Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз само 1 път ходих в болница и лежах 4-5 дена.Добре,че избрах Каспела и хирурга,който ме оперира ни е съсед :D 

Щях да изгния в хирургиите...Тогава беше средата на лятото и щеше да е 45-50 градуса,а в каспела 150лв ли да беше но пък тв,климатик :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не, знам как решихте, че три дена е най-малката, като моята е два. Сигурно някой специалист по всичко пак споделя компетентност :lol:

 

А иначе е пълна дебилщина, отдавна съм си ОК ама трябва да лежа с наистина болни хора в тежко състояние, да не спя нормално, за да може малоумниците от НЗОК да са доволно..

Link to comment
Share on other sites

Добре - тогава питам:

 

 дори и в момента, закона позволява притежанието и употребата за самозащита на бойни огнестрелни оръжия

Ти вадил ли си разрешително? След като си извадиш ела пак да ме попиташ :)

 

 

Не, знам как решихте, че три дена е най-малката, като моята е два. Сигурно някой специалист по всичко пак споделя компетентност :lol:

Наритах го вече ама не виждам да е обявил че се е бил объркал :)

 

А иначе е пълна дебилщина, отдавна съм си ОК ама трябва да лежа с наистина болни хора в тежко състояние, да не спя нормално, за да може малоумниците от НЗОК да са доволно..

Така е. Затова едно нещо на жена ми за да не кисне (дори в частна клиника пак 3 дни да си някъде е криво) си платихме като пичове и си тръгна след 3 часа а не след 3 дена.

 

 

Балдъзата я държаха сума време в Пирогов, щото се осигурява по частен фонд.

Без значение. Всичко зависи от клиничната пътека и какви са изискванията на този дето плаща. Преди години имаше абсурди - майка ми със счупен крак, те й правеха рентген на бял дроб защото касата изизквали по някаква си програма на всички пациенти да бъде направена такава снимка, ама че нея я боли крака в това време и дори не са го наместили тях не ги ебе - ходи сега първо да се снимаш и после ще ти гледаме какво ти е...

 

Ето затова мразя друг да плаща - защото почват да ми поставят условия. Предпочитам аз да съм този, който поставя условията. Ама да съм дойдел в 7:30

- А не, съжалявам, рано ми е - при моето работно време ще дойда в 3:30 - става ли?

- Ами то те принципно сутрин работят

- Че следобед тука никой ли няма?

- А има разбира се

- Къде е проблема тогава? Да платя допълнително?

(хвана ги срам)

- Не разбира се. Когато Ви е удобно

- Много благодаря. (оставям 1 кутия бонбони за разбирането - и те доволни и аз доволен)

 

Пробвай по клинична пътека да имаш подобни претенции.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не важи за спешното! И спешното за нищо не важи!

В края на миналия месец и в началото на този ми се наложи да правя пак една камара изследвания (щот май нещата пак вървят към влакнестия край) и тотално се отвратих от сегашната здравна система! Като оставим на страна и крайно негативното ми мнение и отношение към докторята (почти като към журналята, ама малко повече). Няма такъв батак като нашата здравна система! Може би единствено американската я конкурира, но не съм много сигурен в това. Нищо де...., на тия от тях, дето са ми в радиуса на компетенции им сипвам доволно, та и те хич ме недолюбват, ама баре усещат кво е да си фанат за палците :rolleyes:

 

П.п. За адвокати и докторя си имам специални тарифи..., кат за чЕкани хора emoticon-0144-nod.gif

Link to comment
Share on other sites

Не знам пътеките важат ли за спешното.

Не. То е по съвсем отделна линия. Но пък и там много малко неща могат да ти направят тъй или иначе. В спешното се ходи за спешни неща, ако смяташ, че няма да издържиш до другия ден и ще се гътнеш преди специалистите да дойдат на работа или ако смяташ, че може да настъпят усложнения. Пък те основното, което вършат е да те стабилизират с някой хап или инжекция и да те пратят на следващия ден където трябва или ако наистина е спешно да те приемат във болницата.

 

Всъщност системата не е толкова калпава, ами има едни наши братчеди, които се опитват да я експлоатират когато и както могат и заради тях страдат свестните хора.

