Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ето и историческите случаи, в които хората са били принуждавани да си затварят прозорците и да не си подават носа навън:

1. В Османската империя, когато султанската дъщеря е отивала на хамам
2. Когато султана, Великия везир или пашата са извеждали харемите си на разходка
3. Когато лейди Годайва язди гола по улиците на Ковънтри, за да умилостиви жестокия си съпруг и да го накара да опрости данъците на хората. Заповедта била нарушена само от един човек, известен като Peeping Tom.
4. Когато самодивите излизали в Балкана и слизали до селата

Изберете към кое от горните да причислите посещението у нас на Джон Кери или на Берлускони?

Link to comment
Share on other sites

 

Изберете към кое от горните да причислите посещението у нас на Джон Кери или на Берлускони?

 

 

Това е по причина, че тогава все още е нямало Sniper_by_infinity0.gif

Link to comment
Share on other sites

Спомняте ли си спора за оръжията и свободната им продажба. Хвърлете едно око на това видео: http://www.ijreview.com/2015/01/232305-99-two-guys-guns-try-rob-restaurant-unfortunately-customer-ideas/?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_content=conservativedaily&utm_campaign=Crime

Link to comment
Share on other sites

Дедо, живееш в някакъв по-добър свят, наистина... Евала на човека, че е имал ташаците да ги защити тея хора, но една птичка пролет не прави. А ние в България сме си в дълбока зима...

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега, г-н свободно притежание на оръжие, си го представи този с пушка в ръцете и спри с тия глупости вече!

 

30-cigani-prebiha-policai-91344.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дедо, живееш в някакъв по-добър свят, наистина... Евала на човека, че е имал ташаците да ги защити тея хора, но една птичка пролет не прави. А ние в България сме си в дълбока зима...

Работата е там, че ако разрешиш продажбата на оръжие доста хора няма да си вземат, но доста от тези, които си вземат първо ще са далече по-отговорни и второ бандитите няма да са единствените въоръжени (както е в момента).

 

Разликата е, че за подобни случаи рядко се споменава, защото не е нищо интересно - направил се някой на бабаит, друг взел че му свил сърмите. Докато за откачалките изпозастреляли този и онзи се говори много, защото е "новина". Както една журналистка преди години каза: "нас добрите новини не ни вълнуват, защото не те вдигат рейтинга и те са сензации".

 

А от въоръжен народ се страхуват единствено слабите управници.

Хайде сега, г-н свободно притежание на оръжие, си го представи този с пушка в ръцете и спри с тия глупости вече!

 

...

Хайде сега си представи с пушка и още 20 българи и какво ще стане ако този извади пушката си.

 

И Видене, престанете да третирате останалите все едно са малки деца и трябва да ги предпазим от самите тях. Има си закон - като направи нещо влиза после в затвора. Всеки носи отговорност за действията си.

 

 

 

skeleton-santa-claus-Terry-Pratchett-com

skeleton-santa-claus-Terry-Pratchett-com

skeleton-santa-claus-Terry-Pratchett-com

Link to comment
Share on other sites

По твоята "логика" вскяа вечер ще е нормално да има престрелки между 5-10 и повече човека и по 10-15 трупа. По-голяма тъпотия не мисля, че може да има. Първо не 20, а 2 няма да извадят нищо, освен лайна и второ, ако са 20 и 40 нгови извадят отзад? Ти верно ли не вдяваш какво ти казвам??? Що за тъпи разсъждения??? 

Link to comment
Share on other sites

По моята логика няма да има нищо, защото стрелящите съвсем нормално ще попаднат в пандиза. Що за тъпи разсъждения от твоя страна?

 

И трето - ти верно ли мислиш, че изродите са повече от свестните хора?

Link to comment
Share on other sites

По твоята "логика" вскяа вечер ще е нормално да има престрелки между 5-10 и повече човека и по 10-15 трупа. По-голяма тъпотия не мисля, че може да има. Първо не 20, а 2 няма да извадят нищо, освен лайна и второ, ако са 20 и 40 нгови извадят отзад? Ти верно ли не вдяваш какво ти казвам??? Що за тъпи разсъждения??? 

