Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Божееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее! Тук има хората, които потни вода не са пили цял живот, а ми говорят за работа! :lol:

Така ще е, драги ми дами и господа. Или по-точно господа. Докато хората си мислят, че седенето прав трябва да се възнаграждава повече от мисленето, нивгаш нема влезем в релси.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Докато хората си мислят, че седенето прав трябва да се възнаграждава повече от мисленето, нивгаш нема влезем в релси.
Що бе, влезнали сме в релси и то в е*ати селската железница...

 

Още от комунистическо време ни се набива в главите, как истинския труженик е ония с потника и текезесарски тен в комбайна или с каската и вмирисаната куртка на строежа, а тия измекяри, дето по цял ден седят в някакви стаи и гледат разни епруветки няма полза от тях...

Link to comment
Share on other sites

Божееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее! Тук има хората, които потни вода не са пили цял живот, а ми говорят за работа! :lol:

Така ще е, драги ми дами и господа. Или по-точно господа. Докато хората си мислят, че седенето прав трябва да се възнаграждава повече от мисленето, нивгаш нема влезем в релси.

Прости ми пич, но това е супер селски коментар. Имам чувството като ти чета постовете, че от теб по работен на света няма и че всяка друга работа е няква измикярска и човек не трябва да взима реално възнаграждение. Много мразя да правя генерални изводи, но това си е типичен български манталитет.

Link to comment
Share on other sites

Още от комунистическо време ни се набива в главите, как истинския труженик е ония с потника и текезесарски тен в комбайна или с каската и вмирисаната куртка на строежа, а тия измекяри, дето по цял ден седят в някакви стаи и гледат разни епруветки няма полза от тях...

Най-страшното е, че тия с потниците и текезесарския тен си повярваха и в резултат, дори повече от 20 години след уж падането на комунизЪма, продължава да властва същата жизнена философия. В резултат на това, вместо хора с акъл мат'ряла си избира някакви примитивни байганьовски мутри да го управляват.

Link to comment
Share on other sites

Абе тва бяха някви рандъм гръцки лелки, които бяха в заведението понвреме на фирменото коледно парти-кареоке.

 

И пак въпросът е защо пееш ГРЪЦКИ песни на караоке на гръцки ЛЕЛКИ!!! Аз между другото сърце нямама да го гледам това изпълнение със звук, но викам да го постнем тука за приятелите... И естествено - напук на Антарес, срамежливият келеш.

 

Ама българския манталитет е, че истинската работа е хамалогията, физическия труд и тия, дето работят с главата си са някакви връзкари...

 

Силно си се объркал тука специално. Нищо ново де.

Link to comment
Share on other sites

И пак въпросът е защо пееш ГРЪЦКИ песни на караоке на гръцки ЛЕЛКИ!!! Аз между другото сърце нямама да го гледам това изпълнение със звук, но викам да го постнем тука за приятелите... И естествено - напук на Антарес, срамежливият келеш.

 

Защото преди това изпях на Константин - Черна роза, а тя явно е кавър на няква гръцка. И те като запляскаха, като затанцуваха около мен... Та реших за шоуто да пробвам и Soma Mu. Исках на Румяна - Само с теб, но я нямаха, та трябваше да пея оригинала на гръцки. :) Шоу да става бе. Боли ме гъза, чесно да ти кажа, дали съм се изложил. :) Пък и на 5та водка едната ми с струваше много симпатична, та направо бях готов да се кача с нея в стаята й.

Link to comment
Share on other sites

Ало, ЕНТЕлегенцията...

Не съм коментирал кой какво прави и за колко пари.

Само казвам, да не ги принизявате тея хорица, защото и тая работа някой трябва да я върши. Ако всички сме много умни и правим гениален софтуер да кажем, ще си го заврем у анала, нали се сещате?!

Link to comment
Share on other sites

Защото преди това изпях на Константин - Черна роза, а тя явно е кавър на няква гръцка. И те като запляскаха, като затанцуваха около мен... Та реших за шоуто да пробвам и Soma Mu. Исках на Румяна - Само с теб, но я нямаха, та трябваше да пея оригинала на гръцки. :) Шоу да става бе. Боли ме гъза, чесно да ти кажа, дали съм се изложил. :) Пък и на 5та водка едната ми с струваше много симпатична, та направо бях готов да се кача с нея в стаята й.

