Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Я някой физик да обясни с по-прости думи това: http://www.sciencedaily.com/releases/2013/01/130104143516.htm

 

Хаха четеш ли статията:

 

“Yet the gas is not colder than zero kelvin, but hotter,” as the physicist explains: “It is even hotter than at any positive temperature – the temperature scale simply does not end at infinity, but jumps to negative values instead.”

 

Това ми изглежда като да превърта някакъв брояч. Няма да му учуди ако някой компютър има пръст в измерванията - ужким са умни хора ама знае ли се. Лека статистическа грешка, лек бъг в софтуера и от отрицателни стават положителни температурите и обратно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не знам дали е бъг, обясняват го с някакви енергийни нива едно друго, но хем е физика, хем на английски ми идва зорно точно за нея да чета.

Link to comment
Share on other sites

FuckYou.gif а тази?

 

Тази е много важна и без нея не може!

 

Не знам дали е бъг, обясняват го с някакви енергийни нива едно друго, но хем е физика, хем на английски ми идва зорно точно за нея да чета.

 

Аз го изчетох но като не съм физик не мога да се изкажа по-компетентно, обаче като прочетох тази част се сетих как при краен брой операции с int число то превърта а тяхното обяснение беше точно че охлаждат, охлаждат и изведнъж става много топло...

Link to comment
Share on other sites

Някой от съфорумците май обичаше да е в крак с модата :)

 

Да, вярно - Атанас...той в пещера не влиза, ако не си е сложил фрака. :lol:

 

П.П. Интересно тия дъски с пирончета ли са ковани за това, дето е зад тях. :devil

Link to comment
Share on other sites

Тази е много важна и без нея не може!

 

 

 

Аз го изчетох но като не съм физик не мога да се изкажа по-компетентно, обаче като прочетох тази част се сетих как при краен брой операции с int число то превърта а тяхното обяснение беше точно че охлаждат, охлаждат и изведнъж става много топло...

Нее, не, не, не emoticon-0145-shake.gif Ето ТОВА е emoticon-0173-middlefinger.gif правилната, важна емотка!

 

Па за другото... Е ся тъкмо е момента Ваню - Дървеното философче - Психаря да се сети за един разговор воден на маса, хе така, между две бири ;)

Link to comment
Share on other sites

Баси, кво е станало пак тука :wacko:

Иначе важни са обръщенията:

Любе

Плами

:gayviolet: :laugh:

Айде и малко от новите ЕМОтиконки, за да следвам тренда и да съм куул пред френдовете преди уикенда (изречението се посвещава на дедо :D)

:FU: :thumbsup: :angel2: :angel: :popcorn-and-drink-smiley-emotic :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

(изречението се посвещава на дедо :D)

 

Егати! Никви обноски, майна!

Трябваше да му го посветиш заедно с шепа таблетки за сърце или някоя мега странна джаджа... Човек на възраст е все пак.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, в Админската секция си имаме тема за емотикони, викам там да продължим обсъждането. Ще отворя пакета с хилядата тия дни и ще предложа някои неща на вашето внимание.

Link to comment
Share on other sites

Трябваше да му го посветиш заедно с шепа таблетки за сърце или някоя мега странна джаджа... Човек на възраст е все пак.

 

Ей това е - излезне ли му име на човек...

Link to comment
Share on other sites

Имотки, неимотки - глупости. Някой да каже нещо по въпроса за отрицателните температури по Келвин, за които питах предин много вече страници назад.

Прочетох статията. Според мен има доста спорни моменти в "теорията", с която са решили да обясняват въпросния експеримент. Или просто журналистите са се отнесли в писането (както винаги). Цялата работа от проведения експеримент е, че постигат стабилно състояние на изолирани атоми в точка на горен енергиен праг. От там нататък обясненията и екстраполациите почват да стават твърде фриволни според мен. Особено с обобщенията за поведението на този "газ" в нормални условия. Първо, условията изобщо не са нормални и второ тези изолирани атоми изобщо не са никакъв газ. Иначе обобщенията в статията правят на пух и прах законите на термодинамиката (особено втория закон), нещо, което никой никъде не е наблюдавал до този момент.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле кажи накратко за кво иде реч...Нямам сили да чета научни статии на аглийски, честно..

