Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Над поста на vinyl_master имам още един :)

И него съм го чел. Аз тия последнит едв атамън прочетох единия, излязох от темата и пак светна за ново мнение от теб - викам форума се бъгна, но видях и новот осъдржание.

Но този ти отговор ми прилича, на опит да избягаш от обявената награда, нищо че не се знае каква е и може да е само една емотиконка тука, но все пак и това не даваш. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

5 страници мега простотии...чета как едни казват, че тяхната работа е по-трудна от на другите и обратното. С такова мислене няма да се оправим.

 

Аз винаги съм казвал, че лесна работа нямаbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз ги прочетох преди теб.

Ми не, не си. По простата причина, че 1: Нямаша доказателство - първия пост е моя, 2 Твоя ник се изписва когато си във форума, а тогава не беше - ууууууууууууууууу. Опитваш измами. Мръстник(ако си се къпал случайно :) чистник) такъв. Няма да си играя с теб повече.

Аз винаги съм казвал, че лесна работа нямаbeer.gif

Някои повече от на други -> :) :) http://www.nova-rabota.com/2008/04/04/nasty-jobs/

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че няма лесна работа. Важно е, обаче, човек да съумее да работи това, което иска и му се отдава. При мен е късмет, че любимото ми занимание от дете е един от добре платените отрасли в нашата родина...

 

Интересен куриоз е, че в 11 клас бях започнал да се потготвям за кандидатстване на Право...

Link to comment
Share on other sites

5 страници мега простотии...чета как едни казват, че тяхната работа е по-трудна от на другите и обратното. С такова мислене няма да се оправим.

 

Е как! Типично по нашенски! beer.gif

 

Минава ми през главата, че стана добре вчера, че сложихме това - :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

Ти го сложи, мискинино! laughing1.gif

 

ЕДИТ: Пешо, аз бях на 0.0027 от Право, когато кандидатствах... За добро или лошо, съдбата реши да не го преследвам професионално. Но пък никога не е късно. ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

И него съм го чел. Аз тия последнит едв атамън прочетох единия, излязох от темата и пак светна за ново мнение от теб - викам форума се бъгна, но видях и новот осъдржание.

Но този ти отговор ми прилича, на опит да избягаш от обявената награда, нищо че не се знае каква е и може да е само една емотиконка тука, но все пак и това не даваш. :(

 

Теб винаги бих те почерпил дори без повод :)

 

Интересен куриоз е, че в 11 клас бях започнал да се потготвям за кандидатстване на Право...

 

Да завършиш Право не е грешка, дори детайлното запознаване със законите и нормативните уредби е много полезно нещо.

Link to comment
Share on other sites

Сериозно. Аз не сравнявам заплатата на бавачката там с тукашния стандарт. Пак ми слагаш думи в устата, за да можеш да си прокраднеш мислите.

Ако някой се е хванал за боклукчия, можеби просто иска моментен висок доход и не търси развитие. А? Кво ша кайш?

Има държави в които срамните работи са високо платени, защото НЯКОЙ трябва да ги върши, а НИКОЙ не иска да ги върши. Как ще се почувства някоя жена ако ѝ кажеш, че работиш като боклукчия? Как ще те приеме обществото? Виж тук в темата за общите работници и продавачите какви са настроенията, а си представи за боклукчиите. Точно затова, тази работа е високо платена. И Швейцария не е единствената такава страна. В Норвегия, един пекар на хляб взима 7000лв, а заплатата се вдига, колкото по на север е работното място.

 

Разни хора, разни идеали. Някои гледат моментното благо, други гледат кариерата си. И защо изобщо го обсъждаме това? Издъни се с изказването за бригадите и скокна в друга тема, за да отклониш разговора?

rofl, и как точно се издъних с бригадите? Защото ти каза "издъни се" и трябва да коментирам нещо ли ? Да, супер престижна и добре платено е да работиш в макдоналдс в щатите :laughing1: :laughing1: :laughing1:

Кфо да кажа, че си фантазираш някакви 8000 евро за боклукчия :laughing1: То тва е ебаси дрийм джоба тогава, возиш се 8 часа на камиончето, местиш някви кофи с боклук и продължаваш да се возиш на камиончето, след това караш нова баварка, те сигурно се избиват там за тази работа, първи сърч в нета показва, че средни годишни заплати на програмисти, проджект мениджъри клонят към 100 000 - 110 000 франка. Което е по-малко от годишната на боклукчията :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: .

