Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Цели дисертации може да се пишат на тази тема...

 

В тая връзка де е Ангел? laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

ЕДИТ: ФУНДАМЕНТАЛЕН въпрос в началото на страница 3000 tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не разбирам. Къде е това?

Тамън са дали линкове и към бгмапс малко по-нагоре. Но и аз съм шматка и си пиша Цариградско :)) а то е Околовръстен там :))

Иначе подминаваш Икеа и продължаваш по Околовръстен, около 2 км, при което ще видиш, че има нещо като надлез. Околовръстен път си продължава, но има и отбивка в дясно слизаща едно ниво по-ниско. От там се завива и към студентски град /в дясно/. А на ляво е Симеоново, но също така може и да се обърне обратно.

Link to comment
Share on other sites

Ferante, в тази статия цените са надути двойно. Наистина, че Луанда е най-скъпата столица в Африка, но цените които са коментирали в статията, реално са двойно по-ниски. Може би само за фитнесите допускам да са прави, просто защото фитнеси никой не прави. Същото важи и за ползване на Интернет, наемане на автомобили, обслужване на мобилен оператор и т.н. екстри от модерния свят.

В Луанда обществени услуги няма, няма градски транспорт - едни автобусчета, наречени "кандонгуйеро", които преди години е можело да се ползват и от черни, вече са предназначени само за бели.

Принципно цените за бели са други в Луанда. Това, което се обявява на етикетче, са цени за черни ( и са двойно по-ниски от коментираните в статията). Презумпцията е постигане на икономическа колония и точно в Луанда това е факт, както и в цяла Ангола. Зимбабве е на същия хал, само дето в Зимбабве се дърпат още и стрелят по бели...

Дълга тема е това, бих коментирала още доста, но едва ли е интересно на всички.

 

Не знам колко са надути, но имам приятели-бели, които живеят в Ангола и това което са споделяли е доста близо до това, което пише в статията. Че то и в България положението не е по-различно. Наема на свестен автомобил е с пъти по-висок отколкото на Запад. :)

 

На скоро търсех да направим резервации в Замбия. Естествено проблем с намирането на приличенен комплекс нямаше, но цените на "нормалните" стаи бяха от порядъка на 1000$ на вечер за двама... Е, няма как да стане това :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.reduta.bg/?p=3781

 

Опа...Това ми звучи...притеснително.

 

Много силна статия!

 

А отдолу коментар две ме разби:

 

Работата е ясна : – Белене ще има . Въпроса е – кои ще вземат комисионните . Видимо “напляскахме” Руснаците с голия си задник , без значение чия е инвестиционната компания . Всичко е както с стар виц : – Чу ли че в Хилтън всяка сутрин оставят по 100 евро под възглавницата ? – Не , а ти откъде знаеш ? – Жена ти ми каза …..
Link to comment
Share on other sites

заради вас се зачетох за скандала с шамарените рими относно знамето.

и възниква в мен въпросът: къде изчезнаха ония "бойни патки"...уффф....тия, бе....феминиските?! какво точно обидно има в терминът обозначаващ нормална физиологична функция на женското тяло?!

айде да речем че "певецът" дет реди "римите" толко си може. ок. глупав е поне колкото 13годишен тийнейджър надрусан с трева и хормони и неадекватен като медуза в пустиня. ама защо пък също толкова нормалната функция на човешкия мозък да сравнява получаваните образи със спомените, да е обидна? видял червен сцвят, направил асоциация и я изрекъл. чудо голямо. биг праз, дет съ вика по модерен българлийски.

ама верно рекламата е добра. и в парламента щом си го тананикат.

Link to comment
Share on other sites

Да не пускам нова тема.

Взех си днеска колонки микролаб 5.1

До тук добре , сега идва сложното.

Ще ги ползвам да гледам филми от компютъра през ХДМИ към телевизора.

Искам да вържа и xbox360 , и тука идва въпроса ми , как да го вържа ? В смисъл да си го оставя вързан през телевизора и когато играя просто да пускам колонките или да си вържа xbox-a отделно с оптичен кабел към 5.1 системата ?

 

Кое е правилното ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.reduta.bg/?p=3781

 

Опа...Това ми звучи...притеснително.

Не знам как и в какви бази са търсили от в. "Дневник", но аз намирам тази информация.

 

По-скоро бих търсил китайска връзка.

 

Направи ми впечатление некъдърно "монтирания" с Photoshop флаг на фирмата:

 

Gebaeude_Frewitt__Aussenaufnahme_Ausschnitt_m.n.Fahne.jpg

 

EDIT:

ето първообраза...

