Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Реално, зависи какъв взривател навиеш на гранатата. Ако е пиезо-контактен, минималната далечина на взвод в бойно положение е около 20-30м, по спомени, при кумулативна граната. При фугасна и осколъчна не помня, там мей беше 80-100м.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе докога ще се позволява на разни неграмотници да гласуват?? Дават сега репортаж за няк'во хасковско село, питат една мангалка - "ти за кого гласуваш" ..."ъмммм ни знам"..."добре де, за какво гласуваш"...."ъъъъ  ни ръзбирам, ни мъ питъйте"....."ама иначе знаеш какво да зачеркнеш"..."ъхъ"...."а можеш ли да четеш"...."тц"...

 

Просто нямам думи....и пак изборен туризъм...и пак простотии.....щом току що показаха някакъв "потомствен търговец на гласове" от Червен бряг - тая страна скоро няма да се оправи. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Тва за моторите и колите моля ви се... Качете се на 500+кубика и си изтрийте мислите след това. Спирането, сигурно 90% от шофьорите на автомобили не знаят как се спира (и за тва има и толкова размазани, мислят си, че със 30 и 130 се спира сходно). Безмислени са тия истории. Мотора винаги върви доста по-добре от колата като ускорения - а като знаем масовите коли в бг какви са, как спират и завиват... Страшно е.

Link to comment
Share on other sites

...мислят си, че със 30 и 130 се спира сходно

 

От 140+  с рязко натискане се спира трудно, но се спира....със загрети спирачки - не се спира...изобщо....и директно излиташ на първия завой (изпитано лично след дългата права на Калояново).

 

Мотора винаги върви доста по-добре от колата

 

С допълнението, че зимата в студа и снега изобщо не върви...освен ако не си някой луд ентусиаст. :D

Link to comment
Share on other sites

 

Сега се чудя за ръкавички за шофиране - само за шофиране - да си взема ... http://olx.bg/ad/rakavitsi-za-shofirane-estestvena-kozha-14lv-ID13SCh.html#ed1a566ed0... какво ли не прави "Мезек"-а и какви ли не дивотии се сеща човек, с които да пропилее още някой лев :D :D :D

 

Аз карам с ръкавици на дълъг път от 2 години. Супер е. Иначе ми се изпотяват ръцете и става супер некомфортно. Гледай да са от хубава кожа, защото цялата пот ще иде там и се овлажняват много. Моите си ги взех от ибей за около 30лв.

 

В магазина в халите има такива, като тези, които си показал, но нямаха моя размер.

Link to comment
Share on other sites

С допълнението, че зимата в студа и снега изобщо не върви...освен ако не си някой луд ентусиаст. :D

 

Хехе винаги ще намери ентусиаст :-) Бих се пробвал зимата с една R-1 чка с такива гуми=>

 

 

п.п.Ходих да гласувам току що...няма жив човек :o избирателната активност ако прескочи 20% пък на.

Link to comment
Share on other sites

С шипове и баба знае.... Като почнете да си карате моторите с въжета зимата, тогава ми говорете за ентОсиасти ;)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че зелето вече е стъкмено в бидона, което пък ме навежда на мисълта, че наближава времето за съръка с луканките и сушените мръви  :grin:

 

886048_1206193122730044_7002066446025336

Link to comment
Share on other sites

Те даже не знаят как се слага чорапогащник на джантата, ти за въжа говориш

 

Аз обаче съм слагал чорапогащник преди 20-тина години на мястото на скъсан ремък...и даже карах към 80 км с него докато се прибера.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че зелето вече е стъкмено в бидона, което пък ме навежда на мисълта, че наближава времето за съръка с луканките и сушените мръви  :grin:

 

886048_1206193122730044_7002066446025336

Какъв е този кабел от бидона?

Link to comment
Share on other sites

Няма да правя електролиза, :grin:  просто лесен и ефективен начин за претакане на зелето с помпа за аквариум, с дебит 800л/ч

ето:

https://www.facebook.com/mladen.grekov/videos/1206191736063516/

Link to comment
Share on other sites

А що го претакаш :D Ние 3 години подред правим зеле без претакане. Слагаш сичко и след тва вадиш готово зеле. Просто ти тряа топла вода в която да разтвориш солта. 

Link to comment
Share on other sites

Пловдив явно се опитва да покаже, че е градът с най-много тъпанари в страната... То така става - след чалга столица - столица на глупостта... 

Link to comment
Share on other sites

Да бе, имате. И провлачена саламура като сопол имате, дето баба марта е пръднала в него още през декември.

За да стане истинско исело зеле трябва минимум 15 дни да се претака зелето след като е наложено, всичкото друго е бабините ви девитини с "БЕНЗОАТ" мани, не ми го фали това пресечено зеле.

Тука е истината, колкото повече претакане, толкова по добро зеле и бистра армеа чорбица с пекано картовче за махмурлук. :grin:

Ай, наздраве  :drunk:


А що го претакаш :D Ние 3 години подред правим зеле без претакане. Слагаш сичко и след тва вадиш готово зеле. Просто ти тряа топла вода в която да разтвориш солта. 

 

Котор-е, това твоето е парена туршия мой човек, не кисело зеле в бидон. Раззззззиираш ли. Ако на киселото зеле не му претакаш саламурата, по-добре направо го наложи в най-близкия контейнер. 

Съжалявам градски, че така ти говоря, ама питай някой от твоите стари хора на Калофер как се прави кисело зеле за зимата, било то в бидон или в каца.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив явно се опитва да покаже, че е градът с най-много тъпанари в страната... То така става - след чалга столица - столица на глупостта... 

Видене, интересно ми е да обясниш на базата на каква извънземна теория се получава, че ако някой не гласува за гербаджия, то това го прави автоматично тъпанар?

Link to comment
Share on other sites

Видене, интересно ми е да обясниш на базата на каква извънземна теория се получава, че ако някой не гласува за гербаджия, то това го прави автоматично тъпанар?

 

Ситуацията съвсем не е такава, но ако гласуваш за най-големия тъпак, вероятно откак Пловдив съществува под някаква форма във времето, то е показателно.. Не става въпрос за партийни принадлежности. Става въпрос за common sense, така да е по-разбираемо за тебе. Резилът идва от негласуване предимно и купените мангали за малоумника, който знаем чий лакей е... Фактически Коста бе близо с изказването си... И много прав, както се вижда. 

 

А ти за чий се обаждаш тотално неподготвен по тоя казус? Гледай там кой е кмет на Ванкувър...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

ако гласуваш за най-големия тъпак

Боко Тиквата ли имаш предвид, щото аз за друг по-подходящ лауреат на тази титла не се сещам? :lol:

Link to comment
Share on other sites

слабо, слабо ... разгледай листите на БСП, ДПС ... може и от преди няколко години ... виж кой е европарламента от техните листи и пак пробвай

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...