Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Woox,прочете ли повода за акцията на икон.полиция в ТВ+?Това,че имало двойно счетоводство в изплащането на трудовите възнаграждения.Че туй го прави почти всяка БГ фирма.Защо сега се почна ТОЧНО и единствено с тази телевизия? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Никаква идея колко е минималната заплата, кой ли и го боли ? Мислиш, че привличат хора от майна си райна с минимална заплата ли ? :) Ами не го правят, един от бонусите за локалната икономика покрай тях - наемите на апартаменти и цените на имоти като цяло са скочили в небесата и са се уеднаквили с ПРага, да не кажа, че там е по-лесно да се намери по-евтин и свестен апартамент :))

IBM имат в София търговско представителство, каквито имат горе долу във всяка столица. В Прага също си имат търговци. Та и там някви хора работят за тях.

Мислиш ли обаче, че са дошли на случаен принцип? Дават им се някакви преференции от правителството и се убеждават, че това е мястото на което да си построят центъра.

Че само в Бърно има поне 3 тех парка ...

Ако отидат в БГ какво ще стане ? Ще се сблъскат с мощната ни корупция и незаинтересованост.

 

Боли ги жителите на Бърно, за които стандарта се надува изкуствено след като години наред, преди идването на IBM, си е бил на едно определено ниво. Тях ги боли. Или то в Бърно няма местни?

----------

Ако минималната заплата в БГ стане 1000лв, чуждестранните инвеститори ще се изнесат в рамките на няколко месеца, защото ще трябва да вдигнат заплатите на служителите си 4-5 пъти. Те за какво са дошли да правят офиси, които да обслужват чуждестранни клиенти? Щото сме много кадърни ли? Или щото са ни ниски заплатите?

 

Woox,прочете ли повода за акцията на икон.полиция в ТВ+?Това,че имало двойно счетоводство в изплащането на трудовите възнагражденя.Че туй го прави почти всяка БГ фирма.Защо сега се почна ТОЧНО и единствено с тази телевизия? :ninja:

 

При положение, че няма връзка между ТВ+ и Булсатком, какво значение има защо тази телевизия и защо точно сега? Като го прави почти всяка фирма, ти лично, от колко такива фирми, в които си се работил си се оплакал?

Пък и това, че не е обявено на всеобщо достояние, не означава, че не е направена проверка и на друга фирма, нали?

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че в emoticon-ките нямаме такава с пуканки и кока-количка :(

 

Виденееееееееееее......

 

Любе, не на мен моля - колкото пъти предлагах разнообразяване на асортимента - все бях порицаван.

 

Затова в такива случаи се обръщам към един определен сайт или пък към Гугъл...

Link to comment
Share on other sites

@woox

Да, зле им е да взимат по-високите наеми ;)

Зле им е и на всички в ИТ където заплатите са скокнали. Нали се сещаш, че ако можеш да работиш в някоя от тези компании на една заплата, то и локалните фирми трябва да вдигнат заплатите или просто ще се преместиш :)

И никоя от тези фирми не идва за да плаща минималната заплата, плащат се по-високи заплати които са обикновенно над средните, съответно са добри за пазара и можеш да си задържиш служителите, и пак са по-ниски от американските заплати :))

Разбира се не броим фирми от типа на Кауфланд, Карфур, Метро и т.н... Не може да се очаква като касиерка да се взимат някакви високи заплати.

Плюс - как очакваш да се вдига стандарта, едновременно за всички ?

 

Edit - Предлагането също така е и според търсенето. Ако има кой да ти плаща високият наем на квартирата - ще я пускаш с такъв. Ако няма - намаляш. Пазара си има естествени механизми за саморегулация, не го мисли.

Link to comment
Share on other sites

Е,не съм се оплакал,защото ще бъда луд и глупак да го направя.Със сигурност ПОСЛЕ работа няма да намеря никъде,понеже негласно ще бъда считан за бунтар.Не може нещо да бъде направено от един,когато засяга ВСИЧКИ.

