Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И аз мога да отговоря-точно за този мост,за който пише отговаря случката-не за пешеходния,не за който и да е било друг мост :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Сигурен ли си че не говориш за мостът който е предшествал сегашния пешеходен мост ?

На мястото на сегашния пешеходен имаше друг, дървен пешеходен мост. Който го отнесе наводнение и дъъълги години от реката стърчаха само някои от подпорните му греди....

И не. Говори  точно за моста на ВИХВП.

Link to comment
Share on other sites

Днес цял ден се шматках с колата и пеша из града и сега като се прибрах ми минават разни работи през главата....

 

1. Българите (вкл. и аз) сме идиоти, чакаме последния срок за нещо си и накрая в един единствен ден се юркаме да го правим (сменяне на гуми)...и го правим, ама с тройно пъти повече време в чакане.

2. По-тесните и по-високи (195х65) гуми са по-подходящи за нашите пътища...за пореден път се убеждавам, че като сменя широките и ниски летни гуми с високите и тесни зимни, колата ми осезаемо се чувства по-добре по паважи и всякакви неравности, да оставим настрана, че става и по-пъргава.

3. Днес за един следобед успях да видя Хари Потър, Хищника, 2 вещици, няколко други изрода, а привечер - и една дузина запалени тикви. То хубаво да си направиш празника, ама да вървиш цял ден из града с нещо подобно на лицето без да го сваляш и за миг...на що народ вдетинени тийнейджъри и тийнейджърки се нагледах, трябваше да снимам май....

Link to comment
Share on other sites

3. Днес за един следобед успях да видя Хари Потър, Хищника, 2 вещици, няколко други изрода, а привечер - и една дузина запалени тикви. То хубаво да си направиш празника, ама да вървиш цял ден из града с нещо подобно на лицето без да го сваляш и за миг...на що народ вдетинени тийнейджъри и тийнейджърки се нагледах, трябваше да снимам май....

 

 

Другата голяма глупост, която чух днеска е че някаква група малки деца обикаляли миналата година по домовете и хванали една моя позната неподготвена. С костюми и торбички да събират сладки

 

Trick or Treat!

The general practice of going door-to-door for treats is clearly similar to a much older practice, "souling," in which the poor would go from house to house begging for alms or food. However, the specific practice of "trick-or-treating" dates to around the 1930s. It is possible—though by no means certain—that it evolved as an antidote for the increasingly rowdy and costly Halloween pranks. It provided a healthier activity for the young and gave them an incentive not to play tricks.

We could easily make something up about the origins of Halloween costumes. We could say that people originally dressed as ghosts and witches to scare people, and that the practice eventually spread to include costumes of all sorts. But the fact is that we don't actually know where Halloween costumes came from, only that the practice, like trick-or-treating, appears to have begun in early 20th century America.

Link to comment
Share on other sites

Днес цял ден се шматках с колата и пеша из града и сега като се прибрах ми минават разни работи през главата....

 

1. Българите (вкл. и аз) сме идиоти, чакаме последния срок за нещо си и накрая в един единствен ден се юркаме да го правим (сменяне на гуми)...и го правим, ама с тройно пъти повече време в чакане.

2. По-тесните и по-високи (195х65) гуми са по-подходящи за нашите пътища...за пореден път се убеждавам, че като сменя широките и ниски летни гуми с високите и тесни зимни, колата ми осезаемо се чувства по-добре по паважи и всякакви неравности, да оставим настрана, че става и по-пъргава.

3. Днес за един следобед успях да видя Хари Потър, Хищника, 2 вещици, няколко други изрода, а привечер - и една дузина запалени тикви. То хубаво да си направиш празника, ама да вървиш цял ден из града с нещо подобно на лицето без да го сваляш и за миг...на що народ вдетинени тийнейджъри и тийнейджърки се нагледах, трябваше да снимам май....