 

А да, бавачката взима малко пари, колкото и звездни да ти изглеждат сумите на теб :))

И понеже си шматка, помисли какво може да си купиш с 7000 лв в Норвегия. Когато наема на квартирата ти е поне 2000 :))

Цена на едностаен апартамент в чехия, бърно - 40 000 евро :)

 

Nanny : http://www.payscale.com/research/CH/Country=Switzerland/Hourly_Rate :laughing1:

Oh yes, she's so fucking rich :D

Link to comment
Share on other sites

Спамят я, хем колко пъти съм напомнял кога трябва да пишат....ей сега ще изкарам голямата метла. :woot

 

 

П.П. Така и така съм пуснал пост, Пешо - ей за "тия отвратителни емотикони на Виден" ли говориш, дето ги пляскал из постовете си? Наистина са доста отвратителни. :laughing1:

Да, точно за тия гадости говоря post-996-1220564058.gif
Link to comment
Share on other sites

Цена на едностаен апартамент в чехия, бърно - 40 000 евро :)

 

Стига си плямпал и вземи донеси насам

 

logo-starobrno.gif

 

 

Нищо друго стойностно няма там явно

 

laughing1.giflaughing1.giflaughing1.giflaughing1.giflaughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

@Raptor - Така си е, въпреки че имат и други добри бири, дори жените им не са красиви :D

Иначе woox-а ме изпълва колко заблудено си живее.

 

@woox ето ти извадка от едно репортче на тема заплати, разходи

Monthly spending highest in Oslo

Oslo’s inhabitants spend the most on average on goods and services each

month. Outlays for our reference basket of goods in the Norwegian capital

amount to 4,573 US dollars and are thus some 68% higher than the world

average (2,720 US dollars) and three and a half times as high as in Delhi

(1,307 US dollars), the cheapest city in the comparison.

 

The average global cost of our food basket, comprising 39 different products,

is 424 US dollars. Our survey takes account of monthly spending for

food weighted according to consumption, with important food staples

being given a higher weighting.

Food is most expensive in Tokyo (928 US dollars), Geneva (715 US dollars)

and Zurich (704 US dollars), and is cheapest in the Indian cities of Mumbai

(186 US dollars) and Delhi (208 US dollars). While a kilo of bread costs an

average of 3.20 US dollars in Zurich, this figure is only 0.60 US dollars in

Delhi. And while in Tokyo you can expect to pay 2.90 US dollars for a liter

of milk, this can be purchased for a mere 0.80 US dollars in Mumbai.

Ето линка ако ти е интересно : http://www.static-ubs.com/global/en/wealth_management/wealth_management_research/prices_earnings/_jcr_content/par/columncontrol/col1/linklist/link_0.1393999310.file/bGluay9wYXRoPS9jb250ZW50L2RhbS91YnMvZ2xvYmFsL3dlYWx0aF9tYW5hZ2VtZW50L3dlYWx0aF9tYW5hZ2VtZW50X3Jlc2VhcmNoL1BfTF8yMDEyX2VuLnBkZg==/P_L_2012_en.pdf

 

Да, неоспоримо е, че е по-готино да взимаш високата заплата, но все пак тя е свързана и с това къде живееш. Трудно е да взимаш тамошната заплата, но да си я харчиш в БГ

Link to comment
Share on other sites

rofl, и как точно се издъних с бригадите? Защото ти каза "издъни се" и трябва да коментирам нещо ли ? Да, супер престижна и добре платено е да работиш в макдоналдс в щатите :laughing1: :laughing1: :laughing1:

Кфо да кажа, че си фантазираш някакви 8000 евро за боклукчия :laughing1: То тва е ебаси дрийм джоба тогава, возиш се 8 часа на камиончето, местиш някви кофи с боклук и продължаваш да се возиш на камиончето, след това караш нова баварка, те сигурно се избиват там за тази работа, първи сърч в нета показва, че средни годишни заплати на програмисти, проджект мениджъри клонят към 100 000 - 110 000 франка. Което е по-малко от годишната на боклукчията :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: :laughing1: .

