Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Виж тук съм що годе съгласен. Мисля си, че би трябвало и като кранист, тракторист, продавач също да можеш да си осигуриш нормален стандарт на живот. Което не виждам как би могло да става с 300-400 лева заплата...

Ето,дойдохме си на думата.Обаче защо поне един не каза нещо съществено по първия ми пост завчера,а тръгнахме да бистрим подробности.Поста,в който споменах претенциите на несменямия представител на работодателите Б.Данев за отпадането на МРЗ.Едно от малкото добри неща,които прави държавата е да крепи този елемент и да не оставя изцяло на свободния пазар трудовото възнаграждение,защото щяхте да гледате репортажи как агонизират тук и там хора с по 200 лв. трудов доход.

П.С.Специално за психара.Че аз изобщо не съм сравнявал моята си дейност с програмирането и още повече с някой конкретно.Просто искам да си плащат бе,човек.Не аз да давам повече от себе си та да градя тяхната си фирма.Нещо се правиш на леко недоразбрал.Що собственика не дава пример,а гледа да изконсумира бързо-бързо предприятието?Има ли правила оформени в Кодекса на труда?Има.Той спазва ли ги ?Категорично не.Сега какво-ще кажеш стани адвокат или програмист?!Нали разбираш,че изначално тезата ти е леко несъстоятелна по тези географски координати.Не съм навлязъл във Ваша територия,не ми влизайте на моята,която ПРЕКРАСНО си я разбирам.Твърдя,че след години в производството просто не си заслужава.От там нататък всеки е свободен да ме нарича мързел с уточнението,че никога няма да изработи и година при условията,които съм бил.Това да предлагат уж заплащане над МРЗ,а след това да те глобяват за щяло и нещяло дори и за пропуски в самата производствена организация минавал си го?!Не говоря за себе си,а за средата.Работника ли я създава организацията?!

И да,наистина се искат усилия за работа в IT сферата.За това и аз хвърлям по едно око натам.Но нали говорите за икономика,а къде ще е баланса като всички се качим на един вагон?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

О, ужас...

 

Ужас?!?! На тая възраст, ако изобщо я доживеем - толкова жизнени, толкова весели - шапка им свалям на тия хора! Да са живи и здрави и все така да са!

Link to comment
Share on other sites

ГЛУПОСТИ

 

Общи работници са взимали повече пари на ден от мен дето само трябва да седя и да ги контролирам. Естествено трябва да е кадърен и като му се каже това трябва да стане така, да става така, а не постоянно да му гледаш в ръцете.

Link to comment
Share on other sites

ГЛУПОСТИ

 

За общак бих се съгласил, но не общаците наистина взимат по толкова, че някои и по повечеbiggrin1.gif

 

едит: Нака, какво имаш предвид под общак, защото понятията ни мжое да са различни?

Link to comment
Share on other sites

Общи работници са взимали повече пари на ден от мен дето само трябва да седя и да ги контролирам. Естествено трябва да е кадърен и като му се каже това трябва да стане така, да става така, а не постоянно да му гледаш в ръцете.

 

Дори майстор повече от 50 на ден трудно може да си позволи, ако въобще има шаран да го пазари на надница, а не на свършена работа. За строителство точно на мен не ми говори, защото това правя. И съм от страната на плащащия. На общ работник ако някой даде повече от 25 лева на ден, то той е СЕРИОЗЕН глупак. Изобщо правите ли разлика между майстор и общ работник или всичко, дето строи, е в кюпа?

 

За общак бих се съгласил, но не общаците наистина взимат по толкова, че някои и по повечеbiggrin1.gif

 

Ко речи?

Link to comment
Share on other sites

Май не сте работили по цял ден в кал и дъжд. На 31 декември в 5 вечерта работници са си тръгвали от обекта да се прибират (аз си тръгнах в 6 щото трябваше да пусна станцията след като е пуснат тока).

Link to comment
Share on other sites

Бе ти искаш Василев да ти се обади и да ти разясни каква е схемата всъщност. Ами не става така. Те ако всички бяха наясно с далаверата...

Имаш глава на раменете, съпоставяш фактите, вадиш си изводи. Ако не успееш, спираш да гледаш БТВ за една седмица и пак пробваш!

 

Има хора във форума от N3 например. Там, доколкото чух, скокът е от около 0.70 лв до около 2.00 лв.

