Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Майната му на космоса. Кой ще чисти боклука в градовете? Кой ще издържа хората в неравностойно положение? Кой ще гледа сираците? Или ще направим Колизеум и ще организираме ежеседмични арени, за да се отсяват физически слабите?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Майната му на космоса. Кой ще чисти боклука в градовете?

Чистенето на боклука изобщо не е добър пример, защото това си е доходна услуга, която така или иначе и в момента се върши от частници, та посредничеството на държавата не е от първа необходимост и може да се мине и без него.

 

ПП. Човечеството като традиционно обладано от извънземна глупост не загравя, че най-големия проблем е липсата на прогрес в космическите технологии, поради загубен интрес и занимаване с безумни глупости. Без усвояване на възможности за устойчиво разселване в космоса, тази цивилизация е обречена и то не в толкова далечното бъдеще.

 

world_population_1050_to_2050.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ако оставим парите изцяло на хората, кой според теб ще се занимава с да речем авангардни космически изследвания? Дори на единствения в света ентусиаст в тази област - Илон Мъск напоследък му се изпари марсианския ентусиазъм след първия проблем с ракетата. Някои неща по default НЕ МОГАТ да се правят от частници и са възможни само ако държавата се занимава с тях. Космоса е едно от тези неща.

Сега ще кажеш, че преди ДОД никой не е строил нито пътища нито железници, а? И че ако държавата не ти прибира близо половината ще се върнем в каменната ера може би... пробвай да направиш една сметка какви пари прибира държавата като данъци и виж хубаво колко е раздута държавната администрация и за какви абсурдни проекти пилее въпросните пари, как изсипва субсидии за какви ли не безумия и после ми кажи колко наложително е било да ти ги вземе същите тези пари и дали на теб ей тъй не ти се иска даже още да й даваш на държавата за да върви по-напред и да става всичко по-добре? 

 

КОИ неща по default не могат и пробвай да обясниш защо? Не могат да се строят ракети, но автомобили, самолети, кораби и т.н. може, а? Пробвай да обясниш защо няма да може и сам ще се усетиш колко абсурдно звучи.

 

Майната му на космоса. Кой ще чисти боклука в градовете? Кой ще издържа хората в неравностойно положение? Кой ще гледа сираците? Или ще направим Колизеум и ще организираме ежеседмични арени, за да се отсяват физически слабите?

Ангеле, с риск да ми се обидиш ама ти кръгъл идиот ли си? Казах да намалим, не да премахнем тотално. И както нееднократно съм обяснявал - единствения данък имащ смисъл е данък-имот - ИМЕННО за да се поддържа инфраструктурата. Данък общ доход обаче е простащина и е с цел преразпределяне на доходите - т.е. взимаш от тези, които успяват да заработят повече и ги даваш на тези, дето ги мързи да работят (в общия случай, защото разните инвалиди не ги слагам в тази категория). И не, пенсиите трябва да се изплащат именно от спестявания, който-както и колкото си е направил, а не да се взима от едни за да се плащат пенсиите на други. 

Link to comment
Share on other sites

КОИ неща по default не могат и пробвай да обясниш защо? Не могат да се строят ракети, но автомобили, самолети, кораби и т.н. може, а? Пробвай да обясниш защо няма да може и сам ще се усетиш колко абсурдно звучи.

Не само, че мога да ти обясня, ами то би трябвало дори да е очевадно. Кога според теб частни компании щяха да пратят хора на Луната, можеш ли да отговориш на този риторичен въпрос? НЕ МОЖЕ частния бизнес да движи нищо авангардно в космоса, защото това са нещa без НИКАКЪВ ясен бизнес план и никаква яснота относно възвръщаемостта на средствата. А без това, Дедо, НИКОЙ разумен човек не прави бизнес. Дори Христофор Колумб е бил на държавна (кралска) издръжка. Чак след като е открил Америка и като е станало ясно каква е далаверата, тогава са тръгнали "частниците". Същото е и с покоряването на космоса. Кой ще вложи милиарди долари в непознатото и неизвестното? Ето ти един доста по-умен човек го е казал далеч по-добре:

 

https://www.youtube.com/watch?v=lQd7zqyd_EM

Link to comment
Share on other sites

Сланинката съхне...

