Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ремонтираните пътища са далеч по-зле от старите. Нали уж кемта нямал нищо общо? Що намесваш стария?!

 

Бездействието е много по-лошо нещо. Оня тъпак точно това му беше професията. Затова сега си прибира комисионната от Акваленд, иначе щеше да е безработен тъпак, щото на две магарета сламата на може да оправи. Тъпа, проста тиква. Видя се колко сме цъфнали и вързали по време на управлението му. Още няма и 30000 души и Варна ни минава. А пък за инфраструктура да не говорим, че там има поне 5 града, които имат пълното право да ни се присмиват. Кметът няма нищо общо с физическото изпълнение на строителни работи. Той не е строител, нито общината е строителна фирма.

 

А тая глупост, че ремонтираните пътища били по-зле от старите само доказва моята теза, че трябва да тънете в калта с малоумник в кметството, който да подписва каквото му наредят тримата олигарси, които са го назначили и през останалото време да реже вековни дървета, които са по-умни от него.

 

Я ми припомнете, Пловдив ли се бореше за европейска столица на културата?

 

Има нещо такова, но не мисля че е дорасъл за такива работи. Град на чалгари не може да бъде културна столица дори на България.

Link to comment
Share on other sites

Точно те са за бой, а не общинската администрация. И какво са виновни изпълнителите на ПЪТНАТА настилка за проблемите с ПОДЗЕМНИ съоръжения?

....

ела ми значи на темата. да не би да казваш че тия дет поддържат ПОДЗЕМНАта инфраструктура нямат никакви задължения относно надземната й част?! или пък тези, които внасят изменения в надземната инфраструктура нямат никакви задължения по запазване функционалността на подземната?!

 

общинската администрация издава разрешенията и контролира качеството на изпълнените работи - иначе нямаше да имаме отдел "Инвестиционни проекти и контрол по строителството" към дирекция "Устройство на територията" в нашата общинска администрация. Разрешенията за строеж се издават от кмета, съгласно ЗУТ. Към тях се издават разрешения за разкопаване и се внасят депозити за качествено възстановяване на засегнатите настилки на общинските терени (е само от просто смъртните изпълнители, богоизбраните са освободени от подобно задължение да спонсорират общината). Контрола по качеството на възстановените настилки се извършва именно от общинската администрация и техните протоколи са едно от основанията за ДНСК за установяване годността на строежа.

 

и най-забавното е че последствия няма да има. изпълнителите няма да бъдат глобени, както не бяха глобени онези на околовръстното в софия, което се задръсти при първия дъжд. както не са глобени строителите на АМ Люлин за неукрепените свлачища, както не бяха глобени строителите на европейското метро в столицата ни, което тече по всевъзможни фуги също при първия дъжд.

 

сега и кмета ще се нацупи като тебе рапторе и ще извади някое плашило от "предишните малоумници" вместо да си свърши работата...щото герберастите са безгрешни.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Има нещо такова, но не мисля че е дорасъл за такива работи. Град на чалгари не може да бъде културна столица дори на България.

 

На България няма град който да е способен на такъв героизъм. Прост няма култура на която да стане столица, който и да е град :)

Link to comment
Share on other sites

С две ръце подкрепям казаните думи на Виден. И преди е имало запушвания на шахти, без значение кой е кмета, друго.. не мога да си спомня името на фирмата, която взимаше по 15 лв. на шахта за чистенето й..не не са ВиК, фирма е и тя е частна. А работата се изразяваше в това да вдигнеш решетката да искараш коша с листата и да го изхвърлиш = 15 кинта.

Някой спомена за шахтите защо са в средата, не мога да бъда на 100% сигурен, но това са шахти на градската мрежа за водоподаването, отводнителните са в крайщата на улиците. В момента и Венеция са с половин метър вода в къщите ...

Link to comment
Share on other sites

С две ръце подкрепям казаните думи на Виден. И преди е имало запушвания на шахти, без значение кой е кмета, друго.. не мога да си спомня името на фирмата, която взимаше по 15 лв. на шахта за чистенето й..не не са ВиК, фирма е и тя е частна. А работата се изразяваше в това да вдигнеш решетката да искараш коша с листата и да го изхвърлиш = 15 кинта.

Някой спомена за шахтите защо са в средата, не мога да бъда на 100% сигурен, но това са шахти на градската мрежа за водоподаването, отводнителните са в крайщата на улиците. В момента и Венеция са с половин метър вода в къщите ...

 

Венеция се наводняват от морето в определен сезон. Няма как да го спрат него. Водата отива до коляно по улиците и площадите.

Link to comment
Share on other sites

И ето последните страници доказват, че мрънкането си е национален спорт. Не че няма защо, но то навсякъде има само тука мрънкаме повече от нормалното. Ако това беше станало в Япония щеше да има доброволци от съседните кооперации да изчистят шахтите 30 минути след като е станало ясно, че ВИК няма да се справят. Друга тема е, че няма държавна поръчка, от която поне 30% да не са отишли в джоба на някой шеф/кмет/министър/депутат. Та какъв контрол после искаме, след като човека, който трябва да ги тормози да си свършат работата качествено и в срок, вече е взел парите и е силно заинтересован това да не се разчуе.

Link to comment
Share on other sites

Мдаам, шахтите се чистят от Сиенит...до 2016.

 

По времето на кмета Славчо Атанасов шахтите в града наброяваха близо 16 хиляди, а стойността на обществената поръчка беше 470 883 лева без ДДС.

