Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

...

Баси мамата. За да ти давам 1000 лева, ти трябва да работиш за 1000 лева. Много е просто. Работноспособността на средностатистическия българин е за много под 1000 лева и това няма нищо общо с кой ти е работодателя. Имаме работници, дет кат бачкат и взимат повече от нашите шефове във фирмата. Имаме и такива дет взимат по 300 лева и само мрънкат що взимат толкова. Еми, щото толкова ти струва труда, за това!!!

А хората които работят като за 1000 лв. а взимат 300? И вечното оправдание-криза е или ако не те устройва, напускай в момента има достатъчно безработни???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А хората които работят като за 1000 лв. а взимат 300? И вечното оправдание-криза е или ако не те устройва, напускай в момента има достатъчно безработни???

Когато тези хора започнат наистина да напускат, на тяхно място дойдат тюфлеците дето за 5ст работа не могат да вършат и нещата тръгнат на зле, и ако чорбаджията има малко повече акъл от бай Ганьо и почне да търси хора и предлага истински условия и заплата, вместо да останае тка и да умре бизнеса, ще почнат нещата малко по-малко да си влизат в релсите. Докато се търпи, нещата няма да се променят.

Link to comment
Share on other sites

Значи си запознат с всички детайли и си на ясно какво се случва......

 

Ами то е очевадно какво се случва. Сега естествено, пропагандата ще се задейства с пълна сила, да обяснява как видиш ли, не е така работата.

Ще се намерят и овчици да повярват...

Аз няма да съм една от тях!

Link to comment
Share on other sites

А хората които работят като за 1000 лв. а взимат 300? И вечното оправдание-криза е или ако не те устройва, напускай в момента има достатъчно безработни???

Не работника е този, който може да определи за колко пари върши работа. Именно заради това има хора, които си МИСЛЯТ, че вършат работа за 1000, и за това седят безработни с мохабета "аз за 400 лева няма да работя".

Link to comment
Share on other sites

Не работника е този, който може да определи за колко пари върши работа. Именно заради това има хора, които си МИСЛЯТ, че вършат работа за 1000, и за това седят безработни с мохабета "аз за 400 лева няма да работя".

Тук нещо си в голяма заблуда и не ти се е налагало да търсиш работа скоро. Има кадърни хора с образование които в момента биха работили и за 300 лв. стига да има къде. Моята фирма в момента поддържа машините на една от големите фирми в Пловдив за бързооборотни стоки (умишлено няма да кажа коя е), та политиката на въпросната фирма е да имат постоянно пусната обява в джобса и съответно да се показва на персонала колко кандидати има за работа и съответно да не мрънкат за пари или отношение, щото винаги могат да се заменят. А вярвай ми там наистина работят много кадърни и отговорни хора.

Link to comment
Share on other sites

Ванчо, нещата са двустранни.

Като цяло, капитализмът е късоглед. Ако оставиш само на него - се получава като у нас. Безкрайна експлоатация на евтина работна ръка.

Финансовият ни министър е пълен палячо. Постоянно излиза и обяснява как нямало пари за това или онова. Абе, магаре, твоята работа каква е?! Да НАМЕРИШ ПАРИ!

 

Рязането на социалните помощи и надбавките е дълбоко малоумен акт като цяло. Свилото се потребление води до закриване на още повече работни места и така пропадаме в една спирала, която ни води все по-на зле.

Финансовата стабилност е едно на ръка, другото е, че ебем ти и стабилността, като взимаме по 200 Евро. Замразяването на доходите в България е престъпление, което трябва да се накаже със смърт!

Link to comment
Share on other sites

Който не го кефи да взима 300 лв заплата и си мисли, че работи за 1000 - да си намери някой готов да му плаща 1000/2000/5000 лв заплата. Къв е проблема? Няма такива заплати в БГ ли ? Има, но се иска нещо в главата за тях.

Вариант 2 - куфарите и си намира дрийм джоба някъде из Европа, не е особено трудно. Но хората предпочитат да стоят и да мрънкат колко им е кофти.

