Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Честит празник и от мен. Да съхраним българското!

И аз неведнъж съм казвала, че Хелоуин по нашите ширини е абсолютна тъпотия и гъзолизщина, ама хората ми викат : "К'во толкова, само се забавляваме". Покрай тази забава, нека няма заря на нашите празници, а да правим на 04.07. Пълна кретения. И като започнат по ТВ да тръбят цял ден кой как се подготвял за празника. А нашите народни и християнски празници само бабите знаят вече как се празнуват, какви са обичаите. Много ми е мъчно, същевременно се ядосвам на такива неща. А, да, и против празнуването на Свети Валентин съм. Едно време в училище ходехме на едно лозе, облечени в народни носии и (ако не се лъжа) поливахме с червено вино лозите. Нямам сканирана точно тази снимка.

Обаче ще кача една друга. Познайте коя съм аз :laughing1:

5439905F.jpg

Link to comment
Share on other sites

4-тата отдясно наляво :) С тоя блуждаещ поглед как да те сбърка човек :D

 

А, добро утро и от мене.

 

Много е готино, че картинката на Бутон в подписа ти не се зарежда :) Keep up the good work !!

Link to comment
Share on other sites

Бат' Весо, бих казала, че изглеждам лекоооо надута, ама щом казваш, нека съм блуждаеща :)

Сега ще оправя това с подписа, нека ти! Маса няма да го сложа :)

Link to comment
Share on other sites

Да ви се похваля и какво прекарах на връщане от сервиза...

Точно вчера и аз се нахаках на тоя к*р. Успях да стигна до музикалното и от там като се почна....

Link to comment
Share on other sites

Бат' Весо, бих казала, че изглеждам лекоооо надута, ама щом казваш, нека съм блуждаеща :)

 

Надута, като дебела ли? Не си дебела бе.

Link to comment
Share on other sites

Видене, интересно ми е какво ти пречи кой какво празнува? Или да ти задам още по-провокативен въпрос: с какво празнуването на окриването и закриването на Формула 1 сезона е по-различно от празнуването на Хелоуийн? :laughing1:

 

Малко безсмислен въпрос, Момчиле. Нека всеки празнува каквото си иска, но ДА НЕ НИ ГО НАТРИСА на нас! Този празник няма нищо общо с България и българите, а се лансира вече едва ли не като национален такъв. Да взема аз да лансирам Еньовден и кукерсите празници из Америка да видим дали някой ще ми обърне внимание, ти как мислиш? А тука всички лапнишарани и малоумници са като мухи на лайно. И 9 от 10 не знаят що е Хелоуин изобщо! Тотално малоумие и обичайното стадно поведение без грам разсъждение.

 

Сравнението ти не е провокативно, а глупаво и неадекватно, учудвам се че изобщо ти го каза. Откриването и закриването на Ф1 сезона го празнуваме 10 души у нас. Не ангажираме с нищо вниманието на цялата страна, не се плещим по телевизии, не сме по улиците, а и слава богу не сме тръгнали по вратите на хората (поне засега laughing1.gif)... Така че да ме прощаваш, ама нямат НИЩО общо двете работи. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

а и слава богу не сме тръгнали по вратите на хората (поне засега laughing1.gif)...

 

Че то има ли деца, които обикалят по вратите на хората, за да събират десертчета? Аз мислех, че само с обличането на костюми се задоволяват.

Link to comment
Share on other sites

Днес е Национален празник. Празник на Народните будители. Да видим след лакардиите около вчера колко хора, особено младежи ще се сетят какъв ден е. Наблюдавайте сами колко души ще се сетят за тези хора:

 

44535_10151288843241138_805988019_n.png

Link to comment
Share on other sites

Нека всеки празнува каквото си иска, но ДА НЕ НИ ГО НАТРИСА на нас!
Видене кой какво ти натриса пък на тебе :lol: Ако искаш празнуваш, ако не искаш - не празнуваш. Точно пък от тебе никога не съм го очаквал това - да пропуснеш повод за напиване :lol:

 

Този празник няма нищо общо с България и българите, а се лансира вече едва ли не като национален такъв.
Сигурен съм, че славяните и пра-българите са казвали същото за рождество христово ;)

 

Да взема аз да лансирам Еньовден и кукерсите празници из Америка да видим дали някой ще ми обърне внимание, ти как мислиш?
Точно пък хАмериканците, с добър маркетинг кукерите ще ги абсорбират за нула време :D Щото е шарен и весел празник и определено смятам, че ще им хареса :)

 

Апропо - честит празник на родните будители. Имаме нужда от ново поколение такива :)

Link to comment
Share on other sites

Честит празник!

Из сайтовете вчера, а и преди това, се пишеше "Halloween купон", "Днес е Halloween", "Костюми за Нalloween" и подобни, но днес не видях да е написано, че е Ден на народните будители. Не съм против подобни измишльотини, но нека да си знаем и нашето.

Довечера дали в някоя дискотека ще направят Будителско парти? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Апропо - честит празник на родните будители. Имаме нужда от ново поколение такива :)

В държава в която народа гласува за хора като бойко, няма как да се случи.

