Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
djadomraz, да ти се похваля. Готвя се за един изпит и част от видео уроците ги чете индиец... с индийски акцент... Не знам как ще ги преживея. Вероятно без тях ще мина.
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, да ти се похваля. Готвя се за един изпит и част от видео уроците ги чете индиец... с индийски акцент... Не знам как ще ги преживея. Вероятно без тях ще мина.

 

Ванка, ще е ташак, ако Ники го разпознае... Едно е сигурно - няма да се учудя...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

 

Разбираш от антивирусни точно толкова колкото и от браузъри ;). Разписвам се с две ръце.

 

 

Лятото ако искаш може да пробваме да ти го оправим. Не е гаранция, че ще е за постоянно, но има голям шанс.

 

Майка ми така се е оправила за постоянно.... Споменаваше жената за нещо, къде четиринаестия - петнайстия метър.....

Не съм гад, Стоил се освини не аз :) Събирането лесна работа, млади сме все още, има време.

Не са прави! КОЙ ИЗЯДЕ КЕБАПА!?!

 

П.п. Освен това, Стоил доста се постара и вложи творчески подход момчето..., не може да му се отрече.... А и по времето, когато е посегнато на ОНЗИ кебап, той е бил извън играта и алибито му е желязно!

Аз лично го оставех стъклено оцъклен в тавана, гушейки изстрадала главица в стасьови обятия.....

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, да ти се похваля. Готвя се за един изпит и част от видео уроците ги чете индиец... с индийски акцент... Не знам как ще ги преживея. Вероятно без тях ще мина.

 

 

:lol: 

Link to comment
Share on other sites

Само за справка - отдавна нямам антивирусна, неведнъж дори го споменавам... 

 

Сложи си веднага, че не знаеш от къде може да ти дойде. Тва съвсем сериозно. И бекъп на снимките, че имаш много.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си веднага, че не знаеш от къде може да ти дойде. Тва съвсем сериозно. И бекъп на снимките, че имаш много.

 

Ами откак ми пукна дисплея на SII нищо не идва.... Нек'си тъпо, но упорито..... Не ще и не ще.. А бекъп вече има на 3 места, на косъм бяхме, Коста знае... 

Link to comment
Share on other sites

Аваста е институция! Всеки Клиент си го е турнал и няма сила да го убедиш, че му пречи на работата.

 

В случая някакъв нещастен администратор го е инсталирал

 

...

 

Всъщност той форума си беше доста позамрял преди да се включат няколко човека като него ама верно то и моя работа не е... можеш по случая да ме баннеш, даже ще ми направиш услуга.

 

djadomraz, да ти се похваля. Готвя се за един изпит и част от видео уроците ги чете индиец... с индийски акцент... Не знам как ще ги преживея. Вероятно без тях ще мина.

Ммммм чувството е уникално, нали? Акцента на шибаните пингвини ми лази по нервите. Дори когато са кадърни някак едвам ги изтрайвам, а тези са изключение. Това умни хора едно произношение да не могат да научат ами се излагат...

 

 

Ванка, ще е ташак, ако Ники го разпознае... Едно е сигурно - няма да се учудя...  :grin:

Да позная кой? То и Господ не познава всичките "пингвини" (да не кажа цигани) - толкова са много. За индийците може да се каже че единствено некадърността надхвърля техния брой

 

Разбираш от антивирусни точно толкова колкото и от браузъри ;). Разписвам се с две ръце.

Няма 2 мнения по въпроса :)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Которе, този е олимпийски шампион, но аз съм попадал и на още по-уникални рекордьори. На този поне му се хваща "интРАфейса". :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: 

[Индийски "пингвин" говори на англо-цигански]

Аааааааааа нееееееее... тоя освен че обяснява цели 15, нещо което се пише в 3-5 изречения е и егати мъката да го слушаш.

 

По правило - ако индиец обяснява нещо - значи е грешно или непълно. Видиш ли статия от индиец как се прави дадено нещо - трий я - не става. Ако я е писал американец, германец или англичанин - взимай без да мислиш - човека разбира, освен това е направил и проверка дали е прав и е изтествал всичко. Но индиеца нито е правил проверка нито е наясно с друго освен, че негов приятел, който има компютър му е казал как се прави това и той се опитва да го изпревари като пуска видео или статия. Ето като този рапон - обяснява програмиране на черна дъска...