 

Добре - поне имаме обяснение, особено ако си ги пил тия 5 в твой стил. Аз обаче не мога да се престраша да пусна звука засега...

 

Ало, ЕНТЕлегенцията...

Не съм коментирал кой какво прави и за колко пари.

Само казвам, да не ги принизявате тея хорица, защото и тая работа някой трябва да я върши. Ако всички сме много умни и правим гениален софтуер да кажем, ще си го заврем у анала, нали се сещате?!

 

Сещаме се, но пък ще има някой, който кара колело!

 

В смисъл всичко в гъза, а някой кара ко-ле-ло... laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ало, ЕНТЕлегенцията...

Не съм коментирал кой какво прави и за колко пари.

Само казвам, да не ги принизявате тея хорица, защото и тая работа някой трябва да я върши. Ако всички сме много умни и правим гениален софтуер да кажем, ще си го заврем у анала, нали се сещате?!

Виж тук съм що годе съгласен. Мисля си, че би трябвало и като кранист, тракторист, продавач също да можеш да си осигуриш нормален стандарт на живот. Което не виждам как би могло да става с 300-400 лева заплата...
Link to comment
Share on other sites

Прости ми пич, но това е супер селски коментар. Имам чувството като ти чета постовете, че от теб по работен на света няма и че всяка друга работа е няква измикярска и човек не трябва да взима реално възнаграждение. Много мразя да правя генерални изводи, но това си е типичен български манталитет.

Някъде да съм говорил за моята работа? Че аз съм си селянин, бе готин. Аз нямам 6 поколения назад раждани в града като теб. А това, че ти дори не си правиш труда да мислиш, докато ми четеш мненията (а и не само моите, забелязал съм, че ти е трудна дейност като цяло), е само твой проблем.

Да съм казал, че моята работа е сложна? Не. Да съм казал, че работя нещо трудно? Не.

 

Ще повторя за много умните:

Да ми сравнявате продаването на мебели или тираджийството с програмирането на Дедо е просто жалко.

Това имах предвид.

За тези, които не са разбрали (чармок, асасина, галакси), дано сте разбрали.

За тези, които са разбрали (раптора, дедо, вокс), дано и вие сте разбрали.

 

EDIT:

 

Относно финала на мнението на асасина:

За всяка работа си трябва и си има майстор. Но не за всяка работа ти трябва майстор.

Не е лесно да со кондуктор в Градския транспорт, нали?

Не е лесно и да копаш, нали?

Ама кондуктора не е инвестирал 5-6 хиляди лева и най-добрите си 6 години в зубрене и отказване от тонове неща, за да има по-добро бъдеще.

Айде, много молим. Тука всички станахте пак по-благи от Господ.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти сравнявам каквото си искам.

Всичко си е работа. Относително е кое е по-полезно и кое е балон.

Мисълта ми беше, че щом е много по-трудно да програмираш, отколкото да мъкенш киреч - програмирай си апартамент!

Ама това всеки го може, ще каже някой.

Да бе.... може го, ама докато не пробва. За всяка работа си трябва човек!

Link to comment
Share on other sites

Някъде да съм говорил за моята работа? Че аз съм си селянин, бе готин. Аз нямам 6 поколения назад раждани в града като теб. А това, че ти дори не си правиш труда да мислиш, докато ми четеш мненията (а и не само моите, забелязал съм, че ти е трудна дейност като цяло), е само твой проблем.

Да съм казал, че моята работа е сложна? Не. Да съм казал, че работя нещо трудно? Не.

Досега не съм прочел твое мнение "готин", за което трябва да си правя труда да мисля. Наистина ще ми е любопитно да видя как и къде точно си забелязал липсата ми на мисъл???? Или това е поредния пост, с който просто се чувстваш длъжен да напишеш нещо.

Link to comment
Share on other sites

Асасине, доводът ти е железен. Нямам какво повече да кажа. :lol: Програмирай си сам, вика... :lol: Нали за това има разменна единица за труд? Кеш, мъни рекордс.