Link to comment
Share on other sites

poo1.gif

Спомням си ,че вдъхновен от Наско и в негова чест, последно бях предложил добавяне на тази малка красота :sniper.gif

 

Тя олицетворява употребата на друга една красота:

 

ai-as50-0.jpg

 

по-известна като AS50 Sniper Rifle....

 

Все по-често ми се случва да си представям себе си, полегнал сред трънките и шубраците на върха на скала от типа на Белинташ, а на отсрещния баир се подрусва и подскача чорлавият Антарес на своето колело... Бавно разгъвам щеката, наслаждавам се на оптиката и му давам съответно предварение. След това с усмивка задържам дъха си, пускайки един ценен куршум в тиквата му.... Следва зрелищно падане, оставящо отзад следи от пяна от каска, пластмаса, коса и ... други работи (+18)... Отпускайки оръжието, полягвам по гръб, наслаждавам се на чистия въздух и кристалното небе, и изпуквам капачката на малко, сладко, плоско шишенце, от което отпивам блажено... Усмивката не слиза от лицето ми... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

...а на отсрещния баир се подрусва и подскача чорлавият Антарес на своето колело... Бавно разгъвам щеката, наслаждавам се на оптиката и му давам съответно предварение. След това с усмивка задържам дъха си, пускайки един ценен куршум в тиквата му.... Следва зрелищно падане, оставящо отзад следи от пяна от каска, пластмаса, коса и ... други работи (+18)... Отпускайки оръжието, полягвам по гръб, наслаждавам се на чистия въздух и кристалното небе, и изпуквам капачката на малко, сладко, плоско шишенце, от което отпивам блажено... Усмивката не слиза от лицето ми... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

....и изведнъж - о, ужас, шишенцето се оказва пълно със смазка от колелото на Антарес, красивата гледка внезапно изчезва...събуждаш се и осъзнаваш, че всичко е било сън, а Пешо през това време пак е написал един куп простотии за тебе във форума. Следва малкото утешение, че идва и друга нощ, през която отново може да си помечтаеш... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мноо агресия, много нещо...Ама още може. Видене, ша зема да те препитам набързо за СТП и прочие хуйни...А познайте, за кого се сетих първо, като видях това--->

 

540977_435806819823585_2008395138_n.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Момчиле кажи накратко за кво иде реч...Нямам сили да чета научни статии на аглийски, честно..

Експериментират с атоми в оптичен лазерен капан. Атомите са с температура няколко милиардни от Келвин-а, обаче имат горна енергийна граница, защото се намират в тази оптична решетка и могат да тунелират само от един капан в друг. След това ги вкарват в това енергийно ниво, като според експеримента състоянието било стабилно. Този ефект го обясняват с отделяне на отрицателна температура, защото атомите вече са в състояние на почти абсолютната нула по Келвин. От там нататък почват разни теоретични обобщения за поведението на този "газ", като зачключват, че можело да се направи двигател с вътрешно горене с по-голямо КПД от 100%, защото щял да взима енергия от околната (по-студена) среда, което си е абсолютна глупост поради две неща (отделно от чистото нарушаване на втория закон на термодинамиката). Първото е, че тези блокирани атоми изобщо не са никакъв "газ" и второ, екстраполацията на квантови ефекти директно върху макроскопични обекти (каквато е системата на ДВГ) е меко казано наивен подход. ;)

Link to comment
Share on other sites

Видене, и като се събуди - пръстите в контакта и гъза ти ръкопляска на еротичните ти фантазии :lol:

 

Моля те, разкажи ни и за детството си :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Видене, и като се събуди - пръстите в контакта и гъза ти ръкопляска на еротичните ти фантазии :lol:

 

Три глигана изнасилиха трупа, преди да го изконсумират...

 

НИКОГА не поменавай детството ми, че излизаме извън майтапа.

Link to comment
Share on other sites

Границите на майтапа в тва общество отдавна са размити..

 

Не и за тези, които се познаваме, което включва и стария трол....

 

 

devil.gifdevil.gifdevil.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...