Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

На тази глупост няма да си направя труда да отговоря.

 

Ти осъзнаваш ли изобщо, че тази глупост пропагандираш? 

 

В Тексас няма нищо подобно на това, за което говориш ти. Много, ама мноооооого си се объркал. Всъщност никъде няма подобна глупост. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не, колега - грешиш! Вади един, срещу него вадят пет, отзад вадят още десет, после идват още 30, почват се и проблема се решава!!!  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Да, ама не, този път грешиш, извадиш ли оръжие го използваш мигновено без да се замисляш, иначе по-добре не го вади. Така че това с 5-10 -30 го забрави, мое мнение. Аз за това винаги желязото ми е в чантата с 2 пълнителя, единия с халосни.

Ще ви дам един пример който се случи с мен, преди може би 5 години, връщах се от Ботевград с VW кади (баничарка) пълно със 400 спортни якета които бяха на пране там и трябваше да ги довършваме в Пловдив, че се чакаха за износ. 

Явно едни мангали (Роми) са ме проследили, и са решили, че ще вземат дрехите и ще изкарат пари. Точно след Ихтиман на катеренето към тунела ме изпревариха с един голф 2 черен и единия пресегна ръка през прозореца и хвърли нещо (полицейски пирони) в този момент предна лява и задна лява гума на кадито се пръснаха едвам овладях колата, успях да се престроя в най-дясната лента и спрях, (джантите бяха станали на зъбни колела, а от гумите нямаше и помен) колата спря на 50-60 м. след мен и от вътре излезнаха тримата мангали и тръгнаха към мен, без да се замисля изкарах "Ютията" и в момента който отворих вратата и се подпрях на тавана започнах да стрелям, не бях изпразнил и половината пълнител (от 14 патрона халосни) и мангалите бяха запалили голфа и духнаха, вярно почаках един колега да дойде от Пловдив с две гуми с джанти но се оправих, та ако не беше оръжието щях да съм изгорял, майната му на 400-те якета ами можеше и да не съм сред живите.

Така че аз съм твърдо за оръжието за самозащита, но само след предварителни прегледи психологически и т.н. с чисто досие.

Link to comment
Share on other sites

Ти осъзнаваш ли изобщо, че тази глупост пропагандираш? 

 

В Тексас няма нищо подобно на това, за което говориш ти. Много, ама мноооооого си се объркал. Всъщност никъде няма подобна глупост.

Видене, ти както обикновенно се препираш при това неосведомен. Баш като майка ми си. И тя така - хем не е права хем се препира

Link to comment
Share on other sites

Младенски, и ти се вкарваш в нЕк'ви филми. Това пък с халостните е още по-голяма глупост. Всъщност тук подкрепяш неволно именно моята теза. При слободия в раздаването на оръжия, циганите 100% също щяха да имат и 10000% нямаше да е заредено с халостни. Та можеше да те направят на сарфалади и тебе и баничарката. И докато ти мислиш при евентуална употреба на каквото и да е оръжие, на ония малоумни животни няма да им мигне окото. Именно затова в никакъв случай не трябва да се позволява свободно носене. Както каза и Наско, повечето в нашата страна са за сопа.

 

Ако ти кажа какво "психо" минавам за моето разрешително за оръжие.... И досието ми е чисто... Умишлено се отказах от късо оръжие, защото можеше досега да съм гръмнал някого спокойно. А и другото ми оръжие го държа по-скоро заради принципа. 

 

ЕДИТ: Я кажи кое точно ми е неосведоменото? Да не би в Тексас да ходят като в каубойски филм, препасани с пищовите? Осведоми ни да разберем.

Link to comment
Share on other sites

Да, ама не, този път грешиш, извадиш ли оръжие го използваш мигновено без да се замисляш, иначе по-добре не го вади. Така че това с 5-10 -30 го забрави, мое мнение. Аз за това винаги желязото ми е в чантата с 2 пълнителя, единия с халосни.

Ще ви дам един пример който се случи с мен, преди може би 5 години, връщах се от Ботевград с VW кади (баничарка) пълно със 400 спортни якета които бяха на пране там и трябваше да ги довършваме в Пловдив, че се чакаха за износ.