А ако трябва да сме честни, в Пловдив съм взимал под 1000 лв общо 9 месеца, последната ми година в ТЕТА поработвах ей така, колкото да си изкарам някви парички и едно лято още пак някаква смешна работа. И в първи курс в ТУ вече си ги вадех 1000+, колко съм бачкал си е моя работа, но е било напълно възможно. Та за какво говорим ?

 

 

Иначе сега видях уникалната смешка. Лаптопа на един колега се е вирусясал нещо, логва се и му изкача някакъв шел с надписи чешка полиция, камара текст на тема антитероризъм, пираство албала, посредата една форма за плащане и обяснение, че ако не плати 3000 крони до 48 часа, след това ще трябва да плати 160 000 :D А най-забавният момент, е че пишманчо се е вързал и вече шашнат ходи и пита дали това е истина и е готов да плаща :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Абе, то и аз не работя за 300 лв, но не е в това въпроса. Въпросът е, че масово се работи за толкова.

Ок, ако това е цената на труда ни, добре! Ама не и в ЕС.

Излизаме от ЕС, слагаме си едни защитни мита на продуктите, важни за икономиката и си живеем. Така съм съгласен!

Ама да сме в ЕС, с тея заплати, да идват ЕВН, Била, Карфур, Лукойл, Аурубис, и кой ли не още, и да ни клатят, докато всички местни бизнеси фалират, е, за това НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!!!

Link to comment
Share on other sites

Повечето,които работят в такива магазини са завършили телекомуникации.

 

И знаят по-малко от мен. Как пък на един въпрос не са ми отговорили в такъв магазин. Да им пикам на телекомуникациите.

 

ГЕРБ тотално изнагляха.

Тази държава не е била толкова милиционерска от 30 години сигурно.

С това нахлуване в ТВ+. направо ми иде да изляза да руша!

 

Няма такава утайка като ГЕРБ!

 

Айде пак глупости. ГЕРБ. Къде ГЕРБ, къде бТВ/Булсатком, къде ТВ+.

 

Ами то е очевадно какво се случва. Сега естествено, пропагандата ще се задейства с пълна сила, да обяснява как видиш ли, не е така работата.

Ще се намерят и овчици да повярват...

Аз няма да съм една от тях!

 

Тя пропагандата вече върви така като гледам с пълна сила и все бТВ излизат черните. Как пък бТВ пуснаха само едно изявление на собствения си сайт и това беше, а за онеправданите Булсатком не спря да се тръби.

 

Даже започнаха да свързват бТВ и с рейдове, които нямат нищо общо с Булсатком.

 

http://standartnews.com/balgariya-obshtestvo/gotvyat_obvineniya_za_sobstvenitsite_na_tv-173830.html?unmobile=1

 

Иначе сега видях уникалната смешка. Лаптопа на един колега се е вирусясал нещо, логва се и му изкача някакъв шел с надписи чешка полиция, камара текст на тема антитероризъм, пираство албала, посредата една форма за плащане и обяснение, че ако не плати 3000 крони до 48 часа, след това ще трябва да плати 160 000 :D А най-забавният момент, е че пишманчо се е вързал и вече шашнат ходи и пита дали това е истина и е готов да плаща :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

Инфекцията е активна от около 6-7 месеца. Страницата се променя според държавата. В САЩ е FBI, в UK е Metropolitan Police и т.н. Има поне 7-8 различни варианта на файловете, които заразява, като 2 от тях не позволяват да се влезе дори под Safe Mode, а при друг е най-добре да се преинсталира системата.

Link to comment
Share on other sites

С кое аджеба не си съгласен? Мислиш, че е различно някъде по света ли ? :laughing1:

Защо ли всичко се произвежда в Китай, Индия и т.н. ? Защо IBM, AT&T, HP, Oracle и нз си кой още си строят центровете в Чехия, а не в Германия например ?

Умното правителство не увеличава минималните заплати, а докарва такива инвеститори които създават работни места. Че само IBM имат над 4000 служителя в Бърно, огромна част от тях чужденци. Че това са хора които взимат пари и ги харчат в Бърно, което е яка инжекция в икономиката.

