Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

слабо, слабо ... разгледай листите на БСП, ДПС ... може и от преди няколко години ... виж кой е европарламента от техните листи и пак пробвай

Винаги изпадам в умиление, когато гледам сизифовите напъни да се слага разделителна линия между Герб от една страна и БСП и ДПС от друга. А по отношение на Боко, все още съм изумен как не са го направили доктор хонорис кауза на всички университети в България и почетен председател на БАН. Дори Стоичков го води по този показател, което е недопустимо.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не е най-талантливия до момента просто. Не ми изопачавай по йезуитски думите.

 

И той не е стока ама другите са феноменално нагли дори спрямо такива като него.

 

Та пробвай пак ама със Станишката, или Р. Овч, или "царя"... и прочие абонати преди тях за таз титла...

Link to comment
Share on other sites

Не е най-талантливия до момента просто. Не ми изопачавай по йезуитски думите. И той не е стока ама другите са феноменално нагли дори спрямо такива като него. Та пробвай пак ама със Станишката, или Р. Овч, или "царя"... и прочие абонати преди тях за таз титла...

Виж сега, в случая бъркаш тъпотата с политическия гьонсуратлък, бруталност, корумпираност и прочие "добродетели". Мадридския дървосекач, Р. Овч, Херсонския съсел и прочие са всичко друго, но не и тъпи и елементарни, докато Боко Тиквата е точно това, още повече обича с гордост да си го признава. За мен вече толкова години е абсолютна загадка как мат'ряла (както Боко цветущо го нарече) е убеден, че Герб са "дясна" партия, която е антипод на БСП и ДПС. Буквално от всичко до момента крещящо ясно и очевадно си личи, че Герб е поредния проект, който има за основна цел прехвърляне на властта от отдавна изтъркалите се от употреба БСП и ДПС в ръцете на поредната десарско-ченгеджийска пасмина. След уникално-простия правешки цървул, управлявал толкова години България в едни други времена, този представител на мутроинтелигентния примитивизъм го следва плътно по петите във въпросната класация. Но пък защо изобщо това трябва да учудва някого, след като бившия бодигард неведъж открито е заявявал кой е кумира му.

Link to comment
Share on other sites

 За мен вече толкова години е абсолютна загадка как мат'ряла (както Боко цветущо го нарече) е убеден, че Герб са "дясна" партия, която е антипод на БСП и ДПС.

Елементарно!

Защото не се казва БСП или ДПС. Ама той този похват не е никак нов. По същата причина навремето народът си мислеше и, че СДС няма нищо общо с, и противостои на БКП-БСП.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, пак не си наясно. ГЕРБ вече официално ги водят центристка партия, дори оня урод Райчев го споменава... А десните ги видяхме точно каква дупка са. И освен това говорехме за Пловдив, не за Боко, който пак на песконференцията след МЕСТНИТЕ избори взе да говори за Сирия... Напълно отнесен от вихъра - да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли - идиот... Само че има един друг много тънък момент - колкото ще да е прост Боко, не той върши работата, а разни други умни хора. 

 

Та да се свърнем на Пловдив. Очилатият пелтек, както казах, е най-големият тъпак, заставал някога на управленски пост в тоя град, откакто той съществува. Това е лично мое убеждение и съм сигурен, че не съм единствен. За четири години Пловдив буквално изчезна от картата, като във всяко отношение бе издухан от двата морски града и дори Стара Загора. Пълен застой! И чалга до откат. Тоя тъп дебил ще бъде запомнен с малоумното си ритане срещу властта = 0 пари за града, дори и спрени тези милиони за боклука. Пълен кретен! Да не забравяме и 116 годишното дърво, което бе убито и домъкнато да изсъхне на центъра за коледна елха - нещо, за което открито го проклинам тоя отпадък постоянно. Както много мъдро бе написано някъде - тъпакът С.А. ще бъде запомнен с ТРИ КЕНЕФА - за 4 години. Открити с мажоретки.... Руми, дай го моля те тоя цитат тука, мисля в твоя фейс го видях.... Евентуалното му връщане едно че е тотална кретения и друго - като нищо щяхме да излезем топ тъпаците на България. Отделно подлогата на Гергов, с чиято веща подкрепа се постигат тия резултати, щеше да ни върне пак в каменната ера, а тъкмо най-важните проекти стартираха... Въобще не виждам защо коментираме очевадното...

Link to comment
Share on other sites

Да бе, имате. И провлачена саламура като сопол имате, дето баба марта е пръднала в него още през декември.

