Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Между другото това със звука по време на рекламите може да се ползва от "детектор на програми" и да се напише за някой по-умен телевизор приложение което как намери реклама да затъмнява образа и да намаля звука наполовина на това което е бил преди. Няма да е лесно, но е възможно. Сигурен съм, че би било абсолютно незаконно такова приложение или хардуер или поне всички телевизии, кабелни оператори и най-вече рекламодателите биха имали много против.

Това съм си го мислила много пъти, но не с функция да намалява звука, а направо да сменя канала или да ми пуска скрийнсейвър - примерно горяща камина. Рекламите ме дразнят и смятам, че след като си позволяват за филм от 40 минути да пускат още 40 минути реклами около него, то съвсем резонно няма да гледам нито една реклама.

Та с подписки и чудеса не става. Ако някой направи такъв хардуер, който да сменя канала по време на реклами (където качеството на звука и картината са доста по-добри), ще си го купя. И когато се напълни пазара с такива джаджи, самите телевизии ще променят навиците си. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

... И когато се напълни пазара с такива джаджи, самите телевизии ще променят навиците си.

... и ще измислят нови, още по-брутални прийоми за промивка на мозъците и манипулиране на масовия вкус.
Link to comment
Share on other sites

Тия дни докато въртях за пореден път каналите на телевизора в опит да хвана нещо ставащо за гледане и покрай поредното ми ядосване за увеличения звук на рекламите спрямо останалата програма( особено като спи малката), ми се завъртя из главата следната идея:

Дали тия от ЕС, понеже все чета как са загрижени за потребиели, гражданите и техните права, няма да се амбицират при едно силно желание от хората да приемат за рамките на ЕС телевизиите да излъчват рекламит и програмата с едно ниво на звука. Примерно при една мащабна facebook акция, набиране на подписи и т.н, като видят, че хората го искат, да го наложат. Не съм наясно какво им е необходимо, че да задействат разглеждане на едно такова предложение в някоя от комисиите. Примерно прави се една група у FB с добре формулирано искане на няколко езика, почват да се набират последователи. И то из Европа всякакви има, които даже ще се амбицират покрай това и да събират подписи (из тия по-западните държави, като са по-осъзнати и по-амбицирани да си търсят правата)

Ще е хубаво да и вкарат малко в пътя ретелевизиите и техните реклами.

 

Няма как да стане. Това е като да искаш всички печатни реклами да са с оеднаквени и реални цветове. Иначе телевизията/печатницата трябва да се намесва, което пък им струва пари и време, защото като променят нещо, трябва да го върнат на клиента, за да види той дали нещо от първоначалната идея не се е изгубило/променило след намалянето на нивата. Как го виждаш да стане?

Затова телевизори/усилватели имат функция за изчистване на такива пикове. Аз такъв пик не съм чул от много, много време, защото телевизора ми ги намаля. Ако не ги намали телевизора, саундбара ги намаля.

 

Пак ще има недоволни :)

 

Мда. На Виден ще му се завива свят от преливката.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Налага се извода, че светът ще свърши тогава, когато форумното ни общество прости на Аню аферата "ЛАИКОВЕ"...

 

Което ще рече, че пущината няма никак скоро да се свърши.... С този крилат лаф Аню си спечели доживотна номинация за президент на галактиката.

 

П.п. Даже ако бях на негово място, съвсем сериозно бих се замислил да си го патентовам като запазена марка.

Link to comment
Share on other sites

Което ще рече, че пущината няма никак скоро да се свърши.... С този крилат лаф Аню си спечели доживотна номинация за президент на галактиката.

 

П.п. Даже ако бях на негово място, съвсем сериозно бих се замислил да си го патентовам като запазена марка.

 

Той даже го е написал с правописна грешка...

Link to comment
Share on other sites

Той даже го е написал с правописна грешка...

Ъхъм, Й-то е объркал лайкът му с лайк!

Link to comment
Share on other sites

Няма как да стане. Това е като да искаш всички печатни реклами да са с оеднаквени и реални цветове....

 

Бъркаш, става изключително лесно и ако се въведе със задължение, още утре всички телевизии спокойно могат да минат на изравнения режим. В случая примерът с печатните реклами изобщо не е точен, мисля че се сещаш защо. В конкретния пример говорим единствено за изравняване на RMS-а при реклами, филми, новини и др.

 

Ъхъм, Й-то е объркал лайкът му с лайк!

 

Спокойно, а ако това ще те успокои още...Ангел пак допусна една грешка в горния цитат - 'айде сега го изяжте с парцалите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Рекламите са за да направиш пауза да минеш да пуснеш една вода, да си вземеш нова бира/пуканки/каквото там и да имаш време да се върнеш. И понеже е по-силно можеш да надаваш едно ухо кога ще свършат за да се върнеш обратно. По-скоро трябва да има звънче около 30 секунди преди края им за да те информира.

 

А за техническата говотност - телевизиите могат лесно да го уеднаквят нивото на звука - има си дори програми за целта. Това че рекламите са значително по-шумни е техен избор а не защото не могат да го направят.

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш, става изключително лесно и ако се въведе със задължение, още утре всички телевизии спокойно могат да минат на изравнения режим. В случая примерът с печатните реклами изобщо не е точен, мисля че се сещаш защо. В конкретния пример говорим единствено за изравняване на RMS-а при реклами, филми, новини и др.

 

Добре, ако не трябва да се пипа работен файл, а само изходния и това по никакъв начин няма да повлияе, защо не го направят? Както го прави моя, а и много други, телевизор примерно?

Link to comment
Share on other sites

Явно сте забравили, че Снежи дори пуска писмо до СЕМ по тоя въпрос и отговора както винаги беше "ще разгледаме случая". Естествено, тъй като явно няма нормативна уредба по този въпрос, никой не може да им каже копче на тия боклуци. А иначе всички знаете колко вбесяващо е това с усиления звук! angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Гледам по Канал 3 парламентарен контрол....бързо някой да ми отпере минимум един шамар.

 

Волен казва, че минималната заплата е подигравка с българите...мдаа...няма как да не съм съгласен, щото то и мойта заплата я смятам за подигравка

 

едит: харесвам му идеята за 1000 лв МИНИМАЛНА работна заплата

Link to comment
Share on other sites

Абе, трябва тия като говорят или обещават нещо в пред-изборните кампании, някой да ги записва и после да ги държи отговорни. Пука им на тях, че няма да ги преизберат после..

Link to comment
Share on other sites

Никой нищо не е обещавал...само си говориха :). А аз си пускам сериала, че вечерта свърши да го еВа :D

 

Tрудно ми е да го изрека, но бях съгласен с Волен....а ся де.

Link to comment
Share on other sites

Никой нищо не е обещавал...само си говориха :).

 

Аз по принцип говорех, защото като дойдат изборите и почват да валят обещания и идеи.

Link to comment
Share on other sites

за повишения звук на рекламите наскоро имаше преписка в СЕМ. Конкретно в нашата държава това е регулаторния орган който би могъл да въведе някакви техническир естрикции относно изменението в нивата на звука при превключване на предавания. вместо фейсбук групи доста по-логично е да се изиска информация от тях с имейл дали имат такава и докъде са я докарали. малко по-сложно е от натискане на бутонче с вирнат палец, ама щом наистина искаш нещо да стане, то би трябвало да му отделиш някакво време и усилия. пък и що да не му пишеше чичкото с папийонката да се запознаете.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...