В крайна сметка разбирам, че на всички трудът ви струва за по десетки хиляди левове на месец, но взимате само хиляди (без десетките отпред). Блазе ви.

Лек и спорен ден.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак ше ви поръчам да го душите...Не е лесно да си 8-10-12 часа на крак, ама и никак не е лесно да си на ненормирано работно време, да те викат по всяко време на денонощието или да навърташ хиляди километри зад волана, оправяйки бакиите на някой, който се е вредил, само щото лелята на учинайката на майката на баба му, е дала две лъжици сол на брата на бащата на втория му братчед преди 20 години. Ако е за спора - няма лесна работа. Няма и срамна! Има ниско платена.

Link to comment
Share on other sites

Хайде да не откриваме топлата вода. На никой не му се работи тежка работа. По белият свят още по-малко пък. В крайна сметка защо има толкова студентски бригади ? Ми щото на запад им трябва евтина работна ръка за неквалифицирана работа. Какво работят голяма част от заминалите на запад - по строежи, бавачки и нам какво си. Ако беше толкова хубаво и добре платено, тамошните щяха да си го бачкат това, нямаше да имат нужда от нас, нали така ?

Как да стане в БГ да е обратното ? Реално е едно към едно, просто нашият стандарт като цяло е по-нисък, та ниското бие прекалено близко към земята вече. А и в крайна сметка, няма как продавачката в кауфланд да взима колкото приятелчетата ми инженери работещо по професията си и някои от тях взимащи по няма и 1000 лв на месец.

Link to comment
Share on other sites

Ваньо, на прост ли се правиш не мога да разбера?!

Мисълта ми е доста елментарна - всеки труд е ценен. Има нужда и от програмисти и от продавачи, и от архитекти и от общаци.

В развитите държави, общака взима толкова, че после си купува апартамент тук, нали?!

Пешо веднага схвана каква е идеята! Щом работи, а не краде или чака на помощи - трябва да получава достойно възнаграждение! Толкоз!

 

Хайде да не откриваме топлата вода. На никой не му се работи тежка работа. По белият свят още по-малко пък. В крайна сметка защо има толкова студентски бригади ? Ми щото на запад им трябва евтина работна ръка за неквалифицирана работа. Какво работят голяма част от заминалите на запад - по строежи, бавачки и нам какво си. Ако беше толкова хубаво и добре платено, тамошните щяха да си го бачкат това, нямаше да имат нужда от нас, нали така ?

Как да стане в БГ да е обратното ? Реално е едно към едно, просто нашият стандарт като цяло е по-нисък, та ниското бие прекалено близко към земята вече. А и в крайна сметка, няма как продавачката в кауфланд да взима колкото приятелчетата ми инженери работещо по професията си и някои от тях взимащи по няма и 1000 лв на месец.

 

Откъдето пак идваме там, че ако се остави на капиталистите, ще ни направят негри в бяла държава за има-няма година...

Link to comment
Share on other sites

Ако е за спора - няма лесна работа. Няма и срамна!

 

Това като го казваш, трябва да се визира и отвъртане на по един шамар.

Link to comment
Share on other sites

И отново започваме от начало спора: А от къде да дойде това достойно възнаграждение?!

 

Ами Ваньо, във всяка държава, която не е източвана, го има.

Ако България беше на българите, щеше да има за всички. Да, ама не е...

Link to comment
Share on other sites

Виж тук съм що годе съгласен. Мисля си, че би трябвало и като кранист, тракторист, продавач също да можеш да си осигуриш нормален стандарт на живот. Което не виждам как би могло да става с 300-400 лева заплата...

 

Алилуя дето е казал лирическия герой...с тънкия момент, че(до колкото съм запознат) кранист и 300, 400 лева на месец е нещо като девствена елитна проститука ;)...цифрите са доста по-големи

Link to comment
Share on other sites

Общак като работник взима по 60 лева на ден (стига да си разбира от работата) това го казвам в сферата на стройтелсвото.

А иначе работа няма, ама дай да дигаме минималните заплати, което означава съкратен персонал, щото просто не прави пари от който да му се плаща заплатата. Пак говоря за стойтелство.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...