Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А аз викам да подпукаме и гълъбите, гугутките и врабците, щото много кендзат тяхната мамичка.... Много кофти е това да си чистиш колата от птичи лайна. Те, за тва - и те под ножа.... пък като сме тръгнали викам и всичките мангали, типовете от другата махала и най-вече тези дето хич не ме кефят. Найс, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

... манията ни, че планетата Земя принадлежи само на хомо сапиенс, е нещото, което винаги ме е отблъсквало.

Ние сме като вирусите наистина - настаняваме се някъде, изпоскваме всякакви хранителни и енергийни ресурси, отравяме вода, почва и въздух, изтрепваме почти всичко живо, което е различно от нашия вид (че и нашия вид). И смятаме, че само ние имаме право да се размножаваме. Ама ние лично де... Останалите видове трябва да ходят на пръсти около нас, да биват обезвреждани, а най-добре и изтрепани, докато ние загрижени за собственото ни поколение, създаваме полета от отпадъци, мръсотия, войни, гмо...

Ама такъв е видът ни - склонен да пригоди всичко към неговите способности. Пригодили сме храната към зъбите си, околната среда към нуждите си, животни и растения към разбиранията ни за колония...

И да - изперкали сме от агресия, егати...

Link to comment
Share on other sites

На улицата ли да ги трепят ако ги трепят? С камъни? И после труповете да ги оставят да гният?

 

я кажи ,колко е входа в събота ?

Link to comment
Share on other sites

djadomraz изобщо пък не го обмисля. Направо коментира на правия текст каквото пише..

 

Ти пък грам чувство за хумор нямаш. Ако исках да коментирам по темата щях да напиша нещо повече от 1 изречение и то такова.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък грам чувство за хумор нямаш. Ако исках да коментирам по темата щях да напиша нещо повече от 1 изречение и то такова.

Ти пък! Ангел и чувство за хумор.... той без уингман ги не може тия неща...

Link to comment
Share on other sites

По другия въпрос:

Аз моето мнение го казах - най-добре е да се прибират в приют за "осиновяване" и ако няма желаещи даден нормален период от време да се приспят. То всички животни може да разнасят болести. Дай сега като едните е доста трудно да се ограничат, да не правим нищо и с тези, които може. И мишките разнасят, и котките, и канарчетата. Защо за мишките има отрова примерно и хората ги морят, а кучетата и котките не? Защо кучето или котката да има повече "привилегии" от една мишка? Има хора които обичат примерно плъхове - ама не са скочили, срещу избиването им с отрови, капани и т.н. Аз например харесвам и котките и кучетата, но това не значи, че трябва да оставим бездомните ей така и нищо да не се прави. Бездомните животни от всякакъв вид са проблем. И решаването му не е като се оставят да се развъждат и смесват с хората, защото конфликти и проблеми ще има - я нападения, я с болести, я с паразити. Искаш куче - гледаш си го в къщи, искаш мишка - гледаш си я вкъщи. Искаш питон, игуана, канарче - пак така.

За това говоря и аз. Слагат ги в приют за 1-2 месеца, пускат ги за осиновяване и ако никой не ги потърси в този период - ги слагат да спят. А относно другите бездомни животни, котките са още по-голяма напаст, защото тях никой не ги закача и всяка година се множат, по този въпрос също трябва да се вземат мерки за ограничаване на популацията.

 

... манията ни, че планетата Земя принадлежи само на хомо сапиенс, е нещото, което винаги ме е отблъсквало.

Ние сме като вирусите наистина - настаняваме се някъде, изпоскваме всякакви хранителни и енергийни ресурси, отравяме вода, почва и въздух, изтрепваме почти всичко живо, което е различно от нашия вид (че и нашия вид). И смятаме, че само ние имаме право да се размножаваме. Ама ние лично де... Останалите видове трябва да ходят на пръсти около нас, да биват обезвреждани, а най-добре и изтрепани, докато ние загрижени за собственото ни поколение, създаваме полета от отпадъци, мръсотия, войни, гмо...

Ама такъв е видът ни - склонен да пригоди всичко към неговите способности. Пригодили сме храната към зъбите си, околната среда към нуждите си, животни и растения към разбиранията ни за колония...

И да - изперкали сме от агресия, егати...

Последния път като проверих хомо сапиенс беше доминантен вид на тази планета. Когато някое друго животно се похвали с такива успехи в различни направления, тогава може го н направим доминантен вид. Ти като си такъв природозащитник и си толкова загрижена за планетата защо и ти изполваш ресурсите й и разни други благинки, който тя предлага

Link to comment
Share on other sites

... манията ни, че планетата Земя принадлежи само на хомо сапиенс, е нещото, което винаги ме е отблъсквало.