 

Примерно каква е причината да не мога да отида да видя сестра си след като е родила - правилата са. А правилата са такива защото аз като ида не е проблем - аз съм един и няма да кисна там цял ден, но братчедите ходят на цели тумби по 10тина, кални, мръсни и с въшки и бъхи и стоят с часове и такава патардия вдигат, че няма накъде.

 

Аналогично и със спешното - те не че не искат да си свършат работа, но преди теб като са минали емнайсе симуланта и разни мрънкала с претенции и хората вече им идва да извадят по една пушка и да карат наред.

 

Стоях при докторите докато приемаха и оправяхме системата с тях и честно не са за завиждане какво им е. Аз по едно време излезнах че ми дойде в повече а бях там само от 2часа.

Link to comment
Share on other sites

оная система дет я платихме вече  за 8-ми път и още не работи ли?

същата дето все още не може да каже тия дето  плащаме, колко точно сме платили и за какво?

Link to comment
Share on other sites

Преди малко по Нова ТВ показаха клипче от вбокс на което се показва приспособление за обуване на чорапи без да се навеждаш. Колко трябва да си тъп (Ани) за да коментираш: "Колко трябва да си мързелив, за да измислиш това нещо?"

Link to comment
Share on other sites

Което е голяма дебилщина за мен : пресен пример скоро бях в Св. Георги един приятел хирург да ми оперира един обърнат косъм под мишницата беше станало малко абцесче, за операция която трая няколко минути ме караха да стоя в болница 3 дни, аз им казах че е абсурд и 3 дни за губене нямам, та едвам се уговорихме да ме пуснат и ако ме повикат да отида... Абсолютно разхищение на средства на касата...

 

Абсолютна идиотщина! Същото ми се случи и на мен, но за едно малко липомче - процедура 10 мин, после по същия начин на повикване ако дойде някой на проверка. Абсолютно никакъв смисъл от хоспитализация, камо ли пък за 3 дни.

 

Ники -  :FU:

Link to comment
Share on other sites

Ани сандвич ли т'ва? Да... простичка е. Може би не й минава през умната главица, че може и да има хора, които по една или друга причина не могат да е навеждат...

Link to comment
Share on other sites

В Галерия смятали да отварят кино. Да видим, дали ще стане и ще успеят ли да го спасят тоя МОЛ най-накрая. Че така му куца управлението....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Това наистина ли го е казала тази  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm: Би трябвало да я е срам да се покаже повече където и да е...

 

В Галерия смятали да отварят кино. Да видим, дали ще стане и ще успеят ли да го спасят тоя МОЛ най-накрая. Че така му куца управлението....

 

И кино и food court-a трябва да си пооправят за да се раздвижи този мол...

Link to comment
Share on other sites

Това наистина ли го е казала тази  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm: Би трябвало да я е срам да се покаже повече където и да е...

 
 

И кино и food court-a трябва да си пооправят за да се раздвижи този мол...

 

Aко отворят Арена с REAL 3D ще съм доста често там. Честно казано в пъти повече ме кефи от другия тип който е в Синема Шити.

Link to comment
Share on other sites

Ами уж тя и Бургаската май са на чужди инвеститори, а тукашната е май на българи.

Нямат нищо общо с този в Пловдив. Най - добрият мол който съм виждал в Бг е Галерия Бургас. Страхотно направен и с много приятна комбинация от магазини.
Link to comment
Share on other sites

Бахти...Сега се чудя, ако залея кранчето на батерията с WD, дали ще отяде...Че кръгло го направих, ма отвъртане няма... И благодарение на Галин за съвета с ритника, си намалих шума на хладилника...Ма не благодарение на ритника, а щот като го ритнах, около компресора изтропаха някви чаркове, та се оказа, че е ремонтиран преди тва, и ги увих с хартиено тиксо и прочие изолация...И ся няма тропане.

А допреди 50г са знели как да правят мебели...Разглабях стар трикрилен гардероб, буков масив....Бахти гада, само гърба му беше фазер...Тоя звяр ми глътна 2 часа, да го разкостя.... И грубата сила не важи, иска мислене и майсторлък...

Link to comment
Share on other sites

Ритникът, благата дума и чукът са сред основните инструменти в арсенала на всеки един майстор, поне 90-ти левел... Левелът е много важен, понеже преди него използването на тези абилитита се води Брут форс, а след него - Висш пилотаж, тоест, квинтесенция на уменията....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...