Link to comment
Share on other sites

@woox

Да, зле им е да взимат по-високите наеми ;)

Зле им е и на всички в ИТ където заплатите са скокнали. Нали се сещаш, че ако можеш да работиш в някоя от тези компании на една заплата, то и локалните фирми трябва да вдигнат заплатите или просто ще се преместиш :)

И никоя от тези фирми не идва за да плаща минималната заплата, плащат се по-високи заплати които са обикновенно над средните, съответно са добри за пазара и можеш да си задържиш служителите, и пак са по-ниски от американските заплати :))

Разбира се не броим фирми от типа на Кауфланд, Карфур, Метро и т.н... Не може да се очаква като касиерка да се взимат някакви високи заплати.

Плюс - как очакваш да се вдига стандарта, едновременно за всички ?

 

Edit - Предлагането също така е и според търсенето. Ако има кой да ти плаща високият наем на квартирата - ще я пускаш с такъв. Ако няма - намаляш. Пазара си има естествени механизми за саморегулация, не го мисли.

 

Аха, те всички местни в Бърно или имат магазин, или имат фирма, или дават имоти под наем.

Не всички работят в чуждестранни фирми. Някои работят и на нормална работа в Чешка фирма, която не може да плаща заплатите на IBM. Да не мислиш, че им е приятно наема им да скочи, заедно с такситата, питиетата по заведенията и т.н., защото IBM решили да използват евтината работна ръка и имоти в града, и си направили офис сгради?

 

Ще се преместиш. Със семейство и две деца, как по-точно ще се преместиш? Много лесно. Това да не е заведение или филм, да стана и да си тръгна?

 

Е,не съм се оплакал,защото ще бъда луд и глупак да го направя.Със сигурност ПОСЛЕ работа няма да намеря никъде,понеже негласно ще бъда считан за бунтар.Не може нещо да бъде направено от един,когато засяга ВСИЧКИ.

 

Ето за това става въпрос. Явно някой си е решил да се възползва от ситуацията и се оплакал Ноември месец.

Сигналите в икономическа полиция могат да са и анонимни.

Link to comment
Share on other sites

:laughing1:

Разбрах, разбрах. IBM е най-лошото нещо случило се на Бърно :laughing1:

А според теб стандарта се повишава само с увеличаване на минималната работна заплата :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

:laughing1:

Разбрах, разбрах. IBM е най-лошото нещо случило се на Бърно :laughing1:

А според теб стандарта се повишава само с увеличаване на минималната работна заплата :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

Не ми слагай думи в устата ако обичаш. И започни да се замисляш, че не всеки е на твоето дередже. Има хора, поставени в същата ситуация, но в доста по-различно положение.

Аз също имам един познат, който работи в IBM в Бърно. На времето беше кандидатствал и в София, и в IBM Бърно. Заплатата, която му предлагаха беше почти идентична, но той замина за Чехия по други причини.

 

-----------------

 

А като си говорим за работа и заплати, ей така, само да споделя.

Преди 2 години работих в една фирма на чиста заплата 800 лв. 2 месеца работих там и ме освободиха поради неясни за мен причини. Казаха ми причина, разбира се, но тя беше направо смешна.

Днес видях отново пусната обява за същата позиция. Заплатата този път е 500-700лв (Бруто).

Навсякъде е така.

Link to comment
Share on other sites

Интересно е как обаче от БТВ манипулират рейтинга си с цел да няма компенсации към рекламодатели. Излиза, че след 2 януари до 5-6, когато Булсат спира да излъчва бтв или иначе казано бтв достига до 1 млн зрители в мрежата на Булсат, точно тогава отново БТВ е най-гледаната телевизия. Не знам как се постига това.

Link to comment
Share on other sites

Нещо усещам "духа"на българския работодател у тебе :ninja:

А българския работодател е нещо лошо,много лошо като цяло.Защото те са много по-лигьовци от един обикновен работник.И понеже няма да си съгласен с мене като за начало докажи ми ако можеш,че поне една на пет фирми осигурява реално служителя си.И че не тарикатее като гледа да удари кьоравото като вземе кадърен ,готов по всички показатели кадър без да е вложила нито лев в неговото израстване.И че техния виден представител Б.Данев мисли,че като отпадне МРЗ икономиката ще дръпне напред.Демек туземците ще измрат от глад и немотия,но няма страшно-ще си внесат китайци или там каквито намерят. :angry1

 

Да поспорим - колко тежка е работата на един работник в магазин? Кой може да я върши? Каква квалификация се изисква? Има ли свободни хора, можещи да започнат работа само да се свирне?