Ние сме като вирусите наистина - настаняваме се някъде, изпоскваме всякакви хранителни и енергийни ресурси, отравяме вода, почва и въздух, изтрепваме почти всичко живо, което е различно от нашия вид (че и нашия вид). И смятаме, че само ние имаме право да се размножаваме. Ама ние лично де... Останалите видове трябва да ходят на пръсти около нас, да биват обезвреждани, а най-добре и изтрепани, докато ние загрижени за собственото ни поколение, създаваме полета от отпадъци, мръсотия, войни, гмо...

Ама такъв е видът ни - склонен да пригоди всичко към неговите способности. Пригодили сме храната към зъбите си, околната среда към нуждите си, животни и растения към разбиранията ни за колония...

И да - изперкали сме от агресия, егати...

Този път се съгласявам напълно с Трити. Кучешката агресия не може да се побере и на малкия пръст на човешката такава. Нещо повече, кучешката агресия е следствие от тази на човешката. Та проблемът с бездомните кучета няма как да е с кучешки произход. Защото кучетата не могат да бъдат глупави. Глупостта е изцяло приоритет на двукраките им господари.

Link to comment
Share on other sites

... манията ни, че планетата Земя принадлежи само на хомо сапиенс, е нещото, което винаги ме е отблъсквало.

Ние сме като вирусите наистина - настаняваме се някъде, изпоскваме всякакви хранителни и енергийни ресурси, отравяме вода, почва и въздух, изтрепваме почти всичко живо, което е различно от нашия вид (че и нашия вид). И смятаме, че само ние имаме право да се размножаваме. Ама ние лично де... Останалите видове трябва да ходят на пръсти около нас, да биват обезвреждани, а най-добре и изтрепани, докато ние загрижени за собственото ни поколение, създаваме полета от отпадъци, мръсотия, войни, гмо...

Ама такъв е видът ни - склонен да пригоди всичко към неговите способности. Пригодили сме храната към зъбите си, околната среда към нуждите си, животни и растения към разбиранията ни за колония...

И да - изперкали сме от агресия, егати...

Все си мисля, че хората трябва да спаднем с едно 3-4 милиарда, ама по-бързичко и да се кротнем малко.

Иначе ми се иска да докопам двете ядрени куфарчета, да ида на вр. Христо Ботев, да натисна всички копчета и да гледам фойерверките(стига да са планирали някоя ракета и за нашите географски ширини). Само ще ме е яд за тигрите - любимите ми животни. Те такива мисли ми минават чат пат, така леко деструктивни. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Този път се съгласявам напълно с Трити. Кучешката агресия не може да се побере и на малкия пръст на човешката такава. Нещо повече, кучешката агресия е следствие от тази на човешката. Та проблемът с бездомните кучета няма как да е с кучешки произход. Защото кучетата не могат да бъдат глупави. Глупостта е изцяло приоритет на двукраките им господари.

 

То е така бай Момчиле, но толкова други неща са неоправени в тая държава и няма да бъдат оправени в близките 150-200 години, че кучетата са ми последна грижа. Голям праз, че трепели кучета, те хора трепят наред , ние тук се баламосваме с кучета. Ама нали там да има някакви полемики по въпроса, че да няма полемики по истински важните въпроси. Като гледам народа как е изпростял, пусни му малко мохабета и си гледай сеира. Публикувай два клипа във фейсбук как изнасилват жирафи и утре ела да видиш какво става. Ще има една седмица простотии, как видиш ли жирафите са ни много важни на нас и ако не направим нещо по въпроса сме ебахти боклуците и тая държава каква е шибана и не защитава горките жирафчета, нищо че скапаните жирафи може да са изнасилени на остров Тамбукту. Ай стига вече с тия хуманитарни разбирания, след като никой не му пука, че има убииства на хора, кражби, наркотици, корупция, бели робини и каквато се сетиш престъпност още. За тия неща първо трябва да се замислим, не за кучета ебахти. Или за котки.

Link to comment
Share on other sites

То е така бай Момчиле, но толкова други неща са неоправени в тая държава и няма да бъдат оправени в близките 150-200 години, че кучетата са ми последна грижа. Голям праз, че трепели кучета, те хора трепят наред , ние тук се баламосваме с кучета. Ама нали там да има някакви полемики по въпроса, че да няма полемики по истински важните въпроси. Като гледам народа как е изпростял, пусни му малко мохабета и си гледай сеира. Публикувай два клипа във фейсбук как изнасилват жирафи и утре ела да видиш какво става. Ще има една седмица простотии, как видиш ли жирафите са ни много важни на нас и ако не направим нещо по въпроса сме ебахти боклуците и тая държава каква е шибана и не защитава горките жирафчета, нищо че скапаните жирафи може да са изнасилени на остров Тамбукту. Ай стига вече с тия хуманитарни разбирания, след като никой не му пука, че има убииства на хора, кражби, наркотици, корупция, бели робини и каквато се сетиш престъпност още. За тия неща първо трябва да се замислим, не за кучета ебахти. Или за котки.