 

Нали нямаше да се поддаваш на медийна манипулация? Какво правиш в момента ти? Информация от един единствен източник поднесена по различни начини, а ти се закачаш като пич.

И N3 да не са по-голяма компания от Булсатком, че те могат да плащат бТВ, а Булсатком не могат милите?

Даже и да спра бТВ за една седмица, не съм сигурен какъв ще е ефекта. Ще ми разясниш ли ако обичаш? Каква е разликата дали ще гледам Малкълм и някакъв филм по бТВ комеди, или ще си ги сваля и ще ги гледам РИП-нати?

Моля те, ще съм благодарен.

 

Все ми е едно. Да се оправят.

 

Хайде да не откриваме топлата вода. На никой не му се работи тежка работа. По белият свят още по-малко пък. В крайна сметка защо има толкова студентски бригади ? Ми щото на запад им трябва евтина работна ръка за неквалифицирана работа. Какво работят голяма част от заминалите на запад - по строежи, бавачки и нам какво си. Ако беше толкова хубаво и добре платено, тамошните щяха да си го бачкат това, нямаше да имат нужда от нас, нали така ?

Как да стане в БГ да е обратното ? Реално е едно към едно, просто нашият стандарт като цяло е по-нисък, та ниското бие прекалено близко към земята вече. А и в крайна сметка, няма как продавачката в кауфланд да взима колкото приятелчетата ми инженери работещо по професията си и някои от тях взимащи по няма и 1000 лв на месец.

 

Тоя път не успя да налучкаш обаче. Пълни глупости си написал. Имало студентски бригади, защото работната ръка била евтина ...

И за другото си написал пълни глупости. Една от най-високо платените работи в държавния сектор (а и не само) в Швейцария е боклукчия. Към 10 000 франка на месец мисля, че беше заплащането. Да ти кажа ли защо или ще се досетиш?

На запад не работят такива работи, защото ги кефи да работят на бюро и защото е по-престижно след университета да работиш за повече пари от тия, които взима една бавачка, а не защото бавачката взима малко пари.

Link to comment
Share on other sites

 

Ко речи?

Изобщо нямаш идея за какви пари става въпрос в строителствотоlaughing1.gif Само ще ти кажа, че не си го измислям - баща ми работи в строителна фирма (правят ел. инсталации), а братовчед ми прави гипсокартон (не знам дали съм го написал правилно). Сега очаквам пак яки довод "bitch, please". :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Май не сте работили по цял ден в кал и дъжд. На 31 декември в 5 вечерта работници са си тръгвали от обекта да се прибират (аз си тръгнах в 6 щото трябваше да пусна станцията след като е пуснат тока).

 

И какво от това?

 

Отделно - ти на база извънреден труд генерализираш надници? Айде не се обаждай повече силно неподготвен.

 

По твоята логика - на мен водопроводчик на 01.01 сабаля в 6 часа, (няма как, два цола тръба тече цяла нощ и направи река) ми отстранява елементарна авария в крайна точка (няма и час работа) за 200 ДВЕСТА лева. Това явно прави водопроводчика милионер!

 

Изобщо нямаш идея за какви пари става въпрос в строителствотоlaughing1.gif Само ще ти кажа, че не си го измислям - баща ми работи в строителна фирма (правят ел. инсталации), а братовчед ми прави гипсокартон (не знам дали съм го написал правилно). Сега очаквам пак яки довод "bitch, please". :rofl:

 

Стенли, спри се, преди да си тръгнал с некви тъпотии. Баща ти като електричар на надница ли е бре, момче? Ако е - много греши. Братовчед ти го питай колко взима за гипсокартон, защото не ги взима на ден, а на квадрат! Не се обаждайте където не разбирате.

Link to comment
Share on other sites

Стенли, спри се, преди да си тръгнал с некви тъпотии. Баща ти като електричар на надница ли е бре, момче? Ако е - много греши. Братовчед ти го питай колко взима за гипсокартон, защото не ги взима на ден, а на квадрат! Не се обаждайте където не разбирате.

Баща ми не е на надница, а братовчед ми наистина взима на квадрат, но не разбирам какво значение има? Не е ли важното като удариш чертата в края на месеца колко пари си изкаралbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Баща ми не е на надница, а братовчед ми наистина взима на квадрат, но не разбирам какво значение има? Не е ли важното като удариш чертата в края на месеца колко пари си изкаралbiggrin1.gif

 

Има значение, защото се говори за заплащането на общия работник, а не за заплащането в строителството като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Има значение, защото се говори за заплащането на общия работник, а не за заплащането в строителството като цяло.