Еми тъкмо мършите ще се изпотрепят по-бързо, като почнат да се правят едни на други кой е по-велик, па барем тия по-свястните дето останат, се пооправим малко.

Link to comment
Share on other sites

По моята логика няма да има нищо, защото стрелящите съвсем нормално ще попаднат в пандиза. Що за тъпи разсъждения от твоя страна?

 

И трето - ти верно ли мислиш, че изродите са повече от свестните хора?

 

1. Да, ще попаднат в пандиза, след като изпоизтрелят достатъчно патрони. Какво ще се случи куршумите обаче - теб май изобщо не те засяга... 

2. Изродите не са повече от нормалните хора, но може би са наравно със свестните и съвестните. Така казано, к'ва е файдата, като един тъпанар може да навреди на доста свестни и нормални хора преди да бъде спрян?

3. Мисля, че всички се обединихме около идеята, че оръжие трябва да е позволено само вкъщи при самозащита. Извън недвижимото ти имущество, оръжието няма място.

Link to comment
Share on other sites

1. Да, ще попаднат в пандиза, след като изпоизтрелят достатъчно патрони. Какво ще се случи куршумите обаче - теб май изобщо не те засяга... 

2. Изродите не са повече от нормалните хора, но може би са наравно със свестните и съвестните. Така казано, к'ва е файдата, като един тъпанар може да навреди на доста свестни и нормални хора преди да бъде спрян?

3. Мисля, че всички се обединихме около идеята, че оръжие трябва да е позволено само вкъщи при самозащита. Извън недвижимото ти имущество, оръжието няма място.

 

1. определено ме засяга, след като подхващам темата за 2ри път

2. няма такова нещо. ако според теб всеки 2ри човек, който срещаш е кретен и се плашиш от него не искам да мисля как живееш

3. и тук си в грешка. измежду пишещите ми опонирахте няколко човека. от това не следва, че всички мислят като вас

Link to comment
Share on other sites

1. Еми при една престрелка замисли се колко патрон ще иде :)

2. Не, не живея в страх, просто правя разлика между някакви нормални и някакви съвестни хора, които биха направили такова нещо, като онзи тип.

3. Да, съгласен, малко пресилих нещата. Но все пак държа на таз идея, поне аз.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не си пресилил и в цял свят, където оръжието е разрешено е така. 

 

Ники явно освен на тема пиене, е тотално неграмотен и на тема оръжие. На бас, че няма такова, а и да има- няма да знае какво да прави с него и ще трябва да пили мушката, както се казва в един стар лаф.

 

Продължавам да не мога да повярвам, че един толкова интелигентен човек може да говори такива откровени глупости....  

Link to comment
Share on other sites

1. определено ме засяга, след като подхващам темата за 2ри път

2. няма такова нещо. ако според теб всеки 2ри човек, който срещаш е кретен и се плашиш от него не искам да мисля как живееш

3. и тук си в грешка. измежду пишещите ми опонирахте няколко човека. от това не следва, че всички мислят като вас

Дядо, ако някой вече е изкарал оръжие, трябват си сериозни топки, че тепърва да седнеш да се присягаш за твоето.

Ваденето на оръжие от някой друг, единствено би влошило ситуация която може да свърши без жертви. 

Link to comment
Share on other sites

Не, колега - грешиш! Вади един, срещу него вадят пет, отзад вадят още десет, после идват още 30, почват се и проблема се решава!!!  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за правото на носене на травматично оръжие. Не газовите плюкалки(които също могат да бъдат опасни, ако знаеш как), а травматичното. И с абсолютни наказания за употребата му. Но за народ като нашия и това не е управия - на нас ни трябва тояга, че иначе в прави път не влизаме.

 

Имам и други съображения, за КСО например, ма ше вземат всякакви експерти и народо-психолози да ми обясняят... 

