Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ся па и снимки. С жената около мен? За РД-то са ми обещали телескоп, може и да има снимки. Или като оправим кочината, елате да пийнем.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Хипертуршия(трофия) на носната лигавица. И не щат да ме пускат... пусти клинични пътечки...

Е как поне 3 до 5 дни тряя да кибичиш там за да лапат парички...

 

Ти даваш частен пример за САЩ, аз дадох частен пример за БЪЛГАРИЯ. Твоето е изнасилване, моето беше парко място.

 

Май всички трябва да си излезете от вкъщи и да прогледнете какви боклуци се разхождат по улиците, защото живеете в някакъв си ваш свят.

 

Българина не спазва закони. Докато не спазва закони, няма как да употребява оръжие разумно.

 

Ти не се ли усещаш, че самия пример който даваш е в полза на защита за носене на оръжие? Това малко лайненце с Q7 което изкара пистолет за парко място така или иначе си има пистолет, но знаейки че почти никой друг няма се чувства много велик и силен с него. Дали обаче ако знаеше, че всеки може да има законно пистолет и при това му дървене можеше и другите да изкарат оръжие и да му го натикат в задника, щеше да е толкова надъхан? Как да ти се обясни, че с досатъчно пари и малко подходящи познати може да си набавиш незаконно даже и автоматично оръжие

Link to comment
Share on other sites

Минималната е три дни, а сега с тия чести проверки не смеят и да пускат болните по домовете както преди...

Не. Всичко зависи от клиничната пътека. Има по 5 има и по 7 дни. Ако ми кажеш номера на клиничната пътека ще мога да ти отговоря с повече подробности

 

И да, идиотско е когато трябва да стоиш 3 дни защото по КП е толкова, а ако дойдат на проверка и видят че пациента го няма, се води документна измама. Нищо, че за същото нещо, когато си платихме вместо за 3 дни стана за 3 часа, но пък платихме 200 кинта а не 0лв.

 

Чудесата на частното здравеопазване :)

 

Споменавал ли съм че мразя от все сърце държавни регулации, държавни предприятия и изобщо всякакви държавни алабализми където някой "умен" чиновник измисля как трябва да се правят нещатата защото после той дава парите, които преди това е прибрал от нас?

Link to comment
Share on other sites

Видене, казвал ли съм ти да не се препираш неподготвен?

Клинични пътеки

 

 

 

Мин. Клинична

престой КП № пътека

-------------------------------------------------------

1 004 Субарахноиден кръвоизлив

1 027 Интервенционални процедури при заболявания на гастроинтестиналния тракт с неголям обем и сложност

1 044 Ендоваскуларно лечение на екстракраниални съдове

1 045 Интервенционално лечение и свързани с него диагностични катетеризации при сърдечно-съдови заболявания

1 047.1 Нестабилна форма на ангина пекторис/остър миокарден инфаркт без инвазивно изследване и/или интервенционално лечение с насочване за ранна коронанография и болничен престой до 1 ден

1 050 Остър коронарен синдром с персистираща елевация на ST сегмент с фибринолитик

1 056 Ритъмни и проводни нарушения

1 070 Трансуретрално оперативно лечение при онкологични заболявания на пикочния мехур: стадии T1-3, N0-2, M0-1

1 074 Консервативно лечение на продължителна бъбречна колика

1 075 Бъбречно-каменна болест: уролитиаза – екстракорпорална литотрипсия

1 076 Ендоскопски процедури при обструкции на горните пикочни пътища

1 078 Оперативни процедури върху мъжка полова система

1 083 Ендоскопски процедури при обструкции на долните пикочни пътища

1 107 Заболяванията на щитовидната жлеза с инструментална диагностика

1 116.1 Консервативно лечение на световъртеж, разстройства в равновесието от периферен и централен тип (диагностична)

1 129 Интензивно лечение на коматозни състояния, неиндицирани от травма

1 130 Интензивно лечение при комбинирани и/или съчетани травми

1 131 Оперативно отстраняване на катаракта

1 133 Хирургично лечение на глаукома

1 134 Хирургични интервенции върху окото и придатъците му със среден обем и сложност

1 135 Хирургични интервенции върху придатъците на окото с голям обем и сложност

1 140 Хирургия на задния очен сегмент при заболявания на ретина, стъкловидно тяло и травми