 

Аз за заплащането на общия работник се съгласих с Raptor, че няма как да е толкова космическо ;)

Link to comment
Share on other sites

Баща ми не е на надница, а братовчед ми наистина взима на квадрат, но не разбирам какво значение има. Не е ли важното като удариш чертата в края на месеца колко пари си изкаралbiggrin1.gif

 

Ето затова ти казвам, не говори неподготвен. Баща ти гладен със сигурност няма да остане, ако е кадърен в професията си, но братовчед ти го питай колко време през годината работи. Един майстор може днес да изкара и 1000 лева, но после може 3 месеца да блее. В строителството нещата са много относителни. Вече отдавна не сме в оня изкуствен бум, който вирна носовете на сульо и пульо в тоя бранш. Не един и двама подобни "отворени" после идват да се МОЛЯТ за работа. Включително и такива, силно преебани в чужбина.

 

Както каза Наско - лесна и срамна работа няма. Аз ще добавя - самото имане на работа е сложно в тези времена.

Link to comment
Share on other sites

Ето затова ти казвам, не говори неподготвен. Баща ти гладен със сигурност няма да остане акое кадърен в професията си, но братовчед ти го питай колко време през годината работи. Един майстор може днес да изкара и 1000 лева, но после може 3 месеца да блее. В строителството нещата са много относителни. Вече отдавна не сме в оня изкуствен бум, който вирна носовете на сульо и пульо в тоя бранш. Не един и двама подобни "отворени" после идват да се МОЛЯТ за работа. Включително и такива, силно преебани в чужбина.

 

Както каза Наско - лесна и срамна работа няма. Аз ще добавя - самото имане на работа е сложно в тези времена.

 

Тука вече съм 10000000% съгласен с теб.

 

 

btw -спазвайте правилата за движение http://news.data.bg/...%8A%D1%82%D0%B8

Link to comment
Share on other sites

Нали нямаше да се поддаваш на медийна манипулация? Какво правиш в момента ти? Информация от един единствен източник поднесена по различни начини, а ти се закачаш като пич.

И N3 да не са по-голяма компания от Булсатком, че те могат да плащат бТВ, а Булсатком не могат милите?

Даже и да спра бТВ за една седмица, не съм сигурен какъв ще е ефекта. Ще ми разясниш ли ако обичаш? Каква е разликата дали ще гледам Малкълм и някакъв филм по бТВ комеди, или ще си ги сваля и ще ги гледам РИП-нати?

Моля те, ще съм благодарен.

 

Все ми е едно. Да се оправят.

 

 

 

Тоя път не успя да налучкаш обаче. Пълни глупости си написал. Имало студентски бригади, защото работната ръка била евтина ...

И за другото си написал пълни глупости. Една от най-високо платените работи в държавния сектор (а и не само) в Швейцария е боклукчия. Към 10 000 франка на месец мисля, че беше заплащането. Да ти кажа ли защо или ще се досетиш?

На запад не работят такива работи, защото ги кефи да работят на бюро и защото е по-престижно след университета да работиш за повече пари от тия, които взима една бавачка, а не защото бавачката взима малко пари.

OMFG :D

Ти сериозно ли ?

Това всъщност е голям проблем в БГ - гледат колко взима бавачката еди къде си или боклукчията еди къде си, и въобще не се замислят колко ниска е тази заплата за тамошният стандарт :D Да, може да и стигат да не гладува и да живее достоен живот, но толкова :))

A 8 000 евро на месец за боклукчия - ще се направя, че не съм го прочел :))

 

Хвърли едно око към наемите в Цюрих, има и инфо за заплати в разни отрасли и помисли пак по темата :))

И още един момент - нали се сещаш, че програмист с 1 година стаж взима една заплата, с 10 години и кадърен де взима съвсем различна заплата.

10 години стаж като боклукчия къде ли те водят ? :D И какво развитие предлагат ? :D

Link to comment
Share on other sites

тука спрях да чета. Опитай някой ден да го направиш....не да се разхождаш, НИЩИЧКО да не правиш, но да седиш на ЕДНО място като пирон прав....а сега го опитай пак на следващия ден и сподели нам какво е чувството.