 

Най-правилното мнение до тука. На всичките проблеми и безработица...само му е до кучетата на българина.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега издребнявам. Ти в 2 поредни мнения казваш 2 противоречащи си едно на друго твърдения. Как да проведем дискусия по въпроса, като не може да се каже ти точно какво твърдиш?

По другия въпрос:

Аз моето мнение го казах - най-добре е да се прибират в приют за "осиновяване" и ако няма желаещи даден нормален период от време да се приспят. То всички животни може да разнасят болести. Дай сега като едните е доста трудно да се ограничат, да не правим нищо и с тези, които може. И мишките разнасят, и котките, и канарчетата. Защо за мишките има отрова примерно и хората ги морят, а кучетата и котките не? Защо кучето или котката да има повече "привилегии" от една мишка? Има хора които обичат примерно плъхове - ама не са скочили, срещу избиването им с отрови, капани и т.н. Аз например харесвам и котките и кучетата, но това не значи, че трябва да оставим бездомните ей така и нищо да не се прави. Бездомните животни от всякакъв вид са проблем. И решаването му не е като се оставят да се развъждат и смесват с хората, защото конфликти и проблеми ще има - я нападения, я с болести, я с паразити. Искаш куче - гледаш си го в къщи, искаш мишка - гледаш си я вкъщи. Искаш питон, игуана, канарче - пак така.

 

Това дали съм виждал или не бездомни кучета беше сложено в скобички дори, защото нямаше нищо общо с дискусията по въпроса. Аз и без да съм виждал, пак мога да имам мнение. Да съм виждал, пак така.

 

я кажи ,колко е входа в събота ?

 

3лв.

 

Ти пък грам чувство за хумор нямаш. Ако исках да коментирам по темата щях да напиша нещо повече от 1 изречение и то такова.

 

Той хумора е малко двустранно явление. Едни не могат да го употребяват, а други не могат да го разбират. Защо реши, че не си ти в грешка? Егоцентризъм? Надценяване? Пък и използването на хумора се избира според средата на пренасяне.

 

Ти пък! Ангел и чувство за хумор.... той без уингман ги не може тия неща...

 

Фссс!

Link to comment
Share on other sites

Да сменим леко темата - някой да е чувал, че църквите имат "работно време"? Не знаех че поповете са бетер чиновници - бачкат от 8 до 5, после ключа и кой от където е... ебаси... малкия искаше да разгледа (искаше и да бие камбаната ама за последното го светнах че няма да му стане номера), а то затворено...

 

Той хумора е малко двустранно явление. Едни не могат да го употребяват, а други не могат да го разбират. Защо реши, че не си ти в грешка? Егоцентризъм? Надценяване? Пък и използването на хумора се избира според средата на пренасяне.

 

Ъъъъъ ти сериозно ли? Я погледни какво съм цитирал и какъв е отговора ми. После потърси из някоя тема с вицове нещо подобно...

Link to comment
Share on other sites

Да сменим леко темата - някой да е чувал, че църквите имат "работно време"?

 

В някои северни протестантски райони, църквата е отворена само по време на служба. През останалото време е под ключ. Да не изключваме и факта, че на доста места искат и да си платиш, за да влезнеш. Така, че в България смятам положението да е доста релакснато.

Link to comment
Share on other sites

То е така бай Момчиле, но толкова други неща са неоправени в тая държава и няма да бъдат оправени в близките 150-200 години, че кучетата са ми последна грижа. Голям праз, че трепели кучета, те хора трепят наред , ние тук се баламосваме с кучета. Ама нали там да има някакви полемики по въпроса, че да няма полемики по истински важните въпроси. Като гледам народа как е изпростял, пусни му малко мохабета и си гледай сеира. Публикувай два клипа във фейсбук как изнасилват жирафи и утре ела да видиш какво става. Ще има една седмица простотии, как видиш ли жирафите са ни много важни на нас и ако не направим нещо по въпроса сме ебахти боклуците и тая държава каква е шибана и не защитава горките жирафчета, нищо че скапаните жирафи може да са изнасилени на остров Тамбукту. Ай стига вече с тия хуманитарни разбирания, след като никой не му пука, че има убииства на хора, кражби, наркотици, корупция, бели робини и каквато се сетиш престъпност още. За тия неща първо трябва да се замислим, не за кучета ебахти. Или за котки.

