Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Доста хора са на тоя принцип. За съжаление хора, които пишат софтуер в свободното си време трудно ще се преборят с хора, правещи го по цял ден срещу солидно заплащане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Напоследък имам проблеми с работната дисциплина (повече от обикновено). Вчера тъкмо се захванах с една обемна задача и ми казаха, че срокът се удължава. Естествено, веднага спрях...и сигурно пак ще оставя всичко за последния момент.

Link to comment
Share on other sites

Типично поведение на студент преди изпит. Викам да си направим взаимна услуга и да се бием един-друг на бартер, когато някой слакне...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Напоследък имам проблеми с работната дисциплина (повече от обикновено). Вчера тъкмо се захванах с една обемна задача и ми казаха, че срокът се удължава. Естествено, веднага спрях...и сигурно пак ще оставя всичко за последния момент.

 

Изводът е, че задачките са ти малко :lol: Пробвай да въртиш 2-3 задачи едновремнно и да видиш тогава как се организираш да работиш...

Link to comment
Share on other sites

И аз съм забелязал подобно нещо. До сега нямам спомен да не съм свършил нещо навреме, обаче производителността ми варира в десетки пъти и винаги е обратно пропорционална на оставащото време. Смятам, че ако не това не ти влияе негативно, т.е. не те стресира, то всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Имам достатъчно неща, даже постоянно изникват други неща "за след малко". Проблемът идва тогава, когато имам големи неща за голям срок - не мога да се амбицирам да върша "на час по лъжичка". Сега например очаквам един документ около 200 стр. със срок за изпълнение 1 месец. Хем е фасулска работа, хем срокът е ехееееееее - ако си го разделя, ще ми отнема по час, час и половина на ден. Да, ама едва ли ще го барна първите две седмици. Третата седмица ще си помисля за него. Четвъртата седмица ще ми стане неудобно, че го игнорирам. Последните три дни няма да спя и ще го свърша навреме. Да се таковам в прокрастинатора.

Link to comment
Share on other sites

Пак съм спонсор на сините таксита...тоя път за ДЪРЖАНЕ на телефон(без да говоря). Още една стоянка отиде в грешната хазна....мамичката им мръсна. Свещи да си купят с тия пари.

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че по ISO трябва да работиш 2500 думи на ден, за да доставяш оптимално качество с достатъчно време за proof и проверка на терминология?

Link to comment
Share on other sites

Пак съм спонсор на сините таксита...тоя път за ДЪРЖАНЕ на телефон(без да говоря). Още една стоянка отиде в грешната хазна....мамичката им мръсна. Свещи да си купят с тия пари.

Купи си едно Handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Попълнете празните места: Heinz пред Олинеза е като ...... пред .......

5лв пред 50ст. С пръдня боя не става.

 

Като се продава евтиното и то се търси не можем да се сърдим на производителите.

Link to comment
Share on other sites

Попълнете празните места: Heinz пред Олинеза е като ...... пред .......

Редбул пред Ферари.

Мерцедес пред Ферари.

Форс Индия пред Ферари.

...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

.....абе всички пред Ферари.....

 

П.п. Стефчо ще вземе да се натрови от толкова много редбули....

Link to comment
Share on other sites

Купи си едно Handsfree.

На червено на светофар бях и си гледах фейсбучето :D. Спрял ме щото съм си играел с телефона, а те от новата година станаха по-строги...и едно, че е края на месеца и трябваше да си оправдаят заплатите дето взимат :D.

 

A oния с картите дето гръмко ги писаха и дето им казват, че ще изгният в затвора...няма да е баш така.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...