 

Te не стоят мирно Стефчо, това не ти е караул нито са гвардията на английската кралица. Ходят си спокойно из магазина, МОГАТ да сядат за 10тина минути на всеки час... стига да не кибичат отпред да пушат... ПРАВИ... е всеки си с приоритетите - като ти се пуши повече отколкото ти се сяда защото си уморен - ходиш пушиш.

 

А стоенето на крак и липсата на столове ще доведе ли до увеличаване на продуктивноста?

 

Сериозно, огледайте се в колко от магазините има столове и в колко от тях персонала седи? Ей тъй обиколете моловете и вижте. Чакам статистика. Да започна аз - вчера минавайки покрай магазините наоколо броих:

 

-2. двата магазина за хранителни стоки нямаха нито един стол вътре, даже касиерката работеше права и на 2та

+1. третия магазин за хранителни стоки имаше 1 стол за касиерката, другите зад щандовете бяха прави

-2. покрай 2 магазина за дрехи - стол не видях

-4. в МОЛ-а изброих 4 магазина в които нямаше стол и

-2. в които имаше стол тип щъркел зад касата

 

значи от 11 магазина имаме стол само в 3 при това от тези високите така че разликата между седнал и прав поне визуално да е нулева.

 

Божееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее! Тук има хората, които потни вода не са пили цял живот, а ми говорят за работа! :lol:

Така ще е, драги ми дами и господа. Или по-точно господа. Докато хората си мислят, че седенето прав трябва да се възнаграждава повече от мисленето, нивгаш нема влезем в релси.

 

Именно :bowdown:

 

Ще ти сравнявам каквото си искам.

Всичко си е работа. Относително е кое е по-полезно и кое е балон.

Мисълта ми беше, че щом е много по-трудно да програмираш, отколкото да мъкенш киреч - програмирай си апартамент!

Ама това всеки го може, ще каже някой.

Да бе.... може го, ама докато не пробва. За всяка работа си трябва човек!

 

Тези мисли водят към комунизъм приятелю. Има много неща за които се изисква човек да ги работи. След като можеш да хванеш всеки от улицата да ги върши значи имаш мноооого избор. Колкото повече избор имаш толкова по-ниска заплата ще можеш да дадеш. В един момент опираш дъното и не можеш да намериш никой защото ти казват "ти подиграваш ли се".

 

От друга страна има неща изискващи майсторлък и познания. За тях хора трудно се намират. Още по-малко пък добри. Там заплатите са мноооого различни.

Link to comment
Share on other sites

5 страници мега простотии...чета как едни казват, че тяхната работа е по-трудна от на другите и обратното. С такова мислене няма да се оправим.

Link to comment
Share on other sites

Ваньо, на прост ли се правиш не мога да разбера?!

Мисълта ми е доста елментарна - всеки труд е ценен. Има нужда и от програмисти и от продавачи, и от архитекти и от общаци.

Има има, но има една камара серсеми, които за друго не стават, затова и толкова е заплатата им.

 

А има и отговорности. Хвани произволен мангал и го накарай да ти направи чертеж на 8 етажна сграда щом смяташ така.

 

Хвани произволен човек от училище и го накарай да ти направи една програма за магазин - нещо елементарно за което има маса програми вече. Искаш ли да си сформираш ти сам екип от програмисти и да ти направят от нулата подобна програма? Ей тъй изобщо искаш ли да сформираш екип от програмисти?

 

Сега опитай да намериш 20 човека за да ти разчистят от боклуци задния двор и да изнесат нещо по-тежко.

 

 

В развитите държави, общака взима толкова, че после си купува апартамент тук, нали?!

 

Не. Нещо си се объркал. В щатите една касиерка взима МРЗ. Верно тя е над $1000 но пък само наема на някаква кочина е над 300-400. Недай си боже да има и кредити. Ако има и дете ще има и социални помощи и някак ще успява да преживее. Но не си мисли че общака ще може да си купи апартамент или костюм армани. Ще купи ама на кукуво лято.

 

Не аз да давам повече от себе си та да градя тяхната си фирма.Нещо се правиш на леко недоразбрал.Що собственика не дава пример,а гледа да изконсумира бързо-бързо предприятието?

 

Защото той е предприемача, вложил е парите, започнал е бизнеса, а теб може да те смени. Ти като си отворен направи си собствено такова предприятие, намери си клиенти, вземи кредит от банката и т.н.

 

Ти какво очакваш, да ти даде на теб мерцедеса? Или да раздели поравно с всички печалбата от последната година и да изплаща дивиденти? Може но не и с общите работници.