 

точка 2 - 195/65 гума чуството по-добре на паважи и неравности е от А - по-кофти гуми, Б - кофти амове за тая комбинация  гума+джанта, В - кофти рейтове на пружини в комбинация с конкретните амортисьори + джанти и гуми .... "по-пъргава" = кофти джанти (тегло) + кофти гуми (тегло)

 

 

моята кола е еднакво некомфортна с летни и зимни комплекти гуми и джанти - имал съм "тежки" комплекти гуми + "тежки" джанти ... осезаемо лоши ефекти водят за моите цели ... имал съм стари "запазени" гуми ... осезаемо гадно возят, гадно губят сцепление, гадно се усещат ... имал съм гуми от не реномирани марки, докато не сложиш сериозна гума (може и от същия производител, но по-висока серия) само си мислиш, че имаш гуми ...

 

Това ако другия комплект гуми ти е не по-нисък от профил 45 ... щото под това според мен комфорт няма и съм доста твърдо убеден в това ако става въпроса за окачване което е "шофьорски ориентирано". И всичките ми наблюдения са от размери 195/65/15 205/60/15, 195/55/15, 225/45/17, 

 

просто някакви впечатления нахвърлям и предположения по твоя случай

 

_________________________________________

 

НЕМО, сега чакаме клипчетата със 250+++ км/ч по стария път и "автомобил излетя с над 150км/ч в Пловдивско" ... или разума ще вземе връх и ще сложат от тия новите хубави камери на ключовите места ... а дано ....

Link to comment
Share on other sites

точка 2 - 195/65 гума чуството по-добре на паважи и неравности е от А - по-кофти гуми, Б - кофти амове за тая комбинация  гума+джанта, В - кофти рейтове на пружини в комбинация с конкретните амортисьори + джанти и гуми .... "по-пъргава" = кофти джанти (тегло) + кофти гуми (тегло)

 

Сега това ако го преобразуваш в по-приличен вид от шифрования, в който си го написал, хич няма да е лошо - в 3 и половина хич не ми се ще да се задълбочавам в тия кодове. :moon:

 

Имах предвид, че по-тясната и по-висока гума с по-мек зимен каучук (а най-вероятно е и малко по-лека) е по-комфортна от широка ниска лятна гума, пък била тя и Мишелин Спорт.

Link to comment
Share on other sites

ммм ако говориш за Пилот Спорт и не е тотално изпечен/замазан(прегряван)/над 15г и съхраняван зле ... то пилот спорта е доста комфортна гума (и аз карам с такива) и е доста лека в сравнение с "цивилни" гуми, па дори и 15ки зимни имат съвсем леко предимство като по-леки 

аз бих обърнал много, много голямо внимание на джантите - защото щом колата се усеща по-пъргава = летния комплект е доста тежък (а явно гумите са висок клас и не са чак толкова по-тежки)

 

само давах лек уклон, че може да има и други причини за тоя дискомфорт

 

______________________________

филмчето което излъчиха БТВ тази вечер от 01ч до към 03ч за Майкъл Джексън и подготовката му за планираните преди смъртта му концерти беше много хубаво... ако някой не го е гледал го препоръчвам горещо - сигурно го има из тракерите и задължително с хубави колони или слушалки си го изледайте, заслужава си

Link to comment
Share on other sites

За гумите - да, Пилот са, обаче имам подозрения, че оригиналните ми заводски лети джанти са доста тежки, но все пак зимните ми са на 15", а летните на 16" - това неминуемо си оказва влияние.

 

За М.Джексън - много ме е яд, че не го записах тоя филм. Перфектният професионалист, обграден от екип, съставен от стотици професионалисти. Нали гледá колко се явяваха на кастинга за танцьори и колко от тях отсяха, ами музикантите - почни от тоя бийт, почни от оня, така го направи, не знам к'во си...а ония зацепват от половин приказка. Въобще - евала и поклон пред такива хора! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Аз умишлено си продадох и 2та комплекта джанти които имах и 15ките и 17ките и си взех други същия размер, но възможно най-леките които мога да си купя ... леката джанта прави усещането и "отговора" на автмобимобила несравнимо по-добри (а и са доста здрави джантите които взех в крайна сметка, а не само леки)