 

Хайде сега да погледнем за специалистите и сферата в която аз работя: намери ми програмист който да разбира за под 2000лв? В заводите специалистите също са кът. Моя тъст вече е на 70 години и още го викат от 3 места да ходи да им казва как да си оправят бакиите. Защо според теб не намерят някой млад кадърен човек ами го гонят него? Да продължавам ли?

 

Да има и такива работодатели - особено гадно е експлоатирането в шивашките предприятия примерно, но специално за магазините айде моля. Помня тяхно величество продавачките от преди 15 години по времето на дефицита и купоните как ти ги питаш те даже не ебават да ти обърнат внимание, или с кисела физиономия бавно става от стола и си прекъсва лафа за да те обслужи. Я се разходи из мола и виж в колко от магазините продавачките седят? Ако случайно има стол той е до компютъра и е тип "щъркел"

 

За израстването на кадрите да попитам - ти какво очакваш - отиваш на работа без грам идея какво трябва да се прави, на 1000 лв заплата, а фирмата почва да те праща 1 година на курсове за тяхна сметка за да те обучат та баре почнеш да вършиш някаква работа? Или да ти зачислят един учител от хората им, които са наясно? Та фирмата така вместо да има още 1 работник всъщност губи един, отделно разходите за заплатата ти и т.н.

 

С тази нагласа и тази голяма кошница не знам накъде си тръгнал, но определено по-хубаво не излизай от България - ще останеш жестоко разочарован.

 

 

...

Баси мамата. За да ти давам 1000 лева, ти трябва да работиш за 1000 лева. Много е просто. Работноспособността на средностатистическия българин е за много под 1000 лева и това няма нищо общо с кой ти е работодателя. Имаме работници, дет кат бачкат и взимат повече от нашите шефове във фирмата. Имаме и такива дет взимат по 300 лева и само мрънкат що взимат толкова. Еми, щото толкова ти струва труда, за това!!!

 

:bowdown: много добре казано

 

 

Ванчо, нещата са двустранни.

Като цяло, капитализмът е късоглед. Ако оставиш само на него - се получава като у нас. Безкрайна експлоатация на евтина работна ръка.

 

Не е точно така. Евтина е работната ръка за хора без квалификация и образование. Само не почвай "ама хора с висше работят като магазинери" - я първо виж за какво висше говорим и тогава. Да си видял някой завършил стоматология да работи като магазинер или такси? Освен ако не е крайно некадърен. Имам приятел зъболекар прави повече от мен. И си къса гъза от работа обаче - обадих му се единия ден в 8:30 с надежда да запиша мой приятел за сутринта той изпъшка и вика - ми кажи му да дойде след 30 минути да довърша този сега и ще го взема. И това не е работа като по цял ден да се озърташ е един магазин и да плямпаш глупости на разни хора, а е отговорна, изисква се сръчност и т.н.

 

Финансовият ни министър е пълен палячо. Постоянно излиза и обяснява как нямало пари за това или онова. Абе, магаре, твоята работа каква е?! Да НАМЕРИШ ПАРИ!

Като как например? Да вдигне данъците, да напечата? Как?

 

Рязането на социалните помощи и надбавките е дълбоко малоумен акт като цяло.

Напротив. Нацяло трябва да се спрат надбавки и социални помощи. Цяло Столипиново от това се издържа. Парите за социални помощи са просто наливане на вода в пясък - полза нулева.

 

Свилото се потребление води до закриване на още повече работни места и така пропадаме в една спирала, която ни води все по-на зле.

Финансовата стабилност е едно на ръка, другото е, че ебем ти и стабилността, като взимаме по 200 Евро. Замразяването на доходите в България е престъпление, което трябва да се накаже със смърт!

 

Социалните помощи няма да вдигнат потреблението. И колкото повече тежест поема бизнеса толкова повече ще се свива.

 

Това за замразяването на хододите не го разбрах. Кое е замразено?

 

Ами учейки телекомуникации не научават какви програми за Андроид вървят на еди-кой си телефон, нито пък кой бил най-якия модел на Нокиа. Нали се сещаш, че телекомуникации означава нещо съвсем друго.