Баеш ли й? :lol:

 

В контекста на горната дискусия за липсата на развитие в авангардните иновации, ето още едно много интересно изказване на Нийл деГрас Тайсън относно т.нар. Спутник-момент. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=h2M3uURGW0M

Link to comment
Share on other sites

Надали е повлияла. А това с влюбването - верно си много наивен.

За жалост да :(

 

За тва и се опитвам да я преодолея тая наивност :)

 

Ама без пробра грешка няма как да стане :D 

Link to comment
Share on other sites

 

Демек да ги открадне някой друг. Аз имам по-добра идея. Дай да намалим данъците и хората да си правят парите каквото сами преценят. Не мислиш ли, че е по-добра идея, а?

 

ПС: Абе какво стана сега - последно глобално затопляне ли беше или захлаждане и леда по полюсите намаляваше или се увеличаваше? Щото виж НАСА какво са забелязали: http://www.nasa.gov/feature/goddard/nasa-study-mass-gains-of-antarctic-ice-sheet-greater-than-losses

 

Какво значи да ги открадне?!?!? Какви са тия глупости? А какво мислиш ги прави военната индустрия? И най-вече службите с безумно раздути бюджети, на които и наркопарите не им стигат?

 

Престани да парадираш с тоталната си неграмотност на тема климат. Ставаш смешен вече. Я виж пък какво друго е ЗАБЕЛЯЗАНО  и вземи вече проумей, че климатичнтие анмалии не са еднопосочни и спри да се излагаш.

 

Майната му на космоса. Кой ще чисти боклука в градовете? Кой ще издържа хората в неравностойно положение? Кой ще гледа сираците? Или ще направим Колизеум и ще организираме ежеседмични арени, за да се отсяват физически слабите?

 

Къде бе! Ники е над тия неща!

 

ПП. Човечеството като традиционно обладано от извънземна глупост не загравя, че най-големия проблем е липсата на прогрес в космическите технологии, поради загубен интрес и занимаване с безумни глупости. Без усвояване на възможности за устойчиво разселване в космоса, тази цивилизация е обречена и то не в толкова далечното бъдеще.

 

За съжаление твърде малко са хората, които осъзнават това... И накрая може да няма кой да разкаже, тъй като закъсняваме фундаментално...  

 

Сланинката съхне...

 

Винцето зрее...

 

Сега ще кажеш, че преди ДОД никой не е строил нито пътища нито железници, а? 

 

Сега вече се убеждавам, че си ТОТАЛНО неграмотен... ДОД има от деня, в който човекът се е изправил и е започнал да се събира на групи повече от двама... Още от времето, докато някои са гледали огъня и са се чудили откъде се е взел, а междувременно този с по-квадратната глава и значително по-голямата бухалка влиза в пещерата на нисичкия, слабичък програмист (пардон - събирач на дренки) и му размазва главата, завлича женската му за косата в своята пещера и я опъва многократно, като за десерт to add insult to injury му отнема и скъпия компютър (пардон - единствената бизонска кожа).... Откакто хората са се събрали на стада, прерастнали в племена и прочее, то тези стада имат лидер и на този лидер се носи/плаща - какво прави с донесеното си е негова работа. Тези, които са били мъдри и са използвали събраното разумно, са процъфтявали и потомците им са стигнали до днес. И докато в старите времена лидерът е взмал каквото и колкото пожелае (да не даваме сега стотици примери като за неграмотни), защото в него е и ножа и хляба (предимно ножа), то в съвременното общество имаме леко така по-цивилизовани решения в данъчно-правен аспект... 

Link to comment
Share on other sites

Сега вече се убеждавам, че си ТОТАЛНО неграмотен... ДОД има от деня, в който човекът се е изправил и е започнал да се събира на групи повече от двама... Още от времето, докато някои са гледали огъня и са се чудили откъде се е взел, а междувременно този с по-квадратната глава и значително по-голямата бухалка влиза в пещерата на нисичкия, слабичък програмист (пардон - събирач на дренки) и му размазва главата, завлича женската му за косата в своята пещера и я опъва многократно, като за десерт to add insult to injury му отнема и скъпия компютър (пардон - единствената бизонска кожа).... Откакто хората са се събрали на стада, прерастнали в племена и прочее, то тези стада имат лидер и на този лидер се носи/плаща - какво прави с донесеното си е негова работа. Тези, които са били мъдри и са използвали събраното разумно, са процъфтявали и потомците им са стигнали до днес. И докато в старите времена лидерът е взмал каквото и колкото пожелае (да не даваме сега стотици примери като за неграмотни), защото в него е и ножа и хляба (предимно ножа), то в съвременното общество имаме леко така по-цивилизовани решения в данъчно-правен аспект...