13b50e8656.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко са надути, но имам приятели-бели, които живеят в Ангола и това което са споделяли е доста близо до това, което пише в статията. Че то и в България положението не е по-различно. Наема на свестен автомобил е с пъти по-висок отколкото на Запад. :)

 

И аз имам приятели там. :) Също така съм ходила няколко пъти в Ангола и не съм плащала такива цени, каквито пише в статията. Наистина имаше фрапиращи етикети накъдето и да се обърне човек, но и точно там нагледно видях за първи път как всеки бял си купува плодове от пазара, без изобщо да гледа цените и плаща в пъти по-малко от обявената цена. А за приятелите ми там, те имат доставка до дома им на всичко, което принципно се купува от магазините и до сега никога не са споменавали дори, че им е скъпо.

 

 

На скоро търсех да направим резервации в Замбия. Естествено проблем с намирането на приличенен комплекс нямаше, но цените на "нормалните" стаи бяха от порядъка на 1000$ на вечер за двама... Е, няма как да стане това :)

Ако правиш резервация от Европа - възможно е да са ти обявили такава цена. В Замбия хубавите хотели и луксозните лодж не са скъпи за престой. Просто се обърни към някоя южноафриканска туристическа агенция и ще получиш съвсем други цени. По спомен за този хотел преди 2 години, мисля че платихме по $50 на човек за всичко ултра включено. Ще видиш на сайта, че имат цена $160 на човек, но те уверявам, че тази цена е 2-3 пъти по-висока от реално цената, която ще получиш през някой юар-ски туроператор. :)

Link to comment
Share on other sites

Дядо, да не си ползвал Apple Maps?

 

Sygic бях ползвал и честно казано картата имаше малко общо с истината. Верно, те пътя го ремонтират още, но картата не е наясно с половината отбивки.

 

 

 

 

 

Дедо -->

1. Симеоновско шосе.

http://www.bgmaps.com/link/8281283563A30A550C6F0C254C09BF90

 

2. Малинова долина

 

http://www.bgmaps.com/link/FFAB703BB6890522E0FE3A5425EEAAF6

 

Това наистина ли го има тоя път. Понеже поех към Бистрица и след това завих надясно при което почти стигнах до ИКЕА но имаше една ограта. При което се пищисах, върнах се и си навлезох в насрещното като пич.

Link to comment
Share on other sites

Днес Гугъл ставал на 14 години. Баси, все си мислех, че използвам тази търсачка от много по-отдавна, а то се оказва, че до 1999-та кажи речи сме ползвали само Алтависта и Яху. Каква империя спретнаха тези юнаци за 14 години! $10 милиарда чиста годишна печалба! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Днес Гугъл ставал на 14 години. Баси, все си мислех, че използвам тази търсачка от много по-отдавна, а то се оказва, че до 1999-та кажи речи сме ползвали само Алтависта и Яху. Каква империя спретнаха тези юнаци за 14 години! $10 милиарда чиста годишна печалба! :bowdown:

 

infoseek, ask.com, lycos, excite и естествено search.com, но верно че основните бяха тези 2те дето ти спомена а пък откакто излезе гугъл друго не съм погледнал. Аз мисля че infoseek и lycos ползвах основно в един момент но в сравнение с гугъл си бяха направо некадърни.

Link to comment
Share on other sites

Най-интересното е, че много малко хора даваха шанс на Гугъл, когато стартираха всеки един от тези значими проекти като пощата, картите, да не говорим за Андроид. Основната изтъквана теза беше, че Гугъл били само една търсачка. Та който може да погледне по-далече от носа си, понякога успява да достигне до $10 милиарда кеш годишно в джоба. Нещо изключително важно според мен в успеха на Гугъл е, че се дължи на доста широк кръг от лидери/гении в компанията. Ситуацията е коренно различна от тази в Епъл, където всичко се дължеше на гения на Стив Джобс и след неговата смърт се получи един сериозен вакуум.

Link to comment
Share on other sites

Да те свържа с един моя приятел, който е готов да се обзаложи с 2 ръце, че Гугъл не са станали такива без правителствена помощ :)

 

ПС: Човека при това е сериозен IT специалист и живее от 15 години в щатите, следи всякакви технологии, последно някакви облаци ми разправяше кой как стои на пазара там...

Link to comment
Share on other sites

Да те свържа с един моя приятел, който е готов да се обзаложи с 2 ръце, че Гугъл не са станали такива без правителствена помощ :)

 

Ако трябва да търсим правителствена помощ, то тя в много по-голяма степен се вижда при Епъл и Майкрософт - на базата на спечелените дела, които им "уреждат". :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Добро утро.

 

Дедо, Момчиле, на повечето от лапетията тука изброените търсачки едва ли им говорят нещо laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...