 

Добре тогава, защо не работят по специалността си, а работят в магазин като продавач-консултанти? Какво значение има в този случай дали са завършили телекомуникации или автото?

Link to comment
Share on other sites

Иван го е казал. Точка. Другото е виртуално кръчмарско бистрене на политиката...Ангеле, зет ми работи в Сименс, в завода им близо до Бърно. Не е доволен от заплатата си, а тя никак не е лоша, дориз а техните стандарти. Имайте предвид - всичко зависи само и единствено от нас. Ма по форумите е по-лесно...

 

Ред. За да съм максимално точен, заводът не е близо до Бърно, само на час и половина е от там.

Link to comment
Share on other sites

Любе, не на мен моля - колкото пъти предлагах разнообразяване на асортимента - все бях порицаван.

 

Затова в такива случаи се обръщам към един определен сайт или пък към Гугъл...

Да разбирам ли, че и за теб интернета е само Гугъл и един определен сайт ;) :laughing1:

Това е в рамките на шегата, колкото да става мохабет.

 

 

EDIT:

 

Ей супер - сега мога да продължа да чета полемиките. Add-нати са тези двете.

:popcorn:

:popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

Тези са добре. Виден преди време беше предложил няк'ви огромни, които се разминаваха генерално по стил и размер с нашия сет....а иначе той и досега продължава да си ги слага (от "оня" сайт) из постовете. :P

Link to comment
Share on other sites

Тези са добре. Виден преди време беше предложил няк'ви огромни, които се разминаваха генерално по стил и размер с нашия сет....а иначе той и досега продължава да си ги слага (от "оня" сайт) из постовете. :P

Говориш за онези отвратителните, дето ги пляска навред?! Благодаря на целия екип на Bulforum, че не са му се вързали на акъла :lol:

 

Щяхме да подминем kaldata по грозност на емотките :)

_____

Ред: Йееей :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че и за теб интернета е само Гугъл и един определен сайт ;) :laughing1:

Това е в рамките на шегата, колкото да става мохабет.

 

 

EDIT:

 

Ей супер - сега мога да продължа да чета полемиките. Add-нати са тези двете.

:popcorn:

:popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

Ти ли го направи или Вели е супер бърза :)

 

Тези са добре. Виден преди време беше предложил няк'ви огромни, които се разминаваха генерално по стил и размер с нашия сет....а иначе той и досега продължава да си ги слага (от "оня" сайт) из постовете. :P

 

Говориш тотални глупости. Но така са старите хора... Онзи пакет отпадна още на първо четене заради несъвместимост. Впоследствие се реши да се намерят от нашата серия, аз намерих готов IPB пакет с 1000 броя и като предложих

да отсея най-добрите от тях станах едва ли не лош... biggrin1.gif

 

Говориш за онези отвратителните, дето ги пляска навред?! Благодаря на целия екип на Bulforum, че не са му се вързали на акъла :lol:

 

Тебе пак кой те пита, черна станцио?

Link to comment
Share on other sites

...Онзи пакет отпадна още на първо четене заради несъвместимост. ...

 

И добре, че беше несъвместим.

 

@Любо, тъкмо си почнал - намери отнякъде подходящи thumbs up и thumbs down, че отдавна има нужда от такива (виж дали не стават ония от тракера).

 

 

Едит: Поне втората мисля, че става - thumbsdown.gif, а за първата може да сложиш тази - thumbs-up-smiley%5B1%5D.gif или тази - thumbs_up_smiley.gif, или тази - thumbs_up_smiley.gif (само не ми харесва, че е синя)...или най-добре тази - thumbsup.gif (имаме същата с очила, връзва се с първата и също е анимирана)......а предвид че си имаме и цяла алкохолна тема, може да добавим и тази - drunk.gif...така ще спестим от писането на някои съфорумци да се обясняват как са прекарали снощи...:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Имотки, неимотки - глупости. Някой да каже нещо по въпроса за отрицателните температури по Келвин, за които питах предин много вече страници назад.

Link to comment
Share on other sites

Кръстника сигурно в момента спи. Alchemy пише по-рядко. Рискуваш въпроса ти да остане на заден план... Май имаше и друга тема за целта...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...