Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Одеве и при мен не се отваряше, но сега е наред (FF). Вътрешните линкове също работят ; единствено проверката на здравния статус ме води до "400 Bad request".

Link to comment
Share on other sites

То скоро и за теб ще почнат да липсват, ама да не издребняваме...

 

 

П.П. Вероятно ще липсват и за Виден, ама по друга причина, понеже проверката на здравния статус са я направили единствено за хора, но не и за пернати... :popcorn:

 

Link to comment
Share on other sites

Обаче Ники е нЕк'ва КОЛОСАЛНА ТРАГЕДИЯ.... Почвам искрено да се забавлявам...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Някой отваря ли електронните услуги на нап?

 

Дава ми "Възникна проблем при оторизация" като се опитам да влезна с ПИК.... Чак на 6-ти опит захапа... 

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм трагедия. На теб кеф ли ти е да си плащаш данъците? Смяташ ли че е много справедливо да ти удържат над половината от заработеното (около 30% под формата на ДОД, социални осигуровки и т.н. от заплатата на всеки нормален човек на трудов договор, 20% като ДДС и оттук нататък започват разни за автомобила, имотите и т.н.)? И след като си ги платил смяташ ли, че държавата ги оползотворява разумно тези пари и че държавната администрация не е раздута безобразно и че парите, които се раздават не се крадат поне половината от тях? Хм? Ама аз съм бил зле защото искам всяко от тези неща да се коригира... сигурно е така знам ли...

 

 

ПС: Говоря от позицията на човек на трудов договор, а не на човек със собствена фирма, защото все пак тези хора са повече от другите. Аз може и да имам начини да спестя една част от тези пари като ми минат за разход някои неща, но нормалните хора нямат този лукс. Та преди да ме обвиниш как гледам от собствената си камбанария пробвай да асимилираш казаното от мен. Поне ей тъй веднъж го прочети спокойно и непредубедено и се опитай да схванеш какво съм казал преди да почнеш да ми отговаряш

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм трагедия. На теб кеф ли ти е да си плащаш данъците? Смяташ ли че е много справедливо да ти удържат над половината от заработеното (около 30% под формата на ДОД, социални осигуровки и т.н. от заплатата на всеки нормален човек на трудов договор, 20% като ДДС и оттук нататък започват разни за автомобила, имотите и т.н.)? И след като си ги платил смяташ ли, че държавата ги оползотворява разумно тези пари и че държавната администрация не е раздута безобразно и че парите, които се раздават не се крадат поне половината от тях? Хм? Ама аз съм бил зле защото искам всяко от тези неща да се коригира... сигурно е така знам ли...

 

Какво значи дали ти е кеф бре, мисир??? Че на мен не ми е кеф, че нямам по три 18 годишни три пъти седмично, различни всеки път!!! Какъв кеф, какви пет лева? Значи квото не ти е кеф - да го махаме!?!? Ти усещаш ли се кви ги плещиш?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Какво значи дали ти е кеф бре, мисир??? Че на мен не ми е кеф, че нямам по три 18 годишни три пъти седмично, различни всеки път!!! Какъв кеф, какви пет лева? Значи квото не ти е кеф - да го махаме!?!? Ти усещаш ли се кви ги плещиш?!?!?!

 

Да се самоцитирам

 

 

 Поне ей тъй веднъж го прочети спокойно и непредубедено и се опитай да схванеш какво съм казал преди да почнеш да ми отговаряш

 

И след като го асимилираш кажи ми коя част от нещата, които съм казал и искам да се коригират е нелогична, невъзможна и е единствено за мой кеф?

Link to comment
Share on other sites

Споко, Ники! Като те направим анархистки цар и ще имаш възможност да завираш термитна шашка в задника на когото искаш от бившата тогава държавна администрация :))

Па ако мен се падне удоволствието да поуправлявам малко тази кочина, бай Адолф после ще ви се струва като бате ви Цветан, дето едно време рисуваше в ефир по телевизията приказките за лека нощ

Link to comment
Share on other sites

....бате ви Цветан, дето едно време рисуваше в ефир по телевизията приказките за лека нощ

 

Аз пък си спомням само бате Климент, дето рисуваше върху стъкло на децата за лека нощ, ама и той умря гóркият има-няма 5-6 години от тогава. 107.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си спомням само бате Климент, дето рисуваше върху стъкло на децата за лека нощ, ама и той умря гóркият има-няма 5-6 години от тогава. 107.gif

Така, де... Ся като го каза и се сетих, че беше Бате Климент :))

Нищо, пак е ясно кво имам предвид :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

около 30% под формата на ДОД, социални осигуровки и т.н. от заплатата на всеки нормален човек на трудов договор

