Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

И няма проблеми с никакви филми? WD-то се справя с повечето, но на тези над 20гб загива.

 

PS: Това реплика на кой е? AC Ryan Playon ли е?

 

PS2: Аз към mac mini се бях насочил ами не съм наясно с какъв софтуер ще се избират филмите, че искам да се избират само с дистанционното, понеже аз съм ясен ама не съм единствен...

Link to comment
Share on other sites

PS2: Аз към mac mini се бях насочил ами не съм наясно с какъв софтуер ще се избират филмите, че искам да се избират само с дистанционното, понеже аз съм ясен ама не съм единствен...

XBMC - това е софтуера, който ти трябва. Е, май няма да можеш да вадиш 3D с минито, защото видеото не го поддържа, но това са бели кахъри. :)

Link to comment
Share on other sites

Батко ми, честит ти рожден ден! Жив и здрав да си ни и много радости в живота ;)... и кега да не пресъхва :P

 

Малко накуцва на патерица това пожелание, но вчера 12 кубика дърва ни дадоха малко отпор и се отнесохме...

Link to comment
Share on other sites

Ах, да може да потроши Кличко, как ще се израдвам не е истина! Макар че НЕ уважавам тоя "спорт".
Да сложи кавички на бокса човек, който приема формула едно за спорт е... нямам думи :lol:

 

Аз смених квартирата. Месечните ми разходи скокнаха с двеста кинта, ама вече живея сам, в просторно жилище. Сега остава и да си разпределя всичкия багаж...

 

Иначе малко на патерици, бях зает с преместването - Видене, да си жив и здрав! РАДОСТи ти желая на теб и на семейството ти :) Щерка ти е станала голяма сладурана, има уникални очи. Не пушка, човек, гаубица трябва да си вземеш. Ще стане уникална красавица и не знам как ще я пазиш :lol: И как ще я опазиш от поп-фолк културата и членовете й не знам, но ти желая успех!

Link to comment
Share on other sites

Да сложи кавички на бокса човек, който приема формула едно за спорт е... нямам думи :lol:

 

 

Мен ме е срам да ги слагам двете в едно изречение, щото бокса е толкова спорт колкото аз съм монарха Суринам :D

Link to comment
Share on other sites

И няма проблеми с никакви филми? WD-то се справя с повечето, но на тези над 20гб загива.

 

PS: Това реплика на кой е? AC Ryan Playon ли е?

 

PS2: Аз към mac mini се бях насочил ами не съм наясно с какъв софтуер ще се избират филмите, че искам да се избират само с дистанционното, понеже аз съм ясен ама не съм единствен...

 

Всичко пуска, без изключение. И 40GB-товите FULL HD 3D ISO-та пуска.

Това МАК Мини ако ми кажеш с какво ще е по-добро... освен, че изглежда по-добре и е по-скъпо..

 

Реплика на AC Ryan е. Ако можеш си вземи AC Ryan, но се съмнявам да е 300лв. Пък и на предното можеше да се слага от AC Ryan-а софтуера. Сигурно и на това ще може.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за хубавите пожелания. beer.gif

 

Днес мисля да прекарам повечето си време хоризонтиран, че "камбаните звънят..."

 

А снощи един от подаръците ми бе гобленът Тайната вечеря, най-после баба ми успя да го завърши и след като уредя подходяща рамка, ще краси хола и ще ни радва...

Link to comment
Share on other sites

Аз смених квартирата. Месечните ми разходи скокнаха с двеста кинта, ама вече живея сам, в просторно жилище. Сега остава и да си разпределя всичкия багаж...

Колко ти излиза квартира в София? Ако можеш да споделиш и месечните разходи. Интересно ми е да сравня как се движат цените в Бг.

 

 

Видене, честито на патерици. Много здраве и успехи.

Link to comment
Share on other sites

Всичко пуска, без изключение. И 40GB-товите FULL HD 3D ISO-та пуска.