 

 

Которе, този е олимпийски шампион, но аз съм попадал и на още по-уникални рекордьори. На този поне му се хваща "интРАфейса". :lol:

И тестА клАса

Link to comment
Share on other sites

Няма 2 мнения по въпроса :)

 

Сега като отделя 1 мин да се позамисля, вие двамата колективно толкова много разбирате, че хем човек да се посмее, хем да се чуди как така ние простите, тъпи каиши не се се оплакваме ни от браузър, ни от антивирусна....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Лятото ако искаш може да пробваме да ти го оправим. Не е гаранция, че ще е за постоянно, но има голям шанс.

Гмуркане? Помага ли за такива проблеми?

 

Аваста е институция! Всеки Клиент си го е турнал и няма сила да го убедиш, че му пречи на работата.

Т'ва съм го признал за най-големия легален вирус след Windows, ама въпреки т'ва, поради несещане за по-добра алтернатива го слагам на наш'те... А и отдавна не ползвам антивирусни, та така...

 

Ангеле, кажи някоя читава безплатна? Това го питам съвсем сериозно.

 

В случая някакъв нещастен администратор го е инсталирал

Някой кат' мен :lol:
Link to comment
Share on other sites

Сега като отделя 1 мин да се позамисля, вие двамата колективно толкова много разбирате, че хем човек да се посмее, хем да се чуди как така ние простите, тъпи каиши не се се оплакваме ни от браузър, ни от антивирусна....  :laughing:

Всъщност именно защото нищо не разбираш даже не знаеш какво да гледаш за да се оплакваш.

 

 

Някой кат' мен :lol:

Мне. Ти си мрежов администратор. Онзи е "администратор" тип "инсталатор" - знае как да инсталира windows xp, да сложи flextype и да го кракне за да работи. Евентуално знае как да нагласи IP-то на мрежата (фиксирано) и дотам. Това са хора, слагащи най-скъпия linksys като рутер в локална мрежа с 50 компютъра... такъв който дори не е чувал за Domain Controller

Link to comment
Share on other sites

...да сложи flextype...

Има си специална дума за този тип хора - "душманин"!!! И съм сигурен, че за тях има специално място в ада!
Link to comment
Share on other sites

Всъщност именно защото нищо не разбираш даже не знаеш какво да гледаш за да се оплакваш.

 

 

 

15 години идеална работа и нямаше от какво да се оплача... Има ли значение дали разбирам, принцесо???  :grin:

 

FLEXTYPE - the DEVIL word!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Гмуркане? Помага ли за такива проблеми?

Помага. От налягането кухините по тялото се "изпразват". При доста хора има проблем, че синусите им не могат нормално да се "дренират" и от там им се появяват възпаления. При гмуркане доста често се наблюдава отпушване. При не малко хора е за постоянно. Има и доста при които е еднократно явление. Същото можеш да постигнеш и с барокамера.

 

Мне. Ти си мрежов администратор. Онзи е "администратор" тип "инсталатор" - знае как да инсталира windows xp, да сложи flextype и да го кракне за да работи. Евентуално знае как да нагласи IP-то на мрежата (фиксирано) и дотам. Това са хора, слагащи най-скъпия linksys като рутер в локална мрежа с 50 компютъра... такъв който дори не е чувал за Domain Controller

Да наричаш тези хора администратори е доста пресилено. Даже е обидно за хора практикуващи наистина тази професия.
Link to comment
Share on other sites

Помня че си ми споменавал и преди време из темите някъде, определено ще помисля по въпроса. При мен проблема е сериозен. На всеки 2-3г се обостря много сериозно и след терапия с инфрачервена светлина се закрепя положението ама неясно за колко време.

 

Мен точно при промяна на атмосферното налягане ми става зле. Точно преди да завали съм най-зле винаги.

Link to comment
Share on other sites

Което си е истина - истина си е.... Уплашихме Стасьо....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Хахахха :) Това, че бях по - добре от вас, не означава, че бях в трезвен :) По - скоро бях изумен от способността на някои хора , колко нависоко могат да нацапат стената  :). Беше забавна форумна среща, особено следващия ден  с мохабета - "Източния санитарен възел"

 

едит:  Това и било много отдавна :(

 

 

 

Между другото трактата "КАКА ВИ Е БЯСНА" минава засега в зелената зона (като изключим чашата и отнесения й за мезе винен кебап), а аз все още не стъпвам в източния санитарен възел

 

post-12-1236941130.gif

 

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХХАХАХАХАХАХАХ 

 

Сладур! Бях го забравил това с "източния"

 

Сега като се замисля, ти единствен беше непокварен от кебапа....

 

=================

 

Ники, аз като по-прост така да те питам, от' не си туриш тоталката, че да си говорим за проблеми дори и при лаЙковете???