Link to comment
Share on other sites

Китай е абсурден пример. Ако правителството развърже юана, нещата ще се променят за 24 часа.

Колко служителя има IBM в България?

Колко е минималната заплата в Чехия?

Link to comment
Share on other sites

... лайното ще удари вентилатора...

 

Типично. Българина просто отказва да се учи като му се подава безплатна информация. Още по-лошото е обаче, че и сам не се постарава да намери информацията, защото си мисли, че е прав.

Link to comment
Share on other sites

Никаква идея колко е минималната заплата, кой ли и го боли ? Мислиш, че привличат хора от майна си райна с минимална заплата ли ? :) Ами не го правят, един от бонусите за локалната икономика покрай тях - наемите на апартаменти и цените на имоти като цяло са скочили в небесата и са се уеднаквили с ПРага, да не кажа, че там е по-лесно да се намери по-евтин и свестен апартамент :))

IBM имат в София търговско представителство, каквито имат горе долу във всяка столица. В Прага също си имат търговци. Та и там някви хора работят за тях.

Мислиш ли обаче, че са дошли на случаен принцип? Дават им се някакви преференции от правителството и се убеждават, че това е мястото на което да си построят центъра.

Че само в Бърно има поне 3 тех парка ...

Ако отидат в БГ какво ще стане ? Ще се сблъскат с мощната ни корупция и незаинтересованост.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти просто за словесната плява бе, пич.

Друснеш цитати от Google и да другите д аму мислят...

 

 

И знаят по-малко от мен. Как пък на един въпрос не са ми отговорили в такъв магазин. Да им пикам на телекомуникациите.

Ами учейки телекомуникации не научават какви програми за Андроид вървят на еди-кой си телефон, нито пък кой бил най-якия модел на Нокиа. Нали се сещаш, че телекомуникации означава нещо съвсем друго. Нещо, за което ти си нямаш понятие, а Гугъл е крайно недостатъчен, за да се образоваш?

 

 

Айде пак глупости. ГЕРБ. Къде ГЕРБ, къде бТВ/Булсатком, къде ТВ+.

ГЕРБ - Корпоративна Търговска Банка - Виваком - БТВ - БУЛСАТКОМ - МВР - ГЕРБ - ТВ+ - БУЛСАТКОМ - нещо святка ли някъде?!

 

Никаква идея колко е минималната заплата, кой ли и го боли ? Мислиш, че привличат хора от майна си райна с минимална заплата ли ? :) Ами не го правят, един от бонусите за локалната икономика покрай тях - наемите на апартаменти и цените на имоти като цяло са скочили в небесата и са се уеднаквили с ПРага, да не кажа, че там е по-лесно да се намери по-евтин и свестен апартамент :))

IBM имат в София търговско представителство, каквито имат горе долу във всяка столица. В Прага също си имат търговци. Та и там някви хора работят за тях.

Мислиш ли обаче, че са дошли на случаен принцип? Дават им се някакви преференции от правителството и се убеждават, че това е мястото на което да си построят центъра.

Че само в Бърно има поне 3 тех парка ...

Ако отидат в БГ какво ще стане ? Ще се сблъскат с мощната ни корупция и незаинтересованост.

 

И как това противоречи на това, което аз казвам?

Link to comment
Share on other sites

Ама ти просто за словесната плява бе, пич.

Друснеш цитати от Google и да другите д аму мислят...

 

 

И знаят по-малко от мен. Как пък на един въпрос не са ми отговорили в такъв магазин. Да им пикам на телекомуникациите.

Ами учейки телекомуникации не научават какви програми за Андроид вървят на еди-кой си телефон, нито пък кой бил най-якия модел на Нокиа. Нали се сещаш, че телекомуникации означава нещо съвсем друго. Нещо, за което ти си нямаш понятие, а Гугъл е крайно недостатъчен, за да се образоваш?

 

 

Айде пак глупости. ГЕРБ. Къде ГЕРБ, къде бТВ/Булсатком, къде ТВ+.

ГЕРБ - Корпоративна Търговска Банка - Виваком - БТВ - БУЛСАТКОМ - МВР - ГЕРБ - ТВ+ - БУЛСАТКОМ - нещо святка ли някъде?!