Явно едни мангали (Роми) са ме проследили, и са решили, че ще вземат дрехите и ще изкарат пари. Точно след Ихтиман на катеренето към тунела ме изпревариха с един голф 2 черен и единия пресегна ръка през прозореца и хвърли нещо (полицейски пирони) в този момент предна лява и задна лява гума на кадито се пръснаха едвам овладях колата, успях да се престроя в най-дясната лента и спрях, (джантите бяха станали на зъбни колела, а от гумите нямаше и помен) колата спря на 50-60 м. след мен и от вътре излезнаха тримата мангали и тръгнаха към мен, без да се замисля изкарах "Ютията" и в момента който отворих вратата и се подпрях на тавана започнах да стрелям, не бях изпразнил и половината пълнител (от 14 патрона халосни) и мангалите бяха запалили голфа и духнаха, вярно почаках един колега да дойде от Пловдив с две гуми с джанти но се оправих, та ако не беше оръжието щях да съм изгорял, майната му на 400-те якета ами можеше и да не съм сред живите.

Така че аз съм твърдо за оръжието за самозащита, но само след предварителни прегледи психологически и т.н. с чисто досие.

И незаконно ли ти е оръжието? Или законно си си го изкарал по каналния ред? Ако си го изкарал законно, значи и сега има начин и който има нужда, може да си извади разрешително и да си купи. Което пък подкрепя тезата на всички, освен на дядо мраз, който настоява, че пистолети трябва да се продават свободно срещу лична карта.

Link to comment
Share on other sites

1. определено ме засяга, след като подхващам темата за 2ри път

2. няма такова нещо. ако според теб всеки 2ри човек, който срещаш е кретен и се плашиш от него не искам да мисля как живееш

3. и тук си в грешка. измежду пишещите ми опонирахте няколко човека. от това не следва, че всички мислят като вас

Оръжието в частни ръце има място единствено в рамките на дома!

 

Дядо, ако някой вече е изкарал оръжие, трябват си сериозни топки, че тепърва да седнеш да се присягаш за твоето.

Ваденето на оръжие от някой друг, единствено би влошило ситуация която може да свърши без жертви. 

Ами на мен са ми вадили, дори и гръмнаха по мен.... Секунди по-късно вече блъсках главата на онова говедо в един стълб, след което го допребих с един кол... После и полицаите го мляха, доста професионално при това. И като дойде време да си го взимат го метнаха в багажника на ладичката, че да не им цапал седалката...

И като го пиша това съвсем нямам предвид, че вадя някакви мега топки, а просто, че като те залее адреналинът..., нещата могат да хванат в доста интересни посоки...

Link to comment
Share on other sites

Младенск, и ти се вкарваш в нЕк'ви филми. Това пък с халостните е още по-голяма глупост. Всъщност тук подкрепяш неволно именно моята теза. При слободия в раздаването на оръжия, циганите 100% също щяха да имат и 10000% нямаше да е заредено с халостни. Та можеше да те направят на сарфалади и тебе и баничарката. И докато ти мислиш при евентуална употреба на каквото и да е оръжие, на ония малоумни животни няма да им мигне окото. Именно затова в никакъв случай не трябва да се позволява свободно носене. Както каза и Наско, повечето в нашата страна са за сопа.

 

Ако ти кажа какво "психо" минавам за моето разрешително за оръжие.... И досието ми е чисто... Умишлено се отказах от късо оръжие, защото можеше досега да съм гръмнал някого спокойно. А и другото ми оръжие го държа по-скоро заради принципа. 

 

ЕДИТ: Я кажи кое точно ми е неосведоменото? Да не би в Тексас да ходят като в каубойски филм, препасани с пищовите? Осведоми ни да разберем.

 

Само че, едно ще ти кажа, празното оръжие плаши двама души, този който го държи и този срещу когото е насочено.

А бай мангал от къде да знае с халосни ли съм или с бойни, а и за 2 секунди се сменя халосния пълнител с бойния. Ама като запуках си чупиха краката да бягат. Така, че върши работа, и не ми лежат на съвеста.

Link to comment
Share on other sites

Оръжието в частни ръце има място единствено в рамките на дома!

 

Не знам колко пъти да го повторим това, че да го вденат!!! Между другото и в Тексас е така, освен в случаите, в които се ловува на СОБСТВЕНА ТЕРИТОРИЯ.  