А вместо да изпишеш толкова не смислени хави, можеше да го кажеш с простичките думи - Ники...., приятелю мой... Т'ва е така, щото е така! И аз нито имам идея защо, нито ми се занимава да правя нещо по въпроса. Статукво, брат...

 

П.п. ВидЕ ли колко по-ясно и кратичко е така?

Link to comment
Share on other sites

Дедо има твърде екстремистки възгледи срещу държавата като институция, бих казал. Едни такива анархо-екстремистки. :lol:

Аз си мисля че просто от време на време трещи по някоя небивалица ей тъй да раздвижи форума :P Иначе нямам обяснение как иска да е "цар" привърженик е на монархията а същевременно го раздава и анархист и е противник на данъците :P

Link to comment
Share on other sites

А вместо да изпишеш толкова 

 

Верно ли ТИ го каза това, мисир?!?!? Кралят на безсмислените хави?  :Facepalm:

 

Дедо има твърде екстремистки възгледи срещу държавата като институция, бих казал. Едни такива анархо-екстремистки. :lol:

 

Аз бих употребил по-силни думи. Затова някак си ми се иска Ники да попадне в ситуация, в която да му просветне... Ама надали... За целта трябва да излезе от къщи/офиса. да напусне града, страната... Почти невъзможна ситуация  :laughing:

 

ЕДИТ: Естествено, НЕМО, чиста проба келеш е  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля че просто от време на време трещи по някоя небивалица ей тъй да раздвижи форума :P Иначе нямам обяснение как иска да е "цар" привърженик е на монархията а същевременно го раздава и анархист и е противник на данъците :P

Е как елементарно е - той е за данъците, ако отиват при него и той ще се разпорежда с тях :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата,че ЕВН са пе***@*и...Цял ден няма да имаме ток щото щели пак да сменят електромерите.Смениха ги миналата година.Инвестициии разбираш ли....Медните кабели смениха с алуминиеви,металните табла с пластмасови...инвестиции майна.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата,че ЕВН са пе***@*и...Цял ден няма да имаме ток щото щели пак да сменят електромерите.Смениха ги миналата година.Инвестициии разбираш ли....Медните кабели смениха с алуминиеви,металните табла с пластмасови...инвестиции майна.

 

Миналата или по-миналата? Не са инвестиции, сега има ново 25 - на определен период са длъжни да ги свалят всичките и да ги закарат на замерване ... Интересно как преди карахме с едни и същи уреди по 20+ години без да ги свалят.... 

Link to comment
Share on other sites

 

Миналата или по-миналата? Не са инвестиции, сега има ново 25 - на определен период са длъжни да ги свалят всичките и да ги закарат на замерване ... Интересно как преди карахме с едни и същи уреди по 20+ години без да ги свалят.... 
Миналата ми смениха трифазния,по миналата другия...Сега слагат изцяло друг модел с дистанционно отчитане-май цялата работа е да оставят без работа инкасаторите.
Link to comment
Share on other sites

Миналата ми смениха трифазния,по миналата другия...Сега слагат изцяло друг модел с дистанционно отчитане-май цялата работа е да оставят без работа инкасаторите.

 

Значи просто ти е дошъл реда за дистанционните. При мен на Жан Жорес още миналата година ги сложиха. Парадоксът е, че дори и без инкасатори, пак ти взимат пари за включване - верно не 20, а 7 лева, но никой не можа да ми обясни защо, след като вече никой не идва да включи бушон... Отделно ги осъдиха и ПАК ми взеха таксата, без изобщо да им дреме. Баба ми я изключиха, аз вдигнах скандал на гишето като видях, че ме таксуват, но жената правилно заяви, че проблемът идва от ЕВН, а не от тях... В системата такса включване, пардон - глобата, която е ЧИСТ ОБИР, все още си стои и се събира. 