За да стане истинско исело зеле трябва минимум 15 дни да се претака зелето след като е наложено, всичкото друго е бабините ви девитини с "БЕНЗОАТ" мани, не ми го фали това пресечено зеле.

Тука е истината, колкото повече претакане, толкова по добро зеле и бистра армеа чорбица с пекано картовче за махмурлук. :grin:

Ай, наздраве  :drunk:

 

Котор-е, това твоето е парена туршия мой човек, не кисело зеле в бидон. Раззззззиираш ли. Ако на киселото зеле не му претакаш саламурата, по-добре направо го наложи в най-близкия контейнер. 

Съжалявам градски, че така ти говоря, ама питай някой от твоите стари хора на Калофер как се прави кисело зеле за зимата, било то в бидон или в каца.

Начи като стане зелето идвам с 1 кофа :D Да видим колко е гадно и как тръдно се преглъща с ракията :D 

Link to comment
Share on other sites

На мен лично ми е все тая кой управлява,стига да се виждат резултатите.А те в Пловдив се виждат.Приятели от Варна записаха детето си да учи тук,останаха очаровани от града,по думите им Варна е много назад,в много отношения...Разходете се по главната има туристи повече от всякога...Не че харесвам Тотев особено ама на черното бяло не мога да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Кой преди време ми обясняваше как субсидиите за селското стопанство били важни и навсякъде всичко било на субсидии по цял свят..

 

Я хвърли око на това:

 

12196251_10207038744959950_3135100445305

Link to comment
Share on other sites

Кой преди време ми обясняваше как субсидиите за селското стопанство били важни и навсякъде всичко било на субсидии по цял свят..

 

Не знам кой е бил, но показаното е ПЪЛНА, ТОТАЛНА простотия ....  :grin:

 

И вместо да гледаш селското стопанство, което поне носи продукция и подозирам ти е изключително мътна Индия, погледни военните бюджети, предимно този на наглеците от САЩ...

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой е бил, но показаното е ПЪЛНА, ТОТАЛНА простотия ....  :grin:

 

И вместо да гледаш селското стопанство, което поне носи продукция и подозирам ти е изключително мътна Индия, погледни военните бюджети, предимно този на наглеците от САЩ...

 

Ти им погледни социалната програма... От военната поне някакви иновации имаше доскоро, но като гледам последния им самолет и в това не съм сигурен. И там се научиха да крадат не с шепи ами направо с кофи вече. 

Link to comment
Share on other sites

Ето го цитата, Видене.

"Ама ме налегнаха исторически аналогии. Към 31 декември 1937 год. в Пловдив има цифром и словом 21 /двадесет и един/ приети, посветени, огряни от светлината масони, но сред тях са люде като д-р Хр. Аджаров, М. Батолов, М. Данов, И. Гарвалов, д-р Гребенаров, Гр. Данов, Ив. Сечанов, работили наистина без фанфари и ишмари по панаири, вмро-та и партии, а на ползу роду, помагали за новия градеж след чирпанското земетресение, а тия сега само като им проследиш родните места /селата Нивянин и Гита/ ти става ясно, че става дума за ново възраждане на тежкия, ортодоксален и лаком комунизъм. Ония достойни „зидари” били едва 21, а сега само в Пловдив са около … 5 /пет/ ложи като някои са си просто социалистически организации с тук-там македонстващи кресльовци. Пловдивските ложи са иначе с живописни имена „Слънце Ориент 21”, „Свобода”, „Дъгата на Пловдив”, „Зората на Тракия”, „Пълдин”, „Светлина”, „Тримонциум”. Все афелирани/присъединени/ към „Великите” ложи на Володя Лозанов или живковия телохранител Румен Ралчев , абе сериозна работа, ама като се тегли чертата?... За два мандата масона Иван Чомаков отбеляза два крупни успеха в „градежа” – подари панаира на зидаря Георги Гергов и подписа приемането на софийските бали с боклук, а за един мандат зидаря с по-нисък ранг Славчо Атанасов успя да изгради и да открие с мажоретки - три кенефа. Това е. Е, сега ще сколасва да прави ново тепе от софийски боклуци, защото така си подложи като вкара без избори БСП в управлението на града, а сега внимателно и задълбочено ги слушка, за да папка."

Link to comment
Share on other sites

От военната поне някакви иновации имаше доскоро, но като гледам последния им самолет и в това не съм сигурен. И там се научиха да крадат не с шепи ами направо с кофи вече. 

Иновации? Какви иновации???

