Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Добре бе, кучемразците... На вас не ви ли е ясно, че безсмисленото и масово избиване няма да реши нищо!? Кучетата не се раждат зли, те стават такива в последствие, поради ред причини. Условия на живот, жестоко отношение, глад, непосредствена заплаха към поколението им и в не редки случаи - целенасочено обучение. Онази купчина от кучешки трупове, включително и на сукалчета не е пример за подражание! Първо, защото човек (силна дума за подобен индивид) способен на подобна жестокост е на милиметър от същото посегателство спрямо себеподобните си и второ, защото на мястото на избитите веднага ще се появят нови. И ще се появяват непрекъснато и ще се избиват така, докато не се спре с безхаберното отношение на хората към дворните си кучета... или не се унищожи видът. В природата няма празноти, освободи ли се някъде ареал, то той неименуемо ще се запълни от друга глутница. Превенция му е майката. По белият свят е лукс да имаш не кастрирано куче или котка (данъци, едно, друго). При нас трябва да стане същото. Задължителна паспортизация, което ще рече - редовни медицински грижи, съответно кастрация, освен в случаите когато животното се гледа с цел разплод или собственикът му не е достатъчно луд, та да плаща дебели и пре дебели данъци за него с едничката надежда, че то ще стане шампион по изложбите (на изложби и конкурси не се допускат кастрирани или с дефекти във външните полови органи кучета). Има си начини човек да обърне в бягство цяла глутница, при това без специализирани средства. Вярно... те са почти неприложими от деца или много възрастни хора, но жестокоста няма да реши нищо. Правилния начин е да се евтаназират по-агресивните екземпляри и да се кастрират масово другите. Да се кастрират, ама не по начина по който се прави тук - кампанийно и уж маркерите са поставени, а животното се разкарва с цяла тумба палета след него. Това трябва да се прави систематично и без изключения. Нали се сещате, че се радваме на гледката на кастрирана кучка с прясно родени бебета защото някой, някъде се е облажил с едни пари? Да не говорим пък, че се оказва, че колите на екоравновесие и пр. имат среден разход от около 50л. на 100 км. (бахмааму, тия сигурно карат бронирани кайени или тирове) И докато тази лапаница не се прекрати, вината за положението ще си е винаги и само в нас хората и организациите на които се плаща с нашите пари! Така, че последното място за търсене на проблема е в агресивноста на кучетата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Това прави , че скоро трябва да си милионерче :)

 

Де да беше...ама съм в БГ. ;)

 

 

П.П. А сутринта в 9 без 10 Вокса на бели обувки мина на 2 метра покрай мен и с бодра стъпка отпраши по площада и даже не благоволи да ми каже добрютро...сега ще започне да се оправдава, че не ме е видял. :woot

Link to comment
Share on other sites

П.П. А сутринта в 9 без 10 Вокса на бели обувки мина на 2 метра покрай мен и с бодра стъпка отпраши по площада и даже не благоволи да ми каже добрютро...сега ще започне да се оправдава, че не ме е видял. :woot

 

Не съм те видял. И е било 10 без 10. В 9 без 10 още спя. :) (Midex казва: right! Днес часовете буквално ми се сливат...:wacko:)

 

Аз пък подготвям сет за утре вечер. Party Time!

Избучи ми главата. Трябват ми нови слушалки.(Midex казва: лигльо! От сутринта до 22.40 съм изслушал стотици песни и изпълнители. :P)

Link to comment
Share on other sites

Избучи ми главата. Трябват ми нови слушалки.(Midex казва: лигльо! От сутринта до 22.40 съм изслушал стотици песни и изпълнители. :P)

 

Да ама не си ги слушал на евтини слушалки, дето не съм сигурен дали не са избучени вече, защото звука е сух и плосък. Аз като си взема Sennheiser-ките другия месец и ще дойда да ти ги покажа :P

Link to comment
Share on other sites

За тия дето ще дойдат утре на партито, предупреждавам. Не знам на колегата сета какъв е, но за моя си носете танцувалните обувки... :)

Link to comment
Share on other sites

Весо, някой смотаняк ми е спрял компа, половината филми само са се свалили...

 

Когато ги свалиш, нямаме бърза работа :) То после и по скайпа ще е маса време докато се свалят, така че.. когато тогава :)

 

Помияромразци последно има ли или да в тоя форум, това не разбрах само. Деца да бяха изтрепали, нямаше да има толкова драма, баси. Щото всеки ден умират деца, в световен мащаб разбира се, но винаги има защитници на кучета, котки, отровни змии и т.н. , дето не им дреме от тая работа. Важното е животните да се отнасяме хуманно към тях, пък към хората нали, няма нужда от подобни хуманитарни напъни. Бе майната им на хората, дай да мислим за кучетата и да спасяваме разни лайняни животни, вместо да спасяваме човешки животи. Щото хората майната им, ще си направим нови. Аман от природозащитници вече, харабия.