1 142.1 Преждевременно прекъсване на бременността спонтанно или по медицински показания до 13 гест. с. включително

1 142.2 Преждевременно прекъсване на бременността спонтанно или по медицински показания от 14 гест. с. до 26 г.с. на плода

1 149 Оперативни интервенции чрез долен достъп за отстраняване на болестни изменения или инвазивно изследване на женските полови органи

1 164 Оперативни процедури върху апендикс

1 166 Хирургични интервенции на ануса и перианалното пространство

1 167 Оперативни процедури при хернии

1 170 Лапароскопска холецистектомия

1 180 Оперативни интервенции върху гърда с локална ексцизия и биопсия

1 185 Лечение на тумори на кожа и лигавици - злокачествени и доброкачествени новообразувания с минимален болничен престой 1 ден

1 188 Оперативни процедури върху щитовидна и паращитовидни жлези със среден обем и сложност

1 193 Спешни оперативни интервенции без съдова реконструкция при болни със съдови заболявания (тромбектомии, емболектомии, ампутации и симпатектомии)

1 196 Оперативно лечение при варикозна болест и усложненията й

1 197 Конструиране на постоянен съдов достъп за хрониохемодиализа и за поставяне на порт-а-кат за химиотерапия

1 218 Малки оперативни процедури на таза и долния крайник

1 219 Артроскопски процедури в областта на скелетно-мускулната система

1 223 Малки оперативни процедури на раменен пояс и горен крайник

1 262 Оперативни процедури в лицево-челюстната област с малък обем и сложност

1 284 Оперативно лечение на последствията от изгаряне и травма на кожата и подкожната тъкан

1 285 Оперативно лечение на кожни дефекти от различно естество, налагащи пластично възстановяване

1 308 Диагностика и лечение на остри внезапно възникнали състояния в детската възраст

2 035 Хронични вирусни хепатити

2 040.2 Постоянна електрокардиостимулация с имплантация на ресинхронизираща система за стимулация или автоматичен кардиовертер дефибрилатор

2 041 Интервенционално лечение и свързани с него диагностични катетеризации при сърдечни аритмии

2 047.2 НЕСТАБИЛНА ФОРМА НА АНГИНА ПЕКТОРИС/ОСТЪР МИОКАРДЕН ИНФАРКТ БЕЗ ИНВАЗИВНО ИЗСЛЕДВАНЕ И/ИЛИ ИНТЕРВЕНЦИОНАЛНО ЛЕЧЕНИЕ БЕЗ НАСОЧВАНЕ ЗА РАННА КОРОНАРОГРАФИЯ И С МИНИМАЛЕН БОЛНИЧЕН ПРЕСТОЙ 2 ДНИ

2 048 Нестабилна форма на ангина пекторис с инвазивно изследване

2 049 Нестабилна форма на ангина пекторис с интервенционално лечение

2 072 Трансуретрална простатектомия

2 077 Оперативни процедури при вродени заболявания на пикочо-половата система

2 081 Оперативни процедури при инконтиненция на урината

2 084 Оперативни процедури при травми на долните пикочни пътища

2 098.2 Високоспециализирани интервенционални процедури в пулмологията

2 118 Хирургично лечение при заболявания на външно ухо и тъпанчева мембрана

2 120 Хирургично лечение при хронични заболявания на сливиците

2 121 Микроларингохирургия на тумори и стенози на ларинкса и трахеята

2 123 ОПЕРАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ НА НАРУШЕНО НОСНО ДИШАНЕ

2 127 Чужди тела в дихателните пътища и хранопровода

2 128 Неоперативно лечение на стенози и стриктури на хранопровода

2 136 Други операции на очната ябълка с голям обем и сложност

2 137 Кератопластика

2 138 Консервативно лечение на глаукома, съдови заболявания на окото и неперфоративни травми

2 139 Консервативно лечение при инфекции и възпалителни заболявания на окото и придатъците му

2 148 Оперативни процедури за задържане на бременност след хабитуални (поне 2) аборта и/или многоплодна бременност и/или инвитро оплождане и/или състояние след операция на маточната шийка (конизация, ампутация или трахелектомия)