 

Сега се чудя за ръкавички за шофиране - само за шофиране - да си взема ... http://olx.bg/ad/rakavitsi-za-shofirane-estestvena-kozha-14lv-ID13SCh.html#ed1a566ed0... какво ли не прави "Мезек"-а и какви ли не дивотии се сеща човек, с които да пропилее още някой лев :D :D :D

 

__________________________

Всичко във филма беше страхотно... просто задължителен.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс е прав - вземи си с рязани пръсти. Аз още си търкам едни тактически(през зимата), дават 100 коня отгоре :D

Link to comment
Share on other sites

...НЕМО, сега чакаме клипчетата със 250+++ км/ч...
Стария път не е много добър,има на доста места бабуни...те за това го и избягват...От Първомай до Поповица става де.Иначе от фейс-а на един колега моторист...на новата магистрала преди да я пуснат :o

 

 

2djw8cy.jpg

 

п.п.като чуя как на някой много му върви колата и се сещам че никога не се е качвал на две колела:P

 

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интрересно какво ти трябва на тебе от тоя магазин...  :grin:

 

Инак - наште каски по 40$??? Направо да взема да изнасям ....  :laughing:

 

======================

 

В тоя ред на мисли снощи попаднах на ТОЗИ коментар.... Наско, мнение?

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интрересно какво ти трябва на тебе от тоя магазин...  :grin:

Има голямо изобилие на къмпингови аксесоари, доста разнообразна екипировка за туризъм и разбира се ножове от всякакъв тип, мисире. Даже съм си харесал една надуваема лодка.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли снощи попаднах на ТОЗИ коментар...
При бронираните автомобили се разчита на маневреност и бързина, заоблени форми до колкото е възможно.Тоя "тест" е кардинална глупост....Ясно че между гранатомет и статична мишена шансовете не са на страната на мишената.Обаче я го пусни тоя боец да цели движеща се кола с едни стотина км/ч...по възможност странично ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Има голямо изобилие на къмпингови аксесоари, доста разнообразна екипировка за туризъм и разбира се ножове от всякакъв тип, мисире. Даже съм си харесал една надуваема лодка.  :lol:

 

Тва ще е интересно да се види мисир с нож в гумена лодка....  :laughing:

 

ЕДИТ: НЕМО, ха ся се прочети пак кво написа....  :moon:

Link to comment
Share on other sites

По движеща се мишена, със стотина км никой не ползва рпг. Това го има само във филмите. Е, и в тъпите инсценировки.

Link to comment
Share on other sites

п.п.като чуя как на някой много му върви колата и се сещам че никога не се е качвал на две колела :P

То вървенето не е само да се изстреляш. Как, викаш, си със спирането :lol: По серпентинки, завойчета, а у?

 

 

При бронираните автомобили се разчита на маневреност и бързина, заоблени форми до колкото е възможно.Тоя "тест" е кардинална глупост....Ясно че срещу гранатомет и статична мишена шансовете не са на страната на мишената.Обаче я го пусни тоя боец да цели движеща се кола с едни стотина км/ч...по възможност странично ;)

Ъм, конкретния случай спора беше по скоро, че от такова разстояние, от което са стреляли по спрелия джиБ (наскоро дето опуцаха един мафиот) - нямало как да се детонира снаряда.
Link to comment
Share on other sites

Ебаси.Тоя от село Галиче дето се прочу със силовите си изпълнения за 5 път става кмет.

4c_vyvzzx.jpg

 

Тоя ще мине Тато сигурно.Само дето при Т.Живков беше по-безопасно понеже първия тогава никога не е имал такива мераци-

"Кмет тероризира цяло село заради любов към непълнолетна"

Link to comment
Share on other sites

 п.п.като чуя как на някой много му върви колата и се сещам че никога не се е качвал на две колела :P

 

Като чуя как на някой много му върви мотора и се сещам, че никога не е качвал на драгстер. :P

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0lnEjOuQGBc

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...