Link to comment
Share on other sites

В държава в която народа гласува за хора като бойко, няма как да се случи.

 

Освен за БСП да гласуваме? Или за Сидеров?

Link to comment
Share on other sites

pics-055.jpg

 

Ще преведа само последния ред:" а може би си просто ОВЕН и у теб е развито СТАДНОТО ЧУВСТВО???"

Link to comment
Share on other sites

Хората не празнуват Хелоуин или каквото и да било подобно, а просто си правят маскени балове. Това, че съвпадат с датата на някакъв измислен празник какво общо има?!

Link to comment
Share on other sites

Сотбисееее, ЧРД бря, дъртоо.Много ти здраве...

 

Спасибо большои! :bowdown: :rolleyes:

Ден дена беше добре полят в клуб Рокенрола у Софето. Няма такива задръствания в час пик. В Пловдив сме още направо много добре. А онзи ден се нервих, че чаках много на Гладстон...

 

А от мене направо наздраве! beer.gif

:beer:

 

ЧРД и от мен. Да си жив и здрав :)

 

Малко на патерици ама сега го забелязах

Мерсаж :)

Link to comment
Share on other sites

Пеше, явно нищо не си разбрал, няма и да разбереш евентуално. А аз нямам намерение да споря по тоя повод. Нещата са пределно ясни кой на кого какво натриса и кой го поема и в ушите по традиция. Нямам какво повече и по-ясно да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък научих нещо ново - Захари Стоянов се е казвал Джендо Джендов - ето на днешния празник се ограмотих.

Link to comment
Share on other sites

ъх днес е празник :) Почивен ден.И ето какво каза Jassen Petrov ,от Metropolis,по случай празника :)

 

Ден на будителите – няма по-лицемерен и фалшив празник в историята на България! Моля, не ме разбирайте погрешно – будители е имало и има, но ние никога не сме ги следвали, не сме ги слушали, а сме бързали да ги погребем, за да можем да ги превърнем в икони, които да тачим заради името, а не заради това, за което са ратували и за което са дали живота си (преносно и буквално)! Благоговеем пред Левски, а плюхме на идеята му за “Чиста и свята република” и хукнахме през глава да си търсим цар, тачим Ботев, който мразеше религията и същевеременно имаме булевард Патриарх Евтимий и позволяваме на Православната ни църква да се меси в програмата на националната ни телевизия и да спре излъчването на един от най-интересните и добри филми на Мартин Скорсизи – “Последното изкушение на Христос”, дали сме почивен ден на учителите днес, но сме им дали и заплата, която да им смачка самочувствието и да ги демотивира напълно.. Празнуваме ден на будителите, а в момента нямаме едно висше училище в топ 400 на световните университети и Турция отказва да признава Българските дипломи за висше образование..

Цитираме Паисий и го развяваме като знаме – “О неразумни и юроде, защо се срамуваш да се наречеш Българин”

Нека ви кажа защо се срамувам аз –

Защото сме най-големите лицемери на света

Защото сме автори на поговорката – преклонена глава сабя не я сече

Защото плюхме на идеалите на Левски и хукнаме да си търсим цар

Защото застреляхме автора, описал ни най-точно – Алеко Константинов

Защото изгонихме най-дейните и талантливи българчета в чужбина

Защото в България полицаите получават повече от учителите

Защото в България се грижим за пенсионерите преди децата

Защото от 1876 не сме имали нито едно безкористно правителство

Защото премиерът казва на някакви хора – “вие сте прости и аз съм прост – ще се разберем”

Защото в България няма свобода на словото и независима журналистика

Защото Българите подкрепят неграмотността като наричат Златка – VIP

Защото единствени в света извадихме музикален стил, в който пластичната хирургия и постиженията й са по-важни от пеенето...

Честит празник, народни будители, ние не ви заслужаваме!!!

Не сме народ а мърша...

Link to comment
Share on other sites

А по повод горното ще кажа с думите на един велик за някои, за други - не; и вече забравен българин:" Аз нямам причини да се срамувам, че съм българин".

Link to comment
Share on other sites

Аз пък научих нещо ново - Захари Стоянов се е казвал Джендо Джендов - ето на днешния празник се ограмотих.

 

Аз също - признавам си. biggrin1.gif

 

Нито пък знаех, че Баба Тонка така го е наритвала...

Link to comment
Share on other sites

Аз също - признавам си. biggrin1.gif

 

Нито пък знаех, че Баба Тонка така го е наритвала...

 

И аз, но ме беше срам да си кажа, че пак щяхте да ме нападнете.

Link to comment
Share on other sites

А да знаете случайно, че Каравелов 3 пъти са го препогребвали и когато е било първото изравяне от гроба се оказало, че тялото му било напълно съхранено след 25 години...дори гробарите избягали при гледката?

 

Едит: А за баба ви Тонка - тя е била тази, която е стояла до него в последните му дни и часове и му е затворила очите...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...