Това МАК Мини ако ми кажеш с какво ще е по-добро... освен, че изглежда по-добре и е по-скъпо..

 

Реплика на AC Ryan е. Ако можеш си вземи AC Ryan, но се съмнявам да е 300лв. Пък и на предното можеше да се слага от AC Ryan-а софтуера. Сигурно и на това ще може.

Като каза за тия AC Ryan - в английския амазон идват към 120 паунда. Та горе долу ще дойде на същата цена. Въпроса е дали си струва - аз си мислех да си правя някакво HTPC, ама то само кутията е 300 кинта, а това е готов плеър. Нямам никакви познания в областта - ако си взема едно такова, колко е шумно? Смятам да го бучна към ТВ директно да си гледам през него филмите. В момента през мрежата ползвам една програма за DLNA сървър, но щом пусна субтитри смачка HD картината и става грозно. Ако това вади HD картина със субтитрите както си трябва направо ще си взема едно.

Link to comment
Share on other sites

Колко ти излиза квартира в София? Ако можеш да споделиш и месечните разходи. Интересно ми е да сравня как се движат цените в Бг.
Квартирата ми е едностаен апартамент (огромен хол, кухня с достатъчно място за ядене в нея) с пералня, печка, хладилник, почти необзаведен като мебели - 350 лева месечно в сравнително скъп район.

 

За ток, вода и парно не мога да кажа, щото на старата квартира се бяха просрочили всичките сметки и дадох пари наведнъж. За сегашната - трябва да минат няколко месеца.

 

Link to comment
Share on other sites

Като каза за тия AC Ryan - в английския амазон идват към 120 паунда. Та горе долу ще дойде на същата цена. Въпроса е дали си струва - аз си мислех да си правя някакво HTPC, ама то само кутията е 300 кинта, а това е готов плеър. Нямам никакви познания в областта - ако си взема едно такова, колко е шумно? Смятам да го бучна към ТВ директно да си гледам през него филмите. В момента през мрежата ползвам една програма за DLNA сървър, но щом пусна субтитри смачка HD картината и става грозно. Ако това вади HD картина със субтитрите както си трябва направо ще си взема едно.

 

Кой AC Ryan гледаш? Може да не е същия модел. Те са няколко, а нещо модел на AC Ryan с HDMI 1.4 не виждам. Предния на DIVA беше копие на AC Ryan. Сега отговорих по навик, но като гледам на AC Ryan гамата, нещо не виждам аналог, та може и да не е AC Ryan оригинала за тоя последния Media Center.

 

Всичко пускат и нямат проблеми с нищо. Няма от какво да се оплачеш просто.

Нещата като торент клиент, браузър, RSS и разни други глезотии, не ги обсъждам изобщо, защото лично аз не ги ползвам. Ползвам само плейъра като такъв. Имам предния модел от преди 2 години.

Сега смятам да си купя тоя, за да мога да пускам FULL HD 3D.

Link to comment
Share on other sites

XBMC - това е софтуера, който ти трябва. Е, май няма да можеш да вадиш 3D с минито, защото видеото не го поддържа, но това са бели кахъри. :)

 

3D нито мисля да пускам нито телевизора ми го поддържа, още по-малко пък имам желание да гледам 3D на телевизор с неудобните очила (до момента едни удобни не съм видял).

 

Модела с 2GHZ core I7 силно ме съмнява да има проблеми с 3D-то.

 

Всичко пуска, без изключение. И 40GB-товите FULL HD 3D ISO-та пуска.

Това МАК Мини ако ми кажеш с какво ще е по-добро... освен, че изглежда по-добре и е по-скъпо..

 

Реплика на AC Ryan е. Ако можеш си вземи AC Ryan, но се съмнявам да е 300лв. Пък и на предното можеше да се слага от AC Ryan-а софтуера. Сигурно и на това ще може.