 

Бъркате сериозно в мисленето. Съгласен съм, че ако един човек цени персонала си ще дава и добри заплати, ще дава и бонуси, само че някои хора станахме свидетели на разнежване от последното, хората почнаха не само да стават по-мързеливи и с повече претенции ами взеха и като собственици на предприятието да се изживяват. Говоря за конкретна фабрика е един близък до Пловдив град от личен опит.

 

 

 

И да,наистина се искат усилия за работа в IT сферата.За това и аз хвърлям по едно око натам.Но нали говорите за икономика,а къде ще е баланса като всички се качим на един вагон?!

 

Едно око не е достатъчно. След като прочетеш поне 5-6 книги по най-малко 2000страници всяка ще има надежда. Най-важна е мотивацията и упорството. Като при всичко 95% усилия и 5% талант

 

И още един момент - нали се сещаш, че програмист с 1 година стаж взима една заплата, с 10 години и кадърен де взима съвсем различна заплата.

10 години стаж като боклукчия къде ли те водят ? :D И какво развитие предлагат ? :D

 

ЕТО ТОВА Е! Много малко хора се замислят над това накъде отиват и какво ще им е положението след 5 години.

 

Всъщност бих се учудил ако над 10% от хората изобщо мислят за нещо по-различно от това къде точно да изпият заплатата след като са си платили сметките и мрънкат след като им свършат парите.

 

5 страници мега простотии...чета как едни казват, че тяхната работа е по-трудна от на другите и обратното. С такова мислене няма да се оправим.

 

Не е ли? Има работа, която може да се върши от всички, има и такива които една много малка част от хората могат да я свършат. Аз примерно мога и сам да си прекопавя градината, да хвана произволен приятел за да преместим няколко шкафа и диван от точка А до точка Б. Само че не мога да хвана произволен човек за да ми ремонтира климатика.

 

Ще се оправим когато се научим да уважаваме хората с умения и да ценим труда им. И когато университетите престанат да бълват една камара серсеми псевдоспециалисти, които нито има какво да ги прави бизнеса нито е имало смисъл да се учат НИТО СА ЗАПОМНИЛИ НАД 10% от това което им е преподавано.

 

Да ти обясня ли каква тежест има диплома на човек завършил "Информатика" (или беше вече Компютърни технологии)? НУЛЕВА. Всичко, което гледаме е какво е правил, колко и къде е работил. Ако ни трябва начинаещ ще гледаме с какви проекти се е занимавал ИЗВЪН учебния план. Защото ако е умно момче или момиче все ще е направил/а нещо за да се занимава, а няма да е правил само това, което е на лекциите. Последното е такова за да може ВСИЧКИ освен кръглите идиоти да завършат. Защото ако дадат нещо по-сложно ще отпаднат 90% от курса.

 

То затова и ние 90% изобщо не искаме и да чуваме за тях.

 

Същото е с останалите специалности.

 

Хайде сега замисли се колко сложно е да завършиш средно образование и като отидеш накъде това, че имаш диплома за завършено средно образование дали би впечатлило някой? Като си отговориш на този въпрос моля те отговори ми на следващия - ЗАЩО изобщо е нужно някой да е завършил средно или висше образование за да работи като касиер, продавач в магазин или общ работник... или нещо друго подобно от тези, които аз коментирам?

 

-------------------------------------------------------

 

Обявявам награда за първия изчел всичкото, което съм изписал в последните 2 поста :tongue

Link to comment
Share on other sites

 

 

Обявявам награда за първия изчел всичкото, което съм изписал в последните 2 поста :tongue

Аз.Какво получавам. Че даже ти се сляха в един.

Link to comment
Share on other sites

OMFG :D

Ти сериозно ли ?

Това всъщност е голям проблем в БГ - гледат колко взима бавачката еди къде си или боклукчията еди къде си, и въобще не се замислят колко ниска е тази заплата за тамошният стандарт :D Да, може да и стигат да не гладува и да живее достоен живот, но толкова :))

A 8 000 евро на месец за боклукчия - ще се направя, че не съм го прочел :))

Хвърли едно око към наемите в Цюрих, има и инфо за заплати в разни отрасли и помисли пак по темата :))

И още един момент - нали се сещаш, че програмист с 1 година стаж взима една заплата, с 10 години и кадърен де взима съвсем различна заплата.