Е радвай се, че поне ДОД-а ви е плосък, а не като в клипа на ov3rm4n. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ники е прав в случая и искането му е съвсем правилно. Кажи честно на колко безсмислени комисийки и разни такива непотребни нещица плащаме заплатите ? Дето си клатят трътките по цял ден и нищо не правят ? Ами офисчетата им дето ги поддържаме ? Климатичета, ала-бала екстрички. ДДС-то го разбирам. Данък на недвижимо имущество го разбирам. Данък на колата, данък смет бла-бла, тия ги разбирам. Ма тоя данък не го вдявам и аз каква му е идеята, освен да краде от мен и да го дава на безделници и разни други бездарни копеленца. Щото българската администрация е ОГРОМНА и пак не работи. Където и да идеш, каквато и институция да посетиш, термина е технически и е само един: ЕБАЛО СЕ Е ПИЧКАТА ЛЕЛИНА !! Във всяко едно отношение. Ники ставай министър-председател вместо Боко и оправяй киреча, че аман вече :)

Link to comment
Share on other sites

Ники е прав в случая и искането му е съвсем правилно. Кажи честно на колко безсмислени комисийки и разни такива непотребни нещица плащаме заплатите ? Дето си клатят трътките по цял ден и нищо не правят ? Ами офисчетата им дето ги поддържаме ? Климатичета, ала-бала екстрички. ДДС-то го разбирам. Данък на недвижимо имущество го разбирам. Данък на колата, данък смет бла-бла, тия ги разбирам. Ма тоя данък не го вдявам и аз каква му е идеята, освен да краде от мен и да го дава на безделници и разни други бездарни копеленца. Щото българската администрация е ОГРОМНА и пак не работи. Където и да идеш, каквато и институция да посетиш, термина е технически и е само един: ЕБАЛО СЕ Е ПИЧКАТА ЛЕЛИНА !! Във всяко едно отношение. Ники ставай министър-председател вместо Боко и оправяй киреча, че аман вече :)

Що, ве...? Шубе ли те е от мен? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Що, ве...? Шубе ли те е от мен? :lol:

 

Шубе го е я!  :laughing:

 

================

 

И на слепите е ясно, че държавната администрация като цяло е за поголовна сеч... Редовно в такива разговори споменавам Холандия - 14000 души комплект. Как се оправят тия хора?!?!? Само че тук проблем е фактът, че на практика над 50% от работещото население е клатикурци-чиновници. Полезен резултат с отрицателен знак. Всичко това пърди на разноските на шепата истински работещи и произвеждащи НЕЩО под някаква полезна форма хора... Отделно пенсиите, децата, за десерт циганите и сме готови. 

 

Всичко това обаче няма нищо общо с ДОД, който на Ники не му бил на кеф и съответно требе да се премахне... И колко видиш бил несправедлив... Глупости на копчета... 

Link to comment
Share on other sites

доживях да видя перфектно изготвен TDA документ от индиец... сега мога да кажа, че всичко съм видял...


Някой отваря ли електронните услуги на нап?

 

Тия дни забелязах, че въртят сървърите зад URL... в момента три различни IPта ресолват адреса... някой нещо се бъзика... и ще се налага да си преконфигурирам файъруола...

Link to comment
Share on other sites

Баа... Много ляб има още да ям докато ги докарам твоите аеродинамични линии.....:))

Link to comment
Share on other sites

Весо, погледни моля ти се рапорта, че нещо пак са ми са се изравнили везните...

 

Какво да го гледа - ти сляп ли си? 

 

Баа... Много ляб има още да ям докато ги докарам твоите аеродинамични линии..... :))

 

Мнье е сигурно! :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Абе не съм сляп, ама покрай оредяването в последните 2-3 години правилата не са точно това, дето бяха, без значение, че на хартия все още са си същите.

Link to comment
Share on other sites

Споко, Ники! Като те направим анархистки цар и ще имаш възможност да завираш термитна шашка в задника на когото искаш от бившата тогава държавна администрация :))

Па ако мен се падне удоволствието да поуправлявам малко тази кочина, бай Адолф после ще ви се струва като бате ви Цветан, дето едно време рисуваше в ефир по телевизията приказките за лека нощ

Наборе, наборе... да ти кажа и 2та варианта ми звучат прекалено привлекателно :)

 

 

Всичко това обаче няма нищо общо с ДОД, който на Ники не му бил на кеф и съответно требе да се премахне... И колко видиш бил несправедлив... Глупости на копчета... 

 

И ДДСто... като начало. И хич не са глупости... 

 

Замисли се над този факт - ако държавата не харчеше пари като пияна жена с кредитна карта, щяха да остават доста голяма част. След като тези пари остават, то не е нужно да се взимат от гражданите по начало... 20% от всяка покупка.... егати абсурда. 1/5.... и около 30% от заработеното от всеки един човек. Ама на кой му пука - така е било от доста време и така ще бъде нали? Аз само глупости си говоря викаш

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...