 

МАС мини-то си е цял компютър. Аз отдавна си търся извинение да взема един, още повече че имам и за какво да го ползвам, просто не беше особено необходим за работата и можеше и по друг начин да се справя с това.

 

 

Колко ти излиза квартира в София? Ако можеш да споделиш и месечните разходи. Интересно ми е да сравня как се движат цените в Бг.

 

За справка - хубав апартамент до р. Марица, обзаведен - 3 спални, хол с бокс (със скромните 130кв) е около 500 евро на месец.

 

Като каза за тия AC Ryan - в английския амазон идват към 120 паунда. Та горе долу ще дойде на същата цена. Въпроса е дали си струва - аз си мислех да си правя някакво HTPC, ама то само кутията е 300 кинта, а това е готов плеър. Нямам никакви познания в областта - ако си взема едно такова, колко е шумно? Смятам да го бучна към ТВ директно да си гледам през него филмите. В момента през мрежата ползвам една програма за DLNA сървър, но щом пусна субтитри смачка HD картината и става грозно. Ако това вади HD картина със субтитрите както си трябва направо ще си взема едно.

 

Не знам на AC Ryan дали имат вентилатори но този WD който имам е без и не шуми грам. Няма и диск което е донякъде хубаво, понеже взимаш първия USB диск, копираш си на него филмите, закачаш му ги и то работи. Менюто му е много удобно и просто.

 

Гледах нещо ревютата на AC Ryan в амазон и нещо не са особено доволни хората което ме притеснява.

Link to comment
Share on other sites

Модела с 2GHZ core I7 силно ме съмнява да има проблеми с 3D-то.

 

МАС мини-то си е цял компютър. Аз отдавна си търся извинение да взема един, още повече че имам и за какво да го ползвам, просто не беше особено необходим за работата и можеше и по друг начин да се справя с това.

 

Въпроса не опира до това дали хардуера го поддържа, а дали MAC Mini има HDMI 1.4 изход, защото само през него излиза 3D-то.

 

То ясно, че е компютър, но за какво ти е още един компютър?

 

Тоя AC Ryan в АМАЗОН-а е стар. Не е като това Българското.

Link to comment
Share on other sites

Свалих ,на PC-то ,един 40 ГБ Blu ray .С какво да го гледам ? И въобще на какви машини вървят гладко такива филми?

 

С PowerDVD.

Трябва стабилна машина. За компютър е напълно безсмислено да се свалят подобно качество филми, защото няма как да ги различиш от един 10GB Blu-Ray RIP на 1080p.

Още повече, че от тия 40ГБ - 10 са ти Аудио-то в True HD, което силно се съмнявам, че имаш с какво да възпроизведеш подобаващо. А с тоя размер, или филма е много дълъг, или е FULL HD 3D.

 

Link to comment
Share on other sites

С PowerDVD.

Трябва стабилна машина. За компютър е напълно безсмислено да се свалят подобно качество филми, защото няма как да ги различиш от един 10GB Blu-Ray RIP на 1080p.

Още повече, че от тия 40ГБ - 10 са ти Аудио-то в True HD, което силно се съмнявам, че имаш с какво да възпроизведеш подобаващо. А с тоя размер, или филма е много дълъг, или е FULL HD 3D.

 

По принцип съм съгласен за компресиите.Свалих го,понеже тогава беше единственият торент с хубаво качество ,И бонус сцени.

 

За машината : amd quad core на 2 и нещо; видеото : radeon на 1gb; с 3 Гб рам.

 

После ще пробвам как ще върви с power DVD :)

Link to comment
Share on other sites

View count на песничката, позната ни като "Носа, носа, ракия и салата" : 438,562,783 biggrin1.gif

Ти гледай вю каунта на гангнам стайл - за 10 дена + 100 милиона :wacko: , сега е 336. Предричам, че тази песен ще детронира

на джъстин пръдлето :unsure:

 

Опитай да го гледаш с очите си.

I LOLED :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...