10 години стаж като боклукчия къде ли те водят ? :D И какво развитие предлагат ? :D

 

Сериозно. Аз не сравнявам заплатата на бавачката там с тукашния стандарт. Пак ми слагаш думи в устата, за да можеш да си прокраднеш мислите.

Ако някой се е хванал за боклукчия, можеби просто иска моментен висок доход и не търси развитие. А? Кво ша кайш?

Има държави в които срамните работи са високо платени, защото НЯКОЙ трябва да ги върши, а НИКОЙ не иска да ги върши. Как ще се почувства някоя жена ако ѝ кажеш, че работиш като боклукчия? Как ще те приеме обществото? Виж тук в темата за общите работници и продавачите какви са настроенията, а си представи за боклукчиите. Точно затова, тази работа е високо платена. И Швейцария не е единствената такава страна. В Норвегия, един пекар на хляб взима 7000лв, а заплатата се вдига, колкото по на север е работното място.

 

Разни хора, разни идеали. Някои гледат моментното благо, други гледат кариерата си. И защо изобщо го обсъждаме това? Издъни се с изказването за бригадите и скокна в друга тема, за да отклониш разговора?

Link to comment
Share on other sites

Примера ти го давам веднага с мен. Имам завършена гимназия, но това не ме прави не специалист в сферата, която се развивиам вече 10 години и то тясно специализирана работа с ел. контролно-измервателни прибори и автоматика, основно в индустриални предприятия и учреждения. Освен, че можеш да ме хванеш да ти пренеса някой друг гардероб, или да ти прекопая градинката, можеш да ме хванеш да ти направя и автоматизирам машина, която да ти върши ноякоя друга работа, както и чертеж да ти направя. И аз не съм единствения в това, има много такива от кадърни по-кадърни хора.

 

Връщам се на това, че на теория може много да знаеш, на практика да си кръгла нула и тогава за никъде не си, дипломата не те прави по-кадърен, нито пък книжката те прави шофьор от класа. На професор в ТУ по ел. техника сме му оправяли апартаментното талбо с предпазителите - страх го било да пипа...в същия момент той преподава.

Link to comment
Share on other sites

Връщам се на това, че на теория може много да знаеш, на практика да си кръгла нула и тогава за никъде не си, дипломата не те прави по-кадърен, нито пък книжката те прави шофьор от класа.

 

Да, но дипломата ще ти уреди интервюто за работа.

 

Едит: За друга сфера говоря. Твоята е много тясна и надали има много кандидати. Ако подадеш, най-вероятно ще те викнат заради опита. Но ако е друга позиция в която има много кандидати, дипломата за висше образование ще ти уреди интервю.

Link to comment
Share on other sites

Да, но дипломата ще ти уреди интервюто за работа.

 

Едит: За друга сфера говоря. Твоята е много тясна и надали има много кандидати. Ако подадеш, най-вероятно ще те викнат заради опита. Но ако е друга позиция в която има много кандидати, дипломата за висше образование ще ти уреди интервю.

 

Има плюсове и минуси тук, аз лично не бих затворил вратата на никой. Място има за всички под слънцето. Не напразно много хора в чужбина се доказаха точно по този начин. Без диплома. Хората го оценяват това, дали наистина можеш, а не дали знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Има плюсове и минуси тук, аз лично не бих затворил вратата на никой. Място има за всички под слънцето. Не напразно много хора в чужбина се доказаха точно по този начин. Без диплома. Хората го оценяват това, дали наистина можеш, а не дали знаеш.

 

Не можеш да викнеш 400 човека на тест/интервю, нали се сещаш?

Link to comment
Share on other sites

Аз.Какво получавам. Че даже ти се сляха в един.

 

Над поста на vinyl_master имам още един :)

 

Има плюсове и минуси тук, аз лично не бих затворил вратата на никой. Място има за всички под слънцето. Не напразно много хора в чужбина се доказаха точно по този начин. Без диплома. Хората го оценяват това, дали наистина можеш, а не дали знаеш.

 

Ние пък връщаме хора с под 2 години опит. Не сме толкова голяма фирма за да си позволим стажанти и хора, с които да си губим времето за да ги учим.

 

Никой не прави сметка че наемането на нов човек е един ГОЛЯМ разход за фирмата - първите месеци докато се научи той не само не успява да си заработи заплатата ами хаби от времето на някой друг за да го обучи, да му покаже и обясни нещата, да му оправя грешките и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...