 

А да, бавачката взима малко пари, колкото и звездни да ти изглеждат сумите на теб :))

И понеже си шматка, помисли какво може да си купиш с 7000 лв в Норвегия. Когато наема на квартирата ти е поне 2000 :))

Цена на едностаен апартамент в чехия, бърно - 40 000 евро :)

 

Nanny : http://www.payscale....and/Hourly_Rate :laughing1:

Oh yes, she's so fucking rich :D

 

Много лесно пък се забавляваш, щом и по пода се въргаляш. И това при положение, че грешиш.

 

Ти каза, че имало бригади, за да се ползва евтина работна ръка и гадната работа няма кой да я работи там, защото не била добре платена.

 

Аз те оспорих, защото нито едно от двете твърдения е вярно, като за второто ти дадох примера с боклукчиите. И съм прав. Ако търсеше заплатата на боклукчия, щеше да разбереш още преди 3 поста, но ти явно и в Интернет не знаеш какво да търсиш точно, та почна да ми говориш за бавачки, строители, престижно ли е пърженето на картофи, заплатите на мениджърите на запад и съизмеримо ли е то с това на боклукчиите и някви други тъпотии, които нямат никакво отношение по темата. Демек, пак започна с натаманистиката, за да ти дойде в твоето поле.

 

А за първото не си прав, защото заплатата на Българите на бригада в САЩ е по-високо от това на Американците на същата позиция, защото те в повечето случаи нямат години. Та каква е тая "ниско платена работна ръка" дето си говорим за нея, която взима повече от местното население? Ще споделиш ли? Или не, по-добре недей. Няма какво да ми кажеш. Най-много да ми изкараш някоя извадка за продължителността на живота при хората хранещи се в заведения за бързо хранене.

 

Шматка ще викаш на някой друг, но не и на непознати по Интернет. Като не можеш да водиш нормална дискусия и да се аргументираш по темата, ще си мълчиш. И стига си вадил някакви извадки от Гугъл, а вземи гледай малко как са събирани тия статистики и какво реално показват.

Аз ти казвам заплатата на една позиция, а ти ми вадиш заплатите на други позиции, за да ме опровергаеш? Кой казва, че заплатата на втората позиция задължително е по-висока от тази на първата? Ти?

Като ти е дрийм джоб, заминавай да ставаш в 3 сутринта всеки ден и да те гледат хората как разнасяш кофите по улицата. Да видим дали е "дрийм джоб" да си се "возиш на камиончето". Facepalm14.gif Тук пък супер явно показваш това, което се обсъждаше по-горе. Че не всяка професия се цени. Или искаш да ми кажеш, че ако даваха по 2000лв за боклукчия в България, щяха да се избиват?

 

Ти намеси бавачката. Аз говорех за боклукчията и го казах, за да ти кажа, че в други държави, работите, които никой не иска да работи са високо платени. И е така.

 

Абсолютно нищо не си фантазирам. Специално в Швеция, боклукчия е една от най-високо платените работи. В САЩ, заплатата на боклукчията е над $25-35 на час, без изванредните, който се плащат по 1,5. Знаеш ли там колко взима един мениджър (защото много си си ги харесал явно тия мениджъри)? В зависимост от това, което менажира - може и по-малко.

 

Даже не съм сигурен защо продължавам да се опитвам да ти обяснявам.

 

Обяснявай на хората как се ходи на бригада в САЩ, за да ти използват "евтината работна ръка" и как никой не иска гадната работа, щото била евтино платена. Ама не се аргументирай, а просто се надявай да ти помогнат.

 

hint: ако искаш да се образоваш, не търси заплатите в Европа, а в САЩ, защото за там има повече информация. А в Европа са по-толерантни към подобни "мръсни" и "унизителни" работи, та можеш да си направиш съпоставката.