Link to comment
Share on other sites

 

Миналата ми смениха трифазния,по миналата другия...Сега слагат изцяло друг модел с дистанционно отчитане-май цялата работа е да оставят без работа инкасаторите. Значи просто ти е дошъл реда за дистанционните. При мен на Жан Жорес още миналата година ги сложиха. Парадоксът е, че дори и без инкасатори, пак ти взимат пари за включване - верно не 20, а 7 ... 
Ъъъ такса за включване??? За това че ми сменят електромеТъра трябва да плащам :o Плащам по банка и не съм забелязал кво става ама тва е прекалено вече...
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/prageru/videos/959694634073393/

 

И един ден третия брат си излязъл през вратата и отишъл да живее в Швейцария...

МНОГО ДОБРО! Ето именно това е ДОД...

 

 

Какво значи да ги открадне?!?!? Какви са тия глупости? А какво мислиш ги прави военната индустрия? И най-вече службите с безумно раздути бюджети, на които и наркопарите не им стигат?

 

Не схващаш - когато минат през военните поне отиват при едни по-умни хора, отколкото когато ги раздават на черните от Детройт примерно под формата на социални помощи

 

 

Престани да парадираш с тоталната си неграмотност на тема климат. Ставаш смешен вече.

 

Аз ли? Или гледаш в огледалото? :P

 

Къде бе! Ники е над тия неща!

 

Това вече го обясних бе лаик. Нека ти го набия в дебелата тиква - не съм против абсолютно всички данъци. Против съм ДОД както и преразпределянето, раздутата държавна администрация, безумно сложното данъчно облагане, субсидиите и т.н. Нещата може да са много по-прости ако държавата престане да се меси толкова в работата на хората. Не казвам въобще. Казвам да намали намесата си.

 

 

За съжаление твърде малко са хората, които осъзнават това... И накрая може да няма кой да разкаже, тъй като закъсняваме фундаментално...

 

Прогреса в разни такива технологии спира около 50те години.. бурното развитие е горе-долу до онзи момент. След 50те хубаво, че започнаха с компютрите и ОТНОВО ДЪРЖАВАТА НЯМА ПРЪСТ В ТАЗИ РАБОТА... нарочно го пиша с голеи букви баре влезе в дебелите ви глави.  

 

 

 

Сега вече се убеждавам, че си ТОТАЛНО неграмотен... ДОД има от деня

https://en.wikipedia.org/wiki/Income_Tax_Act_1842

 

За мисири, които ги мързи да четат: "Although this measure was initially intended to be temporary, it soon became a fixture of the British taxation system."

 

Викаш винаги го е имало... интересно защо са го въвели като военновременна мярка... ей тъй ужким за малко.... и видиш ли на държавните чиновници много им е харесало. Защото така са успели да обложат с данък и най-бедните, които допреди това не са могли да ги барнат, защото са нямали имоти... 

 

 

...bla bla bla... Откакто хората са се събрали на стада, прерастнали в племена и прочее, то тези стада имат лидер и на този лидер се носи/плаща - какво прави с донесеното си е негова работа.

Видене бъркаш рекета, взаимопомощта и разходите за отбрана с ДОД... нека го напиша с други думи: Данък Общ Доход. Има и други данъци ако не си наясно, а би трябвало да си.

 

 

И докато в старите времена лидерът е взмал каквото и колкото пожелае (да не даваме сега стотици примери като за неграмотни), защото в него е и ножа и хляба (предимно ножа), то в съвременното общество имаме леко така по-цивилизовани решения в данъчно-правен аспект...

 

Което е тоооолкова различно от това което правят днес Пеевски, Гергов и прочее олигарси. Да те ако поискат да те изгонят от твоя дом и да те тикнат в затвора изобщо няма да успеят, защото имаме правова държава и съда и полицията изобщо не обслужват интересите на подобни хора. </край на сарказма>

 

 

Аз си мисля че просто от време на време трещи по някоя небивалица ей тъй да раздвижи форума :P Иначе нямам обяснение как иска да е "цар" привърженик е на монархията а същевременно го раздава и анархист и е противник на данъците :P

 

Нищо нелогично няма - дори по царско време данъците са били на база имотно състояние, а не е било прогресивно данъчното облагане. Принципно са свързани нещата - като се замогнеш ще си купиш по-голяма къща/нива, но разликата е, че припечеленото си е твое и ако някоя година реколтата е много добра това не означава че ще дадеш половината на държавата след като си припечелил над еди какъв си праг.

 

Съвет: поискай от счетоводителката си един фиш за заплата. Виж каква част са парите, които ти влизат в джоба и колко са осигуровките, които ти се удържат на теб и на работодателя ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...