Link to comment
Share on other sites

Ако попитате познатите си кое според тях е най-смъртоносното животно в света, има да се изненадате от отговорите. Хората масово избират някакви страшни животни, като примерно лъва, крокодила, мечката, акулата, а в България ще ви кажат като нищо, че това е кучето.

Реших да разгледам малко статистики по темата със смъртоносните животни.

Оказа се, че ежегодно в света биват нападнати от кучета 800 000 човека. От тях 370 000 (средно) търсят медицинска помощ. Т.е. повече от половината от тези нападения са били предназначени към крачолите, торбичките, гумите на велосипеда и т.н. От потърсилите медицинска помощ, едва 10 000 са били приети в болнично заведение. От приетите в болнично заведение, починалите от ухапване на куче са средно 100 човека в света. А онези, които са пострадали сериозно от ухапването, са 1 500.

Статистическият процент от сериозните инциденти, следствие ухапване от куче е че един на всеки 14 000 000 жители на земята биват сериозно пострадали от кучешко ухапване.

 

Само искам да спомена, че в сравнение с пострадалите от кучешка агресия, онези които умират при пътни инциденти са около 3 500 човека на ден!

Това са около 1 280 000 човека годишно - починали при пътно произшествие. Тежко ранените и такива със сериозни щети са около 2 милиона годишно.

Статистическият процент при намерилите смъртта на пътя е, че в всеки един на 5 500 човека умира от пътен инцидент.

 

Предлагам да убием и кастрираме автомобилите? ;)

 

Мжд. най-смъртоносното животно на планетата е маларичният комар, виновник за смъртта на 2 милиона човека всяка година.

Предлагам да ги изловим и поголовно кастрираме! :P

Също искам да спомена,че сърничките не са по-малко за кастрация и избиване. Те са животните, които причиняват най-тежките катастрофи в света. Ежегодно от верижни катастрофи, следствие преживяща сърнчика на пътя умират над 300 000 човека в света.

 

Рискът да бъдете нападнат от акула е 1 на 4 милиона, алигаторите са 1 на 2 милиона, змиите са 1 на 700 000, а на мечките 1 на 410 000.

Така че най-добре да убием и кастрираме всички потенциално опасни животни, нали? Акули, змии, алигатори, мечки, лъвовете дори... до последната отровна дървесна жаба. ;)

 

Разбира се така нищо няма да направим, защото ще дойде реда и на смъртоносните бактерии, а разбира се, че и на вирусите. Тя също ще ги кастрираме и това е. :laughing:

 

Мжд. проблемите с кучетата в градовете се решават много просто - правим си пред блоковете едни паркчета, садим няколко специфични растения и готово.

Лошото е, че домашните кучета и помиярите, както и уличните котки са наистина наше дело. Дело на урбанизацията. Хлебарките, плъховете, бълхите, дървениците, комарите, кърлежите... това все са нашите естествени спътници. Природата винаги има хитроумни начини да се справи с паразитните видове. ;)

Link to comment
Share on other sites

По някое време, като се осеферя, ще почна да ти пускам готовите, така като гледам са останали 10-тина, ама те са с по 1-2 сийдъра. По-голямата част е свалена вече, качеството на почти всички е BRRip, HDTV и DVDR.

 

Добро утро.

 

ПС. Кат почна да ти ги пускам, ще се дръпвам от компа от време на време, че имам нож да правя.

Link to comment
Share on other sites

Колко много си в грешка.....

1. Относно автомобилистите дето трепят хора - май си пропунала факта, че е подсъдимо и ги затварят по затворите и си търпят наказанията.

2. За комарите - май и акциите по пръскане срещу комари си пропуснала. Поне в Пловдив редовно имаме акции за тяхното унищожаване. На мноооого места по света го правят. Както и примерно срещу прелетните скакалци.

3. За сърните - при тях става от глупост. При кучетата е агресия. Сърната просто излиза на пътя и умира, кучето ти скача за да те нарани. И то ако може, на врата ще ти скочи.

4. Последните неща, които съм чел за нападнати хора от алигатори, крокодили и мечки свършаваха с отстрелването на въпросното животно. Даже имаше случай в Далечния Изток в Русия - майка с 3 мечета изядоха момиче и баща. Отстреляха ги след 2 часа.

Та в общия случай всичко, което е проявило агресия, смърт на хора и т.н горе долу е завършвало с отстрелването му, отравянето му и т.н. За повечето видове се ограничава до конкретни индивиди от вида - като въпросните мечки, алигатори. За други е насочено срещу целия им вид. Та да - хората се опитват да правят тия работи, дето ги описа, като предложения, те реално се случват. И то не от сега.