Link to comment
Share on other sites

Аз се опитах да прочета постовете от днес. Наблягам на "опитах" :laughing1:

Аз не вземам голяма заплата, защото трудът ми се води нискоквалифициран. Макар че знанията, които сме натрупали с времето, не са малко. Е, не е програмиране... Обаче има и колежки, които като ги гледам как се спичат като блокира ПОС терминал или като стане проблем... Веднага звънят по телефони, припотяват се... Като че ли краят на света е дошъл. А с такива неща се сблъскваме всеки ден по няколко пъти. Да му се не знае, едно действие самостоятелно не могат да обмислят и едно решение да дадат... Не искам да ги обиждам, ама... Затова сме си заслужили обидата "касиерка".

Не знам кой го е измислил това със стоенето прави, но наистина уморява. Просто няма смисъл. Не ти се повишава продуктивността, а разширените вени (както някой вече спомена). Не мислиш за пари или добро обслужване, когато не те държат краката, а и кръстът ти е леш. Наистина. И да отбележа, че не мрънкам, а просто споделям опит.

Щеше ми се да кажа още нещо, но знам, че ще бъда нападната. Затуй ще си замълча :)

Link to comment
Share on other sites

Дайте да си дойдем на думата...хубава работа НЯМА. Дори на английската кралица не й е лесно. Трябва да пие чай в 4 следобяд с дукесата на еВа ли му майката :D :D. Дручко си е да си опне краците, да боде от киселото зеле, да отпие ракийка, а парите просто да текат...като водите на Амазонка. Те това вече е пълно щастие :laughing1: :laughing1:

 

Ако ме питате какво бих работил ако имах правото да избирам...чудя се между работата на Джереми Кларксън или на Стиг...за сега с превес е Кларксън :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Вожд. Харизма. Път. Прогрес.

Банско. Писти. Интерес.

Дюни. Бонуси. Кумец.

Референдум. Ток. АЕЦ.

 

Колорадо. Аспен. Гаф.

Изявление. Масраф.

Ролекс. Линкълн. Кръст. Синод.

Литургия. Храм. Възход.

 

Дянков. Доходи. Числа.

Приходи. Бюджет. Тесла.

Босфор. TB. Листопад.

Рейтинг. Медии. Диктат.

 

Мечки. Рожен. Стадион.

Мач. Победа. Шампион.

Тигри. Футбол. Еърбъс.

Перник. Мъка. Земетръс.

 

Криза. Майчински. Позор.

Цаца. Избор. Прокурор.

Гаф. Принуда. Прецедент.

Клетва. Хумор. Президент.

 

Инфраструктура. Тръба.

Газ. Печалба. Веселба.

Път. Обама. Интервю.

Слава. Блясък. Дежа вю.

 

Урни. Битка. Мат’риал.

Яне. Марешки. Парцал.

Лято. Избори. Сефте.

Бюлетина. Ром. Кюфте.

Link to comment
Share on other sites

Пропусна най-важния елемент от схемата, който при някои хора може да е $9999..., но при повечето за съжаление е само $9. ;)

Ами щом се стигна до тук, едвали струва повече и 0.09. Напоследък водя разговори с интелигентни хора, който се кефят на добра музика, обаче наред с годините и занимавайки се с това ми се е изострил доста слуха и споря чисто технически за днешната музика излизаща най-вече от "сам съм си рекордс" и от сорта. Струва ми около 40$ да си пусна новия сингъл на пазара с дистрибуция от над 2000 онлайн магазина. За какво се стистакт да дадат някой друг лев на някой микс инженер да им подскаже туй онуй и още толкова за един нормален мастер. Нямам си на идея. Скоро проследих няколко лекции на Боб Катс, той щом даде пример с мастер на един от албумите на Иглесиас, и че работата не е на добре от 15 години на сам с тази война за лауднес. Няма връщане назад.

Link to comment
Share on other sites

...от 15 години на сам с тази война за лауднес. Няма връщане назад.

 

"Лоуднесът" е многократно по-вреден от "емпетройкирането", защото ако си ползваш хубав кодек и прилична компресия, практически няма да скапеш оригинала, но резнеш ли веднъж пиковете, но не да ги лимитираш културно, а с голямата ножица или пък направо с брадвата през средата и после пак да го вдигнеш до нулата - нещата ги пиши "бегали"...след като излизат неща с -едноцифрено число RMS, за какво изобщо си говорим. :sick

Link to comment
Share on other sites

Темата е дълга и едвали бихме променили нещо, булшенството с увредения слух може да променят нещо, но едва ли.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...