 

Do the math...

Link to comment
Share on other sites

29,40 лв. на шахта за 4 години. Или 7 лева на шахта на година. Do the math.

 

Освен ако това не е 29 лева на година. И така да е - скъпо ли е, че нещо не разбирам?

Link to comment
Share on other sites

Половин милион сме дали за наводнени улици. Ако с едно чистене на година минаваше номера....Аз лично ще ги обиколя тия шахти за 1 месец и за останалото време на годината ще щракам пръсти на Сейшелските острови.

Друг е върпоса, че ако наемеш една група от 25 човека да чистят нон-стоп тези шахти с 400лв на месец (не че е висока, но циганите в чистота едвали взимат повече), това нямаше да се случи.

 

Скъпо е до толкова, че няма ефект от тия пари да се дават - фактите са на лице.

Link to comment
Share on other sites

Улиците, които са чисто нови, са наводнени заради гениално измислено отводняване от страна на сегашните изпълнители. Аз що никога не съм виждал бул. България наводнен?

Link to comment
Share on other sites

Гледайте малко тука кво става бе, стига с тия улици. Опасни вируси върлуват.

 

"i was infected with the achtung ihr computer wurde gesperrt virus."

Link to comment
Share on other sites

Много си прав, че и ВиК имат пръст в цялата работа, относно дебита на тия отводнителни тръби и прочие..всичко е объркано в началото. Няма да забравя какво се случваще на Пещерско шосе, мисля, че 2 пъти го копаха вече преасфалтираният булевард - 1 път за газ, един път за вода...

 

Ангеле, ко туй?

Link to comment
Share on other sites

Само дето точно тия шахти за отводняването са на общината а не на ВиК. Поне бяха, сега не знам.

 

ВиК-дружеството твърди, че те не са тяхна собственост. С решение на правителството от 2006 г., обнародвано в Държавен вестник, шахтите са собственост на съответната община, която трябва да се грижи за тях и да ги поддържа. Община Пловдив обаче твърди, че те се на ВиК и че дружеството трябва да се грижи за почистването им, въпреки че Общината не плаща и стотинка на ВиК за това. Поради това дружеството отказва да се грижи за шахтите.
Link to comment
Share on other sites

(съобразено с новата форОмна линия за кОлтурни изказвания)

Градоначалникът Тотев яде сухи екскременти и осъществява фелацио с българо-индийци! Същият е имбецилен мъжеложец, плод на съвкуплението между вещица страдаща от лъчева болест и трансвестит с хордово увреждане.

BTW същото природно недоразумение ми дължи 90 :censored2: BGN от три извадени от на майка му :censored2: :censored2: фиша, заради некои негови генЕааллллни решения, отностно движението на градски транспорт и възможността за паркиране от страна на живущите на нашата улица. Да е жива и здрава майка му на човека :)

Link to comment
Share on other sites

"Чистота":

"Още в събота предупредихме фирмата "Сиенит инвест", която поддържа шахтите, да подготви аварийните си екипи, защото се очакваше силен дъжд. По наша информация се изляха около 23 литра на квадратен метър, и то в рамките само на два часа през нощта. Това наистина създаде проблем, но ситуацията вече се нормализира.

Силният вятър непосредствено преди дъжда също допринесе за усложняване на обстановката. Разпоредил съм на служителите на "Чистота" да наблюдават дъждоприемните шахти и там, където има запушени, веднага да бъде сигнализирана фирмата, отговаряща за почистването им.

 

Срещу Семинарията на бул. "6 септември" например почти винаги се получава наводняване на пътното платно, защото от тепето се стичат кал и шума и този поток задръства шахтите буквално за 5 минути", обясни Стоянов.

Припомняме, че в началото на февруари тази година градската управа обяви обществена поръчка за почистване и поддържане на уличните шахти, които наброяват 17 529 броя. В предмета на поръчката влизаше и възстановяване на решетките на съоръженията. "Сиенит инвест" ООД спечели тази поръчка, след като пребори конкуренцията на ВиК ООД и ЦИД "Атлас".

 

Повече приказки на пазара... Запушена канализация е причината, както казах по-рано. Само че Сиенит били виновни. Не съм съвсем съгласен, защото не само дъждарките са причината. Цялата магстрална канализация е запушена с отломки и боклуци, което съответно пречи на оттичането, когато има такива порои. А да си говорим глупости за отводняване - няма смисъл. Когато каналът е запушен, каквото ще отводняване да има - пак ще се наводни. Проблемът комплексен, защото и никой не чисти отгоре, та боклуците отиват отдолу. Никой и не пази чисто и тя става една навързана с годините.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ко туй?

 

Тикет от клиент, който очевидно е инфектиран с вируса achtung ihr computer wurde gesperrt. Направо щях да падна като го прочетох, можеби защото си представих как някой немец ми го казва на живо това цялото англо-немско изречение. :D

Link to comment
Share on other sites

Да ГЕ...заклевам се, че на тази Йелена от филма CSI Маями бих и изпълнил 3 желания...минимум. Мога да се удавя в косата й....и т.н :blush: :rolleyes:

 

Утре подписвам с нея. Нищо, че сигурно е на 50 :laughing1: Все забравям да запомня истинското и име. Малко помощ? :bgrin:

 

edit: Намерих я: http://en.wikipedia.org/wiki/Sofia_Milos Готов съм за сватба като си накъдри косичката :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...