 

И като толкова си против убиването на тия нещастни животни, насекоми и организми, и супер много защитаваш унищожението на всеки живот от човека, другия път като хванеш примерно едно абцесче или тетаносче, недей да пиеш антибиотици, че видиш ли ще убиеш нещастните микроби, които случайно са ти попаднали в кръвта и са ти направили гнойна рана и отравяне на кръвта. Те няма да са виновни, ами ти, че си решила, че може да им влизаш в арала на обитание. А и не вярвам да си нещастна от факта, че хората премахнаха едрата шарка? Или ти липсва и се чустваш нещастна, че я няма вече?

И да те питам - досега антибиотици пила ли си в следствие на нещо бактериално примерно? Аз съм 100000% сигурен, че да. Та точно ти, която не амо си кастрирала милиони и милиарди бактерийки, ми си ги избила, сега почваш да ми пишеш някви неща за защита. Или ако е за мен може, ако е за другите - вие сте зли. Това какво те изкарва?

Link to comment
Share on other sites

Абе я заебете темата. Ясно е, че става само с крути мерки, а не като идиотското предложение на Фандъкова да глобява собствениците на кучетата или тези, които ги хранят.....Под крути мерки имам предвид поголовно унищожение - или евтаназия, или кастрация(качествена), или внос на виетнамци.

Link to comment
Share on other sites

... или внос на виетнамци.

 

Винаги биологичната борба е най-ефективна. Когато са идвали виетнамски студенти изведнъж всички улични кучета и котки изчезват. Няма 6-5

Link to comment
Share on other sites

Колко много си в грешка.....

 

Хехехе.... Чукча писател... :lol:

 

П.с. Всъщност няма значение.... Както казваше онази сладурана Секънд Лайв - Големи сте злета...

 

П.с.2 Всъщност, постът ми беше доста по-обширен, ама реших, че не си струва да се хабя излишно.... Все пак е доста забавно да се чете как се сравнява емайлирана кофа със син леген и в последствие се вадят доказателства за това, кое съдържа повече кремъчни водорасли...

Link to comment
Share on other sites

Наскоро стана въпрос за това какво месо човек приема за нормално и като поразгледахме за котките :), даже излезе, че в Швейцария много си похапвали малки котенца и кученца. Явно имат някакви такива национални ястия. Та може и швейцарци да докараме. Един вид на кулинарен туризъм - хем пари ще изкараме, хем и от проблема ще се отървем.

Link to comment
Share on other sites

За тия дето ще дойдат утре на партито, предупреждавам. Не знам на колегата сета какъв е, но за моя си носете танцувалните обувки... :)

 

само дано нямаш David Guetta у тракинга :P

Link to comment
Share on other sites

от 2006 насам не съм слушал транс в клуб/бар/зала B)

бива

 

То и почти никъде не го пускат, къде да го чуеш...

Приготви се при това положение :D

Link to comment
Share on other sites

Ей, почти 3 часа борба с файловете за iGo. Преди нямах грам проблем, имах си готова конфигурация на РС-то... ся на моя не иска да тръгне, като го кача на друг идентичен апарат тръгва. Остава само да форматна и сд картата и да се гръмна.

Link to comment
Share on other sites

Колко много си в грешка.....

 

Здрасти, mIRCata. :)

Логиката, която ме тикаше да напиша по-горния си пост беше изцяло съобразена с доводите на повечето от защитниците на противниковата теза. А именно, че кучетата били опасни за децата и хората, следователно трябва да се кастрират и/или убият.

Преди да напиша този си пост, скромно опитах да изтъкна друга идея: че хората са твърде много на тази планета и реално чисто като популация от хомо сапиенс, ние унищожаваме собствената си територия на обитаване, а и същевременно се явяваме и най-смъртоносния враг на самите нас. Но докато престъпленията от човек за човек (човечеството) се наказват със затвор, глоби и прочее хуманни наказателни мерки, то към останалите живи организми, които изобщо не могат да сравнят възможностите си за поражение над нас, постъпваме далеч по-кардинално. Има разлика дали някой е затворен в затвора или е кастриран, също и убит. Така че не пропускам изобщо нищо, просто сравнявам отношението ни към собствените ни унищожителни проявления и същите унищожителни проявления на другите живи организми.

 

Мжд. в дефиницията на жив организъм, която последно е направена от господата Пол Дейвис и Фриймън Дайсън (през 1998г.) има два важни момента, които според мен леко ни убягват като закони, с които винаги се е съобразявала природата на нашата планета. (И следователно би било най-разумното да се съобразим и ние, ако имаме претенциите, че сме разумните същества тук. ;) )

Та тези важни два момента са:

 

1. Животът е автономен.

2. Животът се възпроизвежда.

(останалата част от коментара ми, ще ти го пратя на лични)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...