари за курви и почивки 10 пъти годишно. :))

Но пък елементарната сметка показва, че той за година горе долу изкарва парите за апартаментчето струващо милион долара. Аз лично за година не изкарвам достатъчно, че да си платя апартамента в Бърно, не се и доближавам.

Май разликата идва в очакванията :))

Казах го за сравнение. От бачкане общо взето не вдига глава. Плаща цената за тия 100 големи зелени. Аз пък не мисля, че с толкова пари единственото, което трябва да знаеш е работа. Трябва да можеш и да почиваш и да се зарадваш на тия мангизи иначе - мерси съм. ;)
Link to comment
Share on other sites

Казах го за сравнение. От бачкане общо взето не вдига глава. Плаща цената за тия 100 големи зелени. Аз пък не мисля, че с толкова пари единственото, което трябва да знаеш е работа. Трябва да можеш и да почиваш и да се зарадваш на тия мангизи иначе - мерси съм. ;)

 

Чефо, това за очакванията беше и за тебе. По някой път направо ме изумяваш с изискванията ти - нито си някой изключителен специалист, когото веднага ще лапнат на водеща позиция я в Гугъл, я в Епъл...нито баща ти и майка ти са граф и графиня едикоиси, които са ти оставили 2 замъка и 3 яхти...нито си младо гадже на някоя богата баба, дето има гараж с ферарита, че даже не си и дружка на Елтън Джон да речем, че той поне да те издържа. Не знам откъде ги чакаш да дойдат тия $$$$$$ ей така изведнъж? Барем тото пускай, че поне от там да падне нещо случайно...

Link to comment
Share on other sites

Пропуснал съм нещо май

Просто не ми се вижда особен проблем цялата история.

 

Проблема е, че явно тия позиции са само за местни. Апък без тия позиции, не може да се тръгне нагоре по веригата. Това е малко като някой да обяснява как средна заплата 600лв за някой град е достатъчна при минимален наем от 500лв. Така го виждам аз случая с Yelp.

 

Но пък елементарната сметка показва, че той за година горе долу изкарва парите за апартаментчето струващо милион долара.

 

Аз нещо смятам различно... :) Особено като се гледа и графиката, която показа vinyl_master по-рано, според която трябва да взимаш 260 000 на година, за да можеш да си позволиш ипотеката за апартамент/къща.

 

Uncharted 4 + PS4 = 1000лв има няма ... дали вече не е крайно време да се набутам

 

Аз чакам Октомври месец да излезнат Playstation VR бъндълите и тогава ще се набутвам. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...