 

Peter-Norton.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, кажи някоя читава безплатна? Това го питам съвсем сериозно.

 

Ми няма. За себе си може да сложиш Microsoft-ската. Мисля, че ще ти свърши работа ако браузваш разумно. Ако се инфектираш яко, никоя няма да може да те спаси, така че.. Идеята е да не се наблъскаш здраво с инфекция преди да ти изписка антивирусната. Инфектираш ли се изцяло, няма как да ти помогне, която и да е. Трябва да махаш сам ако можеш.

 

Майкрософтската просто най-малко писка за глупости. Аваст и АВГ могат да ти надуят главата и да ти скъсят живота. Майкрософтската я проверявам дали работи понякога, че никаква не де обажда.

 

Касперски е най-добрата платена, но не PURE, че има много екстри. И трябва много прецизно да се конфигурира, че си прави каквото си знае. Не е за начинаещи потребители.

 

Днеска имаше един клиент, на който Касперски PURE не му даваше да си отвори мейла заради някакъв изтекъл сертификат... Това на куп на всичките инфекции дато ги имаше заредени.

Link to comment
Share on other sites

Тоя път не уцели с компетенциите. За анти-вирусни мога да си говоря колкото си искам, защото от последните 4 години по име мога да ти ги кажа всичките инфекции и освен това мога да ти кажа как се махат на ръка.

Не мога да се сдържа да не ти задам една задача с повишена трудност. Как ще се справяш с Regin?

Link to comment
Share on other sites

Да наричаш тези хора администратори е доста пресилено. Даже е обидно за хора практикуващи наистина тази професия.

Хората така си го наричат и аз по инерция. Реално е човека, който има най-близко фирма за продажба на компютри близо до тях и чат-пат ходи да ги почиства с компресор.

 

 

Ники, аз като по-прост така да те питам, от' не си туриш тоталката, че да си говорим за проблеми дори и при лаЙковете???

Не разбрах. Коя тоталка и какво имаш предвид?

 

 

15 години идеална работа и нямаше от какво да се оплача... Има ли значение дали разбирам, принцесо???  :grin:

Видене, сори ама някак ми заставаш на волето всеки път та трудно се сдържам да те бъзикам. Но е факт, че колкото по-малко е претенциозен един потребител толкова по-малко проблеми ще има. Както и колкото по-малко той тормози един софтуер или иначе казано - ползва го по най-елементарния начин, който е и най-добре изтестван и най-добре работещ.

 

Примерно проблеми може да имаш ако си като Теди и държиш по 40+ таба отворени със седмици. Проблеми ще имаш ако си разработчик и дебъгваш някакви скриптове или правиш нещо и съответно поне единия от браузърите има собствено мнение по въпроса кое къде да намести (+/- 1 пиксел обикновенно има откат някой и в доста случаи това води до преместване на цял блок на нов ред) или примерно трябва ли дадена функция да има параметър event или това не е задължително това (при 2 от 3 браузъра ако е незадължително се оказва че в третия нещо запецва по средата и ти започваш да се чешеш тъпо защо); или имаш някакви доста сложни форми в които въвеждаш данни с ужасно много полета - DOM модела на Internet Explorer беше в пъти по-бавен от този на FireFox и Chrome; Печатането е друго доста забавно нещо... Изобщо колкото по-дълго използваш един браузър (без да го затваряш) и колкото по-сложни неща го караш да прави (и то едновременно) толкова по-голям е шанса да се натъкнеш на някакви кусури.

Link to comment
Share on other sites

И как по-точно ще му надуе главата АВАСТ, примерно? Другата пУмиярщина да я слагаш в тоя клас е престъпление...

 

Чакам Ники да реагира, след това ще ти кажа защо ти изпусна топката.  :grin:

 

ЕДИТ: И мандалото лопнало дорде напиша два реда  :laughing:

 

Ники - демек водата е мокра - знам и затова те пускам по тая пързалка... Едва ли някой тук от нас му е нужно да ползва т.нар. защити, но ти не позна човека на снимката или се правиш, че не си го видял... Ей ти топ секюрити де 

Link to comment
Share on other sites

И как по-точно ще му надуе главата АВАСТ, примерно? Другата пУмиярщина да я слагаш в тоя клас е престъпление...

Видене АВАСТ-а товари системата както и всеки друг подобен софтуер прихващащ мрежовата комуникация преди самите програми. Принципно не е лоша идея, но на практика това бави и то много. Много мразя някоя програма да се прави на по-умна отколкото се иска от нея. Още от време оно Norton Internet Security се опитваше да го прави и след инсталирането компютъра ставаше 3 пъти по-бавен.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...