Link to comment
Share on other sites

И незаконно ли ти е оръжието? Или законно си си го изкарал по каналния ред? Ако си го изкарал законно, значи и сега има начин и който има нужда, може да си извади разрешително и да си купи. Което пък подкрепя тезата на всички, освен на дядо мраз, който настоява, че пистолети трябва да се продават свободно срещу лична карта.

 

Абсолютно законно, регистрирано в 6-то районно.

Link to comment
Share on other sites

 

.....На свестните хора също им избичват съчмите. Свободното носене на оръжие ще е лесен одушник на всякакви комплекси....
Ключовата дума е "свободно" носене.Ако си представяш всеки втори препасал калашник,изобщо не става въпрос за това.За кно за самозащита,с разрешително издадено по надлежния ред,под строг контрол след съответен изпит за боравене.Психологическа оценка на притежаващия.Контрол на боеприпасите разрешени за самозащита като количество и вид.Собственост освен недвижима има и движима такава,ако някой те изхвърли от колата ти насред улицата какво ще направиш,ще извадиш розова кърпичка да му помахаш ли?Ако физически заплаши семейството ти или детето ти недай си боже пак ли ще си на мнение,че не ти трябва оръжие?Комплексари винаги ще има,това е ясно сигурно ще има и "избили съчми" само дето тия и сега си имат...Хладно,огнестрелно.Който иска да има оръжие си купува без НИКАКЪВ ама никакъв проблем.Кеф ти късо,кеф ти дълго.Пари да имаш.С тая разлика,че престъпника ще те свири и после ще го унищожи а хваналия се за палците ше си ти и такива като теб.Дето нямат нужда от защита....На скоро в един щатски сайт имаше новина за млада жена нападната от изнасилвач...Момичето вади револвер и праща мераклията във вечните ловни полета.Полицията идва описва местопрестъплението и прибира трупа.За това иде реч.
Link to comment
Share on other sites

Който иска да има оръжие си купува без НИКАКЪВ ама никакъв проблем.

 

Що се отнася до България СИЛНО сте се объркали по тоя въпрос...

Link to comment
Share on other sites

аз пък нещо не успявам да открия истинска статистика за корелацията между "свободното" притежаване на оръжия и намаляне на броя на криминалните случаи с насилие.

дядо, я като един по-професионален гуглист, можеш да изкопчиш някакво доказателство за тази твоя опорна точка?

Link to comment
Share on other sites

...

Ето за това говоря

 

 

 

 

аз пък нещо не успявам да открия истинска статистика за корелацията между "свободното" притежаване на оръжия и намаляне на броя на криминалните случаи с насилие.

дядо, я като един по-професионален гуглист, можеш да изкопчиш някакво доказателство за тази твоя опорна точка?

http://www.cato.org/publications/commentary/gun-control-myths-realities

 

На въпроса ти http://people.howstuffworks.com/strict-gun-laws-less-crime1.htm

 

 

As it turns out, though, in the United States and the rest of the developed world, total murder and suicide rates, from all causes, do not increase with rates of gun ownership -- or drop under tougher gun laws

Link to comment
Share on other sites

Ключовата дума е "свободно" носене.Ако си представяш всеки втори препасал калашник,изобщо не става въпрос за това.За кно за самозащита,с разрешително издадено по надлежния ред,под строг контрол след съответен изпит за боравене.Психологическа оценка на притежаващия.Контрол на боеприпасите разрешени за самозащита като количество и вид.Собственост освен недвижима има и движима такава,ако някой те изхвърли от колата ти насред улицата какво ще направиш,ще извадиш розова кърпичка да му помахаш ли?Ако физически заплаши семейството ти или детето ти недай си боже пак ли ще си на мнение,че не ти трябва оръжие?Комплексари винаги ще има,това е ясно сигурно ще има и "избили съчми" само дето тия и сега си имат...Хладно,огнестрелно.Който иска да има оръжие си купува без НИКАКЪВ ама никакъв проблем.Кеф ти късо,кеф ти дълго.Пари да имаш.С тая разлика,че престъпника ще те свири и после ще го унищожи а хваналия се за палците ше си ти и такива като теб.Дето нямат нужда от защита....На скоро в един щатски сайт имаше новина за млада жена нападната от изнасилвач...Момичето вади револвер и праща мераклията във вечните ловни полета.Полицията идва описва местопрестъплението и прибира трупа.За това иде реч.

Ти даваш частен пример за САЩ, аз дадох частен пример за БЪЛГАРИЯ. Твоето е изнасилване, моето беше парко място.