Link to comment
Share on other sites

По моята логика няма да има нищо, защото стрелящите съвсем нормално ще попаднат в пандиза. Що за тъпи разсъждения от твоя страна?

 

И трето - ти верно ли мислиш, че изродите са повече от свестните хора?

На свестните хора също им избичват съчмите. Свободното носене на оръжие ще е лесен одушник на всякакви комплекси. Нещо не те кефи - хоп, пистолет. Мен едно време ме гонеха из квартала да ме бият, защото колелото ми беше по-хубаво от техните и приятелките им харесваха мен. Ако тия хора имат оръжие, какво мислиш, че ще се случи?

 

Не знам дали знаеш, но ти и сега можеш да си купиш пистолет ако искаш. Самоче не само срещу лична карта.

 

1. определено ме засяга, след като подхващам темата за 2ри път

2. няма такова нещо. ако според теб всеки 2ри човек, който срещаш е кретен и се плашиш от него не искам да мисля как живееш

3. и тук си в грешка. измежду пишещите ми опонирахте няколко човека. от това не следва, че всички мислят като вас

 

Имаш нужда от повече контакти с непознати хора.

Link to comment
Share on other sites

На свестните хора също им избичват съчмите

..... 

Не знам дали знаеш, но ти и сега можеш да си купиш пистолет ако искаш. Самоче не само срещу лична карта.

 

Ти вадил ли си необходимите документи? Защото ако беше ги вадил нямаше да говориш така. 

 

Между другото знаеш ли какво е чувството когато хванеш "желязото" и осъзнаеш, че натиснеш ли спусъка връщане назад няма и този пред теб колкото и да ти е антипатичен няма да можеш да му се извиниш?

 

Не, колега - грешиш! Вади един, срещу него вадят пет, отзад вадят още десет, после идват още 30, почват се и проблема се решава!!!  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

На тази глупост няма да си направя труда да отговоря.

 

 

Дядо, ако някой вече е изкарал оръжие, трябват си сериозни топки, че тепърва да седнеш да се присягаш за твоето.

Ваденето на оръжие от някой друг, единствено би влошило ситуация която може да свърши без жертви.

Нищо подобно. Ако това беше така то в Тексас жив човек нямаше да е останал.

 

Освен това защо всеки предполага, че оръжието ще бъде насочено срещу теб. То е повече от явно, дори за малките деца, че ако някой вече е извадил патлака и го е насочил срещу теб, то ако ти тепърва да тръгнеш да го вадиш - няма да успееш да го изпревариш. Работата е там, че хората не сме вълци единаци и винаги има и други хора наоколо.

1. Еми при една престрелка замисли се колко патрон ще иде :)

2. Не, не живея в страх, просто правя разлика между някакви нормални и някакви съвестни хора, които биха направили такова нещо, като онзи тип.

3. Да, съгласен, малко пресилих нещата. Но все пак държа на таз идея, поне аз.

1. Ами колко да иде - колкото има в пълнителя най-много. Съмнява ме някой да носи резервен, освен ако не отива на стрелбище. Поне измежду моите познати, които имат - нито един не носи резервен пълнител. Това оръжие се носи с цел самоотбрана, а не водене на война

 

2. ОК. Значи според теб психически нестабилните хора са повече от тези, които осъзнават какво правят? Я пак? Считаш, че 80% от хората ако им избият чивиите ще изтрепят половината квартал ли? Верно?

 

3. Никой не те кара ти да носиш оръжие, но помисли кой в момента има. И реално забраната какъв ефект има изобщо? Кой е възпрепятстван да се сдобие и ако случайно се сдобие какво може да му се случи? Т.е. какво е предвиденото наказание за това?

 

Между другото в Германия преди Хитлер е било разрешено на населението да има оръжие. В Русия преди Сталин също. Хитлер по днешните стандарти си е направо "фешън" - пацифист (ужким - той е прокарал закона против свободната продажба на оръжие), защитник на животните, вегетарианец...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...