 

Аз съм словестна плява? Я ако обичаш ми пусни постовете в Гугъл да видиш какво ще излезе. Ама ми покажи. Иначе ти си словестната плява, защото аз поне не те обвинявам в нищо. Ти от одеве спекулираш.

Как пък не сеспряхте с тоя Гугъл. Вентилатори, Гугъл, Вентилатори, Гугъл, до толкова ли ви се простира творчеството? Чак ми е досадно като ви гледам писаниците вече. Не се дразня. Досадно ми е. Иде ми да си бръкна в гърлото и да си повърна чая.

 

Изобщо не ме интересува какво се учи в телекомуникациите, но продавачите по магазините знаят по-малко от мен. Нали се сещаш, че клиента като влезне в магазина, иска да научи елементарна информация за технологиите и устройствата, които се предлагат? И от кога пък си наясно с всичко, което знам по дадена материя, че смееш така да ме нападаш?

За теб Интернета може и да е Гугъл, но за мен не е. А в Интернета, който аз ползвам, всичко, което се учи по дадена материя, може да се намери. Най-малкото, че 90% от учебниците в които пише нещо, са цифровизирани и са налични.

 

Нищо не ми светна, защото толкова мърляво си ги нахвърлял тия търговски марки, че изобщо не се разбира каква е връзката между тях. Пробвах 2-3 варианта, които пак са прекалено много, но пак не виждам закономерност в последователността в която си ги написал.

Тя конспирацията винаги може да се намери, ако я търсиш. Затова и винаги можеш да решиш защо едно нещо в миналото ти е било "за добро". Защото можеш да навържеш последвалите събития. Това не означава обаче, че "онова" нещо е било наистина "за добро".

 

Розуел ще разнищиш ли? В Интернет (или както ти му викаш - Гугъл) има информация ако ти е нужна.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо се хабя, но ще обясня.

 

Корпоративна търговска банка държи огромна част от парите на държавните предприятия. Чрез съмнителни и неясни процедури, банка, която държи 6% от парите на бизнеса, успява да привлече около 50% от парите на държавата.

Собственик на банката е Цветан Василев. Освен Булгартабак той купи и Виваком.

Миналата година, три дружества се напънаха да станат 4-ти мобилен оператор у нас - Булсатком, Макс Телеком и още една никому-неизвестна фирма. От тези три дружества, само Булсатком имат сериозните намерения и финансовото обезпечение да го направят наистина. Инвестицията се оценява между 100 и 200 млн Евро.

Дотук добре.

На 3 декември 2012 г. Булсатком получи целеви кредит от Уникредит Булбанк с учреден особен залог върху самото дружество. Тоест, за да влязат на пазара за мобилни комуникации, те рискуват бизнеса си с доставката на телевизия.

След това се започва. БТВ иска тройно увеличение на предлаганите от нея програми, като забележително, цената на БТВ е по-висока от тази на всички телевизии в пакет. След като Булсатком оспорват, БТВ спира доставката на сигнал, при все, че има договор до 14.01.2013 г. В хора запява и ТВ7, която е ръководена от Бареков, а е собственост на кого мислите? Да, точно така, на Цветан Василиев, чрез Делян Пеевски.

След неочаквано силната подкрепа на обществото към Булсатком, натискът се подсилва чрез МВР. Идват избори, трябват спонсори.

 

Още ли е неясна картинката или взе да святка тук-там?

Link to comment
Share on other sites

Да не забравяме и цифровизацията! Качването на канали на мултиплекса зависи от гледаемостта.

В момента БТВ реват, че Булсатком занижавали бройката, което е пълен абсурд, при положение, че при Булсатком всеки клиент е с карта, докато при Близууу например, всичко е стъкмистика.

Натискът е както в пакети към рекламодателите, задължаващи ги при реклама в БТВ да рекламират и в останалите канали, собственост на групата, така и към операторите да разпространяват в пакети. Всичко се прави с цел медиен монопол на определени хора в цифровия ефир. И тъй като въпросните кръгове са толкова приближени до властта, че са до рамената в правилните задници, властта ги подпира.