Изброй ги моляте, пък аз ще те върна 76-77 години назад ;)

Link to comment
Share on other sites

Същите. Че ние за развитие в такъв план ли говорим? Аз мислех, че споменава развитие в сферата като цяло.

 

Той говори за развитие, полезно за всички като цяло, не вътрешноармейско развитие, каквото естествено има откак има армии. 

Link to comment
Share on other sites

Дроновете?

Говорим за като цяло, дето да е допринесло за благото на обществото ;)

А колкото до тия дронове, аре виж какво представлява прословутата V-1 и се поразрови да видиш случайно там дали германците не са имали един план за поразяването на Емпайър стейт билдинг именно с такава. Друг е въпросът, че Бай Адолф по онова време вече яко е зобал всякакви гадости и не е финансирал критически важните военни проекти за сметка на чесането на личното си его.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, пак не си наясно. ГЕРБ вече официално ги водят центристка партия, дори оня урод Райчев го споменава... А десните ги видяхме точно каква дупка са. И освен това говорехме за Пловдив, не за Боко, който пак на песконференцията след МЕСТНИТЕ избори взе да говори за Сирия... Напълно отнесен от вихъра - да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли - идиот... Само че има един друг много тънък момент - колкото ще да е прост Боко, не той върши работата, а разни други умни хора. 

 

Та да се свърнем на Пловдив. Очилатият пелтек, както казах, е най-големият тъпак, заставал някога на управленски пост в тоя град, откакто той съществува. Това е лично мое убеждение и съм сигурен, че не съм единствен. За четири години Пловдив буквално изчезна от картата, като във всяко отношение бе издухан от двата морски града и дори Стара Загора. Пълен застой! И чалга до откат. Тоя тъп дебил ще бъде запомнен с малоумното си ритане срещу властта = 0 пари за града, дори и спрени тези милиони за боклука. Пълен кретен! Да не забравяме и 116 годишното дърво, което бе убито и домъкнато да изсъхне на центъра за коледна елха - нещо, за което открито го проклинам тоя отпадък постоянно. Както много мъдро бе написано някъде - тъпакът С.А. ще бъде запомнен с ТРИ КЕНЕФА - за 4 години. Открити с мажоретки.... Руми, дай го моля те тоя цитат тука, мисля в твоя фейс го видях.... Евентуалното му връщане едно че е тотална кретения и друго - като нищо щяхме да излезем топ тъпаците на България. Отделно подлогата на Гергов, с чиято веща подкрепа се постигат тия резултати, щеше да ни върне пак в каменната ера, а тъкмо най-важните проекти стартираха... Въобще не виждам защо коментираме очевадното...

RaptoR-e,след кампанията тук и там срещу Тотев и забежките на някои полит. групи той просто спечели на късмет може би.А и има хора,които мислят ТАКА (пий нещо за успокояване преди да го прочетеш :)) ):

В Пловдив се знаеше че ГЕРБ пак ще са на власт. До последния момент Славчо водеше с 1% и герберите се чудеха на съд ли да ходят и да печелят изборите там или да пишат бюлетини, както стана миналия път. И ей така изведнъж от нищото ГЕРБ поведе с 1500 гласа и спечели. Просто мнозинството в избирателната комисия бяха гербери и много влиятелни юристи щяха да си заминат ако Славчо беше спечелил и затова решиха да направят логичното. Просто ако не водиш поне с едно 10% на ГЕРБ, смисъл разликата да е голяма и да няма как да се "оправи" чак толкова голямо число, значи няма да спечелиш.

Ама той Тотев направи един колодрум на цената на 3-4, изпра сума милиони по едно недъгаво кръгово на Водната палата, направи си хотела, направи си къщичките (за едната съм чул че само вентилацията била милион марки) и се наяде, така че да се надяваме че следващия мандат вече ще е нахранен и няма да краде толкова много.

 

И още:

В Пловдив се случи нещо уникално за цялата страна. От кол и въже се появиха хора, които изведнъж решиха да стават кметове на град, който по техните думи е западнал, фалирал и в общи линии не върви на добре. А истината е толкова проста - става дума за пари, за много пари. За последните 3 години Пловдив е подготвил проекти за над 120 милиона лева, които са одобрени и тази сума е гарантирана за следващия програмен период. Това е бюджета на града за една година. Щом Гергов, който се беше покрил като лисица надуши ситуацията и излезе да се пробва, няма какво повече да си говорим.

