Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Чудя се, дали да запиша магистратура "Противодействие на престъпността и тероризма" .....

Link to comment
Share on other sites

Ferante, в тази статия цените са надути двойно. Наистина, че Луанда е най-скъпата столица в Африка, но цените които са коментирали в статията, реално са двойно по-ниски. Може би само за фитнесите допускам да са прави, просто защото фитнеси никой не прави. Същото важи и за ползване на Интернет, наемане на автомобили, обслужване на мобилен оператор и т.н. екстри от модерния свят.

В Луанда обществени услуги няма, няма градски транспорт - едни автобусчета, наречени "кандонгуйеро", които преди години е можело да се ползват и от черни, вече са предназначени само за бели.

Принципно цените за бели са други в Луанда. Това, което се обявява на етикетче, са цени за черни ( и са двойно по-ниски от коментираните в статията). Презумпцията е постигане на икономическа колония и точно в Луанда това е факт, както и в цяла Ангола. Зимбабве е на същия хал, само дето в Зимбабве се дърпат още и стрелят по бели...

Дълга тема е това, бих коментирала още доста, но едва ли е интересно на всички.

Link to comment
Share on other sites

От мои колеги-"пътешественици" знам, че в по-бедните държави престоя излиза доста скъпо и понякога командировъчните не стигат дори и да се наяде човек с нормална храна (тоест такава, от която непривикналия стомах да драйфа три дена после). Говорим за Бангладеш, Бенин, Габон, ЦАР и т.н.

 

Редакция:

К'во означава ислямизация бе човек, говорим си за район населен с българо-мохамедани. Говорим за екстремизъм.
Едва ли си обикалял по Родопите повече от мен. Стигнахме до фактора мерене на ...обиколки.
Нямам против. Тая година ми беше слаба. Но реално с колелото минавам през места, през които с кола не може да стигнеш, ако не е проходима. А минавам на ден доста по-голямо разстояние, отколкото може да се мине пеш. Та за слабата ми откъм каране година имам около 200 пропътувани километра. Сред планините, не по асфалт.Миналата само в рамките на похода имах 300 километра преход. За периода, в който си бях в Пловдив със спиците съм правил доста 40-50 километрови карания. През уикендите. Дай да не го мерим, щото несправедливо - колоездач със зор може да мине и 100-на километра в рамките на деня. А и от преди да се кача на колело доста съм си джъткал из Родопите.
Link to comment
Share on other sites

Пешо, ислямизация значи 200 ходжи на 4 православни свещеници, при 4 пъти повече християнско население. Община Смолян. В Източните Родопи вече не се строят православни храмове. За сметка на джамиите. За екстремисткия ислям няма да говорим - никой не обича крайностите. Дори самите мюсюлмани. В Източните Родопи се говори основно турски, проповядва се основно ислям, слуша се ислямска(турска) музика, гледат се ислямски(и ислямистки) телевизии. Не е било веднъж и дваж, да вляза в селски магазин и да се правят, че не ме разбират, а да ми говорят на турски насреща. Доколкото съм виждал с очите си, масово се оскверняват стари храмове навсякъде в Родопите. Дори и съвсем до Пловдив, между другото. Това е за мен ислямизация.

 

Ред. И никой не казва, че ислямизацията задължително трябва да е насилствена.

 

Ако се чудиш къде е тоя осквернен храм до Пловдив, разходи се до тракийското скално светилище над Устина.

Link to comment
Share on other sites

Хъ, между другото скоро ще направим 3000 страници с глупости :D Ваньо, ми ти и мен ме изкара дъртак, ма нищо, простено да ти е.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, да не си ползвал Apple Maps?

 

post-12-1234436715.gif

 

 

===============================================

 

66142_148185568658080_1080198080_n.jpg

 

 

Стойностните управленици на България. Оттам нататък, с много малки изключения всичко е плява и боклуци за разстрел. От първия до последния!

Link to comment
Share on other sites

Нищо не разбирате Вие, драги ми господине!

 

1. там има чудни кюфтенца

2. жената не ме притеснява около 2часа

3. има интересни дървени играчки

4. имат тук-таме нещо свястно (повечето такива не са мебели но това е друга тема. от ножовете имат един готин примерно)

 

 

 

 

Къде е отбивката и как се обръща? Защото аз единственото "обръщало" което видях беше до бензиностанцията преди Перник и са над 7-8км само в едната посока (ПОНЕ)

А защо не на симеоновско шосе? Но вместо да тръгнеш на горе към Симеоново ще обърнеш в обратна посока по Цариградско

Link to comment
Share on other sites

А защо не на симеоновско шосе? Но вместо да тръгнеш на горе към Симеоново ще обърнеш в обратна посока по Цариградско

 

Не разбирам. Къде е това?

Link to comment
Share on other sites

Между другото, някой ще ми обясни ли защо понякога мъжете са по-големи дрисльовци и от жена в климактериум? angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...