2 162 Оперативни процедури на тънки и дебели черва със среден обем и сложност при лица над 18 години

2 168 Оперативни процедури при хернии с инкарцерация

2 169 Конвенционална холецистектомия

2 175 Оперативни процедури върху панкреас и дистален холедох със среден обем и сложност

2 179 ОПЕРАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ НА ОНКОЛОГИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ НА ГЪРДАТА: СТАДИИ Tis 1-4 N 0-2 M0-1

2 183 Консервативно лечение при остри коремни заболявания

2 184.1 Оперативни интервенции при инфекции на меките и костни тъкани

2 187 Оперативни процедури върху щитовидна и паращитовидни жлези с голям и много голям обем и сложност

2 191 Оперативно лечение на хронична съдова недостатъчност във феморо-поплитеалния и аксило-брахиалния сегмент

2 192 Оперативно лечение на клонове на аортната дъга

2 204 Периферни и черепно-мозъчни нерви (екстракраниална част) - оперативно лечение

2 222 Средни оперативни процедури в областта на раменния пояс и горния крайник

2 232 Паразитози

2 256 Метаболитна брахитерапия с ниски активности

2 261 Оперативни процедури в лицево-челюстната област със среден обем и сложност

2 263 Хирургично лечение на възпалителни процеси в областта на лицето и шията

2 266 Лечение на фрактури на лицевите и челюстните кости

2 286 Системни заболявания на съединителната тъкан при лица над 18 години

2 287 Системни заболявания на съединителната тъкан при лица под 18 години

2 288 Възпалителни ставни заболявания при лица над 18 години

2 289 Възпалителни ставни заболявания при лица под 18 години

2 290 Дегенеративни и обменни ставни заболявания при възраст над 18 години

2 291 Токсоалергични реакции при лица над 18 години

2 292 Токсоалергични реакции при лица под 18 години

2 298 Системно парентерално лекарствено лечение на солидни тумори с инфузионни режими с различна продължителност в дни

 

 

Е не ми се получава форматирането и това е. Тоя форум не разбира от таблици...

Link to comment
Share on other sites

Която минимална е ТРИ ДНИ. Кое е не-то?

Което е голяма дебилщина за мен : пресен пример скоро бях в Св. Георги един приятел хирург да ми оперира един обърнат косъм под мишницата беше станало малко абцесче, за операция която трая няколко минути ме караха да стоя в болница 3 дни, аз им казах че е абсурд и 3 дни за губене нямам, та едвам се уговорихме да ме пуснат и ако ме повикат да отида... Абсолютно разхищение на средства на касата...

Link to comment
Share on other sites

Ралекс прави чудеса... Бахти звяра. И не е скъп. Ебал съм ти Меглиото.

 

Тихо, тихо не го рекламирай, че ще почнат и него да го разреждат... ползвам само него по над 1г и нещо... още помпите на шишетата като им се чупеха... смениха и дизайни и т.н. всичките продукти са им добри макс 1/2 са разредени по мое мнение, а не като Мелио 1/6-/1/8 ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно разхищение на средства на касата...

Всъщност касата няма как да плати по-малко след като е по тази клинична пътека. Аз затова си плащам когато мога и не се занимавам с глупости. На теб за това нещо колко щяха да ти поискат ако не беше по КП? Попита ли? Че току-виж е било не повече от 50лв или 70 с упойката..

Та Видене видя ли че има цели 89 клинични пътеки, където минималния престой е по-малко от 3 дена?

 

Ще те отуча да спориш с мен неподготвен ама да видим кога ще е :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност касата няма как да плати по-малко след като е по тази клинична пътека. Аз затова си плащам когато мога и не се занимавам с глупости. На теб за това нещо колко щяха да ти поискат ако не беше по КП? Попита ли? Че току-виж е било не повече от 50лв или 70 с упойката..

Та Видене видя ли че има цели 89 клинични пътеки, където минималния престой е по-малко от 3 дена?