 

Сега ако се окаже, за пореден път, че няма нарушения, всичко е за сметка на ТВ+. Те си остават компроментирани, а на никой не му се търси сметка.

Link to comment
Share on other sites

Вдигнеш ли МРЗ рязко и икономиката ще резгира с пълно спиране.
За това емпетройките само се свалят! Няма да ги дигаме!

 

А хората които работят като за 1000 лв. а взимат 300? И вечното оправдание-криза е или ако не те устройва, напускай в момента има достатъчно безработни???
Да, то всеки българин е твърдо убеден, че труда му струва поне 1000 лева! Без да се замисля, как използва всяка възможност да скатава, претупва работата си, основното му старание е да докара до края на работното време и уикенда....
И знаят по-малко от мен. Как пък на един въпрос не са ми отговорили в такъв магазин. Да им пикам на телекомуникациите.
Ама то е много просто - те са я завършили къде с преписване, къде с подсказване и после се чудят що за кадърни професионалисти като тях няма работа...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо се хабя, но ще обясня.

 

Корпоративна търговска банка държи огромна част от парите на държавните предприятия. Чрез съмнителни и неясни процедури, банка, която държи 6% от парите на бизнеса, успява да привлече около 50% от парите на държавата.

Собственик на банката е Цветан Василев. Освен Булгартабак той купи и Виваком.

Миналата година, три дружества се напънаха да станат 4-ти мобилен оператор у нас - Булсатком, Макс Телеком и още една никому-неизвестна фирма. От тези три дружества, само Булсатком имат сериозните намерения и финансовото обезпечение да го направят наистина. Инвестицията се оценява между 100 и 200 млн Евро.

Дотук добре.

На 3 декември 2012 г. Булсатком получи целеви кредит от Уникредит Булбанк с учреден особен залог върху самото дружество. Тоест, за да влязат на пазара за мобилни комуникации, те рискуват бизнеса си с доставката на телевизия.

След това се започва. БТВ иска тройно увеличение на предлаганите от нея програми, като забележително, цената на БТВ е по-висока от тази на всички телевизии в пакет. След като Булсатком оспорват, БТВ спира доставката на сигнал, при все, че има договор до 14.01.2013 г. В хора запява и ТВ7, която е ръководена от Бареков, а е собственост на кого мислите? Да, точно така, на Цветан Василиев, чрез Делян Пеевски.

След неочаквано силната подкрепа на обществото към Булсатком, натискът се подсилва чрез МВР. Идват избори, трябват спонсори.

 

Още ли е неясна картинката или взе да святка тук-там?

 

Сега е по-ясно какво искаш да кажеш, но това го прочетох и тук. http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/01/09/1981472_bulsatkom_-_pod_grub_natisk/

Какво общо има обаче рейда в TV+ с цялата тая история около бТВ и 4-тия Мобилен оператор, който щял едва ли не да открадне клиентелата на останалите, щото не знам си кво. По-високи скорости и т.н. Никой не споменава обаче и цената на устройствата, които крайния потребител трябва да закупи. Булсатком трябва да ги раздават безплатно, за да спечелят клиенти. На производствена цена от ~$150-200, това са си още 150 - 200 000 000 за 1 000 000 потребители.

Както и да е.

 

След всичките тия неща дето си ги написал, защо си мислиш, че истината ще излезе толкова бързо на яве? И защо само Виваком са застрашени от 4-ти оператор, а Глобул и Мтел си мълчат и нищо не правят? Че Виваком нямат и половината потребители на Глобул или Мтел. Даже и 1/3 толкова нямат.

 

Няма и аз да се включвам в конспирацията. Просто съм се научил да не вярвам на това, което ми се подава, освен ако не е подплатено с факти или не съм го видял/направил сам.

 

Фактите в момента са, че Булсатком не излъчват бТВ.

Булсатком ореваха медиите и Интернет пространството, започнаха да излизат конспирации, започнаха да се навързват връзки по не знам си кви линии, може и извънземни да са кацали даже.

бТВ мълчат.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...