Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз си ходя с палка(сгъваема, стоманена) на вратата на колата. За другото се замислям да си купя или една страйкболна реплика на АКСУ или истински, но без затвор. Пак е за парлама, ма си е стряскащо някой да ти насочи автомат. Даже страйкболната е за предпочитане, щото повечето по мощност се доближават до травматиците, а се продават без разрешително ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не може да става и дума за паралел между България и Тексас. Докато в Тексас имат вековни традиции в носенето на оръжие, повода и начина на употреба, то в България с 300% важи поговорката "Пази Боже, сляпо да прогледа!"

Link to comment
Share on other sites

Да. Несмъртоносните огнестрелни оръжия, които НЕ са газови, са травматици. За тях се иска разрешително. Ако ще си вадиш разрешително, си купи истинско оръжие. Другото са глупости.

Link to comment
Share on other sites

Ето това наричам аз надеждна техника. 9 години и цъкаш копчето и то работи. До тука за тези 9 години ти си го чистил 3 пъти мисля и това му е всичко, което съм правил по него. Шапка им свалям на японците.

 

А май някакъв камион даже го беше блъснал ако си спомняш понеже стойката на която е монтиран беше леко изкривена.

Ъхъ, така е. Някаква авто вишка го беше изтресла, та му изпъвах и тенекиите, че ти шумеше :))

Аз за какво мислиш, че се и кръстя с тази марка ;)

Link to comment
Share on other sites

Чак пък вековна, Тексас е на 300г държава, и ни сравняваш при нашите вековни традиции в носенето на оръжия, има няма 1330 г повече от 13 века.

Link to comment
Share on other sites

От които 700г са ни били забранявани оръжията. И не говорим за велможи, а за простолюдие - то винаги е било с ограничен достъп до оръжие. Макар, че косата си е бая страшно оръжие срещу конницата.

Link to comment
Share on other sites

Чак пък вековна, Тексас е на 300г държава, и ни сравняваш при нашите вековни традиции в носенето на оръжия, има няма 1330 г повече от 13 века.

 

Ми да - те бъдещите тексасци преди 300 години са слезли от кактусите.

Link to comment
Share on other sites

Като почнем от племето на Хан Аспарух, минем през хайдутите по времето на турското робство, също партизаните, та чак до наши дни, българина винаги е боравил с оръжие, било то хладно или огнестрелно, законно или незаконно. Ако говорим за традиции.

В тоя ред на мисли, знаете ли, че за Калофер се носи "легенда" (то си е самата истина) че може да удържи сухопътно нападение в продължение на 2 седмици без външна помощ само със собствено снаряжение. Всяка нова година или празник или родило се дете, сватба и т.н. там става като война. Лично съм виждал на нова година 12.7 мм тежка къртечница на терасата на една къща как мята метър и половина огън отпред, докато и се зачерви цевта.


Ми да - те бъдещите тексасци преди 300 години са слезли от кактусите.

 

Ами горе-долу си е баш така. 51.gif

Link to comment
Share on other sites

За 60 години Народна власт всичко изкараха с хастара навън. Тези дето имаха оръжия им ги взеха, на катунарите пък им дадоха и станаха милиционери. За какви традиции говорим?

Link to comment
Share on other sites

Оръжието в частни ръце има място единствено в рамките на дома!

 

Що ли ми се струва, че ти пропуснаха това мнение....с което и аз съм абсолютно съгласен. Навън - без оръжие, но влезе ли ти в къщата - да има опцията да не излезе...особено пък по тъмно.

Link to comment
Share on other sites

Бедните Българи.Не мога да ви опиша кво беше в била.Все едно сички са стояли в дупки и ся са решили да пазаруват...

Link to comment
Share on other sites

Мога да си го представя.Подобно е и в Лекси на Гранда.И във всеки Кауфланд.ВСЕКИ ДЕН.Хората масово дават храна за стомаха,да не кажа направо,че му слугуват,за сърцето и мозъка -нищо...

Link to comment
Share on other sites

В дните, когато кюфтетата в Била са в промоция, е най-голям гъч. Трупат се пред витрината и чакат да дойде следващата доза. А тези кюфтета са едни от най-гадните, които съм опитвал. Думата ПРОМОЦИЯ е магическа :)

Link to comment
Share on other sites

С всичко що е мляно или от мляно месо и стои на магазински щанд би трябвало да се борави както следва, с гумени ръкавици, плюс плащ-противогаз и задължително приемане на доза хлорамфеникол след досега с такива неща. Ако искате да си спестите антибиотика, който е известен с това, че умрели вади от гроба, а живите ги полага в него, ползвайте възможно по-дълга чаталеста пръчка, която се изгаря след това!

Link to comment
Share on other sites

статии от журналисти. питах за реална статистика.

В дъжава, управлявана последните еди колко си години от либерали? Ти още малко ще искаш Сталин да се извини на семействата на изтрепаните от него

Link to comment
Share on other sites

Ники, какво ти влияе толкова силно, почти фашистки напоследък? Що не идеш направо да застреляш Станишката?  :laughing:

 

=================

 

Наско, жив и ЗДРАВ! И прав, корав и наточен! НАЗДРАВЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

"Повече няма да пия" конституира някакъв момент на спиране на пиенето, така щото то да не се подновява повече, евентуално.... Какво правим обаче, когато такъв момент няма?!?!??!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...