 

Ще те отуча да спориш с мен неподготвен ама да видим кога ще е :)

Знам че няма как да плати по-малко по тази клинична пътека, аз имам предвид че е дебилно да са предвидени минимум 3 дни за тази елементарна операцийка :)

Link to comment
Share on other sites

Знам че няма как да плати по-малко по тази клинична пътека, аз имам предвид че е дебилно да са предвидени минимум 3 дни за тази елементарна операцийка :)

За тази конкретно е дебилно да. Също така е ненужно в общия случай да ти направят и кръвните изследвания, които са ти правили. Но има случаи когато не е и те тях хващат. А реално разхищението не е кой знае какво - те легла имат, храненето ти през тези 3 дена е средно на стойност под 5лв/ден (знам за една болница, където е 1.50 даже) така че им е все едно дали ти ще си загубиш 3, 5 или 7 дена

Link to comment
Share on other sites

За тази конкретно е дебилно да. Също така е ненужно в общия случай да ти направят и кръвните изследвания, които са ти правили. Но има случаи когато не е и те тях хващат. А реално разхищението не е кой знае какво - те легла имат, храненето ти през тези 3 дена е средно на стойност под 5лв/ден (знам за една болница, където е 1.50 даже) така че им е все едно дали ти ще си загубиш 3, 5 или 7 дена

Разхищението обаче има и друга страна: айде моята работа е такава, че мога да си отсъствам когато искам ама то си е за мен просто не взимам пари, ама повечето хора които са на заплата през тези 3-5-7 дни са в болнични, които им се плащат от държавата - още едно разхищение, и като добавим и пропуснатите ползи за бизнеса заради отсъствието на съответния индивид и...

Link to comment
Share on other sites

Подобно е положението с цените на лекарствата покрити от здравна каса. Тази схема не сме я измислили ние. В цял свят точат застраховките по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Ти не се ли усещаш, че самия пример който даваш е в полза на защита за носене на оръжие? Това малко лайненце с Q7 което изкара пистолет за парко място така или иначе си има пистолет, но знаейки че почти никой друг няма се чувства много велик и силен с него. Дали обаче ако знаеше, че всеки може да има законно пистолет и при това му дървене можеше и другите да изкарат оръжие и да му го натикат в задника, щеше да е толкова надъхан? Как да ти се обясни, че с досатъчно пари и малко подходящи познати може да си набавиш незаконно даже и автоматично оръжие

 

Мнооооого филми гледате... Или щото си мислиш, че си рамбо, като видиш оръжие насочено към теб - хоп, едно кълбо напред и вадиш твоето и почваме Die Hard 10...или Рамбо - Първа кръв. И това лайненце имаше ГАЗОВ пистолет. ГАЗОВ! Ако беше боен, онзи тип, ранения, нямаше да е жив. Да се уточним!

 

А ти ако искаш газово оръжие - прав ти път. Купува се абсолютно легално и не се изисква кой знае какво за регистрацията му. Нали щото опирате до това, че трябвало да се носи оръжите - не ви виждам да се разкарвате с позволеното от закона...

 

 

Edit: И да добавя - дори и в момента, закона позволява притежанието и употребата за самозащита на бойни огнестрелни оръжия. Вие що нямате, като това ще ви даде така желаната сигурност?

Link to comment
Share on other sites

Разхищението обаче има и друга страна: айде моята работа е такава, че мога да си отсъствам когато искам ама то си е за мен просто не взимам пари, ама повечето хора които са на заплата през тези 3-5-7 дни са в болнични, които им се плащат от държавата - още едно разхищение, и като добавим и пропуснатите ползи за бизнеса заради отсъствието на съответния индивид и...

Моля? Кой плащал 3те ти дни болнични??? Я пробвай пак?

...не ви виждам да се разкарвате с позволеното от закона...

Защото извадиш ли газов пистолет освен да го размахваш и да се правиш на велик най-много да се озовеш с него в задника си. Някой да е ранен от такъв пистолет е изключение.

Link to comment
Share on other sites

Защото извадиш ли газов пистолет освен да го размахваш и да се правиш на велик най-много да се озовеш с него в задника си. Някой да е ранен от такъв пистолет е изключение.

 

Добре - тогава питам:

 

 

Edit: И да добавя - дори и в момента, закона позволява притежанието и употребата за самозащита на бойни огнестрелни оръжия. Вие що нямате, като това ще ви даде така желаната сигурност?

 

Въпреки, че в суматохата трудно ще се разбере тоя пистолет газов ли е или боен...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...