Ами нали точно това казвам, че всичко идва от човешката агресия (породена от глупост и примитивизъм) и точно там е заровено кучето.

Link to comment
Share on other sites

Хората може и да сме виновни, но осъзнаването на това няма да реши проблема с кучета, котки и подобните им. Трябват си реални действия за намаляне на популацията им, за която ние сме се и погрижили да е такава

Link to comment
Share on other sites

Аз пък до сега сериозен проблем с улични кучета не съм имал. Мен не ме е страх от тях, тях ги е страх от мен. Много добре знам как да обърна в бяг цяла глутница кучета и съм го правил. Не веднъж. Но виж с хората съм имал къде къде по-големи проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Имаше една статистика, че още преди 120 години ние човеците, сме достигнали максималния брой свръхпопулация на Земята... ама сега изобщо не я намирам... :(

Някой ако помогне с намирането й, ще е чудесно. :)

Имаше едни сравнителни таблички и графици как с увеличаването на населението на планетата, кои животински и растителни видове изчезват. Пчелите бяха на първо място, като изчезващи видове - по спомен коментирам..., кучетата и котките - на последно, като дори имаше една статийка, че след 8-а милиард, кучетата и котките ще се отглеждат за добив на место.

 

Та основната ми идея в предишния ми пост, беше че твърде самовюбено я караме - чисто като биологичен вид. Освен това и твърде унищожително, за всичко живо на тази планета.

Кучетата не са виновни, че са се размножили, на това действие има право всяко живо същество. Ако вие сте се размножили и/или желаете да се размножавате, не виждам защо смятате, че само вие имате тази привилегия? Защото сте по-умни от кучетата? Защото сте доминантен вид? И като такъв сте натоварен с ограничаване на популацията на всички останали видове?

Ако горните 4 въпроса описват логиката ви, то тя в крайна сметка води само до един изход и той е пагубен за разумния ни вид...

 

rmoom7ib.JPG

Link to comment
Share on other sites

Абе незнам ама какъв интересен сайт намерих,направо не е истина, определено дава повод за размисли, който не го е виждал, задължително да го разгледа worldometers.info

А тук може да се види всеки човек на Земята.

Link to comment
Share on other sites

...8-а милиард...

 

Ах, откога те дебна и най-накрая...:laughing1:

 

Шегувам се...:))...за друго пиша в момента. Напълно си права, че голямата част от нас съвсем са се самозабравили, мислейки си, че са центъра на Вселената. Още по-зле е, когато тази липса на самокритерий се съчетае с поголовното унищожаване на всичко около нас, а Земята всъщност не е чак толкова голяма и в много скоро време ще опоскаме всичко по нея. За някои може да звучи гадно, но когато няма контрол на раждаемостта в световен мащаб (а знаейки кои точно части на обществото се множат в геометрична прогресия)...струва ми се, че сме обречени - просто е въпрос на време или...един параграф 22, който все повече ще се задълбочава.

Link to comment
Share on other sites

Абе незнам ама какъв интересен сайт намерих,направо не е истина, определено дава повод за размисли, който не го е виждал, задължително да го разгледа worldometers.info

А тук може да се види всеки човек на Земята.

 

т'ва до колко е реално :confused

 

Като сценарии от един филм е тая цялата статистика.Чак се отброява колко хора се заразяват от Спин...

 

Дни до свършването на нефта 	 
15.217
Оставащ природен газ (boe) 	Инфо
1.152.223.321.222
Дни до свършването на газа 	 
60.643
Оставащи въглища (boe) 	 
4.402.595.617.866
Дни до свършването на въглищата
151.814

Link to comment
Share on other sites

Ако вие сте се размножили и/или желаете да се размножавате, не виждам защо смятате, че само вие имате тази привилегия? Защото сте по-умни от кучетата? Защото сте доминантен вид? И като такъв сте натоварен с ограничаване на популацията на всички останали видове?

 

Много мразя назидателни изкази в този стил. Защото към "вие" следва да се причисли и пишещия и тогава става "ние", но пишещия естествено е някакво свръхсъщество съществуващо извън времето и пространството и ей тъй даващо акъл на по-низшите твари.

 

Та не разбирам ТИ какво предлагаш? Да вземем ритуално да си прережем вените 3/4 от хората населяващи тази планета ли? Или да отидем в гората и да нахраним някое изгладняло животно... горкичкото... :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...