 

Май всички трябва да си излезете от вкъщи и да прогледнете какви боклуци се разхождат по улиците, защото живеете в някакъв си ваш свят.

 

Българина не спазва закони. Докато не спазва закони, няма как да употребява оръжие разумно.

Link to comment
Share on other sites

Оръжието в частни ръце има място единствено в рамките на дома!

Всеки има акъл и носи отговорност за действията си. Един откачен и от собствения си дом може да започне да стреля по хората (даже наскоро май имаше подобен случай)

Link to comment
Share on other sites

Българина не спазва закони. Докато не спазва закони, няма как да употребява оръжие разумно.

 

Добави в тая схема и циганина....

Link to comment
Share on other sites

Ти даваш частен пример за САЩ, аз дадох частен пример за БЪЛГАРИЯ. Твоето е изнасилване, моето беше парко място.

 

Май всички трябва да си излезете от вкъщи и да прогледнете какви боклуци се разхождат по улиците, защото живеете в някакъв си ваш свят.

 

Българина не спазва закони. Докато не спазва закони, няма как да употребява оръжие разумно.

Да те питам нещо - смяташ ли че над 50% от целокупното българско население са изроди?

Link to comment
Share on other sites

Да те питам нещо - смяташ ли че над 50% от целокупното българско население са изроди?

Не, но и не смятам, че трябва да си изрод, за да злоупотребиш с нещо, особено ако то те прави, по-велик от останалите. Татковите синчета ще почнат да се стрелят по дискотеките заради жени, бутане и по-добра резервация. И ще им се разминава, както им се разминават побоите сега.

Link to comment
Share on other sites

Не, но и не смятам, че трябва да си изрод, за да злоупотребиш с нещо, особено ако то те прави, по-велик от останалите. Татковите синчета ще почнат да се стрелят по дискотеките заради жени, бутане и по-добра резервация. И ще им се разминава, както им се разминават побоите сега.

ИДЕАЛНО! Естествен подбор в най-добрия си вид. И без това има излищък на такива. Най-хубаво е да им връчим по един патлак и да се изтрепат един друг.

 

Особенно пък в циганските махали - за нула време драстично ще намалее населението. Точно 5 сватби са необходими и ще е наполовина. Това последното го разглеждай като бонус

 

Над 80% от българското населене няма работа дори да припарва до оръжие.

Майна ти как заспиваш изобщо? Че те една част и без това имат. А друга дали ще са с хладно оръжие или огнестрелно няма особенно значение.

 

Та ако смяташ, че само 2ма на 10 човека които срещаш са "нормални" просто не знам как не притичваш, когато излизаш навън. Охрана не си ли си взел вече?

Link to comment
Share on other sites

ИДЕАЛНО! Естествен подбор в най-добрия си вид. И без това има излищък на такива. Най-хубаво е да им връчим по един патлак и да се изтрепат един друг.

 

Особенно пък в циганските махали - за нула време драстично ще намалее населението. Точно 5 сватби са необходими и ще е наполовина. Това последното го разглеждай като бонус

 

Тук вече стана пределно ясно, че няма какво повече да коментираме по тоя въпрос.... 

Link to comment
Share on other sites

Тук вече стана пределно ясно, че няма какво повече да коментираме по тоя въпрос....

То аз като чета какви ми ги пишеш отдавна е ясно, че смисъл 2мата да спорим няма, ами кажи кога ще пием бира/кафе/квото там :)

Link to comment
Share on other sites

Само ако обещаеш да не ми говориш подобни глупости  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

А за пиенето - ние само от 5-6 години се каним май, класици в жанра...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Галине, помниш ли муцубишито в хола (някаква 12ка беше инвертор без кой знае колко екстри). В момента работи на 31 градуса на макс и нямам спомени да се е размразявал. Или ако го прави е за съвсем кратко и доста незабележимо. Егати железното добиче е тоя климатик (да чукна на дърво, че е вече 9 годишен)

 

 

Ето това наричам аз надеждна техника. 9 години и цъкаш копчето и то работи. До тука за тези 9 години ти си го чистил 3 пъти мисля и това му е всичко, което съм правил по него. Шапка им свалям на японците.

 

А май някакъв камион даже го беше блъснал ако си спомняш понеже стойката на която е монтиран беше леко изкривена.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...