 

 

Вчера в Пловдив си пролича нещо друго - няма коалиции, няма реформатори, няма нищо. В дните преди балотажа всички партии (без БСП) бурно прокламираха как трябва да се подкрепи кандидата на ГЕРБ, как изборът трябвало да е десен, всички застанаха до него. Такова опиване на широката периферия на гласоподавателите имаше, че хората просто намериха за излишно да излязат и да гласуват. На първи тур разликата между Тотев и Славчо беше 24 000 гласа. На втори тур, резултатът на Тотев се вдигна с малко под 1000 гласа, докато този на Атанасов със "скромните" 23 000. Т.е. декларираната от Кунева, Радан и Зеленогорски широка подкрепа отиде в обратна посока. За останалите да не говорим. Толкова добре обмислена и реализирана стратегия... евала. ГЕРБ беше сама срещу абсолютно всички, при избирателна активност на сантиарен минимум. Но в този случай аз казвам само едно... Пловдив скоро няма да бъде най-добър град за живеене, защото в най-добрия град за живеене хората гласуват и избират кмета си с огромно мнозинство. Не мрънкат, не се оплакват... Всички големи градове се управляват абсолютно еднотипно, но тук трапезата изглеждаше особено вкусна. Чудя се дали изобщо трябаше да стане така или този град не се нуждаеше от още един мандат на Атанасов... Не за друго, ами да поизтрезнеят хората.

 

Link to comment
Share on other sites

Говорим за като цяло, дето да е допринесло за благото на обществото ;)

А колкото до тия дронове, аре виж какво представлява прословутата V-1 и се поразрови да видиш случайно там дали германците не са имали един план за поразяването на Емпайър стейт билдинг именно с такава. Друг е въпросът, че Бай Адолф по онова време вече яко е зобал всякакви гадости и не е финансирал критически важните военни проекти за сметка на чесането на личното си его.

Сега ги гледам по нетфликс. Шапка им свалям на някои хора за акъла. Особено на създателя на тази ракета. Оставяме на страна предназначението.

Link to comment
Share on other sites

Ами така е! Така става, когато цяла една нация е обединена около кауза (псевдо демократите нека не скачат, преди да си научат домашното). И като сме почнали.... Авиационната стелт технология ли? Американците имаха наглостта да се изфукат, че са я измислили (по времето на Пустинна буря), докато руснаците я имат и дори имат разработени контра системи за засичане още от началото на 60-те на ХХ век. А истината е, че германците са имали действащи прототипи на Хортен (виж Ho-229). Микровълновата фурна? Ми не, пак не е конверсна технология на американците. Резонансният магнетрон е разработен от Ханс Холман в Берлин още през 1935г. А за приноса към съвременното здравеопазване на иначе така храчения д-р Йозеф Менгеле, никой съвременен учен не може да спори, ако и методите му да са били крайни. Атомната енергия? Отново германска разработка! Благодарение на американската операция "Кламер" и това, че руснаците са докопали експерименталния и все още не задействан реактор, едните се перчат с първата атомна бомба, а другите с откриването на атомната енергия за мирни цели. Идеята и до голяма степен разработката на полевите транзистори (основата на съвременната интегрална схема) също са немска бира, ако и Юлиус Лилиенфелд да забягва още преди войната в щатите. Въпреки, че нашият вече не е бил там, работата по този проект не е спирала до самия край на войната.

Мога и още много, ама не искам да си губя времето. Пък на който му е интересно, нека рови, нека търси....

Link to comment
Share on other sites

Ако фон Браун и останалите стотици негови колеги от Пенемюнде не ги бяха придърпали в Щатите, вероятно изобщо нямаше да знаем репликата "Една малка крачка за човека – един голям скок за човечеството".

Link to comment
Share on other sites

Ако фон Браун и останалите стотици негови колеги от Пенемюнде не ги бяха придърпали в Щатите, вероятно изобщо нямаше да знаем репликата "Една малка крачка за човека – един голям скок за човечеството".

Всъщност щяхме да я знаем ама  по-скоро като - Ein kleiner Schritt für den Menschen - ein großer Sprung für die Menschheit .

 

П.п. А ако е имало кой да очисти на време и Морел нито фон Браун нито някой от екипа му щеше дори и да си помисли да ходи в америка. Невероятен факт, но според спомените на самия фон Браун, Хитлер със съсухрения си от различните дроги мозък се е кефил истински на звука от ракетните двигатели, вместо да оцени реалната стойност на оръжието върху което се е работило. То и самото финансиране на този проект е било спрямо моментното състояние на фронта. Ако някъде германците са ядяли пердах, Хитлер е развързвал кесията за оръжията-чудо, а в момента в който са имали дори и минимален успех (на фронта), парите секвали.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...